Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 16:55   #81
Autor je baniran...problem smo riješili
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 16:58   #82
Ima istine,kada je svima sve jasno, svadba se odugovlaci, ako se i desi
Malo se salim ali samo malo,
Lako je moguce da zacetnik teme nece skuziti tko, koga, gdje i zasto dok se tinta na papiru ne osusi
Ali to je car zivota, ljubavi,
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 17:00   #83
Cuj baniran
Ja sam mislila oni lovicu broje i financijske tablice pa ga zato nema.
Valjda ce se javiti da vidimo dokle se doslo sa pregovorima
milencica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:31   #84
Quote:
DinDaDon kaže: Pogledaj post

Problem je u tome što si želim kupiti auto i to ništa bijesno nego nešto polovno za 6-7 tisuća eura najviše. Da imam auto, da mogu lakše ići negdje, da imam(o) koliku toliku slobodu i ako idemo negdje na izlet, duge staze itd. da ona ne troši na benzin niti da troši svoj auto. I zato jer ne znam ni jednog jebenog muškog koji ima skoro 30 godina, plaću iznad 5000 kn mjesečno pa da nema auto. Nije mi statusni simbol, ali u jednu ruku je simbol odrastanja i mobilnosti, hebiga. Što god drugi mislili o tome.
niš posebno, 6-7 tisuća eura?

dečko i ja smo zajedno štedili neko vrijeme i kupili si auto za 4-5 tisuća eura i sasvim je ok. on putuje na posao jer mu je malo dalje, ja idem s tramvajem, vikendima se zajedno vozimo, vozim ja, vozi on.... svejedno

voljela bih svoj auto jednog dana, ali nisam luda da sad forsiram kupnju nečeg što mi nije neophodno i pored svih ostalih troškova nije prioritet. pogotovo zbog dodatnih troškova poput servisa, registracije još jednog auta

a ovo oko toga da bi ti auto jer ne znaš ni jednog muškog koji ima oko 30 i plaću i da nema auto je takva budalaština koju dugo nisam čula
something_new is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:38   #85
@something_new automobil nije luksuz, već potreba. Pogotovo u RH gdje ne postoji metro. Stoga je logično da mlad zaposlen čovjek u 30-ima kupi automobil.
Kao što rekoh, uvijek pametuje onaj koji troši tabane i ZET.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:59   #86
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
@something_new automobil nije luksuz, već potreba. Pogotovo u RH gdje ne postoji metro. Stoga je logično da mlad zaposlen čovjek u 30-ima kupi automobil.
Kao što rekoh, uvijek pametuje onaj koji troši tabane i ZET.

fulao si poantu.

ovaj par već ima jedan auto

i autor topika nije naveo da mu je auto neophodan i potreban, nego da bi ga trebao imat jer ne zna ni jednog drugog muškog od 30 da nema auto...
something_new is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 12:27   #87
Quote:
something_new kaže: Pogledaj post

i autor topika nije naveo da mu je auto neophodan i potreban, nego da bi ga trebao imat jer ne zna ni jednog drugog muškog od 30 da nema auto...
znaci, problem je moguce rijesiti ukoliko upozna one od 30 godina koji isto ne voze. i jos im ostane za pir

salu na stranu, u svim odnosima, situacijam je potrebna komunikacija medju partnerima. ovo je konkretno jedna vrlo trivijalna situacija (isprika autoru, nije nista zlonamjerno). ali zivot ti donose toliko situacija koje treba hendlati, dogovarati, pregovarati, kalkulirati. i to se moras nauciti raditi u zajednickom zivotu - znati prepoznati i verbalizirati svoje potrebe, te znati slusati i shvatiti drugu stranu. nije jednostavno, ali nije ni nemoguce.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 13:09   #88
Quote:
something_new kaže: Pogledaj post
fulao si poantu.

ovaj par već ima jedan auto

i autor topika nije naveo da mu je auto neophodan i potreban, nego da bi ga trebao imat jer ne zna ni jednog drugog muškog od 30 da nema auto...
tocno
oni imaJU auto! koje on isto koristi.
a problem je i da on jos gleda kroz moje/tvoje a zive skupa, planiraju brak i djete. to nije zajednica nego poslovna udruga!
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:16   #89
Pa nije neophodna ni dernek svadba pa mlada odlučila da je ima ,makar pod cijenu da on zbog toga ostane bez auta.

Ma nije da mu je auto neophodan , nije ni da ima valjan razlog kada kaže da ga treba imati jer ima 30 godina - ali ljudi moji , da vama partner kaže - ne , ti ne možeš svoj novac potrošiti na sebe ,jer ja hoću da ga potrošiš na moju fantaziju " vi biste na to pristali ?

Mogu mislit.

Ja se ne bih ni udala za takvu osobu , a kamoli radila za njene ideje niti dozvolila da itko raspoređuje moj novac.

Ne prije braka
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:29   #90
Ja bi na njegovom mjestu kupila auto i ne bi se dala zajebavat oko skupe svadbe.

Ne treba biti nerazuman, ali ako se sad upapči, gotov je.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.

Zadnje uređivanje Mamekica : 23.02.2017. at 18:46.
Mamekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:01   #91
ae. a tako dođe i do teme dobra ljubav, loš seks, zlo u glavi.. ili kako već
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 22:21   #92
Quote:
DinDaDon kaže: Pogledaj post
Evo ovako, problem je recimo banalan. Ona i ja, u vezi cca 5 godina, zaručeni. Uglavnom se vrlo dobro slažemo, povremeno se zakačimo oko gluposti, što vrlo brzo prođe. Sve donedavno dok se nismo ozbiljno zakačili oko jedne stvari.

Ona završi faks prije dvije godine i prošlo ljeto od vlastite ušteđevine kupi auto, štedjela je za to već duže i treba joj jer radi u pripizdini, a ne želimo se preseliti iz grada i dobro joj dođe za put do posla. Auto je u potpunosti platila od štednje, nema kredita ni leasinga.

Problem nastaje unazad mjesec-dva kad meni nakon završetka faksa, pola godine traženja posla i godinu dana "stručnog usavršavanja" konačno biva ponuđeno normalno radno mjesto i koliko-toliko normalna plaća.

Problem je u tome što si želim kupiti auto i to ništa bijesno nego nešto polovno za 6-7 tisuća eura najviše.
5000 kuna primanja i misliš uštedjeti 6-7000€ za godinu dana?
Pa to je tvoja godišnja plaća koju ti želiš stavljati na stranu a za to vrijeme bi živio od njezinih novaca pretpostavljam i pritom trošio njene novce i vozio njen auto dok ne kupiš svoj da bi se izjednačio sa prosječnim muškarcem od 30 godina koji radi.
Sve mi se čini da tebi auto treba da bi imao materijalni dokaz za svoju muškost a ne radi potrebe.



Quote:
DinDaDon kaže: Pogledaj post
Da imam auto, da mogu lakše ići negdje, da imam(o) koliku toliku slobodu i ako idemo negdje na izlet, duge staze itd. da ona ne troši na benzin niti da troši svoj auto. I zato jer ne znam ni jednog jebenog muškog koji ima skoro 30 godina, plaću iznad 5000 kn mjesečno pa da nema auto. Nije mi statusni simbol, ali u jednu ruku je simbol odrastanja i mobilnosti, hebiga. Što god drugi mislili o tome.

Ali ne.
Možete ići i ovim što imate sad. Ako je pouzdan za na posao onda je i za izlete.
Ne znam kako misliš štedjeti benzin i manje trošiti auto koji bi onda bio njen jer istovremeno bi trošio benzin i svoj auto.
Registracija, gorivo, servisi, gume, vanredni kvarovi...na 2 vozila koštaju duplo više.

Quote:
DinDaDon kaže: Pogledaj post
Auto se ne može kupiti jer:

-već imam(o) auto (tj. ona ga ima i vozi ga samo po jednim te istim rutama, a i neovisno o tome ja ne mogu koristit auto dok je kod nje, što je većina tjedna)
- jer unatoč tome što bi ti NAJVIŠE GODINU DANA štedio za auto, imaš nešto štednje i kupio bi nešto rabljeno:
-sada ipak djeca moraju biti prioritet (jedna godina je problem!)
-sada ipak troškovi vjenčanja moraju biti prioritet (jedna godina je problem!)
-ipak budući kredit za stan mora biti prioritet (jedna godina je problem!)
I opet ponavljam. Ti bi godinu dana štedio za auto.
5000kn * 12 mjeseci = 60 000 kn = 8000€.
Da kupiš auto za 6000€, platiš prijepis, registraciju i prvi osnovni servis + sitni nedostaci pod uvjetom da kupiš izvrstan polovnjak trebaš dati još 1000€.
Ostane ti 1000€ da bi podmirio gorivo i zaboravljaš ono najbitnije. Trebaš gablecovat, sudjelovati u plaćanju režija, odvesti ju katkad i na večeru.
Zar sa 500 kuna mjesečno misliš to sve podmiriti?
Kad sve podvučeš, ti zapravo želiš da ona tebi kupi auto i da te hrani, pere, plaća režije da bi ti mogao biti muškarac koji ima ključeve svog automobila čije troškove bi plaćala tvoja cura/žena.

Quote:
DinDaDon kaže: Pogledaj post
Svaki put kad spomenem da ću kupiti auto, odmah završi svađom i argumentima da šta će nam dva auta, što ćeš trošit na to, što će tebi auto.
Završi svađom jer je žena pametna pa zna da ćeš ti kupiti a ona plaćati tvoj hir.


Quote:
DinDaDon kaže: Pogledaj post
Kako ovo riješiti i kako da joj objasnim da ne želim biti bez auta i da je to nešto oko čega neće biti kompromisa?

Budi muško na kojeg se netko može osloniti a ne sponzoruša koja da godišnju plaću očekujući da će ga drugi financirati u svemu dok on ne ušpara za auto da bi bio muškarac.


Ako ti treba sloboda kretanja, bit će dovoljan i punto za 5000 kuna.
S druge strane, slobodu koju ti tražiš nećeš dobiti niti sa autom od 500 000€.

Ne ide ti ni matematika niti razumjevanje drugih ljudi.
-Cortez- is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 22:32   #93
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
@something_new automobil nije luksuz, već potreba. Pogotovo u RH gdje ne postoji metro. Stoga je logično da mlad zaposlen čovjek u 30-ima kupi automobil.
Kao što rekoh, uvijek pametuje onaj koji troši tabane i ZET.
Čuj "pogotovo u Hrvatskoj", uz pretpostavku da živiš i radiš u istom gradu, Hrvatska je zadnje mjesto na svijetu gdje ti treba auto. Većinu gradova prepješačiš za pol sata, a u Zagrebu ako baš nemaš peh da si ti skroz na jednom rubnom dijelu, a posao skroz na drugom kraju, javnim prijevozom si više manje svugdje za 20-30-40 minuta.

Naravno, ako živiš po predgrađima, selima i sl. onda je auto nužda, ali onda valjda na to i računaš, s obzirom da su ti onda i daleko manji drugi troškovi, cijena stana, zemljišta i sl.



Pa svi stranci koji dođu ne mogu se načuditi da se ovdje netko žali na javni prijevoz, vele da je ovo grad po mjeri pješaka, da ne bi nikad vozili da žive u ovakvom gradu. Vani je normalno da se voziš po 1-2h na posao i posla, ovdje je ljudima puno kad imaju pol sata do posla. A nije ni da autom išta brže dođeš kad uzmeš u obzir jutarnje gužve, zastoje i isto tako u vrijeme povratka s posla.
enduring is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:42   #94
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Ja bi na njegovom mjestu kupila auto i ne bi se dala zajebavat oko skupe svadbe.

Ne treba biti nerazuman, ali ako se sad upapči, gotov je.

meni je svadba od 6000 eura puno bolja stvar od DRUGOG auta od 6000 eur.
svadba je emocionalni vatromet, okupljanje rodbine, stvaranje sjecanja, pa cak i dobijanje poklona. neprocjenjivo zapravo.
Auto drugo je samo trosak od prvog dana kupnje do dana kad ga ili prodas ili odvezes u srot.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:45   #95
zapravo, poslije svadbe, mozda si cak i moze priustiti ubrzo neko Auto, poslije auta, nema sanse da ustede za svadbu.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:47   #96
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
meni je svadba od 6000 eura puno bolja stvar od DRUGOG auta od 6000 eur.
svadba je emocionalni vatromet, okupljanje rodbine, stvaranje sjecanja, pa cak i dobijanje poklona. neprocjenjivo zapravo.
Auto drugo je samo trosak od prvog dana kupnje do dana kad ga ili prodas ili odvezes u srot.
stvar je prioriteta, a ovdje je riječ o tome što autor želi, a ne što je nama samima draže, ljepše, bitnije, prioritetnije.
bilo bi lijepo doznati jesu li autor i njegova draga došli do zajedničkih zaključaka...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:48   #97
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
meni je svadba od 6000 eura puno bolja stvar od DRUGOG auta od 6000 eur.
svadba je emocionalni vatromet, okupljanje rodbine, stvaranje sjecanja, pa cak i dobijanje poklona. neprocjenjivo zapravo.
Auto drugo je samo trosak od prvog dana kupnje do dana kad ga ili prodas ili odvezes u srot.
Nekima je ovo dovoljan razlog da se bace pod auto
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 11:53   #98
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Nekima je ovo dovoljan razlog da se bace pod auto
there, there...
uglavnom nekima koji su tu svadbu imali, ali i razvod...no, imati drugo Auto ne znaci imati zivot zbog kojeg se ne bi bacio pod njega.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:05   #99
Quote:
enduring kaže: Pogledaj post
Čuj "pogotovo u Hrvatskoj", uz pretpostavku da živiš i radiš u istom gradu, Hrvatska je zadnje mjesto na svijetu gdje ti treba auto. Većinu gradova prepješačiš za pol sata, a u Zagrebu ako baš nemaš peh da si ti skroz na jednom rubnom dijelu, a posao skroz na drugom kraju, javnim prijevozom si više manje svugdje za 20-30-40 minuta.

Naravno, ako živiš po predgrađima, selima i sl. onda je auto nužda, ali onda valjda na to i računaš, s obzirom da su ti onda i daleko manji drugi troškovi, cijena stana, zemljišta i sl.



Pa svi stranci koji dođu ne mogu se načuditi da se ovdje netko žali na javni prijevoz, vele da je ovo grad po mjeri pješaka, da ne bi nikad vozili da žive u ovakvom gradu. Vani je normalno da se voziš po 1-2h na posao i posla, ovdje je ljudima puno kad imaju pol sata do posla. A nije ni da autom išta brže dođeš kad uzmeš u obzir jutarnje gužve, zastoje i isto tako u vrijeme povratka s posla.

Ja zivim na istoku Zagreba a radim na Zapadu u industrijskoj zoni. Auto mi omogucuje da idem na posao i sa posla doma; Naravno usput odes do ducana i sto vec treba.

Kada god idem u centar grada ili bilo gdje gdje je pokrivenost tramvajem u principu idem sa javnim prijevozom - sjednes i vozis se bez brige i pameti. Dodjes do kam trebas i to je to. Sa autom bi se u guzvi vozikao cca isto vremena + trazenje parkinga, placanje parkinga i onda hodanje od parkinga do tamo gdje moram biti. I isto tako nazad.

OK jedino ako si npr u Dubravi a ides u Precko u posjetu frendu ili tako nesto pa je auto OK jer je znatno brzi. Ali tipa Dubrava - Trg i tako centar - nema smisla....
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:17   #100
Kupi Punta 2 za 1500 eura s klimom.
-hrco- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.