Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2017., 09:00   #41
Prekrasan film, prekrasan. Psihološka razrada likova (glavnih) - odlična i vizualni prikaz Indije, jada i bijede i onog pravog stanja koji mnogi turisti, kad odu u Indiju, uopće ne vide.
Prvi dio - kao što ste već pisali - jači nego drugi, ali drugi je isto dobar toliko jer je Saroo svjesniji svega oko sebe i svojih postupaka i tog kako je kao mali prošao, ali i kako se brine za svoju majku i Mantosha.
Fascinantno mi je koliko je za zdravo funkcioniranje svake osobe potrebna spoznaja o postojanju, biološkim roditeljima i toj nekoj pripadnosti. Da znaš odakle si, tko si i uvijek je u nama ta težnja za povratak korijenima... i koliko nas tih par godina u djetinjstvu najviše formiraju
(jer se tad mozak najbrže mijenja i formira).
Ja sam odrasla kao izbjeglica i mogla sam se još više identificirati s njim, taj put kući i potraga za domovinom i obitelji. Ne znam, baš me proganjao...
onaj dio, kad se sjeća sebe i Gudua i kad hodaju po pruzi... tu sam pukla

Nakon dolaska iz kina sam malo istraživala njegove memoare - A long way home.

Neki izvori kažu kako je Gudu pao sa vlaka u pokretu - gurnut ? - a neki pak da ga je udario vlak; pronađen je nakon mjesec dana bez ruke i oka,
ali ono što je mene iznenadilo, što su izbacili iz filma, jest da je Saro imao još jednog starijeg brata, a nakon njihovog nestanka je njihova majka imala (konačno) dovoljno novaca da Shekilu i njegovog brata pošalje u školu.
Taj drugi brat je sada učitelj i voditelj neke tvornice.
Kužim zašto su se u filmu odlučili to izbaciti.
Htjeli su se više posvetiti odnosu stariji brat-mlađi brat
te brat-mlađa sestra.
ovako bi bilo nepotrebno imati isto dva puta.

Djevojka je u stvarnosti isto postojala i bila je samo kratko dio njegovog života. Ali je bila dio nj života baš tada kada je krenula potraga za roditeljima. U filmu je nepotrebna, ali valjda eto ne može postojat film bez nekog ljubavnog plota.

A njegova biološka majka <3
na kraju je odlučila do kraja života ostati u istom selu u slučaju da se on nekad vrati, nije bila pismena, nije imala sredstva, ali napravila je što je znala, što je tad bila u njenoj moći... za svaki slučaj...


Jeste primjetili da se Lucy i Saroo u filmu nikad ne poljube (iako na druge načine iskazuju nježnosti)?
To je zato što su poljupci u indijskim filmovia tabu i ne prikazuje ih se.
A da bi se film svidio i indijskoj publici, i da bi producenti pokazali kako poštuju njihovu kulturu, su ih odlučili izbaciti.


Mane - ne sviđa mi se Nicole Kidman u ulozi majke. Ja nju uopće ne mogu doživjeti kao lik koji glumi, uvijek vidim "nju". Isti problem imam i s Angelinom Jolie.
I mogli su film slobodno malo skratiti, pa bi bilo i manje patetike.

Djeca glumci su mi svi guddu i saroo klinje su mi nešt najslađe ikad. predobro su sve odglumili.

Quote:
mokidomi kaže: Pogledaj post
Nedostaje mi opisno kraj - je li mali ostao u domovini /moš mislit/, što se s majkom i sestrom na kraju, jer ipak ima dvije mame... Vrlo dobar film.
Ne može film dati odgovore na sva ta pitanja (osobito je za opis odnosa s dviju majki potrebno više od dviju rečenica na kraju) jer oni su svi još uvijek živi.
Zasad Saroo još uvijek živi u Australiji (tamo je njegov život, razumljivo). jako često putuje u domovinu i posjećuje ih. No jezik je velika barijera među njima jer je on Hindi zaboravio, a oni ne znaju engleski.
Često se čuju preko interneta, putem translatora.
Mjesečno im šalje 100 $, što je dovoljno da njegova majka više ne mora raditi, ali navodno ni to nije htjela prihvatit.
Kupio im je novu kuću. Htio je prvo da majka dođe k njemu živjeti, ali bi to za nju bila prevelika promijena.


Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post

Film mi se svidio i jako me dirnuo, ali ono što me stvarno šokiralo je bijeda i jad Indije Činjenica da dijete može živjeti na ulici nekoliko mjeseci prije nego što ga netko primijeti i o tome obavijesti nadležne je jeziva. Činjenica da trenutno u Indiji ima preko 100 tisuća takve djece je bolno neshvatljiva. Kakva zemlja...neshvatljivo

Da... Indija je jedna od najgorih zemalja za žene i djecu.
Puno siromaštva, silovanja.... u zadnjih par godina su baš izraženi slučajevi silovanja djevojčica, gang rapeovi i dr.


Raspisah se ja. Po meni je ovo najljepši i najupečatljiviji film ove godine. Priča koju neću tako brzo zaboraviti.
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 13:38   #42
Iako se i meni svidio film, i slažem se s većinom posta, moram biti malo zajedljiva
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
ono što je mene iznenadilo, što su izbacili iz filma, jest da je Saro imao još jednog starijeg brata, a nakon njihovog nestanka je njihova majka imala (konačno) dovoljno novaca da Shekilu i njegovog brata pošalje u školu.
Taj drugi brat je sada učitelj i voditelj neke tvornice.
Kužim zašto su se u filmu odlučili to izbaciti.
Htjeli su se više posvetiti odnosu stariji brat-mlađi brat
te brat-mlađa sestra.
ovako bi bilo nepotrebno imati isto dva puta.
Meni se više čini da su to izbacili jer za priču ne bi bilo prihvatljivo da je žena uspjela napraviti nešto od dvoje djece tek kad se dvoje "riješila" (ne namjerno, ali svejedno).
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
A njegova biološka majka <3
na kraju je odlučila do kraja života ostati u istom selu u slučaju da se on nekad vrati, nije bila pismena, nije imala sredstva, ali napravila je što je znala, što je tad bila u njenoj moći... za svaki slučaj...
I ovo lijepo zvuči za film, ali prije će biti da:
Quote:
*soul*mate* kaže: Pogledaj post
A njegova biološka majka na kraju je odlučila do kraja života ostati u istom selu JER nije bila pismena, nije imala sredstva...
Flying Buttress is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 14:03   #43
Quote:
Flying Buttress kaže: Pogledaj post
Iako se i meni svidio film, i slažem se s većinom posta, moram biti malo zajedljiva
Meni se više čini da su to izbacili jer za priču ne bi bilo prihvatljivo da je žena uspjela napraviti nešto od dvoje djece tek kad se dvoje "riješila" (ne namjerno, ali svejedno).
I ovo lijepo zvuči za film, ali prije će biti da:
slažem se ja i s tvojim opaskama.

(u memoarima i piše točno da ih nije mogla sve školovati jer nije imala novaca, njihov otac ih je napustio i stvorio drugu obitelj.)
*soul*mate* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 16:35   #44
Filmovi uvijek budu samo bazirani na pravom događaju. Čak i jako autentični filmovi poput "Apolla 13" radi potreba efektnijeg scenarija izmišljaju likove ili događaje. Ponekad se neki stavrni likovi izbace, pogotovo ako se radi baš recimo o obiteljima s puno djece. Ili se postupci više stvarnih likova spoje u jednog filmskog lika.
Grupa Queen is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 18:55   #45
Ja jedina izgleda ostala potpuno ravnodusna na scenu sa materom i glumca klinju. Ne vidim tu toliku slatkocu.

Bezveze mi je kako je godinama istrazivao po toj mapi i na kraju sasvim slucajno otkrio odakle je random vrcenjem po google maps
__________________
Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje? || makyca: Radije sama, nego ženica. || QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC. || hours: JPK nije napisao ništa nečuveno pametno
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 23:59   #46
9/10 Pustio sam suzu na kraju, kada sam čuo za sudbinu brata. Potresan film.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 21:40   #47
Kvalitetno napravljen film, odlični glumci, snažna priča i još k tome prema istinitim događajima. Ne možeš ne pustiti pokoj suzu
__________________
Ono što je iza nas i ono što je ispred nas, sitnica je u odnosu prema onome što je unutar nas.
memory keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 21:19   #48
Baš kvalitetan film. Vrijedi ga pogledati!
TheSnatch is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:22   #49
Ja sam jucer opet pogledao s mojima, bas je vrhunski film

Sent from my T06 using Tapatalk
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 22:26   #50
Nisam ja za vake filmove gledat
__________________
A quiet mind is able to hear intuition over fear.
CharleyGrinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 22:29   #51
Film je u prvom dijelu odličan i baš mi je i taj dio najpotresniji. Mali tako dobro glumi i one scene gubljenja po onom velegradu su tako dobro odrađene da sam na trenutke imala osjećaj kao da gledam dokumentarni film. Drugi dio filma dosadnjikav i jako nedorečen, pogotovo što se posvojenog brata tiče. Jako me iritirao i njegov odnos sa djevojkom, odnosno kako ju je tretirao. Bilo je i puno patetike. Previše. Jedino što me pogodilo u drugom djelu jest kada saznajemo da brat više nije živ. Iskreno sam očekivala da majke više neće biti, a ne brata. Onaj dio kada majka opisuje viziju mi je bio nekako nepotreban. A i taj dio kada on baš slučajno pronađe to selo mi je isto malo bezveze bio. 7/10, dala bih puno više da je druga polovica bila jača.
__________________
Laudato Si Ad Astra
Stiksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2019., 23:33   #52
Ja sam osjećala tugu kroz cijeli film, a na kraju mi je bilo najgore saznanje o bratu.
Čak mi je drago što je film napravljen iz perspektive malog, a ne mame (ili u kombinaciji) jer bi to tek bilo previše. Uopće ne mislim da je bio patetičan, nego baš s mjerom i baš zato je tako potresan
__________________
Never give up, it's such a wonderful life
Pisces10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 20:27   #53
gledao sam ovaj film na televiziji prije 2 tjedna ja mislim, na HRTu, tek sad vidim da je otvorena tema za ovaj film. Znaci plakao sam ko mala beba na kraju, nikad nisam bio ovako emocionalno investiran u film kao ovaj, čak sam trazio i citao malo o covjeku kojemu je ovaj film snimljen. Stvarno nevjerojatna priča. Sviđao mi se više onaj prvi dio kada je bio u Indiji, malo je dosadilo u sredini ali kada je počeo tražiti po mapi, onda je opet postalo znimljivo!
BlaireWhiteFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2021., 14:44   #54
Jucer je film bio na HRTu pa sam ga konacno odlucio pogledati. I nisam pozalio. Cista desetka. Istina, prvi dio filma je zanimljiviji, ali druga polovica je jednako, cak i vise emotivna nego prva polovica. Nekoliko puta tijekom filma sam pustio suzu, a na zadnjoj sceni plakao sam kao kisna godina. Glumacka postava je odlicno pogodena, nemam apsolutno nikakve zamjerke, glazba je takoder predivna. Posebno me pogodila scena kada je Guddu vidio da je Saroo nestao. Tko zna kako se osjecao, pogotovo ako uzmemo u obzir da ga je majka vec nekoliko puta prije toga optuzila da se ne brine za svoga brata (scena s lubenicom). Preporucujem svakome da pogleda ovaj film, a ja cu ga definitivno pogledati jos jednom
LoveCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2021., 17:39   #55
Ovo je prvi film od kojeg mi je pozlilo od količine tuge i tragedije koju ima. Pogledao jednom i nemam snage da ga opet pogledam. Suze same išle...
Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2021., 17:48   #56
Smile

Film je jos tuzniji kada znas da je Guddua pogodio vlak jer je trazio svoga brata... A jadna mama je preko noci ostala bez oba sina...
LoveCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2021., 18:10   #57
Quote:
love.croatia kaže: Pogledaj post
Film je jos tuzniji kada znas da je Guddua pogodio vlak jer je trazio svoga brata... A jadna mama je preko noci ostala bez oba sina...
Naježio sam se, ne postoji film koji izazove toliko emocija u meni.

Gledao sam nedavno neki intervju Toma Hidlestona u kojem je na pitanje "koji ti je najtužniji film koji si gledao" a Tom se premišlja i kaže Lion, "morao sam da pauziram film da sumiram utiske i dođem sebi".
Alen13ASC is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.