Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.04.2004., 16:14   #1
Glavobolja

Kak se rješit ovog fecesa od "bolesti"?

Nije da me boli zub, pa odem zubaru. Nije da me boli trbuh, pa pojedem nešto/popijem lijek. Glava.

Danas sam bio relativno dehidrirao, imam školu ujutro i zadnja dva sata tjelesni. Totalno smo se zgazili na tjelesnom, samo na se 6 igralo pa smo bacili 3 na 3. Trčalo se, padalo, znojilo...ouch

I onda pametni ja svakih 30 minuta po vode na wc. I onda pametni ja mislio da tako neće dehidrirati. I onda pametni ja kupi neki gusti sok s multivitaminima jer dobro znam da mozak "jede" samo glukozu, pa zašto mu ne pomoći?

I onda pametni ja dođe doma s glomaznom glavoboljom.
Kako je se rješiti? (idem sad spavat, ali sumanjam da će odmah otić)
__________________
microstock
*_spike is offline  
Old 21.04.2004., 20:17   #2
najbolje sa pola sata sna...
meni uvjek pali...
__________________
i like to hate stuff cuz then i don't
have to try and make a change
BLACK RIDER is offline  
Old 08.05.2004., 17:06   #3
glavobolja

glava me boli cijeli dan, ne jako ali me smeta jer ne mogu učiti, a stvarno moram. popila sam ketonal prije sat vremena i ne pomaže. spavala sam nekih sat vremena popodne ali me još uvijek boli. kaj da radim?
imam i malo povišenu temperaturu i moram je se nekak riješit do sutra. imate neki savjet?
Kya is offline  
Old 08.05.2004., 17:20   #4
pa sto je ketonal za glavu?
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Old 08.05.2004., 21:35   #5
ketonal ti je za sve i obično djeluje.
Kya is offline  
Old 09.05.2004., 00:52   #6
Meni Ketonal pomaže isto za glavobolju, bolje nego neki drugi painkilleri.

Kya, probaj nešto dobro pojesti i leći, poslije toga popij tabletu.
Ali ako imaš temperaturu, možda je neka viroza, pa ti ne bu samo ketonal pomogao. Neka ti netko proba i čvrsto izmasirati vrat i vratnu kralježnicu. Meni to jako pomogne, poboljša cirkulaciju prema glavi.
matsa is offline  
Old 21.05.2004., 19:44   #7
glavobolja

Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
Kak se rješit ovog fecesa od "bolesti"?

Nije da me boli zub, pa odem zubaru. Nije da me boli trbuh, pa pojedem nešto/popijem lijek. Glava.

Danas sam bio relativno dehidrirao, imam školu ujutro i zadnja dva sata tjelesni. Totalno smo se zgazili na tjelesnom, samo na se 6 igralo pa smo bacili 3 na 3. Trčalo se, padalo, znojilo...ouch

I onda pametni ja svakih 30 minuta po vode na wc. I onda pametni ja mislio da tako neće dehidrirati. I onda pametni ja kupi neki gusti sok s multivitaminima jer dobro znam da mozak "jede" samo glukozu, pa zašto mu ne pomoći?

I onda pametni ja dođe doma s glomaznom glavoboljom.
Kako je se rješiti? (idem sad spavat, ali sumanjam da će odmah otić)
Kakav jastuk koristiš? Nepravilan položaj pri spavanju ( oko 8 sati svaki dan) ne samo da deformira kralježnicu već izaziva i grčenje mišića ramena i vrata što dovodi do smanjene prokrvljenosti mozga te time do glavobolje, smetnje vida, vrtoglavice i osjećaja gubljena ravnoteže.

Zadnje uređivanje leeloo27 : 31.07.2012. at 13:13. Reason: ubacivanje quota
 
Old 16.12.2004., 00:22   #8
Post Glavobolja..

Ok, kao prvo, volio bi čuti mišljenje pravog doc-a..
Naime imam glavobolje..barem jednom tjednom..znaju biti tolike da praktički plačem od boli..bio sam do svog doc-a i kažu da neznaju razlog..bio sam na onim eeg-ima, kod okuliste itd..i ništa..Ima tko kakvo iskustvo u tome? Usput..tablete mi ne pomazu, prije nekih sat sam uzeo 2 protiv bolova i ništa..isprobao sam ih dosta tijekom godina ali ne pomazu. Bol je u potiljku. Thnx.
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Old 16.12.2004., 16:42   #9
Re: Glavobolja..

Quote:
Brown Acid kaže:
Ok, kao prvo, volio bi čuti mišljenje pravog doc-a..
Naime imam glavobolje..barem jednom tjednom..znaju biti tolike da praktički plačem od boli..bio sam do svog doc-a i kažu da neznaju razlog..bio sam na onim eeg-ima, kod okuliste itd..i ništa..Ima tko kakvo iskustvo u tome? Usput..tablete mi ne pomazu, prije nekih sat sam uzeo 2 protiv bolova i ništa..isprobao sam ih dosta tijekom godina ali ne pomazu. Bol je u potiljku. Thnx.
nisam dr ali...jesi bio na mr ili ct-u?!te na color doppleru (vcd?)tj.snimanju protoka krvi stražnjim dijelom vrata...možda je malo oslabljen...?!?!ja sam imala glavobolje i padala u nesvijest...to je na kraju bio uzrok...
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Old 16.12.2004., 17:12   #10
Re: Re: Glavobolja..

Quote:
injanja kaže:
nisam dr ali...jesi bio na mr ili ct-u?!te na color doppleru (vcd?)tj.snimanju protoka krvi stražnjim dijelom vrata...možda je malo oslabljen...?!?!ja sam imala glavobolje i padala u nesvijest...to je na kraju bio uzrok...
==============
dobar prijedlog, ja sam imao MRI,CT-scan, color doppler.....
ja sumnjam na maskuloskeleton problem u ovom slucaju, pogledaj pod temom bol ispod lopatice na link koji sam dao ;

Somatik problemi


Ponekada problem znade biti psychosomatic.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Old 16.12.2004., 20:40   #11
Kako da otidjem na to kada me Neurolog ne salje na to..bio sam se vec 4 puta zaliti na glavobolje..i sva 4 puta sam morao ic na EEG i kod okuliste..da bi svaki put na kraju rekli kako neznaju. Evo jucer ujutro me je pocelo boliti, i danas navecer jos traje..ja sam vec sav lud, najrađe bi si nabio nož u potiljak od boli..
__________________
Jag är inte en människa. Det här är bara en dröm, och snart vaknar jag.
Brown Acid is offline  
Old 16.12.2004., 21:07   #12
nisam sigurna, ali mislim da nije isto praviti EEG kad ne boli i onda kad boli. Raspitaj se kod liječnika, pa se pokušaj nacrtati na EEGu barem privatno, s tim da se prethodno dogovoriš
eena_ is offline  
Old 16.12.2004., 21:49   #13
Hm, nisam doco, al ajde...

Ako ti EEG i okulista govore da je sve OK to znači da vrlo vjerojatno nemaš nekakvu intrakranijalnu tvorbu ( neoplazmu, tumor ) koja bi uzrokovala glavobolju. Pretpostavljam da bi neurolog već primjetio da imaš neki neurološki ispad.

Ipak, CT ili MR ne bi bilo loše napraviti samo da se isključi još jedna opaka stvar koja se EEG-om ne vidi - aneurizma ( vrećasto proširenje ) neke od cerebralnih arterija koja može izazivati nedefinirane glavobolje. Ako je nešto takvo, a vrlo vjerojatno nije, vrlo blizu si neurokirurga.

TCD ili transkranijalni dopler UZV kao i UZV vertebralnih arterija bi isto mogao uraditi da se vidi protočnost dva krvna sliva koji donose krv u glavu - vertebralnog ( kičmenom ) i karotidnog ( vratnom ). Zna se desiti da su, najčešće dvije vertebralne arterije više ili manje "zaštopane" pa uslijed slabije opskrbe intrakranijalnih struktura čovjek ima glavobolje.

E sad, i prije nego što uradiš nešta od gornjih pretraga moj ti je savjet da se javiš u neku od anestezioloških ambulanti. Problematiku nedefiniranih, migrenoznih boli vrlo uspješno se mogu kupirati nekom od metoda koji prakticiraju anesteziološke ambulante koje postoje više - manje u svim većim bolnicama. Malo se raspitaj.
Tu recimo spada akupunktura - klasična ili laserom, TENS, kojekakvi fentanyl - flasteri i još ponešto. Vjeruj mi da ovdje nećeš pogriješiti, vrlo vjerojatno će se naći neka metoda koja će ti goditi, a nećeš više gutati toliko tableta.
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Old 17.12.2004., 01:28   #14
bol je u potiljku - dakle to definitivno nije "nedefinirana migrenozna bol"

moj savjet ti je da odeš u hitnu neurološku ambulantu nadležne bolnice upravo onda kad te boli ... to je sad koliko sam shvatila

sa sobom ponesi dosadašnje nalaze (EEG i nalaz okuliste).
Bitno je da te neurolog pregleda upravo u ono vrijeme kad imaš glavobolju, jer se neki neurološki ispadi mogu vidjeti samo u tim trenucima, a inače ne.
Dalje će prema fizikalnom pregledu odlučiti što je potrebno od pretraga i da li su te pretrage hitne (u tom slučaju će ih napraviti odmah).
allegra is offline  
Old 17.12.2004., 01:47   #15
Mene glava boli od puberteta. Gotovo svaki dan. Dio glave nikad nije isti.
Ako ne popijem kavu ili nešto za dizanje tlaka, glava me počne boljeti odmah ujutro.
Bila sam na svim mogućim pretragama tijekom 10 godina. Obisla sve doktore, ambulante, potrosila hrpu vremena i novca..i NIŠTA.
jednostavno me boli glava.
Kažu zbog niskog tlaka. Moju je mamau čitav život boljela glava. Nakon 50 godina glavobolja ju je doslovno ubila-tumor na mozgu.
Naravno da me to ubilo od panike. Opet sam se konzultirala s doktorima. Zvucim blesavo ili neuko po ovom pitanju. jesam oboje. Svi smo pomalo blesavi kad nas boli i kad se radi o zdravlju.

meni ti pomaze kava i jelo svakih par sati.
ako ne kava, onda barem pola Neofena. Ne volim se kljukati tabletama, ali nazalost svaki drugi dan moram barem po pola tablete popit. uzas, al bolje mi je i to nego da me razara bol.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Old 17.12.2004., 13:54   #16
eh...neće ti ni dat uputnicu za mr ili ct samo tako...osobito za mr mislim da čak postoji komisija koja ga odobrava...meni eeg 3* nije valja(naprotiv,bio je grozan) i tek su me onda poslali na ct...a kad tu nisu našli ništa i na mr koju sam čeeeeeeekala.
Dalje je bolje i ne pričat...
Ako ti stvarno misliš da problem nije psihički niti nizak tlak ili sl.( i mene i mamu i sveki boli glava od niskog tlaka ponekad kad ne popijemo kaficu) prvo bi bilo to snimanje vratnih žila...to je "jeftinije" snimanje i dat će ti uputnicu..sam zatraži!!
A ako tu bude sve ok i neda ti uputnicu za ct ili mr...ako možeš sebi priuštit ajde u privatnika...ionako je vjerojtno ugodnije od ovoga u bolnici jer traje 10ak,15 min, a u bolnici di su aparati malo stariji mr traje skoro sat. ...
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Old 17.12.2004., 16:35   #17
Quote:
injanja kaže:
ionako je vjerojtno ugodnije od ovoga u bolnici jer traje 10ak,15 min, a u bolnici di su aparati malo stariji mr traje skoro sat. ...
u čemu je razlika, u pogonskom gorivu?
palenta vs. kerozin
eena_ is offline  
Old 18.12.2004., 18:48   #18
mene isto puca glavobolja. u principu - kad ima mengu, ako ne spavam, ako ne jedem, ako ne popijem kavu itd.

Kaj radim? - jedem, spavam, popijem kavu ujutro zbog tlaka, vježbam.

masaže isto pomažu.

kad me boli popijem ketonal. pokušavam popiti čim me počne boljeti.
matsa is offline  
Old 18.12.2004., 19:57   #19
migrena100%

imam iste probleme i iz licnog iskustva predpostavljam da je migrena.imas ih raznih ali uglavnom migrena traje i do 72 sata.pij tablete koje sadrze ibuprofen a ne acetaminofan ili aspirin.zelim ti sve najbolje.
lolika is offline  
Old 19.12.2004., 13:25   #20
Quote:
eena_ kaže:
u čemu je razlika, u pogonskom gorivu?
palenta vs. kerozin
nemam pojma iskreno..makar me zanima biomedicinska elektronika...ali definitivno je da tehnika napreduje....usporedi s digitalnim fotoaparatima...npr..
ja samo znam tu činjenicu : snimanje mi je u bolnici trajalo 45min, u privatnika 15.
Bila sam jednako mirna i snimke su bile jednake?!?!?!?
__________________
Ti si ono o čemu sanjam, ti si ono čemu se nadam..odvedi me u svijet svoj, pod zemlju, nebo, nije važno, sljedbenik sam tvoj..
injanja is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:33.