Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2017., 09:27   #21
Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
Kako se zove epizoda kad je Zagor išao nekamo s nekom ekipom pa su zaspali na nekom indijanskom groblju /kao na nekoj stijeni/uzvisini/ i onda se dignu duhovi.

To mi je ostalu u sjecanju, predobar ugodaj, fantasticna epizoda. Dojmio me se i Super Mike i cijela priča sa Helingenom. Prije cca 25 godina je to bilo.
Mislio si na ovaj strip:

ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 21:53   #22
ReemCP, imaš li što duplo od Zagor klasika, zanimalo bi me nešto i od Zagor ekstra i Zagora?
Kruger Jr is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 07:35   #23
Moze li neko da postavi naslov(e) epizoda sa Kraizerom?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 09:53   #24
Quote:
PussyLicker kaže: Pogledaj post
prije nekog vremena sam nabasao na neki od novijih brojeva i ne znam je li to zbog pada kvalitete ili zbog toga sto je iscezla djecija masta, ali mi nikako nije bilo to to
Možda zbog nešto drugačijih crteža i samih priča, mnogi komentiraju da su prijašnje priče bile mnogo bolje. Ali meni je ok

Quote:
vlastimir kaže: Pogledaj post
To mi je ostalu u sjecanju, predobar ugodaj, fantasticna epizoda. Dojmio me se i Super Mike i cijela priča sa Helingenom. Prije cca 25 godina je to bilo.
I sa Barunom Rakosijem su mi fora epizode, volim malo tog elementa horora Ali i epizode sa onim likom Jednooki Jack su mi isto super.

Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
ReemCP, imaš li što duplo od Zagor klasika, zanimalo bi me nešto i od Zagor ekstra i Zagora?
Od Zagora jedino što ne skupljam su ti klasici i ona izdanja u boji koja su dosta skupa.

Skupljam redovna (obična) i extra izdanja Slobodne Dalmacije/Ludensa i ove ostale (maxije, specijale..).

Koliko sam skužio po priči Zagor fanova, taj Zagor klasik je nepotrebno izdanje, reprint reprinta. Ponavljanje jednog te istog, jedina prednost što su cjelokupne epizode, znači nema onoga "nastavlja se.." ili "u sljedećem broju". Ali valjda fale naslovnice (ako su 2-3 priče u komadu) i neke pasice valjda izbace, tako sam bar pročitao.

I Ludens je s tim klasikom napravio istu grešku kao Slobodna Dalmacija, nisu išli kronološkim redom od priče "Zasjeda u šumi" već "Zagor priča". Ali tko voli cijele priče i ako ga ne smetaju ti detalji koje sam naveo, isto dobro je za skupljati, mislim da koštaju 25 kn na kiosku.

Quote:
Kruger Jr kaže: Pogledaj post
zanimalo bi me nešto i od Zagor ekstra i Zagora?
Od Zagora Extra, duple brojeve imam:

Extra 220: Krvavi rudnik
Extra 243: Pećina s mumijama
Extra 259: Genij zločina

Od redovnih (običnih) samo jedan, ali taj je bez prednje korice:

Obični 12: Pobunjenici

Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Moze li neko da postavi naslov(e) epizoda sa Kraizerom?
Meni prvo što pada sad na pamet je naslov "Povratak u Darkwood", ali nisam siguran.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 22:02   #25
primijetio sam da su ovi novi brojevi uglavnom fantastičnog (natprirodnog) sadrzaja.
jedini stari SF broj kojeg se sjecam je epizoda Demoni Ludila
sjecam se kako sam se, kao klinac, usrao od straha citajuci
PussyLicker is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 10:46   #26
Ja se sjećam kao klinac da mi je bila strašna ona epizoda "Ludi Hakaram"



..samo ne znam sad jel više meni bila scary ili samom Čiki

Naša hrvatska verzija te epizode ima naziv "Skidači glava":

ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 11:16   #27
Da, skoro sam citao te brojeve, Ludi Hakaram, Otrovna strela, Zagorov trik.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 12:32   #28
Ja sam počeo čitati Zagora nedavno ispočetka, kronološkim redom kako su izlazili brojevi u Italiji, znači od epizode Extra 31. "Zasjeda u šumi" (Slobodna Dalmacija):



..to je ona legendarna prva epizoda gdje su se Zagor i Čiko prvi put susreli, odnosno upoznali.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:06   #29
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Moze li neko da postavi naslov(e) epizoda sa Kraizerom?
Išao sam ti ovo provjeriti, mislim da su to ove epizode:

Extra 114: Povratak u Darkwood
Extra 115: Odbrojavanje
Extra 116: Prijetnja iz Zraka
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 13:51   #30
Da, povratak u darkvud, osinje gnezdo, blestavi trag.

Zar nije Helingen upecatljiviji lik od Krajezra u tim epizodama?
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 14:49   #31
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Zar nije Helingen upecatljiviji lik od Krajezra u tim epizodama?
Mislim da je, ipak je Helingen najveći Zagorov neprijatelj, a Kraizer je više kao pomoćnik Helingenu.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 17:19   #32
Najviše volim epizode koje u podlozi imaju alternativnu povijest, tj. epizode u kojima se pojavljuju ostaci civlizacija Atlantide i Mua. Npr. Sedam gradova Cibole/Tajna Anasaza gdje otkriju tajni tehnološki napredni grad u kojem su se sklonili stanovnici Alantide nakon kataklizme, zatim epizoda Fatalno oružje gdje otkriju nekakva 'jaja' koji su bila korištena u ratu Atlantide i Mua, pa onda epizode u Africi gdje Kain i Marada traže žezlo posljednje kraljice Atlantide, pa otkriju u Sahari neke drevne atlantidske gradove u kojima su stanovnici Atlantide degenerirali u ghoule Ima i neka epizoda s Hellingenom gdj o otkrije neku drevnu atlantidsku tehnologiju, tooga se slabo sjećam

Drage su mi i epizode u kojima se pojavljuje Kraken odnosno majstor Carrefour, koji je napisan po uzoru na Lovecrafta i Cthulhua. Općenito sve šta zalazi u fantastiku mi je puno zanimljivije od onih epizoda gdje neki lupeži prodaju Indijancima vatrenu vodu, pa ov izvode neke gluposti.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 19:37   #33
Tajna na mapi i Koliba smrti imaju dobru radnju.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 20:32   #34
Slažem se s vama dečki, to su baš dobre epizode i priče

Ja se sjećam prije kao mali, da sam bio presretan kad sam dobio ovo izdanje:



"Novogodišnja Noć" ili kod nekih poznata kao priča "Božić kalibra 45", ali specijal debelo izdanje.

Vjerojatno se sjećate kad u onom gradiću čekaju one djede mraze koji pjevaju, a zapravo dođu pljačkaši odjeveni u iste..

To mi je bila zgodna priča, ali to izdanje mi je bilo posebno jer si u njemu imao listu, pregled svih epizoda koji su izašli dotad u Zlatnoj seriji. Još se sjećam da je u njemu prije te same epizode Zagora, bilo još raznih anegdota i ostalih priča nevezanih za Zagora, primjerice onaj pas koji je dočekivao vlakove i svog gospodara koji je nažalost preminuo, ali pas je svaki dan iščekivao njegov dolazak..

Ovu priču Zagora sam pročitao nebrojeno puta i uvijek me zanimalo tada kako to Zagoru nije hladno u kratkoj majici
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 20:43   #35
Ih, a sad online mozes da nadjes pregled svega od Zagora u zadnjih 60 godina.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 21:01   #36
Baš to ccaterpillar, u to vrijeme nije bilo ni "i" od interneta ni bilo kakvih informacija da bi znao koliko je epizoda izašlo od kojeg junaka, pa sam bio presretan kad sam dobio to izdanje tada

Danas sve možeš naći na internetu, ja sam si u excelu složio cijeli popis Zagorovih epizoda i to kronološlim redom kako bi trebalo čitati. I naravno posebno popise specijala, maxija, klasika, giganta i ostalih.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 21:23   #37
Hah, ja sam slozio skoro sve sto je ikad izaslo od Zagora u ex Ju, nekih 76GBb stripova organivovanih u foldere zlatna serija, lunov magnus, ludens, slobodna dalmacija, veseli cetvrtak itd...
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 00:50   #38
76 GB nisam imao pojma da toliko toga ima.

Ja skupljam/kupujem ove prave, papirnate odlučio sam se isključivo na skupljanje kolekcije extra i redovne serije (Slobodna D. i Ludens), te uz to specijale, maxije, almanahe, gigante i kolore.

Ovo sve ostalo (Zlatna Serija, V.četvrtak, LMS i dr.) je u biti onda sve duplo, tako da sam se ja odlučio za naj verziju skupljanja od Slobodne i Ludensa.

Extra je reprint Zlatne Serije i još par godina pa će je Ludens kompletirati, a redovna izdanja Zagora su nastavak nakon Zlatne Serije, tako da bih onda imao sve
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 13:36   #39
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
76 GB nisam imao pojma da toliko toga ima.

Ja skupljam/kupujem ove prave, papirnate odlučio sam se isključivo na skupljanje kolekcije extra i redovne serije (Slobodna D. i Ludens), te uz to specijale, maxije, almanahe, gigante i kolore.

Ovo sve ostalo (Zlatna Serija, V.četvrtak, LMS i dr.) je u biti onda sve duplo, tako da sam se ja odlučio za naj verziju skupljanja od Slobodne i Ludensa.

Extra je reprint Zlatne Serije i još par godina pa će je Ludens kompletirati, a redovna izdanja Zagora su nastavak nakon Zlatne Serije, tako da bih onda imao sve
Imam i ja pun ormar papirnih stripova o Zagoru, imam i retke brojeve, ali uvek sam hteo da imam vise, da imam sve, ranije dok sam bio klinac, kad bih procitao da se u nekom stripu pominju neki dogadjaji iz drugog stripa posto poto sam gledao da nadjem taj strip. A to naravno nije tada bilo lako.

Sada mi je konacno sve tu, nadohvat ruke, ne zauzima mnogo mesta, tj. fizicki ne zauzima nista, skenove mozes da uvecavas i smanjujes po svom nahodjenju tako da su po meni i bolji od papira, kad hoces drugi strip samo ga potrazis u folderu, lista se klikom na mis ili tastaturu, dakle zavalis se i uzivas.

I da, 76Gb je jer ima episoda koje se ponavljaju, slobodna dalmacija je ako se dobro secam ponavljala brojeve zlatne serije i lunov magnus stripa, a onda su veseli cetvrtak koji izlazi u Srbiji i valjda ludens koji izlazi u Hrvatskoj (ako se ne varam) paralelno izdvaali ista izdanja, tako da imam ponesto duplikata.
A naslovi ponekad nisu isti, pa to unosi dodatnu nedoumicu.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 14:15   #40
Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
Imam i ja pun ormar papirnih stripova o Zagoru, imam i retke brojeve, ali uvek sam hteo da imam vise, da imam sve, ranije dok sam bio klinac, kad bih procitao da se u nekom stripu pominju neki dogadjaji iz drugog stripa posto poto sam gledao da nadjem taj strip. A to naravno nije tada bilo lako.

Sada mi je konacno sve tu, nadohvat ruke, ne zauzima mnogo mesta, tj. fizicki ne zauzima nista, skenove mozes da uvecavas i smanjujes po svom nahodjenju tako da su po meni i bolji od papira, kad hoces drugi strip samo ga potrazis u folderu, lista se klikom na mis ili tastaturu, dakle zavalis se i uzivas.
Najgore je prije bilo kad bi na kraju stripa pisalo "nastavlja se..", a nisi imao sljedeći nastavak da vidiš kako je ta priča završila.

Slažem se apsolutno, to je super stvar i praktična pogotovo ako neke epizode se ne mogu naći, pa onda ovako putem skeniranih stripova. Zlatna Serija će meni uvijek imati neku posebnu draž, jer sam s njom i počeo čitati Zagora kao mali.

Quote:
ccaterpillar kaže: Pogledaj post
I da, 76Gb je jer ima episoda koje se ponavljaju, slobodna dalmacija je ako se dobro secam ponavljala brojeve zlatne serije i lunov magnus stripa, a onda su veseli cetvrtak koji izlazi u Srbiji i valjda ludens koji izlazi u Hrvatskoj (ako se ne varam) paralelno izdvaali ista izdanja, tako da imam ponesto duplikata.
A naslovi ponekad nisu isti, pa to unosi dodatnu nedoumicu.
Slobodna Dalmacija ti je izdala 75 extra brojeva Zagora, onda od broja 76 extra je nastavio niz Ludens i danas je (u trenutku kojem sad pišem) došao do broja extra 269. Ti extra Zagori su svi reprint te Zlatne Serije, rekli bi tih "starih" epizoda. Procjenjuje se da bi im trebalo još 4-5 godina da kompletiraju tu extra seriju, odnosno reprint te cijele Zlatne Serije.

A Slobodna Dalmacija je isto tako izdavala redovne, obične Zagore od broja 1 "Lov na Vuka" pa do broja 71. To su epizode koje se zapravo nadovezuju na kraj Zlatne Serije, epizode koje Zlatna Serija nije izdala kako je počeo rat.

Od 72 redovnog broja je nastavio Ludens pa sve do danas kad u ovom trenutku imamo broj 256 (inače ta epizoda je objavljena u Italiji 2013. godine, tu kaskamo za Talijanima 3 godine što se tiče tih epizoda).

Znači, ta extra serija bi se kroz par godina trebala spojiti sa redovnom, odnosno sa tom epizodom "Lov na vuka"

Zato ja samo to skupljam (jer tu praktički imam onda sve) + ove specijale i ostale čije priče nemaju veze sa extra i redovnim epizodama.
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.