Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 06:11   #81
OgorčenaMaslina, ja sam mislila da si ti zbog toga ogorčena, ali ti si ogorčena otkad si se registrirala 2012. hm!

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Neprofesionalno mi je to, ali ne vidim poantu pisanja o profesionalnosti nekog para na ŽuD-u.
Nisi postavila temu profesionalno ili ne.
Profesionalnost je tek jedan dio koji te žulja, tek usputno, čini mi se.
u potpunosti se slažem s mraficom.

nije da je profesionalno, ali se i meni čini da je to najmanje što te žulja.

osobno ne znam bi li me smetalo; morala bi ih vidjeti i doživjeti, jesu li iritantni i djeluju li izvještačeno ili su slatki i blesavi.
možda ljudi žive u svom filmu i svojoj kapsulici.

sve su svemu, mislim da bi me prije bilo baš briga, njihova stvar.

to mi ne možemo znati treba li njima da 200 puta dnevno ponove volim te, mucice, macice, kokice.
i uopće ne znam zašto se ti time zamaraš.

možda su to ovi sa svadbe koje je SubSV opisala. ima takvih ljudi, kaj?! nek se vole!
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 08:38   #82
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Mislim da autorica teme nije ljubomorna, nego govori o neprimjerenom ponašanju kolega.
I zato je otvorila topik na ŽUD-u a ne na PIK-u.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 08:54   #83
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Meni je to bolesno jer mi je jako strano. Nemam takve potrebe, ne podnosim nikoga i ništa u životu što mi se previše zakači za vrat. Volim svoj prostor. Ne govorim da se oni ne vole, svačiji način izražavanja ljubavi je drugačiji, ali da ulaze u sferu patologije, ulaze.



Obično ljudi koji imaju potrebu da takvi budu s partnerom kada ga nemaju uvijek nađu neku osobu iz okoline za koju će se vezati lancima jer, prosto, tako funkcionišu.



Lično sam mišljenja kako nijedna patologija nije dobra jer ne bi onda bila patologija, ali ako njima odgovara, neka ih.


To uopće nije točno
Odakle ti ove informacije ,zaboga ?
Dakle , po tebi se oni jako vole -ali ako je jedan od njih taj dan solo na poslu -njegovu ulogu će zamijeniti bilo tko ?
Tebi stvarno nisu svi doma..
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 10:09   #84
Evo ja ću priznati da sam ljubomorna do bola na ljude koji rade na takvom radnom mjestu koje im dozvoljava da po nekoliko puta u sat vremena prekidaju s radom i prešetavaju se okolo baveći se privatnim stvarima. I tako cijeli radni dan.
Imam posao koji zahtijeva koliki toliki rad i koliku toliku koncentraciju i da mi netko dolazi u ured s bilo kakvim predstavama po nekoliko puta u sat vremena i tako cijeli radni dan ubrzo bih i sama prestala biti profesionalna.

Inače generalno me nebriga koliko se neki drugi ljudi vole ili ne vole u svojim odnosima i oduvijek mi je bilo smiješno kako se ljudi vole temeljem viđenog baviti procjenama tuđih odnosa kao valjanih ili nevaljanih. Podjednako smiješno kao i višesatna javna nemogućnost skidanja ruku s nečijeg dupeta.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 10:16   #85
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Evo ja ću priznati da sam ljubomorna do bola na ljude koji rade na takvom radnom mjestu koje im dozvoljava da po nekoliko puta u sat vremena prekidaju s radom i prešetavaju se okolo baveći se privatnim stvarima. I tako cijeli radni dan.
Imam posao koji zahtijeva koliki toliki rad i koliku toliku koncentraciju i da mi netko dolazi u ured s bilo kakvim predstavama po nekoliko puta u sat vremena i tako cijeli radni dan ubrzo bih i sama prestala biti profesionalna.

Inače generalno me nebriga koliko se neki drugi ljudi vole ili ne vole u svojim odnosima i oduvijek mi je bilo smiješno kako se ljudi vole temeljem viđenog baviti procjenama tuđih odnosa kao valjanih ili nevaljanih. Podjednako smiješno kao i višesatna javna nemogućnost skidanja ruku s nečijeg dupeta.
A za pisanje na forumu imaš vremena?
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 10:22   #86
Quote:
Panga kaže: Pogledaj post
A za pisanje na forumu imaš vremena?
Na GO-u sam zlobniče.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 10:39   #87
Quote:
lara79 kaže: Pogledaj post
To uopće nije točno
Odakle ti ove informacije ,zaboga ?
Dakle , po tebi se oni jako vole -ali ako je jedan od njih taj dan solo na poslu -njegovu ulogu će zamijeniti bilo tko ?
Tebi stvarno nisu svi doma..
Kako ti protumaci moj post draga Laro. Nek' ti je Bog na pomoci. Hajde ti jos koji put procitaj.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 10:43   #88
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post

Inače, kod mene u ulici živi jedan srednjovječni par od 50ak godina, kad god ih vidim drže se za ruke dok hodaju ulicom i razgovaraju. Ta je scena svim ljudima vjerojatno neobična, možda too much, ali oni se evidentno vole i njima to paše, pa je i meni super, nemam ništa protiv, da je bar više ljudi tako prisno...

Inače vidim mnogo ljudi, nedjeljom kada napokon uzmu vremena za sebe i odu na kavu, lijep sunčan dan, koji sjednu i uopće ne razgovaraju, bulje svatko u svoj mobitel ili svatko u svoju stranu. Kakvi su to parovi koji cijeli vikend rade a kad se napokon nađu zajedno onda šute kao fikusi? Što im se prisnost svodi na petminutno jebanje jednom ili dvaput tjedno, užas... i to se kao zove ljubav, brak, veza..?
Ovo prvo je divno, volela bih da i meni tako bude u pedesetim, ne samo u tridesetim
Ovo drugo je vec, nazalost, uobicajeno. Sede u kaficu-svako gleda u svoj tel. Sede u prevozu, svako u svoj tel, deca u svoj. Da ih ostavis same, bez dece, na nekoj planini i zabranis teme o deci i vremenu, da li ce imati o cemu da pricaju?
Ne bih mogla da zivim kao par iz teme jer ljudi treba da se i odvoje i da imaju i druga interesovanja, ali ako je njima lepo, meni ne bi smetali.
Mada me cudi takva atmosfera na poslu, cak i ako je drzavni Sta oni uopste mogu korisno da urade, ako stalno prekidaju posao? Ne bih se druzila sa takvima, ako nemaju drugih tema sem ogovaranja i spominjanja vlastitog seksa, ali ne bih ni razmisljala o njima nakon posla.

Posto ni ja ne bih volela da slusam kako dvoje pricaju o zajednickom iskustvu iz spavace sobe, zasto im neko od vas, kolega, ne kaze da pretsnu sa tom temom, za pocetak u sali...?

Slazem se da je tema za drugi podforum.
....................
Na osnovu ovakvog ponasanja, ne treba donositi zakljucke koliko se neko voli ili ''voli''.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 11:31   #89
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ovo prvo je divno, volela bih da i meni tako bude u pedesetim, ne samo u tridesetim
Ovo drugo je vec, nazalost, uobicajeno. Sede u kaficu-svako gleda u svoj tel. Sede u prevozu, svako u svoj tel, deca u svoj. Da ih ostavis same, bez dece, na nekoj planini i zabranis teme o deci i vremenu, da li ce imati o cemu da pricaju?
Ne bih mogla da zivim kao par iz teme jer ljudi treba da se i odvoje i da imaju i druga interesovanja, ali ako je njima lepo, meni ne bi smetali.
Mada me cudi takva atmosfera na poslu, cak i ako je drzavni Sta oni uopste mogu korisno da urade, ako stalno prekidaju posao? Ne bih se druzila sa takvima, ako nemaju drugih tema sem ogovaranja i spominjanja vlastitog seksa, ali ne bih ni razmisljala o njima nakon posla.

Posto ni ja ne bih volela da slusam kako dvoje pricaju o zajednickom iskustvu iz spavace sobe, zasto im neko od vas, kolega, ne kaze da pretsnu sa tom temom, za pocetak u sali...?

Slazem se da je tema za drugi podforum.
....................
Na osnovu ovakvog ponasanja, ne treba donositi zakljucke koliko se neko voli ili ''voli''.
Ja sa ženom ne bih mogao raditi za istim stolom duže od 15 minuta, nema šanse, potpuno smo različiti. Kad radimo nešto svatko uzme svoj zadatak i napravi ga u svom kantunu. Ponekad kuhamo zajedno pa to bude zabavno... ali na poslu nema šanse.. A inače možemo do jutra provesti na kauču stisnuti jedno pored drugog pričajući i zajebavajući se..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 11:37   #90
Ovo promatranje parova po kafićima i po gradu i donošenje zaključaka da se jako vole ako se drže za ručice i cmaču te da se ne vole ako svatko gleda u svoj mob ili samo šute i gledaju u daljinu - više je nego površno i banalno.

Neki parovi uživaju u zajedničkim trenucima opuštenosti i potpune tišine.
Ne moraju se pritom potezati, rastezati i ne znam ni ja što već raditi da bi pokazali svoju ljubav. Sjede jedno uz drugo, osjećaju zajedništvo, bliskost i riječi im nisu ni potrebne.
To je zen udvoje!
A ne osjećaju potrebu ni svoje zajedničke trenutke nasamo, prepune nježnosti, prepričavati naokolo jer potpunoj ispunjenosti nije potrebna nikakva nadopuna.

Svaki je par drukčiji i svaka veza ima svoje faze.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:08   #91
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ovo promatranje parova po kafićima i po gradu i donošenje zaključaka da se jako vole ako se drže za ručice i cmaču te da se ne vole ako svatko gleda u svoj mob ili samo šute i gledaju u daljinu - više je nego površno i banalno.

Neki parovi uživaju u zajedničkim trenucima opuštenosti i potpune tišine.
Ne moraju se pritom potezati, rastezati i ne znam ni ja što već raditi da bi pokazali svoju ljubav. Sjede jedno uz drugo, osjećaju zajedništvo, bliskost i riječi im nisu ni potrebne.
To je zen udvoje!
A ne osjećaju potrebu ni svoje zajedničke trenutke nasamo, prepune nježnosti, prepričavati naokolo jer potpunoj ispunjenosti nije potrebna nikakva nadopuna.

Svaki je par drukčiji i svaka veza ima svoje faze.
Baza svake veze je kvalitetna komunikacija, i prosto mi je nevjerojatno tvrditi da par koji ne komunicira ima dobru međusobnu komunikaciju, sa čime, pogledom ispod obrva..?
Glupost... jer se izdaleka prepoznaju parovi koji su sjeli na kavu i zajedno uživaju u blizini i šutnji.. i oni koji sjede jedno nasuprot drugoga, ili jedno okrenuto od drugoga, svako zamišljen u svom svemiru, a ako i započnu neku komunikaciju na licima im je iscrtana netrpeljivost i netolerancija.
Ako netko kaže da je šutnja zlato, u životu u dvoje to najmanje ima veze sa istinom, par koji se ne zna zabaviti, razgovarati, nasmijati, već im se život svodi na djecu, posao, obaveze i razmišljanje o obavezama je promašen slučaj, bar za mene, bez obzira na imovinu koju imaju i poslove kojima se bave. Naprosto smo zajedno zbog blizine, ljubavi, komunikacije, pažnje, sigurnosti, zaštite, razumjevanja, sreće, tuge, emocija, zabave a ne kao dva robota koja su tu da obavljaju zadatke kao na nekom radnom mjestu. To nikako ne podržavam, i stoga kad vidim da dvoje ljudi tako sjede (i još dođu u skupom autu na kavu, skupoj robi i slično) smatram to sprdačinom a ne vezom, zakurac im sve što imaju kad među sobom imaju jedan ogroman problem...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:13   #92
A zašto ti, Radical, dok sjediš sa ženom, promatraš parove za susjednim stolovima?
Što te briga što drugi rade kad imaš svoju dragu?
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:20   #93
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
A zašto ti, Radical, dok sjediš sa ženom, promatraš parove za susjednim stolovima?
Što te briga što drugi rade kad imaš svoju dragu?
Promatranje reakcija drugih ljudi mi je omiljena razbibriga, kako u životu, tako ovdje na forumu...
Ja se sa dragom stalno zajebajem, nije pristojno da buljimo u mobitele dok smo zajedno, kad smo već sjeli zajedno možemo se bar opustiti, zajebavati, komentirati, razgovarati... mislim da ljudi zbog toga i izađu sa nekim na kavu zar ne. Kako bi bilo da te prijateljica pozove na kavu i cijelo vrijeme šuti i gleda u daljinu, ili u mobitel..?
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:37   #94
Donositi zaključke o nečijem životu na temelju skoro pa nikakvih informacija osim one kako izgledaju u javnosti je ravno iščitavanju sudbine iz bačenog graha.

Neki ljudi se ekstroverti, a neki naprosto nisu. To ti je kao da kažeš da nekoga nešto više boli, ako se dernja, suze špricaju i topče nogama. Bez veze.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 12:44   #95
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Donositi zaključke o nečijem životu na temelju skoro pa nikakvih informacija osim one kako izgledaju u javnosti je ravno iščitavanju sudbine iz bačenog graha.

Neki ljudi se ekstroverti, a neki naprosto nisu. To ti je kao da kažeš da nekoga nešto više boli, ako se dernja, suze špricaju i topče nogama. Bez veze.
Donositi sudove o nečijem životu na temelju jednog posta, razgovora u 4 oka, ili bilo čega drugog bez da ne živiš sa tim ljudima u toj vezi je također glupo i strašno subjektivno i prožeto predrasudama. Jer takvi smo mi ljudi, i takav je svijet, dok nisi sasvim u tome ne možeš donijeti kvalitetan zaključak. To je kao da ti netko opisuje rad u nekoj firmi, i ti dođeš kad tamo imaš neko skroz drugačije iskustvo od zamišljenog..

No na prvu loptu, prateći govor tijela, nastup, detalje u komunikaciji jako se lijepo mogu isčitati razočarenje, ljutnja, prezir, nezainteresiranost, dišpet i slično... To se ne da skriti, što je dovoljni argument da vidiš kako ljudi loše komuniciraju, loše se osjećaju i jedno drugom zamjere... a opet ako su sjeli na kavu valjda je to prilika da se opuste i bar privremeno zanemare nesuglasice..
Možda ja to detaljnije pratim i to me više zanima od prosjeka pa to uočim.. jer često kad drugim ljudima kažem i oni obrate pažnju, inače im prođe nezamjećeno...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 14:03   #96
Svi smo mi i promatrači i akteri…

Meni je npr. presmiješno kad je neki par uvijek u istom tonu, to mi nije prirodno.

Bilo da se stalno ljube, bilo da se stalno svađaju… To je za poludit!

Promjene raspoloženja (pritom ne mislim na luđačke oscilacije i probleme s nekom psihičkom bolešću), nego na ono da si jedan dan bolje volje, a drugi dan uopće nisi od volje.
Ne može nikome svaki dan sunce jednako jako sjati, a niti stalno biti mrkla noć u duši.
Hoću reći, a nikako da se izrazim, da su mi prihvatljive promjene stanja i raspoloženja, inače bih umrla od dosade sama sa sobom i s drugima, ako su tako "monotoni", neovisno o tome je li ta jednoličnost povezana s pozitivom ili negativom.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 14:15   #97
Dok je moj dragi u wc-u, ja gledam sta rade ljudi okolo, ne znam sta bih drugo radila, mobilni se trudim da sto redje koristim. Ovo primetim i ako sedim sa njih dvoje, pa se oni zapricaju o temi koja me bas i ne zanima. ( deca ili neka dogodovstina iz zajednicke im firme) Primecujem i sta ljudi rade dok skidam ili oblacim kaput, dok cekam racun. I bas svaki put primetim, par koji cuti i gleda u mobilni ili on prica, ona kucka. Ima i muskaraca koji dodju sa prijateljem, pa jedva progovaraju, vecinom cute, gledaju zene i mobilni
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 15:28   #98
Ma lako za to promatranje.
Svi kad tad promatraju druge.
Ali iz površnog promatranja nečijeg javnog ponašanja izvlačiti zaključke o nečijoj pravoj intimi je po meni izrazito površno.
I onako, čemu?
Mene nije istinski briga vole li se ili ne vole ljudi koji do mene sjede u kafiću.
Svjesna sam da između javne i privatne slike može biti raskorak.
A i mm brzo piša.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 15:56   #99
Quote:
choupette kaže: Pogledaj post
Mene nije istinski briga vole li se ili ne vole ljudi koji do mene sjede u kafiću.
Baš.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 19:03   #100
Quote:
onix kaže: Pogledaj post
Svoj privatni život dijelim s uskim krugom ljudi - užim krugom obitelji i prijateljima, a prijatelje ne tražim na poslu nego u nekim drugim sferama tog mog života. Jednako tako, ne zanima me intima drugih ljudi, onih izvan tog mog uskog kruga, a pogotovo ne na poslu. Kako netko reče, družba je družba, a služba je služba.

Osim što nismo svi prikriveni egzibicionisti i voajeri, te bi bilo lijepo uzeti u obzir da to nekim ljudima smeta, takvo ponašanje mora utjecati i na radnu učinkovitost - i tih koji plaze jedan po drugom i onih koji gledaju / slušaju. Pogotovo kad se radi o uredu otvorenog tipa. U firmama gdje nema baš puno posla to može biti i prihvatljivo u nekoj mjeri, ali u firmama u kojima se puno radi, netko bi morao potegnuti za golupčiće koji gube vrijeme slanjem porukica i tepanjem. Neprofesionalno je u oba slučaja.
Potpisujem sve. Na bivšem radnom mjestu su me zvali Njemica.

Što se tiče slobodnog vremena, imala sam jednu prijateljicu koja je bila u baš takvoj vezi, ni jedno ni drugo nisu imali nikakvih hobija i non stop su bili skupa. Totalno su oprečnih profesija i uvijek sam se pitala o čemu ti ljudi pričaju ako ne pričaju o hrani i imovini. Ona je u svakoj, ama baš svakoj prilici imala potrebu govorit kako je njena veza savršena, kako je on savršen i ne mogu jedno bez drugog i stalno si šalju pusice i porukice. Stvarno nije iz ljubomore, ali ljudi moji kako je to iritantno, to nisu istine. Veličanje njegovog lika i djela kao da je neko božanstvo. Predivne priče kako on nju prihvaća upravo onakva kakva jest, a kad se poteglo pitanje braka on je uvjetovao nešto za što se pravio da mu ne smeta i grande amore pukla (6 godina veze se bližilo). I nakon veze je nastavila kako je to bila velika ljubav i kako je on predivan, pa sam onda morala slušat pravdanje zašto je prekinula dok nije nakon cca mjesec ipo pronašo curu. "Ali on sigurno nema curu, to me sigurno lagao da vidi kako ću reagirat.." Eno ga još s tom curom koja ne postoji. Kako neki ljudi vole živit u denialu zbog ogromnog ega..
Jednom sam s njima išla na izlet (njemu je bilo radno), a nas dvije smo razgledale. Cijeli put u autu sam slušala "Ko je tvoja mala droljica, ko, ko??!". Noćna mora, preneugodno mi je bilo. Nekako su pojačali svu tu komunikaciju na izletu. NIKAD više.
To njihovo očito nije bilo idealna ljubav. Kao da je sebe najviše uvjeravala da jest. Ne znam, kad pogledam neke parove dovoljno je primijetiti kako se gledaju i po nekim malenim gestama, jednostavno vidim da se vole.

Zadnje uređivanje Antheia : 04.01.2017. at 19:17.
Antheia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.