Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2010., 20:22   #141
Quote:
kretenhehe kaže: Pogledaj post
hahaha imas jedan takav basprim od Gilga? koji je jedan od najgorih majstora koje sam vidio... osim žmegača.... 3000 kn ? za sta? hahaha ..da mi ga nudi za djabe,nebi to uzeo


Ivan Franić (Serbus), Filip Novosel (Milenij, Corona), Damir Jović (Dike), Iva Plivelić (Tamburaši za dušu), Dalibor Zavođa (Đentlmeni) Marko Vicković (Trenk), Tamburaški orkestar HRT-a i mnogi drugi se nebi baš složili s tobom....

Daj se prvo malo informiraj prije nego kaj se zaletiš, apdejtaj doživljaje...

http://www.youtube.com/watch?v=BzAMM...eature=related
Gilg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 15:55   #142
prima od Bocana

Eto i ja da se uključim, imam primu od Bocana (starijeg) iz 1949. g. kupljena prije 15 godina od starijeg gospodina iz Paje Kolarića u Osijeku. Prekrasan zvuk, malo prednjica ošptećena, jer je posudio tipu koji nije baš mario za tamburu. Nažalost sada več godinama stoji u koferu bez svirke, nadam se da će se i to promijeniti .
jager is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2010., 23:47   #143
a ja imam sada i el. prim
http://damir111.bravehost.com/
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 11:31   #144
Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
a ja imam sada i el. prim
Sada? Kako misliš "sada" kad je još od onda? Nije te dugo bilo na internetu, ili?
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2011., 19:40   #145
KUPUJEM! HITNO!!

ako tko prodaje basprim (brač) a da nije preskup neka se javi (oko 2000 kn)
Bekrija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 16:32   #146
pozz!
Eo imam jedan problem, a vidim da ste pisali o slicnome ovdje..
Dakle sviram prim koji je moj tata kupio bratu prije 20 god.
on ga je svir'o cirka godinu dana i ostavio..
prim je stajo dok se ja nisam odlucio zasvirat (prije 3 god.) i tako ja na njemu sviram vec 3god. a da nezz ko ga je napravio!
eo uploadat cu slike (sumnjam na Bocana)

http://upload.slike.com/slike/enp9H.jpg
http://upload.slike.com/slike/M4ZFg.jpg
http://upload.slike.com/slike/kPeB0.jpg

pa ako neko prepozna molim za pomoc! )
Hvala unaprijed
golub793 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2012., 02:16   #147
pozdrav ekipa. može li mi neko preporučiti gdje u ZG-u kupiti prim? možda u Melodiji u Masarykovoj? kako se kreću cijene?

trebao sam od pokojnog dede nasljediti jedan prim nekih 40-ak, ako ne i više, godina star. prvo ga je dobio zapravo moj ujak, al ga je negdje na restauraciju dao i od tad nisam više čuo za njega (3 godine)
So Lid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2012., 10:46   #148
Sviram tamburu klasičnog Sancheza od cedrovog drveta, ima tamniju boju.
(gitara)

Ima li tko savjet oko kupnje nekog solidnog ukulele-a ? Da je cijena ok, da se tonski može izvući bogatiji,dobar ton, da je solidan instrument za nekog tko već svira gitaru (kako je svira su drugi opanci ) znači da je polupočetnički a opet ok?

(ako se sviranje gitare može tretirati kao neko predznanje ili predispozicija za lakše učenje sviranja ukulele).
Ja sam to uzela u gornjem postu u obzir, ako nije tako, then enlighten me !

Hvala!
__________________
Prolaze ljudi, ali stoje sati

Zadnje uređivanje Free like a wind : 27.01.2012. at 10:56.
Free like a wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2012., 14:09   #149
Pozdrav,

Jel ima netko dobre volje, od vas tamburaša, da za jednog početnika raspiše osnovne note/hvatove za g-prim (koje polje na kojoj žici je koji ton).

Uhvatila me želja da naučim bar nešto osnovno ali sve što nalazim od literature je za e-prim.

Puno hvala
ManuelB is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 10:03   #150
Quote:
ManuelB kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Jel ima netko dobre volje, od vas tamburaša, da za jednog početnika raspiše osnovne note/hvatove za g-prim (koje polje na kojoj žici je koji ton).

Uhvatila me želja da naučim bar nešto osnovno ali sve što nalazim od literature je za e-prim.

Puno hvala
G prim, baš kao i E prim je melodijski instrument, na njemu se ne sviraju akordi gitarskog tipa, tj. nema "hvatova".

Prva žica g prima je G Ali neće ti ništa pomoći da ti netko piše koje polje je koji ton. To spada u osnove glazbene teorije i to je ono na čemu ćeš morati poraditi.
Mogu ja tebi reći da je 2. polje ton A a 5. C, ali ako ne razumiješ zašto je to tako (a to su uistinu osnove) ništa ti neće vrijediti.
Preporučam da za početak ipak nađeš živog čovjeka koji će ti osim tih osnova pokazati i kako držati instrument i trzalicu.
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 01:50   #151
Quote:
ManuelB kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Jel ima netko dobre volje, od vas tamburaša, da za jednog početnika raspiše osnovne note/hvatove za g-prim (koje polje na kojoj žici je koji ton).

Uhvatila me želja da naučim bar nešto osnovno ali sve što nalazim od literature je za e-prim.

Puno hvala
Na primu se sviraju note, a ne akordi ( doduše, mogu se svirat i akordi ali pošto on nije predviđen za to loše zvuče ti akordi ) G prim se većinom po KUD-ovima svira, rijetko koji bend koristi G štim. Kao što ti je rečeno, prouči malo glazbene ( osnovne teorije ) i brzo ćeš shvatiti gdje je koji ton

Quote:
Ruda kaže: Pogledaj post
a ja imam sada i el. prim
http://damir111.bravehost.com/
Žešća glupost

Quote:
golub793 kaže: Pogledaj post
pozz!
Eo imam jedan problem, a vidim da ste pisali o slicnome ovdje..
Dakle sviram prim koji je moj tata kupio bratu prije 20 god.
on ga je svir'o cirka godinu dana i ostavio..
prim je stajo dok se ja nisam odlucio zasvirat (prije 3 god.) i tako ja na njemu sviram vec 3god. a da nezz ko ga je napravio!
eo uploadat cu slike (sumnjam na Bocana)

http://upload.slike.com/slike/enp9H.jpg
http://upload.slike.com/slike/M4ZFg.jpg
http://upload.slike.com/slike/kPeB0.jpg

pa ako neko prepozna molim za pomoc! )
Hvala unaprijed
Teško da bi to bio Bocan
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 21:36   #152
Lightbulb upit i potraga :D

nisam siguran dal sam na dobrom mjestu s pitanjem, ali ako nisam onda molim da me se premjesti

ovako, namjeravam kupiti neku bisernicu, ali nisam baš iskusan pa me zanima jedna stvar: imam ponudu da za jeftine pare dobijem bisernicu koja je oštečena na području gdje se trza... e sad, dobio sam sliku ali ne mogu točno procijeniti koliko je to oštečenje... dal može netko dati neki savjet, da li to kupiti ili ne? tamburica je od majstora žmegača, dal to išta valja ili nije vrijedno potrošiti pare na to?

također, ako netko prodaje bisernicu (do 900 kuna) molim da mi se javi u inbox (sjeverozapadna hrvatska)

hvala

Zadnje uređivanje Tempo-iT : 15.03.2014. at 21:42.
Tempo-iT is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 19:55   #153
Išla sam u tamburaški orkestar, gdje sam svirala prim
__________________
I'd love to have the whole place swimming in roses.
OnlyIKnow is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 09:53   #154
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Žešća glupost
možda i je, ti to nikad nečeš saznati, ali ja nisam pisao da li je to glupost ili ne
napisao sam da ga imam
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:10   #155
Svirala sam bisernicu g štim, Kos Pitomača. Ta bisernica je stara valjda 30 godina i sad trebam novu za svoje dijete koje uvijek gleda sa srčekima u očima kad ja lupam po svojoj.. (ja sam malo zapostavila svoje sviranje pa nisam više u formi...)
Ne nalazim nikakve novije informacije o majstorima koji ih izrađuju pa eto... ako tko ima preporuku i zna trenutne cijene... svaka info je dobro došla.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 12:35   #156
Moja bisernica na trupu gdje počinju žice ima metalni "poklopac" (zab sam kak se to zove), sad vidim da svi stavljaju kožu ili nešto takvo. Ima tko iskustva s tim? Da li je bolje od metala ili nije? Ja se sijećam da je meni često znala zapeti vesta za taj metalni dio pa si mislim da je koža možda praktičnija...? Ali dugotrajnost?
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:49   #157
Exclamation Bugarija prijelazi

Poštovanje i pozdrav svima, nadam se da ima koji kontraš ovdje

Početnik sam u sviranju kontre, no do sada sam svirao gitaru pa mi nije bio problem savladati hvatove (i sedmice, šestice, dimove..).
Zanima me koji se akordi koriste u onim klasičnim prijelazima na kontri E štim?
Primjerice, lagana tamburaška pjesma, estam, iz E dura.. onaj najklasičniji prijelaz na basu/berdi ide E, H, Cis, Dis, E.
Ili ako je pjesma iz C dura, prijelaz na basu ide.. C, G, A, H, C... nadam se da se razumijemo.

E sad zanima me koje akorde odsvirati na te tonove istovremeno s berdom, recimo ako je E dur u pitanju, i jel postoji neka univerzalna shema primjenjiva i druge tonalitete?
Pretpostavljam da su u pitanju i sedmice i dimovi ali ne mogu odgonetnuti koji su, a stvar je čista klasika.

Hvala unaprijed na odgovorima.
Kinkovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 15:44   #158
Bugarija prijelazi

Oke aj konkretno u ovom linku, koji bi bili akordi na kontri u prijelazu na 0:37?


https://youtu.be/wBcQVgPoPWo
Kinkovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2019., 21:17   #159
Bisernica E štim

Pozz forumaši..u potrazi sam za tamburicom u e-štimu.Njuškalo pregledano,cijene šarolike,stanje većinom loše.Možda netko ima tamburicu za prodati za neke realne novce,treba mi za dijete.Hvala,svaki prijedlog će mi pomoći
sb-jelas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2020., 16:19   #160
Quote:
Kinkovo kaže: Pogledaj post
Poštovanje i pozdrav svima, nadam se da ima koji kontraš ovdje

Početnik sam u sviranju kontre, no do sada sam svirao gitaru pa mi nije bio problem savladati hvatove (i sedmice, šestice, dimove..).
Zanima me koji se akordi koriste u onim klasičnim prijelazima na kontri E štim?
Primjerice, lagana tamburaška pjesma, estam, iz E dura.. onaj najklasičniji prijelaz na basu/berdi ide E, H, Cis, Dis, E.
Ili ako je pjesma iz C dura, prijelaz na basu ide.. C, G, A, H, C... nadam se da se razumijemo.

E sad zanima me koje akorde odsvirati na te tonove istovremeno s berdom, recimo ako je E dur u pitanju, i jel postoji neka univerzalna shema primjenjiva i druge tonalitete?
Pretpostavljam da su u pitanju i sedmice i dimovi ali ne mogu odgonetnuti koji su, a stvar je čista klasika.

Hvala unaprijed na odgovorima.


Ajde da malo dignem temu, prošlo je samo 2 i pola godine .

Valjda ima ovdje neki kontraš/gitarista dobre duše i sa puno gaža u nogama pa da nam malo pojasni ?

Tko pita, ne skita

Hvala
hrd is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.