Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2017., 00:08   #1
kupovanje bitcoina preko d.o.o. tvrtke

radi li to itko?

kako se na to gleda, kao na kupovinu bilo cega (za npr skladiste)?
knjizenje?
legalnost?

ako itko zna info... bio bih jako zahvalan da mi objasni specificnosti
sykorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2017., 23:53   #2
Quote:
sykorian kaže: Pogledaj post
radi li to itko?

kako se na to gleda, kao na kupovinu bilo cega (za npr skladiste)?
knjizenje?
legalnost?

ako itko zna info... bio bih jako zahvalan da mi objasni specificnosti
http://www.porezna-uprava.hr/HR_publ....aspx?id=19514
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 15:55   #3

hvala na linku al...... daj mi ukratko reci, jel mogu ja to kupit na firmu i vodit kao nekakav "inventar"? ovo sa porezne je zbrkano skroz.. znas ikog da to radi / knjizis to vec nekome?
sykorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 16:27   #4
Quote:
sykorian kaže: Pogledaj post
hvala na linku al...... daj mi ukratko reci, jel mogu ja to kupit na firmu i vodit kao nekakav "inventar"? ovo sa porezne je zbrkano skroz.. znas ikog da to radi / knjizis to vec nekome?
Bitcoin nije materijalna imovina i ne može se knjižiti tako (presuda EU suda), znači ako se kupi vodi se kao zaseban virtualni račun, ajmo reći dodatni žiro račun.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 12:37   #5
Quote:
sykorian kaže: Pogledaj post
hvala na linku al...... daj mi ukratko reci, jel mogu ja to kupit na firmu i vodit kao nekakav "inventar"? ovo sa porezne je zbrkano skroz.. znas ikog da to radi / knjizis to vec nekome?


Ja bitcoine i ostale virtualne valute knjižim na 067 ostala financijska imovina.
Preko prijelaznog deviznog. A inače mi samo kupujemo i prodajemo na burzi. Ne primamo uplate u bitcoinima, a kad kupujemo na računu piše bitcoin i opet preko deviznog skidam sa 067. Uz to imam hrpu isprintanih papira koje uspijem dobit od šefa i vežem na temelju toga..
petrako is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.