Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Pet najboljih pjesama Al Greena moglo bi biti:
Back Up Train 0 0%
Tired of Being Alone 2 25.00%
I Can't Get Next to You 0 0%
Let's Stay Together 6 75.00%
How Can You Mend a Broken Heart? 4 50.00%
I've Never Found a Girl (Who Loves Me Like You Do) 0 0%
Love and Happiness 3 37.50%
I'm Still in Love with You 0 0%
Look What You Done for Me 0 0%
Simply Beautiful 1 12.50%
I'm Glad You're Mine 0 0%
For the Good Times 1 12.50%
What a Wonderful Thing Love Is 0 0%
Here I Am (Come and Take Me) 5 62.50%
Call Me (Come Back Home) 1 12.50%
You Ought to Be with Me 1 12.50%
Funny How Time Slips Away 3 37.50%
Have You Been Making Out O.K. 1 12.50%
Let's Get Married 0 0%
Livin' for You 0 0%
Take Me to the River 6 75.00%
Sha-La-La (Make Me Happy) 0 0%
God Blessed Our Love 0 0%
L-O-V-E (Love) 0 0%
I Wish You Were Here 1 12.50%
Full of Fire 1 12.50%
Belle 1 12.50%
People Get Ready 2 25.00%
Everything's Gonna be Alright 1 12.50%
Perfect to Me 0 0%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 8. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 23:16   #2501
Quote:
Bask kaže: Pogledaj post
Nema dobre pjesme bez riffa.

Ali da priznam da sam napravio grešku: CCR imaju utjecaja soula, na kraju krajeva obradili su I Heard It Through the Grapevine, a i Long As I Can See the Light je soul. Sigurno ima još primjera ali ne mogu se sjetiti.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 02:37   #2502
tri za vremensku kapsulu

The Weight
The Night They Drove Old Dixie Down
I Shall Be Released
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 02:37   #2503
Tjedan s glazbenim legendama: SONIC YOUTH

SONIC YOUTH


"Pioneers in noise rock who continued creating
sophisticated, visceral music long after they
became an alt-rock institution. "
allmusic

Osnovani 1981. godine u New Yorku, razišli se 2011.

Albumi:
Confusion Is Sex (1983)
Bad Moon Rising (1985)
EVOL (1986)
Sister (1987)
Daydream Nation (1988) UK 99
Goo (1990) US 96; UK 32
Dirty (1992) US 83; UK 6
Experimental Jet Set, Trash and No Star (1994) US 34; UK 10
Washing Machine (1995) US 58; UK 39
A Thousand Leaves (1998) US 85; UK 38
NYC Ghosts & Flowers (2000) US 172; UK 113
Murray Street (2002) US 126, UK 77
Sonic Nurse (2004) US 64
Rather Ripped (2006) US 71; UK 64
The Eternal (2009) US 18; UK 42

Članovi: Kim Gordon, Thurston Moore, Lee Ranaldo, Steve Shelley, Mark Ibold, Jim O'Rourke, Bob Bert, Anne DeMarinis, Richard Edson, Jim Sclavunos,

Žanr: Noise Rock, Alternative Rock, No Wave, Experimental Rock, Indie Rock, Post Punk

video stream
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:16   #2504
Riffovi i distorzije
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:35   #2505
Rifovi i distorzije (ali kada imaju svrhu, tj. neki bendovi ne trebaju svirati riffove ako neće)

FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:38   #2506
Dakle, trebat će mi koji dan za ove majstore i baš se veselim. Moje znanje staje na EVOL, Sister i Daydream Nation (posljednjeg sam nakon dugo vremena slušao pred desetak dana i još je bolji nego ga se sjećam).
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:52   #2507
Flower?
Halloween?
Kill Yr Idols?
suxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:38   #2508
meni malo bacaju na zivce

https://www.youtube.com/watch?v=hEQkeL-G47g
Sonic Youth - 'Cross the Breeze
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 20:35   #2509
'ajde da se podsjetim i ovih majstora, već pomalo zaboravio na njih.
__________________
Bear with me
Weekend Warrior is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 22:20   #2510


Jedan od najjačih live nastupa koje sam vidio
Lik s frulom Kad na kraju počne bacati frulu, ovo je nešto najsmješnije što sam vidio u zadnje vrijeme
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 00:23   #2511
Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
meni malo bacaju na zivce

https://www.youtube.com/watch?v=hEQkeL-G47g
Sonic Youth - 'Cross the Breeze
Premda sam slab poznavatelj, ne bih nikako preporučio Daydream Nation za upoznavanje s njima.
Govorim iz iskustva - kupio sam ga još kao maturant nakon što sam se naslušao raznih lauda (u dobra stara vremena dok YouTube nije postojao a vjerovalo se radiju, kritičarima i prijateljima), i samog sebe mjesecima prisiljavao da ga zavolim. Na koncu sam ga zbog tog uloženog truda i zavolio mada ne toliko koliko zaslužuje.
To je u svakom pogledu monumentalno djelo koje svatko treba čuti, ali ja bih početnike uputio na Sister.
FassGoHard is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 19:33   #2512
Cinderella's Big Score

If I could give you anything
I would give you a kick
You'd rather have a dollar
Than a hug from your sis

You really fucked up this time
Your lady's really pissed
She's not just laughing
She's polishing her fist

If you could give me anything
Would you consider a fist?
Don't give me your soul
It's caught in this abyss


Buka u modi. :klap:
Sa albumom "Goo" trebali su da postignu ono što je Nirvana sa albumom "Nevermind", ali su ipak iskoračili iz underground miljea i postali prepoznatljiviji nešto široj publici.
Prisećam se Diletovih anketa vezano za osamdesete kada smo, bar solidan broj učesnika u njima, jedva dočekali osveženje koje bi donosio Sonic Youth kad se povremeno pojavio nasprot dominantnim pop generičnim sastavima toga vremena. Glasalo bi se po defaultu za SJ.

Nikad nisam bio fan dotičnih, možda zato što me nije povukao određeni album kao kolegu Fassgodarda u tinejdž razdoblju , ali sam ih veoma cenio posebno u periodu kad bi se sve češće pojavili na MTV-ju (da, bilo je u dalekoj prošlosti vreme kad bi MTV dao veću pozornost alternativnoj sceni i kad nije bio ovoliko jednodimenzionalan). Spotovi su bili efektni, imali su određene priče koje bi pratile atmosferu subkulturne mladalačke pobune, a posebno me je impresionirala pojava Kim Gordon ne samo u muzičkom segmentu.
Oduvek je delovala atraktivno i hipnotizirajuće nevezano što je bila možda i najstariji član benda.

Sviđa mi se album "Daydream Nation" i preporučujem ga svima bez obzira na vremenski staž praćenja benda. Žao mi je što nije ušao na listi Cross the Breeze, pesmu koju je kolegenica Arenx pomenula, samo mi nije najjasnije da li je to bio paradigmatičan slučaj benda koji joj ide na živce ili je, pak, to bila pozitivna iznimka?

Btw, izbacio sam dve ponajbolje Teen Age Riot i Schizophrenia, čisto da vidimo kako će se kretati konačan ishod. Šteta što je malo ljudi zainteresovano generalno za glazbeni podforum.

Glas sam dao i obradi pesme Superstar, nekako mi je to antiSJ pesma i iz tog razloga deluje simpatično. Očekivali bi interpretaciju Moora pomenute balade u stilu Sid Viciousa, međutim, desilo se suprotno, približno Carpentersima i nekako dobilo na šarmu. Ironično je da je baš ta pesma pobrala ubedljivo najviše klikova među njihovim pesmama.

Ta pesma je posveta i to druga po redu (prva je bila briljantna Tunic - Song For Karen) pevačici Karen Carpenter iz fenomenalnog pop-dueta The Carpenters. Kim Gordon je izuzetno cenila sjajni vokal Karen a posebno njenu tužnu životnu priču sa kojom se nekako pronašla intimno. Preporuke za odličan tv film The Karen Carpenter Story. Interesantno je da Thurston Moore, gitarista i vokal, kao i tadašnji bračni partner Gordonovoj nije bio nije bio oduševljen idejom prilikom snimanja pomenutih pesama koje su omaž Karen. Btw, Superstar od Sonic Youtha trebalo je da se nađe na tribute albumu o Karen, ali se u međuvremenu desio instant filmski indie hit "Juno" (retko dosadan film ako ga gledate drugi put) gde je obrada SJ popularizovala film, ostalo je history.

Gledajući spotove a prevashodno slušajući distorzičnu buku, nisam mogao da se ne nasmejem na jedan komentar ispod linka pesme "100%", pratite samo priču o bas gitari Keanu Reevesa koja nas je dovela do jedne (ne)očekivane ponude.

Zadnje uređivanje suburbian : 14.10.2017. at 19:51.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 00:11   #2513
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Žao mi je što nije ušao na listi Cross the Breeze, pesmu koju je kolegenica Arenx pomenula, samo mi nije najjasnije da li je to bio paradigmatičan slučaj benda koji joj ide na živce ili je, pak, to bila pozitivna iznimka?
pozitivna iznimka, dakako
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 20:47   #2514
Dosta sam poslušao Sonic Youth ovih zadnjih dana. Pošto nemaju klasičnih hit singlova, dosta mi se bilo teško odlučiti kojim pjesmama dati glasove. Možda se pravi fanovi Sonic Youtha neće složiti, ali meni je najbolje sjela ova melodična post rock faza iz zadnjeg dijela njihove karijere pa sam uglavnom tako rasporedio glasove.

Glasovi:
Dirty Boots - kako ne dati glas pjesmi iz 1990. u kojoj glavnu ulogu u spotu ima cura s majicom Nirvane
Sunday - zarazan riff
The Empty Page
Unmade Bed - sanjivo
Incinerate - najbolja pjesma koju Dinosaur Jr. nije nikada snimio

E da, još sam htio reći da me gitara sa Starpower u nekim dijelovima jako podsjetila na riff od Sober od Toola.
Dile, kad će Tool doći na red?
__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:26   #2515
oni su 72. po redu u devedesetima, a tema gasne.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:30   #2516
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
oni su 72. po redu u devedesetima, a tema gasne.
rock'n'roll je večan dok su mu deca verna

Analogija sa Canetovom antologijskom rečenicom bi bila Diletova tema je večna dok su Arenx, Bask, Fassgodard, Pepys, povremeno InterMezzo i leMONZoo, naravno Dile i moja malenkost ŽIVI I ZDRAVI.

Vidim da nam se i dva-tri nova forumaša priključuju stoga, Dile, nemoj da budeš u pangloss modu, PLEASE!

Uživao sam kao nikad u životu u Sonic Youth, a to se ne bi desilo da nema tvoje teme koja je, na neki način, eskapizam i sklonište u normalan svet lišen svakodnevnih gorućih problema. Muzika iliti glazba ne edukuje više generacije mladih ljudi, ona im ne ugrađuje pozitivne vibracije kroz sistem vrednosti već, naprotiv, deluje pogubno stvarajući neku vrsti indiferentnosti i malodušnosti korespondiranjem sa savremenim trenutkom konzumerstva i instant produkta.

Obe teme trebaju da Žive nevezano za broj ljudi, ova tema igra na kvalitet.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 22:04   #2517
Quote:
dile kaže: Pogledaj post
oni su 72. po redu u devedesetima, a tema gasne.
OK, doći će na red do 2022.

Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Uživao sam kao nikad u životu u Sonic Youth, a to se ne bi desilo da nema tvoje teme koja je, na neki način, eskapizam i sklonište u normalan svet lišen svakodnevnih gorućih problema. Muzika iliti glazba ne edukuje više generacije mladih ljudi, ona im ne ugrađuje pozitivne vibracije kroz sistem vrednosti već, naprotiv, deluje pogubno stvarajući neku vrsti indiferentnosti i malodušnosti korespondiranjem sa savremenim trenutkom konzumerstva i instant produkta.
Mene je stvarno ugodno iznenadila ova zadnja faza. Prestao sam ih pratiti krajem 90-tih, a sad vidim da sam dosta propustio.

__________________
The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong
Bask is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 13:27   #2518
nisam stigao staviti novo, nadam se večeras.
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 18:08   #2519
Quote:
arenx kaže: Pogledaj post
meni malo bacaju na zivce

https://www.youtube.com/watch?v=hEQkeL-G47g
Sonic Youth - 'Cross the Breeze
Ova stvar mi je odlična, ostatak albuma me i nije impresionirao .Koji drugi album preporučate ljudi?
PolucijaZraka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 23:47   #2520
Goo. doduše, to je prvi od tri Sonic Youth albuma koji sam kupio, pa mi je možda zato najdraži. drugi sam kupio Daydream Nation, koji je također odličan, a vjerojatno i bolji. treći je Murray Street, koji mi je isto vrlo dobar. dakle, očito da nisam bio baš skroz vezan za praćenje njihove diskografije, a nisam ni stalno raspoložen za njihovu glazbu, ali mi dobro dođe za čišćenje od lijepih klasičnih melodija. a album Goo mi je savršeno legao nakon sintesajzerskih osamdesetih, baš me pročistio od pustog kiča i uputio u alternativne vode. nakon njega sam brže bolje dograbio Nirvanin Nevermind, i tako dalje. nisam uvijek raspoložen za njihovu glazbu, imam samo tih nekoliko albuma (i skinuti Sister ), ali su mi dragi i zaslužni mi za alternativizaciju.

(malo me bilo strah, ali sam od gušta poslušao anketu, čak mi je bilo zabavno i nikad dosadno )
__________________
vremenska kapsula
dile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.