Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 22:02   #21
Donekle to zvući logićki od tehnićko-znanstvene strane iako nikada mi se nisu i neće svidjeti ćasovna nagadjanja - prije/za xy miliona/milijardi godina.

A Odakle sigurnost da se radi o termonuklearnim procesima, a ne na primjer da je sunce "nadprosjećno bogato" u gazove, naftu, minerale, vulkane i może joś śta, śto je potrebno za "produkciju" toliko ogromne toplinske energije ?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 00:58   #22
Nisi se promijenio
Vuk dlaku mijenja, ali ne i ćud

Pa nisam niti ja...

Na sreću ili nesreću nekih -bok svima joś jednom

Prije sam pitao o event "odnavljanju" sunca, jer ako se radi npr o vulkanima (na suncu), lava je zemlja (medju ostalim) koja sagorijeva (jako pojednostavljeno), a sve kruto śto sagorijeva se medju ostalim pretvara i u ugljen, a on je kao śto svi znamo "pogon" za vatru, pa da li ne ma na suncu neśto kao prirodni perpetuum mobile.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 01:19   #23
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Nisi se promijenio
Vuk dlaku mijenja, ali ne i ćud

Pa nisam niti ja...

Na sreću ili nesreću nekih -bok svima joś jednom

Prije sam pitao o event "odnavljanju" sunca, jer ako se radi npr o vulkanima (na suncu), lava je zemlja (medju ostalim) koja sagorijeva (jako pojednostavljeno), a sve kruto śto sagorijeva se medju ostalim pretvara i u ugljen, a on je kao śto svi znamo "pogon" za vatru, pa da li ne ma na suncu neśto kao prirodni perpetuum mobile.
Ako diskutiramo, trebali bi biti iskreni, ruku na srce.
Dakle logikom i povezivanjem dolazimo do bitnoga.

Zamisli
1.šibicu kada gori-brzo izgori i ohladi se
2.Ložačku peć-treba joj duže da sve izgori i ohladi se
3. Zgradu od drveta-gorila bi nekoliko dana, dimila i još dok se ne bi ohladila
4. Ogromnu planetu koja ima visoku temperaturu usijanja-njoj treba jaaako dugo vremena da se ohladi.
I tako je sa Suncem.
Dakle radi se o rastopljenoj do visokog usijanja zagrijanoj materiji, ogromnog volumena.

I onda tvorci zabluda govore kako prate em valove sa Sunca, i ok ali..
Pa razne em valove proizvodi i volframova nit, ugrijana u ložačkoj peći potkova, logorska vatrica.
Naravno da Sunce, koje je ogromno, emitira širi raspon, i mnogo više

Zabluda dogmatskoevoluc-pseudokvazi baljezganja je da su to nuklearne reakcije.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 01:59   #24
Ne radi mi se o prepucavanju ali mislim da je "proces" na Suncu mnogo jednostavniji i prirodniji nego ga tumaće znanstvenici.
Takav, kakav sam opisao prije, da ne "dosadjujem".
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 20:58   #25
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Ako diskutiramo, trebali bi biti iskreni, ruku na srce.
Dakle logikom i povezivanjem dolazimo do bitnoga.

Zamisli
1.šibicu kada gori-brzo izgori i ohladi se
2.Ložačku peć-treba joj duže da sve izgori i ohladi se
3. Zgradu od drveta-gorila bi nekoliko dana, dimila i još dok se ne bi ohladila
4. Ogromnu planetu koja ima visoku temperaturu usijanja-njoj treba jaaako dugo vremena da se ohladi.
I tako je sa Suncem.
Dakle radi se o rastopljenoj do visokog usijanja zagrijanoj materiji, ogromnog volumena.

I onda tvorci zabluda govore kako prate em valove sa Sunca, i ok ali..
Pa razne em valove proizvodi i volframova nit, ugrijana u ložačkoj peći potkova, logorska vatrica.
Naravno da Sunce, koje je ogromno, emitira širi raspon, i mnogo više

Zabluda dogmatskoevoluc-pseudokvazi baljezganja je da su to nuklearne reakcije.
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ne radi mi se o prepucavanju ali mislim da je "proces" na Suncu mnogo jednostavniji i prirodniji nego ga tumaće znanstvenici.
Takav, kakav sam opisao prije, da ne "dosadjujem".
nema se sto pricati nakon ovakvih "argumenata"

samo mala nadopuna, nadam se da ste culi za nuklearne centrale...radi na princip unuklearne fisije...raspad teskih jezgi na lakse+nesto+nesto+energija...(da ne bude tesko razumjeti)
nadam se da shvacate da to postoji?
nuklearna fuzija je proces potpuno drugaciji...lake jezgre se spajaju u teze+energija...ako ne vjerujete da to postoji, pogledajte si kako "radi" hidrogenska bomba ili mozda ni ona ne postoj...
ali pretpostavljam da vi "znate" pa i dalje palite sibice...
@rori, planete nisu isto sto i zvijezde, osim ako mislis da je alatnicar u pravu kad tvrdi da je Mars zvijezda...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 23:26   #26
zeco zaboravio si im objasniti dolinu nuklearne stabilnosti
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 23:42   #27
Quote:
Quark kaže: Pogledaj post
zeco zaboravio si im objasniti dolinu nuklearne stabilnosti
gvozde....
prijatelju, kakva nuklearna stabilnost vidis da se ovdje ne znaju stvari koje se uce u 7. i 8. razredu osnovne skole.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 01:47   #28
Ućile su se u śkoli i stvari, koje su u medjuvremenu opovrgnute ili "poljuljane".

To śto neki ovdje objaśnjavavaju da se deśava na suncu, su pretpostavke naućnika, a ne dokazi.

Ne tvrdim da su nemogući, nego da może postojati i drugo objaśnjenje.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:19   #29
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ućile su se u śkoli i stvari, koje su u medjuvremenu opovrgnute ili "poljuljane".
a da, mozes li napisati sto si ti to ucio iz fizike, kemije ili biologije da je sada opovrgnuto? mozes napisati i sto je poljuljano...
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
To śto neki ovdje objaśnjavavaju da se deśava na suncu, su pretpostavke naućnika, a ne dokazi.

a kakve bi ti dokaze htio? znao bi iscitati spektre koje se dobivaju na opazanjima? evo ti nesto jednostavnije...pogledaj koliko energije izraci Sunce, a koliko energije daje neka hidrocentrala ili nuklearka, mozes u bilo kojem vremenu satima, minutama, godini...
ako ti je to pretesko, probaj si objasniti od kuda na Zemlji zeljezo, zlato, uran...
gorenjem drveta, ugljena
ne, nego iz kataklizme zvijezde/a...cuo si za nove i supernove? ili niti to ne postoji?
osim toga, uskoro ce se poceti loziti doma, mozda da si napravite nesto zlata preko zime...
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ne tvrdim da su nemogući, nego da może postojati i drugo objaśnjenje.
ne, ne moze biti drugo objasnjenje. to sto je nekima tesko razumjeti neke osnovne fizikalne procese ne znaci da oni ne postoje.
i pitanje za "alternativce". ako tako nesto ne postoji, kako to da postoji hidrogenska bomba i kako to da covjecanstvo tezi napraviti fuzijsku nuklearku?
culi ste za projekt https://www.iter.org/?
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama

Zadnje uređivanje zecopas : 07.09.2017. at 11:14.
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 00:04   #30
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
covjecanstvo tezi napraviti fuzijsku nuklearku?
culi ste za projekt https://www.iter.org/?
V.Paar je govorio da upravo jedna takva, radi ili je radila u Francuskoj.
Zašto nije zaživjela takva proizvodnja energije ?
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 06:53   #31
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
V.Paar je govorio da upravo jedna takva, radi ili je radila u Francuskoj.
Zašto nije zaživjela takva proizvodnja energije ?
Zato jer je to izuzetno osjetljiv proces, prema službenom objašnjenju fuzija se gasi zbog nečistoća u okolini.

Prema zdravoj pameti i zakonima fizike fuzija sa par kubnih metara plina ne može trajati u nedogled, jer se nema što vječno fuzionirati.
Tako da je to samo još jedan način za parazitiranje na proračunu.

A vidi čuda fuzija na suncu radi bez greške.

Naravno da Sunce nije po mainstream modelu.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 07:33   #32
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
V.Paar je govorio da upravo jedna takva, radi ili je radila u Francuskoj.
Zašto nije zaživjela takva proizvodnja energije ?
mislim da je to najveci projekt koji se provodi i to se radi u Francuskoj. zasto nije jos zazivjela? jednostavnim rijecima, vrlo je tesko drzati plazmu ogromne temperature u necem
a da ona ne utjece na to...zamisli da imas nesto parsto tisuca stupnjeva i stavi to u plasticnu bocu...boca se rastopi. a kod fuzije su temperature jos vece...recimo u Suncevoj jezgri temperatura je 15 000 000 K.
naravno, kako se radi o plazmi mozes je "drzati" zarobljenom pomocu elektromagnetskog polja, ali i tu ima problema. recimo, ogromna energija koja se mora koristiti za to, pa onda kruzenje plazme...
drugi pristup (meni se jako sviđa) je drugaciji.
evo link gdje je to dobro opisano
http://www.jutarnji.hr/life/znanost/...za-sve/182866/
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 00:50   #33
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
...recimo u Suncevoj jezgri temperatura je 15 000 000 K.
Teoretiziraś ili si to negdje naśao?
Ako je to djelo naućnika, kako i ćime su izmjerili temperaturu?
Pretpostavkama?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 08:50   #34
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Teoretiziraś ili si to negdje naśao?
Ako je to djelo naućnika, kako i ćime su izmjerili temperaturu?
Pretpostavkama?
benny, treba neke škole završiti da bi se raspravljalo.
Klinci u osonovnoj računaju bez problema...
www.aad.hr/radovi/Temperatura_sredista_Sunca.doc
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:37   #35
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Teoretiziraś ili si to negdje naśao?
Ako je to djelo naućnika, kako i ćime su izmjerili temperaturu?
Pretpostavkama?

ne bih te zelio vrijeđati, ali znas li ti ista o ovome o cemu zelis "razgovarati"? "cime su izmjerili temperaturu" ? hajde reci kako s tobom "razgovarati" kad ti ne znas osnove?
evo biljka112 ti je dao link na rad djeteta koje pohađa 8. razred osnovne skole...

pazi, 8. razred osnovne skole...i vi bi onda "razgovarali" o znanosti
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:37   #36
Ismijavanje je prioritet svakog inteligentnog drugaćije, pa civilizirana diskusija bude za neke pravi izazov.

Moje pitanje je bilo jasno.

Radi se o pretpostavkama (na kojima se temelji ne malo toga, śto "znamo" pogotovo u vezi svemira i njegova postanka), matematskim radnjama, ili?

Ako se jedini odgovori temelje na malocivilizacijskim radnjama i rijećima zahvaljujem se unaprijed za takvu "diskusiju".
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:42   #37
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post

ne bih te zelio vrijeđati, ali znas li ti ista o ovome o cemu zelis "razgovarati"? "cime su izmjerili temperaturu" ? hajde reci kako s tobom "razgovarati" kad ti ne znas osnove?
evo biljka112 ti je dao link na rad djeteta koje pohađa 8. razred osnovne skole...

pazi, 8. razred osnovne skole...i vi bi onda "razgovarali" o znanosti
Bojim se da su mnogi "naučnici" i ostali u osnovnoj školi.

Barem što se tiče kvalitete zaključivanja.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:15   #38
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ismijavanje je prioritet svakog inteligentnog drugaćije, pa civilizirana diskusija bude za neke pravi izazov.
ne znam o cemu pises, recenica ti je vrlo cudna...
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je bilo jasno.
iz tvog pitanja proizlaze druga pitanja. kako covjek koji je zavrsio neku skolu moze biti toliko neuk, kakva je to skola....
biljka112 ti je dao link...djeca u osnovnoj skoli shvacaju sto se događa na Suncu
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Radi se o pretpostavkama (na kojima se temelji ne malo toga, śto "znamo" pogotovo u vezi svemira i njegova postanka), matematskim radnjama, ili?
ne radi se o pretpostavkama, radi se o opazackim cinjenicama. opazacke cinjenice se u potpunosti slazu s teorijskim predviđanjima i nema "cudnih artefakata". pitao sam te bi li razumio da ti se stavi spektar Sunceva zracenja. naravno da nebi, ne bavis se time i ne znas ga protumaciti.
nadalje, mi ne pricamo o nastanku svemira, pricamo o Suncu, nama najblizoj zvijezdi cije elektromagnetsko zracenje primamo svakodnevno i bez cijeg utjecaja nebi mogli zivjeti.
iz tog spektra se tocno moze iscitati koliko kojeg elementa ima na Suncu.
jos jednom, ne radi se o pretpostavkama vec o opazackim cinjenicama.
ako nebi bilo termonuklearne fuzije ne znam od kuda bi nastali teski elementi.
jos jednom, pogledaj kako "radi" hidrogenska bomba.
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ako se jedini odgovori temelje na malocivilizacijskim radnjama i rijećima zahvaljujem se unaprijed za takvu "diskusiju".
znaci necivilizirano je reci tipu koji pise gluposti da pise gluposti? ne znam po cemu je to necivilizirano.
nadalje, "diskusija" se moze voditi jedino ako oba diskutanta znaju ono o cemu diskutiraju. to ovdje nije tako, ti stari moj (ma koliko to necivilizirano bilo) blage veze nemas o one o cemu pises i zato pises budalastine.
ovo kako ti "diskutiras" diskutiraju djeca predskolskog uzrasta. to je istina ma koliko to necivilizirano zvucalo.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:20   #39
Za najveću greśku znanstvenosti smatram, da kada oni (znanstvenici) neśto prihvate i objelodane, onda se toga "moraju" drżati kao pijan plota, ako ne żele biti ismijani od kolega a ponekad i od cijele "civilizacije".

Sreću imaju znanstvenici koji svoje pobijajuće teorije drugih znanstvenika mogu dokazati materijalno/eksperimentima.
Takvih teśko mogu kolege "pametnjakovići" ismijavati i negirati.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 15:03   #40
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Za najveću greśku znanstvenosti smatram, da kada oni (znanstvenici) neśto prihvate i objelodane, onda se toga "moraju" drżati kao pijan plota, ako ne żele biti ismijani od kolega a ponekad i od cijele "civilizacije".
imas potpuno krivo. i sada ces opet pomisliti kako te zelim uvrijediti. ali to nije istina, ne zelim te vrijeđati jer nemam na to pravo, a niti imam zelje to raditi. bilo koja znanstvena teorija je "prica" cija se predviđanja moraju moci testirati, ponovo testirati i potencijalno srusiti. tako i ovo sa Suncem. vec se jako dugo zna sto je termonuklearna fuzija. na osnovu opazanja (to je ekvivalentno eksperimentu) tocno se dobije ono sto teorija predviđa. energija koju sunce zraci i pretvorba lakih elemenata u teze nije moguce bez termonuklearne fuzije. na osnovu spektra zracenja koje zraci Sunce, njegovu velicinu (masu, volumen) moguce je izracunati koliko jos ima vodika i ostalih elemenata, a na osnovu toga i znanja o termonukleranoj fuziji moguce je izracunati koliko ce jos dugo Sunce "zivjeti".
vratimo se na teske elemente. od kuda oni na Zemlji? dobiveni su na nacin da je negdje neka zvijezda dosla do kraja svog zivotnog ciklusa, sto znaci da je otisla od vodika do zeljeza (usput stvarajuci u sebi i teze elemente). kad dođe do zeljeza vise se ne odigrava termonuklearna fuzija i ukoliko je zvijezda velike mase dolazi do pojave supernove...sve biva izbaceno u svemir...
bila je jedna supernova relativno nedavno 1987A, gdje se mogo mjeriti/opzati puno stvari koje astrofizicari prate. hocu reci da to nije, kako ti mislis, puko teoretiziranje, nego nesto sto je provjeravano vise puta.
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Sreću imaju znanstvenici koji svoje pobijajuće teorije drugih znanstvenika mogu dokazati materijalno/eksperimentima.
Takvih teśko mogu kolege "pametnjakovići" ismijavati i negirati.
moras mi ovo prevesti...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.