Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2017., 19:42   #2161
Znači, Live si normalno aktivirao iz Hrvatske i platio hrvatskom karticom?
Pitam zato jer čitam po internetu (doduše, info je iz 2015.) da Live nije službeno podržan u Hrvatskoj i da moraš odabrati drugu zemlju i izvoditi neke kerefeke da bi to upogonio.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 09:44   #2162
Ma iskreno ne znam.koju zemlju sam stavio.
U krajnjoj liniji nista ne.mijenja.
Live kupis kao kod, preko neta ili u ducanu, ukucas i to je to.
Angelbyu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 10:19   #2163
Isprobao sam dosta toga u zadnje vrijeme, pročitao brdo recenzija, postova po forumima i na kraju uzeo tri različita Andriod Tv Boxa i razočarao se u sva tri.

Tako da se sad opet vraćam na najobičniji media player a želja je Asus O!Play Mini V2 pa ako slučajno netko ima ili negdje naleti slobodno neka mi se javi.
fudo san is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 09:44   #2164
Media player s PVR mogučnošću

Ima li kod nas mediaplayer na koji mogu spojiti antenu i snimiti video sadržaj. Bitno mi je da sadržaj nije kriptiran tako da ga mogu pregeldavati na računalu.
tom.bombadil is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:00   #2165
Wetek bi trebao moći.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:09   #2166
Vjerojatno i ova dva:

MECOOL KI PRO TV Box

MECOOL KIII PRO Hybrid DVB TV Box

Ali je upitno dali se taj snimljeni materijal moze vidjeti i obradjivati na PC.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 18:24   #2167
U teoriji bi valjda mogli svi po redu
Sve kaj bi trebal za to je DVB-T USB stick koji podržava android kaj ne ?
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:11   #2168
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
U teoriji bi valjda mogli svi po redu
Sve kaj bi trebal za to je DVB-T USB stick koji podržava android kaj ne ?
Daj link na neki.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 13:20   #2170
Quote:
tom.bombadil kaže: Pogledaj post
Ima li kod nas mediaplayer na koji mogu spojiti antenu i snimiti video sadržaj. Bitno mi je da sadržaj nije kriptiran tako da ga mogu pregeldavati na računalu.
Ma ne moraš nužno kupovati kod nas. Ja takve stvari kupujem ovdje:

goo.gl/96JhGu

imaš jeftinih medija playera po nabavnim cijenama

Šalju u HR, poštarina besplatna a cijene daleko niže nego kod nas.
Kvaliteta ista kao kod nas, ima odličnih uređaja ima loših, no ovdje je super što imaš komentare onih koji su ih kupili, pa je pametnije vjerovati komentarima kupca tu nego pohvale trgovaca u HR trgovinama koji će ti hvaliti i zadnje smeće samo da ga prodaju
CChanel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 16:44   #2171
Quote:
CChanel kaže: Pogledaj post
Ma ne moraš nužno kupovati kod nas. Ja takve stvari kupujem ovdje:

goo.gl/96JhGu

imaš jeftinih medija playera po nabavnim cijenama

Šalju u HR, poštarina besplatna a cijene daleko niže nego kod nas.
Kvaliteta ista kao kod nas, ima odličnih uređaja ima loših, no ovdje je super što imaš komentare onih koji su ih kupili, pa je pametnije vjerovati komentarima kupca tu nego pohvale trgovaca u HR trgovinama koji će ti hvaliti i zadnje smeće samo da ga prodaju
Sve ok do 22 eura, a preko toga placas PDV + troskovi carine i poste.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 18:39   #2172
Quote:
CChanel kaže: Pogledaj post
Ma ne moraš nužno kupovati kod nas. Ja takve stvari kupujem ovdje:

goo.gl/96JhGu

imaš jeftinih medija playera po nabavnim cijenama

Šalju u HR, poštarina besplatna a cijene daleko niže nego kod nas.
Kvaliteta ista kao kod nas, ima odličnih uređaja ima loših, no ovdje je super što imaš komentare onih koji su ih kupili, pa je pametnije vjerovati komentarima kupca tu nego pohvale trgovaca u HR trgovinama koji će ti hvaliti i zadnje smeće samo da ga prodaju
to nije nimalo "jeftino"..cijene kao i svuda...
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 18:58   #2173
pozdrav, nije mi bas jasan koncept media playera, pa me zanima postoji li nesto da ga mogu spojiti na tv i preko njega gledati divx i ostale ripane filmove ali da moze ucitati titlove? imam android TV ali kad ucitam film sa usb sticka ne cita mi titlove. pa molim kao mi netko moze kratko objasniti kako to funkcionira. bilo bi najbbolje da player u sebi ima i malo veci HDD

hvala!
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 19:35   #2174
Kakav je to TV koji neće čitat titlove
Pa titlove čitaju i prastari televizori, a kamo li nebi ovi novi "android" televizori

obavezno pazi da ti se titl zove jednako kao i film/serija...
Dakle ako ti je pc podešen tak da se vide ekstenzije, onda :
film = avatar.mkv
titl = avatar.srt

ako ti se kod filma ne vidi ovo .mkv na kraju onda:
film = avatar
titl = avatar

I mora radit, ne vidim zakaj nebi...osim eventualno ak nije u pitanju neki TV marke čungalunga

ak ti baš treba media player imam ja negdi popcorna (ispravan je al ga ne koristim odavno) u koji stane klasični HDD pa na njega možeš natrpat kaj hoćeš...
samo na njemu ti neće radit ovi H.265 ripovi nove generacije...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 19:47   #2175
hmm, pa recimo da ovo sto si napisao funkcionira

ja sam mislio da kao na PC-u upalim film i loadam titlove u programu neovisno kako se zvali.

e i jos jedna stvar, kad skinem film bolje kvalitete slika kao da malo trza, jeli to mozda zato sto je u TV-u relativno slab procesor, bi li bilo bolje s nekim eksternim media playerom?

TV je sony KD55XD7005

fala.

ps, nek moderatori brisu kasnije posto sam ocito promasio temu
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 22:18   #2176
Teško je reći zašto ti trza, možda i ne trza nego cuka jer je film na 24 fps a ekran radi na 60...pa morao bi moći s Playstorea skinuti Kodi na taj TV i koristiti ga umjesto ugrađenog plejera? Titlovi znaju imati problema jer kad ih skineš, često za film naziva "ime_filma"imaju naziv ime_filma.hr.srt što se zbog ".hr" očito više ne zove isto kao film...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 20:33   #2177
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Titlovi znaju imati problema jer kad ih skineš, često za film naziva "ime_filma"imaju naziv ime_filma.hr.srt što se zbog ".hr" očito više ne zove isto kao film...
Zakaj bi to bio problem ???

Pa meni se apsolutno svi titlovi tak zovu i nikad nisam imal nikakve probleme, ni sam media serverom, ni playerom u bilo čemu...
Svaki pošteni player to .hr pozna kao jezik titla i apsolutno sve je ok, dapače svi titlovi bi se i trebali baš tak zvat
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 01:12   #2178
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Zakaj bi to bio problem ???

Pa meni se apsolutno svi titlovi tak zovu i nikad nisam imal nikakve probleme, ni sam media serverom, ni playerom u bilo čemu...
Svaki pošteni player to .hr pozna kao jezik titla i apsolutno sve je ok, dapače svi titlovi bi se i trebali baš tak zvat
Pa problem je zato jer zaista je...neki TV-i kuže, neki ne...ti imaš sreće, a vjerojatno ti server servira titlove za telkač u formatu koje razumije zbog profila tj server stripa taj .hr

evo neki dan panj st50 nije štel očitat titlove zbog tog hr.

P.S: ne kužim zašto se čudiš, a gore si čovjeku baš izričito napisao da se titl mora zvati kao film pa tako priznaješ da ima problema s tim...

Zadnje uređivanje MytByte : 28.10.2017. at 01:26.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 01:20   #2179
Media playeri

Ali on ima android tv, pa mu široko polje. A aplikacija koja drži do sebe će podržavati titlove kak spada.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 08:43   #2180
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Pa problem je zato jer zaista je...neki TV-i kuže, neki ne...ti imaš sreće, a vjerojatno ti server servira titlove za telkač u formatu koje razumije zbog profila tj server stripa taj .hr

evo neki dan panj st50 nije štel očitat titlove zbog tog hr.

P.S: ne kužim zašto se čudiš, a gore si čovjeku baš izričito napisao da se titl mora zvati kao film pa tako priznaješ da ima problema s tim...
Pa da mora se zvat kao film, no vrit kodi uredno ne samo da prepoznaje to .hr kao jezik titla nego ih i skida u takvom formatu naziva...
Ne vidim kak bi on mogel imat probleme na androidu s tim .hr, kad meni Kodi najnormalnije radi na svim uređajima na tu šemu bili windows, android ili libreelec...

Sa Samsom isto sigurno nije problem zato kaj i plex skida titlove kao .hr i uredno ih pozna, philips takaj ima android i kodi pa opet nije problem, dakle jedino kaj može imat problema su LG i Panj, no meni i LG radi normalno a panja nisam ni isprobaval jer V10 ionak ne čita praktički pa ništ s obzirom da na rade ni H264 a kamo li H265...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.