Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Tko je prema Tebi najviše kriv za negativna događanja na svijetu?
Rusija 9 10.11%
Amerika 46 51.69%
Drżave bliskog istoka 7 7.87%
Drżave dalekog istoka 1 1.12%
Političari 26 29.21%
Glasovatelji: 89. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2016., 16:15   #1
Tko je kriv za većinu negativnih zbivanja na svijetu?

Mislim da djelomićno odgovara na to pitanje Amerićki ratni veteran u ovom filmu -molim ne sugerirati se naslovom filma, jer nije adekvatan.
https://www.youtube.com/watch?v=GBXtFEZCVus

Prema meni najviśe je kriva Amerićka politika (pogotovo u odnosu na bliski istok), kao i śaćica uglednijih Amerikanaca, koji imaju direktni i jaki utjecaj na nju.
Ne "obićni" Amerikanci, jer mislim da svatko rasudniji zna, da su gradjani svugdje samo pioni u rukama politićara.

Prema meni oni su medju ostalim krivi za pogorśenje (blago rećeno) żivota u drżavama bliskog istoka kao i za izbjeglićki val u Europu. Naravno Europski politićari, a pogotovo Merkel su glavni Europski "pokrovitelji" tome.

Na slijedećem mestu je Rusija koja je svojom politikom i silom lośe utjecala (u nekima i dalje utjeće) na sudbinu nekoliko Europskih drżava, ali i na svijetu.

Na dalekom istoku prednjaće u tome Kina i Japan sa time, da su se u modernijoj povijesti viśe koncentrirali na ekonomiji.

Krvave ruke u mnogim patnjama na svijetu imaju Amerićki i Ruski prodavaći orużja. Radi njih i primitivaca kojih naklanjaju na "suradnju" oduvijek su postojala i postojat će razlićita ratna żariśta, radi kojih ginu i pate milioni ljudi.

U gospodarskom smislu teme apsolutno prednjaće politićari i glavni ekonomisti mnogih drżava.

Kako je Vaśe miśljenje u temi?

Btw anketa je nejavna.

PS: Zaboravio sam u anketu dodati Europu a pośto nemam viśe takvu mogućnost molio bih moderatore ako mogu to ućiniti.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 17:36   #2
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Prema meni najviśe je kriva Amerićka politika (pogotovo u odnosu na bliski istok), kao i śaćica uglednijih Amerikanaca, koji imaju direktni i jaki utjecaj na nju.
Ne "obićni" Amerikanci, jer mislim da svatko rasudniji zna, da su gradjani svugdje samo pioni u rukama politićara.

Prema meni oni su medju ostalim krivi za pogorśenje (blago rećeno) żivota u drżavama bliskog istoka kao i za izbjeglićki val u Europu. Naravno Europski politićari, a pogotovo Merkel su glavni Europski "pokrovitelji" tome.
Fali ponuđeni (i ispravni!) odgovor:

Globalistička politička krema i njihovi financijeri

Sav taj kaos i ratove nisu izazvali obični građani ni u Americi, ni u Rusiji, ni Europi , ni na Bliskom Istoku ili drugdje.
Izazvali su ih korumpirani globalistički političari, koji su marionete globalističke financijske mafije.
thortwins is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 17:48   #3
#blameputin
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 17:50   #4
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
#blameputin
buahaaa
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 18:15   #5
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Fali ponuđeni (i ispravni!) odgovor:

Globalistička politička krema i njihovi financijeri

Sav taj kaos i ratove nisu izazvali obični građani ni u Americi, ni u Rusiji, ni Europi , ni na Bliskom Istoku ili drugdje.
Izazvali su ih korumpirani globalistički političari, koji su marionete globalističke financijske mafije.

Djelomično si u pravu, samo što su korijeni još punoooo dublji.
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 19:51   #6
Rusi, naravno.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 20:20   #7
Ljudska priroda i potreba koja iz nje proizlazi da se apsolutno i unipolarno vlada ovim svijetom .

Naravno !

Da su kojim slučajem globalno zavladali ... Rusi ne bi valjalo

Da vladaju samo ... Kinezi , samo ... Englezi ili samo ... neko treći

opet ne bi bilo dobro .
Katus is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 20:25   #8
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Rusi, naravno.
Naravno.

http://17663-presscdn-0-49.pagely.ne...sia-did-it.jpg
https://pics.onsizzle.com/the-russia...ow-8906147.png
https://02varvara.files.wordpress.co...g?w=1200&h=900
http://www.thelastamericanvagabond.c...it-600x355.jpg
tihobl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 16:20   #9
Quote:
thortwins kaže: Pogledaj post
Fali ponuđeni (i ispravni!) odgovor...

Izazvali su ih korumpirani globalistički političari...
Ne nedostaje, ćasna pionirska -pogledaj pażljivije anketu ako ne vjerujeś
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 16:39   #10
a di su masoni?

negativno i pozitivno su pitanja perspektive.

globalni igraci se petljaju svugdje, lokalni oko svog dvorista, nikakvi unutar dvorista.

snage raznih igraca se kroz vrijeme mjenjaju, ali uvijek su neki negdje.

bliski ustok je tempirana bomba od pada turaka, nebitno tko se sve iz vana petlja sa svojim interesima.

nigdar ni bilo....
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 16:47   #11
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
a di su masoni?

negativno i pozitivno su pitanja perspektive.

globalni igraci se petljaju svugdje, lokalni oko svog dvorista, nikakvi unutar dvorista.

snage raznih igraca se kroz vrijeme mjenjaju, ali uvijek su neki negdje.

bliski ustok je tempirana bomba od pada turaka, nebitno tko se sve iz vana petlja sa svojim interesima.

nigdar ni bilo....
A po tebi je samo Bliski istok problematična točka na Zemlji?
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 20:21   #12
ne, ali je posebno naglasen u uvodnom postu.

poanta je da se zivotinje stalno natjecu za resurse, ukljucujuci i ljude. Tako je oduvjek bilo - i prije amerike, prije demokracije, prije modernig kapitalizma... Kako netko rece ljudska (i opcenito) priroda.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 20:50   #13
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
a di su masoni?

negativno i pozitivno su pitanja perspektive.

globalni igraci se petljaju svugdje, lokalni oko svog dvorista, nikakvi unutar dvorista.

snage raznih igraca se kroz vrijeme mjenjaju, ali uvijek su neki negdje.

bliski ustok je tempirana bomba od pada turaka, nebitno tko se sve iz vana petlja sa svojim interesima.

nigdar ni bilo....
Navodno su oni krivi za sve i globalizaciju koja će sad frknuti sa trona i zamijeniti je model prije francuske revolucije, iako teoretičari i zagovaratelji ni sami neznaju jel to zapravo i realno i što je zapravo zbilja svijeta.

Čemu sukobi i negativna zbivanja kako kaže naslov... zbog oskudnosti resursa i... moći da se njima upravlja. (ta definicija ekonomie mi se odmah svidjela jer kaže sve)

Današnja politička situacija je takva kakva je zbog uzročne posljedičnosti i ranijih konflikata, iz 20 st. ponajviše, naravno nešto su novi faktori..sve je vrlo složeno i povezano, danas više no ikad.

rješenje je naravno nastavak globalizacije, znansteveno tehnološki progres, pomoć zemljama i krajevima koji zaostaju, npr. da ljudi iz pustinja ne dolaze na zapad..tad nema imigranata.

Ukratko treba prepustiti Kaliforniji, tim kompanijama tamo, da vode svijet.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:01   #14
Krivi su oni ili politićari koji se od njih daju potkup... tzn nagovoriti?

Pravno vażeće odluke donose politićari ili njihovi "savjetnici"?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:08   #15
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post
rješenje je .
rjesenje za sto, negativne stvari u svijetu? To bi znacilo postizanje neke utopijske verzije zenaljskog raja valjda
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2017., 21:17   #16
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
rjesenje za sto, negativne stvari u svijetu? To bi znacilo postizanje neke utopijske verzije zenaljskog raja valjda
ili se vraćamo na vjerske ratove koji će dovesti do veće bijede i sve srušiti ?!
ili nastavljamo putem razuma.
neznam treće.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 08:52   #17
Quote:
Fantasist kaže: Pogledaj post

rješenje je naravno nastavak globalizacije, znansteveno tehnološki progres, pomoć zemljama i krajevima koji zaostaju, npr. da ljudi iz pustinja ne dolaze na zapad..tad nema imigranata. Ukratko treba prepustiti Kaliforniji, tim kompanijama tamo, da vode svijet.
Imaš vrlo dobar smisao za humor . Čvrsto žmiriš na pravo naroda i država da sami biraju svoj put

i da sami odlučuju kako žele živiti poštivajući pri tom međunarodne sporazume i zakone ?

Zašto onda bolje ne dati moć da vode svijet ... :štajaznam: ... Goldman _ Sucksu i CNNu ?
Katus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:30   #18
Quote:
Katus kaže: Pogledaj post
Imaš vrlo dobar smisao za humor . Čvrsto žmiriš na pravo naroda i država da sami biraju svoj put

i da sami odlučuju kako žele živiti poštivajući pri tom međunarodne sporazume i zakone ?

Zašto onda bolje ne dati moć da vode svijet ... :štajaznam: ... Goldman _ Sucksu i CNNu ?
To su procesi koji se ne mogu zaustaviti, tko se ne prilagodi bit će samoizoliran ili izoliran od strane ostalih. Ekonomski će opadati takve države, što dovodi do unutrašnjih previranja i td.

Štajaznam ti nje usporedba, nadam se da shvaćaš da sam mislio na tehnološke kompanije.
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 12:47   #19
Kratkovidni (i oni koji ne poznaju povijest) će dakako kriviti Amere. Ja tvrdim da bi svijet bio daleko gore mjesto sa daleko više ratova da ne postoji NATO savez. Povijest pokazuje da su upravo najmirnija (i za stanovništvo najprosperitetnija) razdoblja ona u kojima postoji globalni imperij #1. Ona razdoblja između su obilježena potocima krvi.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 13:06   #20
Krivi su bogati i obrazovani.

Zašto?

Zato što se svijet neravnomjerno razvija, a jedino bogati i obrazovani mogu raditi na tome da se razlike smanjuju.

Kao penjači, onaj koji je iznad pruža ruku i pomaže onome ispod sebe, onaj tko više zna uči onoga tko manje zna ......

Da je svijet ravnomjernije razvijen i bogatima bi bilo bolje. Ne samo zato što bi bilo manje opasnosti od terorističkih napada već zato što bi bili jači i bolji svi zajedno i na drugim poljima.

Recimo to ovako - netko ide graditi kuću. Lakše će mu to biti napraviti ako uz sebe ima jakog i obrazovanog prijatelja koji zna i može nego ako uz sebe ima slabog slugu koji ništa ne zna. Može on slugu batinati, ali ......
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.