Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 16:45   #21
Mind flow !

Um je konstantno izložen raznim mislima. One neprestance izviru, dolaze i prolaze. Ako naučimo ne hvatati se za njih, naposlijetku im se možemo smijati. Ako se za neku misao ne vežemo, ako je ne hranimo, ona u umu može trajati svega par sekundi, a onda dođe druga koja je zamijeni. I tako uvijek, iznova i iznova. No ponekad, neke misli ostaju. Kad se bilo koje iskustvo tijela, srca ili uma ponavlja u svijesti, to je znak da ovaj posjetitelj traži dublju i puniju pažnju.
Pumpafonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 04:42   #22
Mind connection !

Svaki pojedinačni mozak uklopljen je u svijet drugih mozgova. Svi ljudski neuroni na planetu utječu jedni na druge, preko udaljenosti stola, predavaonice ili dosega interneta, stvarajući nezamislivo složen sustav. Ta golema složenost ostavlja nam upravo dovoljno uvida da shvatimo jednostavnu činjenicu: našim životom upravljaju sile koje daleko nadmašuju našu sposobnost za svjesnost ili za nadzor.
Pumpafonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 04:56   #23
Kada si u opreci, kada osjećaš snažan otpor prema nekome/nečemu, vrijeme je da se zapitaš. Instinkti gotovo nikada ne griješe, zato utišaj um i poslušaj što ti srce govori. Ono ima svoje razloge koje um katkada ne razumije. Znaj da umom ne možeš pobijediti, samo put srca je ispravan.
Pumpafonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 05:22   #24
Naše osnovne emocije izražavaju se univerzalnim izrazima lica. Ti izrazi često su vrlo kratkotrajni, ali ako ste pozorni, opazit ćete ih. To je biološki temelj stare izreke da su oči ogledalo duše.
Pumpafonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 05:24   #25
Moj sin ide u 6. razred osnovne. Sa njime u razred ide dječak koji puši cigarete. Klinjo je već prešao na e-cigarete, valjda se skida. Jednom ga je policija dovela u školu jer je uhvaćen u krađi u supermarketu.
- Ali, zašto on to radi, tata ? Upitao me sin.
- Zato što mu fali ljubavi. Zbog toga pokušava skrenuti pažnju na sebe kako bi je dobio. Sine, moraš znati da ljubav pokreće ovaj svijet. Svaki čovjek treba ljubav a posebice je trebaju djeca u formativnim godinama. Dijete mora imati ljubav kao sigurnu luku u koju se uvijek može sa sigurnošću vraćati. To je osnovni preduvjet za sazrijevanje.
Pumpafonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:26   #26
Nemam riječi. Ovakve duboke uvide u bit i bitak nijesam dugo susreo. Još otkako su ukinuli normalnofobiju.
vasylomachenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 11:59   #27
Quote:
vasylomachenko kaže: Pogledaj post
Nemam riječi. Ovakve duboke uvide u bit i bitak nijesam dugo susreo. Još otkako su ukinuli normalnofobiju.
sim toga pa kaj provjereno ne znaš pisat, još si i prost, :vau:
a jesi faktor,
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 12:02   #28
Quote:
djuro buha kaže: Pogledaj post
sim toga pa kaj provjereno ne znaš pisat, još si i prost, :vau:
a jesi faktor,
Zasipat ću te neopitroidom nametniče priglupi.
vasylomachenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 12:11   #29
ups, i si ti to agjesivan, a sim kaj si pjost,

https://www.youtube.com/watch?v=dWsVbneJiyk
djuro buha is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 16:33   #30
Quote:
vasylopalachinko kaže: Pogledaj post
Ovakve duboke uvide u bit i bitak nijesam dugo susreo.
hehehe, sladak si
izađeš li ikada iz ormara, javi se
091 3675727
Pumpafonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 16:47   #31
Quote:
Pumpafonja kaže: Pogledaj post
hehehe, sladak si
izađeš li ikada iz ormara, javi se
091 3675727
Samo ako obećaš da ćeš sve progutati kao dobra i poslušna kujica.
vasylomachenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 18:06   #32
e sad, tko će biti catcher a tko giver, bacit ćemo kunu
ako ja ispadnem, sve za tebe Điki...
Pumpafonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 18:30   #33
To je pravi antifa spirit !
vasylomachenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 20:55   #34
Ono za čime ljudsko biće žudi ne može se pronaći u području zgrčenih stanja, uma koji žudi i borbi našeg malog jastva. Duhovnom praksom i osvještavanjem možemo naučiti osloboditi sebe od neispunjenih, uplašenih ili kompulzivnih identiteta, da bismo otkrili cijelost i blagostanje, osjećaj slobode i prirodni tijek bića.
Svaka teška okolnost ima pouku koja nas može ponijeti do svojeg osebujnog probuđenja. Od nas se traži spremnost da proniknemo u središte svog bića. Ispod svih suza, boli, straha i ljutnje oko kojih smo se grčili, možemo pronaći slobodu, radost i lakoću u središtu života. Temeljna je ljudska priroda čista, svjesna, mirna, blistava, puna ljubavi i mudra te je na tajanstvene načine povezana s temeljima stvarnosti.
Pumpafonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 08:09   #35
Pumpafonja
gadno vonja
klonja
antifa
fafa ga.
vasylomachenko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 18:23   #36
Mrzim kada zapnem u knjizi koja nije dovoljno dobra da sam njome zadovoljan a niti dovoljno loša da je odbacim. Svako toliko naletim na dobar citat ili rečenicu i to me tjera dalje, to mi opravdava vrijeme koje trošim na očito nekvalitetnu knjigu. Više volim kada je knjiga jednostavno loša, onda je mirne duše odbacim, bez imalo grižnje savjesti. Rekao bih da o knjizi ovisi moje raspoloženje: kada mrcvarim neku knjigu i čitam je samo zato što mislim da ću naletjeti na štogod korisno, bezvoljan sam. Sa druge strane, kada imam dobru knjigu, nitko sretniji od mene. Ali tada bježim od nje jer želim u njoj uživati što duže. Mogu se sakriti u mišju rupu, mogu otputovati na Mars, mogu ne čitati mjesecima pa opet sam sretan jer znam da me čeka. Kao da imam kartu za predivno putovanje koje mogu iskoristiti kad god želim. Iščekivanje je pokatkad ljepše od sreće same. Lijepo je kad te čeka sreća, to su stvari koje čine život predivnim; bile to knjige, događaji ili ono najvrijednije - ljudi. Najznačajniji trenuci u životu su oni kada se istinski dodirujemo, kada osjećamo bliskost i povezanost, kada osjećamo da je nečije srce uz naše.


All I wanna do is be with u
Pumpafonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:26   #37
Mala ptičica

Volim gledati valove, diviti se njihovoj snazi i moći, volim ih gledati kako se razbijaju o stijene i zatim kreću dalje na svoj vječni put. Toga sam dana sjedio na stijeni, na otoku sreće, i gledao valove dugo, dugo. Toliko je vremena prošlo da nisam primijetio kad je pao mrak. Običavam krenuti malenom stazicom koja najkraće vodi u toplinu, ali toga sam dana poželio krenuti drugim putem. Hodavši šumom, začuo sam tihi cvrkut. Tražio sam dugo dok nisam pronašao odakle dolazi taj nježni pjev. U travi ispod stabla, ležala je ranjena mala ptičica. Krila su joj bila potkresana a oko noge je imala uteg u obliku prstena. Bila je slaba, drhtala je od straha i umora. Uplašila se kada me ugledala i pokušavala pobjeći. Prilazio sam joj bliže a ona je uzmicala. Zato sam sjeo pored nje i počeo joj pričati, pustio sam je da me pripitomi. Mala je ptičica slušala što sam govorio, mogao sam osjetiti njezino malo srce. Toga sam je dana nahranio i napravio sklonište, skinuo joj okov sa nožice. Želio sam je odnijeti kod sebe ali ona je još uvijek bila uplašena. Zato sam došao sljedećeg dana, pa opet sljedećeg i tako nastavio. Mala me ptičica zavoljela, nije ju više bilo strah i postala mi je prijateljica. Napravio sam joj gnijezdo na stablu u kojem je bila sigurna i svakoga joj dana donosio hranu i vodu. Mala ptičica pričala mi je o svom životu, pričala mi je o čovjeku koji ju je zarobio. Začuo je njezin pjev, svidjele su mu se njezine boje pa ju je zatvorio u krletku, potkresao joj krila i stavio uteg oko nožice. Čovjek je htio imati malu ptičicu samo za sebe, bila je najljepši ukras u njegovoj velikoj kući, imala je najbolju hranu i najljepšu krletku ali nije bila sretna. Pjevala je dugo vremena u krletki, bila je lijepa čak i onako zarobljena ali onda se razboljela. Perje joj je postalo sivo a njezin je pjev utihnuo. Nije više imala snage, nije imala volje, postajala je sve slabija. Jednoga je dana čovjek otišao na put a sivi je mačak iz zapećka skočio na krletku i oslobodio malu ptičicu. Posjeo ju je na leđa i odnio duboko u šumu, na ono mjesto gdje sam je pronašao. Mala je ptičica vremenom ozdravjela i počela sve ljepše pjevati. Trebalo je dugo, dugo vremena da joj se krila oporave, ali jednoga je dana uspjela. Kada sam došao u šumu, nije je bilo u njezinom gnijezdu. Poradovao sam se da je odletjela u slobodu, ali ona je bila tu. Letjela je visoko iznad stabala, pružala je svoja mala krila prema toplome suncu. Mala je ptičica cvrkutala najljepši pjev što sam ga ikada čuo a njezino je perje zasjenilo ljepotu sunca. Ostala je zauvijek uz mene, njezino malo, nježno srce naučilo me ljubavi. Naša su se srca dodirivala dok smo sjedili uz more i gledali valove.
- Mala ptičice, ponekad valovi umisle da su jaki i važni. Njihova mlada, uzavrela krv umisli da su toliko jaki da mogu razbiti stijene i promijeniti svijet. Ali onda shvate da su samo dio mora kojemu se uvijek iznova vraćaju.
Pumpafonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 19:02   #38
Bog je ljubav

Spoznao sam boga, napokon ga prihvatio, napokon se pomirio sa njime. Oduvijek sam nekako znao, oduvijek vjerovao, oduvijek osjećao u sebi ali sam ga odbacivao, bježao od njega. Koračao sam kroz život stazom uma, stazom ega i jastva, pokušavao sam pobiti boga znanjem. Pokušavao sam ga izmjeriti, dokazati, želio sam činjenice, želio sam sigurnost. Staza uma i znanja otvrdnula je moje srce, oznanstvenila ga, umotala u brojke i analizu, pretvorila ga u kamen. Dugo sam odbijao boga i bježao od njega iz straha. Umotavao sam ga u razne celofane, nikada ga nisam u potpunosti negirao, ali pokušavao sam mu dati smisleno obličje, ono koje mogu izmjeriti i dokazati. Puno me puta bog ranio i povrijedio, kako sam mislio, pa kako sam ga onda mogao voljeti ? Kako sam mogao voljeti boga koji ne voli mene ? Ali cijeli je život sazrijevanje, shvaćanje i osvještavanje. Cijeli je život prihvaćanje samoga sebe i učenje. Pa što ako sam cijeli život bio u zabludi ? Zar je to važno ? Zar je išta važnije, išta sigurnije od promjene ? I nije važno kako nazivamo boga, nije važno u kakav ga ukrasni papir umotamo, on je tu. Nije to starac sa bijelom bradom, nije to Jahve, Mojsije, Alah, nije to ni Karma ni Ahura Mazda ni Mitra, sve su to samo imena koja je čovjek nadjenuo po svom nahođenju. Ljudi su pokvarili boga izmislivši u njegovo ime zakone i pravila, ljudi su pokvarili boga uokvirivši ga po svojim mjerilima, po svojim očekivanjima. Nama ne upravlja netko tamo gore, netko tko lebdi iznad oblaka i sve vidi i sve zna. Nama upravljaju nevidljive sile koje postoje, koje su u nama i svuda oko nas, koje čekaju svoj trenutak da se ispolje u nama. Te sile pokreću ovaj svijet, brinu za nas. Te sile svi osjećamo unutar sebe, te sile, ili ta sila je ono iz čega smo nastali, ta sila je ono što tražimo i ono što želimo, za čime čeznemo, ono jedino vrijedno i važno, to je ljubav.
Bog je ljubav.
Pumpafonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 22:27   #39
Životni šamar

Uspomene ponekad naviru: sjetih se malog, uvijek musavog susjeda Ivice, koji je svuda sa sobom vukao svoju još manju sestricu. Majka im je umrla prerano i vjerovatno je to bio uzrok tolike privrženosti. Mrzili smo ga zbog toga. Bili smo klinci, mislim da još ni u školu nismo išli.
Ošamario sam ga, sada ne znam ni zašto i još sam ga dodatno i pljunuo kako bih ostavio što jači utisak kod dječurlije. Njegova sestrica ga zagrli i briznu u plač. On ju je tješio, ali nije mu uspijevalo. I te njene tople i krupne dječje suze prolivene za bratom su me kasnije pekle godinama. Kako sam se samo kajao!
Sad kad sam se toga prisjetio, počeh plakati. Gorko i neutješno. Kako sam želio da se oboje odnekud pojave, da zagrlim i izljubim ta dva istinska anđela božanske ljubavi, onako kako sam samo mogao tog momenta. Tko zna gdje su sada i da li su mi ikad oprostili? Sigurno se i ne sjećaju tog događaja. Ali, ja se sjećam. Snažnije nego ikad. Bol me je razdirala toliko da sam klonuo licem u prašinu i dugo ridao...

What a wonderful world
Pumpafonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 11:08   #40
Čemu sad ridanje ? Ne sramiš se valjda svoje prave prirode ? To si ti, prije nego što te društvo uškopilo svojim normama. Udari i pljuni slabijeg i uživaj u tome. Budi svoj !
vasylomachenko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.