Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2016., 03:24   #61
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Sarajka bi bila najsretnija kad bi sve bilo po njenom i kad bi ju muž i svekrva slušali i radili SVE KAKO ONA KAŽE.
Neke žene očito ne kuže što je to brak. Uz ljubav (ako je uopće i ima kod njih) potrebna je i tolerancija tj. dogovor između partnera.
Brakovi u kojima sve mora biti po nečijoj volji, ne mogu uspjeti na duge staze.
Na poslu sam imala kolegicu koja je bila izuzetno zločesta osoba. Jednom kad je bila dobre volje rekla nam je zašto se nije nikada udala (a već je imala preko 50 godina). Razlog je bio taj što je priznala da ne može s nikim živjeti jer uvijek sve mora biti po njenom i kako ona kaže. To naravno nitko normalan ne može podnositi. Žena je zločesta, ali je barem priznala.
Brak je kompromis i tko to ne kuži neka ne ulazi u te vode.
Sto je zlocesta ako je tako navikla? po tom i moja svekrva je zlocesta,ostala udovica sa 30 godina,nikad se nije preudala i kako kaze "necu ja da drugom kuham i da mi neko nesto govori hocu da radim sve kako ja hocu" ,pa je djecu pokusava bezuspjesno napravit svojim slugama poslusnim,zbog toga smo i imali probleme ja sam inace uvijek za kompromis,ali jbm ga biranje zavjesa je zenski posao
sarajka89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 08:03   #62
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
ali jbm ga biranje zavjesa je zenski posao
slažem se... iz tog razloga si trebala biti dobra sa svekrvom da s njom obaviš tu kupovinu
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 08:11   #63
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
ja sam inace uvijek za kompromis,ali jbm ga biranje zavjesa je zenski posao
pa i ne baš koka. naime, uokoliko oboje živite u tom stanu/kući, onda valjda i on može reći da li mu se ta boja i uzorak sviđa, jer i on će tu boraviti.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 11:01   #64
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Sto je zlocesta ako je tako navikla? po tom i moja svekrva je zlocesta,ostala udovica sa 30 godina,nikad se nije preudala i kako kaze "necu ja da drugom kuham i da mi neko nesto govori hocu da radim sve kako ja hocu" ,pa je djecu pokusava bezuspjesno napravit svojim slugama poslusnim,zbog toga smo i imali probleme ja sam inace uvijek za kompromis,ali jbm ga biranje zavjesa je zenski posao
Nisi ti toliko različita od svoje svekrve koliko možda misliš...
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 12:18   #65
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
pa i ne baš koka. naime, uokoliko oboje živite u tom stanu/kući, onda valjda i on može reći da li mu se ta boja i uzorak sviđa, jer i on će tu boraviti.
Ma šta će muško...
Ako ja oću roza zavjese s volanima i cvjetni uzorak na trosjedu, ima da bude tako, a on nek šarafi nešto i bira marku cd playera u autu inače nek si gurne penis u taj sestrin pekač sendviča, kad mu je tako dobar, iako ja znam i rekla sam mu da ne valja.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 13:10   #66
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
Nisi ti toliko različita od svoje svekrve koliko možda misliš...
Ma iste su

Jebote, biranje zavjesa ženski posao
Ma moj buraz bi odabrao stoput bolje zavjese od mene
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 13:35   #67
Jab samo rekla da postavljacica teme u biti sama sebi ide na živce. Nije do muža, do tebe je.
__________________
"Life is about balance : 50% namaste 50% fuck off"
Showing our emotions to a toxic person is like bleeding next to a shark and expecting empathy.
Rhosyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 14:46   #68
Sarajka, ovim putem te najozbiljnije molim da zaista potražiš stručnu pomoć. Strašno si projektivna i misliš da bi se problemi riješili kad ne bi bilo svekrve - ali ne bi se riješili.

Prvi problem si sama sebi i to je ono na čemu možeš najviše raditi.
Drugi problem je odnos sa suprugom na koji možeš nešto manje utjecati, ali i dalje ga možeš znatno poboljšati.

A kad to dvoje popraviš i poboljšaš, imat ćeš i pravu sliku svog odnosa sa svekrvom koji nije ovakav kakvim ga vidiš i stalno prikazuješ.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 15:02   #69
Oboje ste dovukli obrasce ponašanja u svoj brak iz svojih primarnih obitelji i nekako propustili ozbiljno poraditi na stvaranju vlastite obitelji. I sad imate cirkus u kojem svak nateže na svoju stranu, optužuje, prigovara, gura onog drugog umjesto da sluša mrvicu više i zamoli za promjenu.

Obrazac tvog muža je jasan. Izabrao je za ženu nekog sličnog svojoj autoritativnoj i centripetalnoj materi. Nivo smetnji i buke i nerazumjevanja u komunikaciji je level na koji je on naviknuo. I to se teško mijenja. Jer se naviknuo na dnevnu borbu oko svega za svoje potrebe.

Prvo prepoznati svoj obrazac, osvijestiti da problem postoji. To će kod muža biti teže. Ma i kod tebe. I ti si uvjerenja da si komplet u pravu.

Možda si osoba bez jasnih granica. Znaš, postoje puno bolji načini za stvoriti kvalitetan život od žrtvovanja kompletne sebe. Dogovoriti sfere zajedničkog i samostalnog djelovanja i interesa. Teško se ljudi mijenjaju, ali mali pomaci čuda čine.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 15:03   #70
Ne volim nezadovoljne ljude kojima se ne moze ugoditi i kojima svasta ide na zivce.
Klonim ih se.
Klonio bi se i sarajke da sam joj muz.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 15:19   #71
Ljudi koji su u braku često zamijene želju za potrebu. Pravih potreba je za nabrojati ih na prste jedne ruke, je li tako. Zrak, hrana, zaklon, jedan prijatelj. Sve ostalo su želje. A ljudi žele različite stvari
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 15:27   #72
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ne volim nezadovoljne ljude kojima se ne moze ugoditi i kojima svasta ide na zivce.
Klonim ih se.
Klonio bi se i sarajke da sam joj muz.
Kod sarajke je ocito da joj nesto fali, mislim da je to cijeli uzrok problema.

Nezadovoljena je. Vidljivo iz satelita a ne aviona. Zena oce muskarcinu a ne maminog papka koji bira zavjese.
Charlie-Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 15:48   #73
Mislim da ona želi, kao muž joj i svekrva, sama držati kontrolu nad nekim dijelom kućanstva. Jer joj to predstavlja dio identiteta kao žene, majke, kraljice, što li već. Pa je našla domenu zavjesa i unutarnjeg uređenja kao svoj teritorij.

Međutim nije računala da će i muž gajiti interes prema tom aspektu zajedničkog života. Jer koji muškarac balkanac bira zavjese? Otkad to?! Još ako krene kuhati najebala je.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 16:05   #74
Quote:
Charlie-Harper kaže: Pogledaj post
Kod sarajke je ocito da joj nesto fali, mislim da je to cijeli uzrok problema.

Nezadovoljena je. Vidljivo iz satelita a ne aviona. Zena oce muskarcinu a ne maminog papka koji bira zavjese.
Od kad to "muskarcine" ne biraju zavjese za prostor u kojem zive?

Cudno mi je to. Kad stavljas seljacke ukrase po autu ili ga lickas onda si muskarcina, a kad biras ukusne zavjese za prostor gdje boravis veci dio svojeg zivota onda si tetkica.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 16:51   #75
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Od kad to "muskarcine" ne biraju zavjese za prostor u kojem zive?

Cudno mi je to. Kad stavljas seljacke ukrase po autu ili ga lickas onda si muskarcina, a kad biras ukusne zavjese za prostor gdje boravis veci dio svojeg zivota onda si tetkica.
Nije poanta moga posta sta ja mislim ili ne mislim o muskarcima nego da je ocito da sarajki fali po njoj ocito takva muskarcina.

Jeli pod navodnicima ili ne nebitno za nju je to muskarcina.
Sad jeli tetkica u krevetu neka kaze ona, ja mislim da je.
I da ni tu ne stima, ona ocito hoce da je zgrabi i rece skidaj se a on je malo drugaciji kako u tome tako i u zavjesama.
Charlie-Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 17:10   #76
Quote:
sarajka89 kaže: Pogledaj post
Sto je zlocesta ako je tako navikla? po tom i moja svekrva je zlocesta,ostala udovica sa 30 godina,nikad se nije preudala i kako kaze "necu ja da drugom kuham i da mi neko nesto govori hocu da radim sve kako ja hocu" ,pa je djecu pokusava bezuspjesno napravit svojim slugama poslusnim,zbog toga smo i imali probleme ja sam inace uvijek za kompromis,ali jbm ga biranje zavjesa je zenski posao
Pa nije bit braka raditi nesto što zapravo ne želiš zato što ti je to netko nametnuo. Ponekad želiš raditi nešto što ti baš i nije gušt da usrećiš tu neku drugu osobu. Ali bitno je da uvijek radiš to što želiš

Ja ni nemam zavjese u kući pa nemam ni problema
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 17:24   #77
Quote:
Charlie-Harper kaže: Pogledaj post
Nije poanta moga posta sta ja mislim ili ne mislim o muskarcima nego da je ocito da sarajki fali po njoj ocito takva muskarcina.

Jeli pod navodnicima ili ne nebitno za nju je to muskarcina.
Sad jeli tetkica u krevetu neka kaze ona, ja mislim da je.
I da ni tu ne stima, ona ocito hoce da je zgrabi i rece skidaj se a on je malo drugaciji kako u tome tako i u zavjesama.
Bio sam u braku gdje njoj nije pasalo nista.
Kad sam je jebao zustro onda sam je objektivizirao, kad smo se jebali njezno, onda bi ispalo da me ne pali dovoljno.
Ako inzistiram na svojem sam silan, a ako popustim sam papak.
Mogao sam birati bilo sto dokle god je taj izbor bio i njen.
Ako se lomim od posla onda sam radoholicar, a ako sam opusten oko posla onda se jebe meni za nasu buducnost.
Ako joj kupim poklon onda sam rastrosan, a ako ne kupim onda nisam obziran.
Ako uzmem jedan pomfrit onda mi ga cijelog pojede, ako kupim dva onda se naljuti jer sam bezobrazan jer ona ovaj puta ne bi ni taknula moj pomfrit.
Zeli da vise iniciram seks, ali samo kad njoj to pase, ako iniciram kad ne pase onda je neaktivna i seks je los. Ako to ponovim vise puta za redom onda sam seksualni ovisnik. Ako ne iniciram kad ona zeli, onda sam izgubio zelju prema njoj.

Da se razumijemo, moj brak je uglavnom bio dobar.
Ne znam kak je ovima koji su u losem?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 17:43   #78
Quote:
Éowyn FTW kaže: Pogledaj post
Pa nije bit braka raditi nesto što zapravo ne želiš zato što ti je to netko nametnuo. Ponekad želiš raditi nešto što ti baš i nije gušt da usrećiš tu neku drugu osobu. Ali bitno je da uvijek radiš to što želiš

Ja ni nemam zavjese u kući pa nemam ni problema
Nemam ni ja zavjese.
Volim hladni izgled toplog doma, a zavjese bi to narusile.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 17:46   #79
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Mislim da ona želi, kao muž joj i svekrva, sama držati kontrolu nad nekim dijelom kućanstva. Jer joj to predstavlja dio identiteta kao žene, majke, kraljice, što li već. Pa je našla domenu zavjesa i unutarnjeg uređenja kao svoj teritorij.

Međutim nije računala da će i muž gajiti interes prema tom aspektu zajedničkog života. Jer koji muškarac balkanac bira zavjese? Otkad to?! Još ako krene kuhati najebala je.
Meni je takvo razmišljanje kao sarajkino dosta teško proniknuti jer nisam nikada slično razmišljala. Nisam čak ni sigurna da ona osvaja taj teritorij kako ti govoriš. Ona je očito odrasla u nešto primitivnijoj okolini i vidi svijet dosta drugačije nego ti ili ja. U tom svijetu žene kuhaju, čiste, biraju zavjese i uređenje kuće je njihova domena. Ona je jednostavno tak odgojena, ima dosta nazovimo ga 'starinski' način razmišljanja. Moja baba je isto ovak sama birala zavjese, to je tak bilo, a ima područja oko nas u kojima je to i dalje tak. Ona sada pomalo doživljava društveni šok nakon što se odselila s mužekom. Tak je moj dojam.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 18:41   #80
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Ma iste su

Jebote, biranje zavjesa ženski posao
Ma moj buraz bi odabrao stoput bolje zavjese od mene
Pa dobro aj, za ženske i za gejeve.


Čemu uopće služe zavjese? Ozbiljno.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:37.