Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 15:10   #221
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
Za početak imaš isto oštećenje sluha kao ja i čudno mi je da ne čuješ glasove. No, ovisi i koliko godina imaš i koliko već nosiš aparat. Kontam da što ranije nosiš, time se mozak više privikne na zvukove i savladanje istih.

Drugo, meni baterija traje cca 5 dana za nekih 16-18h nošenja dnevno. To sve varira koji tip aparata imaš i koliko on troši.

Raznih aparata ima i smatram da se treba uložiti u kvalitetan zbog kvalitetnijeg života.
Aparat imam nekih 2 mjeseca, imam 36g. Sa tim pomagalom čujem pucketanje prstiju, čujem kad se šuška nekim alatom, šušanje papira, ali ljudski glas ne čujem, iako mi je rekla žena u otomaxa, trebat će vrimena, ali ovo što ja imam je digitalno slušno pomagalo, ne znam baš koja je razlika između aparata i pomagala? A ne želim to pomagalo pojačavati do maximuma da mi se dodatno ne ošteti sluh.
trex1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 15:20   #222
Quote:
msvijet kaže: Pogledaj post
Ajde ovako,

Kakav je zvuk kada ga pojačaš bolje ??? Što ti tada najviše smeta ???

Dali je zvuk previsoki ?
Faliju li duboki zvukovi '??

Rekao si da te smeta šuštanje papira, i pucketanje prstiju ) to je po meni znak da primaš premalo dubokog a previše visokog zvuka.

Odi u Bontech i reci da ne čujes dovoljno dubokog i pojačat će te duboke zvukove. Aparati su ti podešeni po grafikonu sa adiometrije ali ti grafikoni nisu savršeni, nego približno. Ti moraš reći što točno mora biti.

Nažalost u tim firmama premalo se trude, njima je više stalo da ti prodaju aparat nego da ti sve bude savršeno podešeno.

Slažem se da treba privikavanje, i meni treba kada uzimam nove aparate. Recimo kada dobim nove aparate isprva je kao da ništa ne čujem. čujem zvuk govora ali je zvuk tako prazan kao da nesto fali, najviše je to do mene jer nisam naučio slušati na novi spektar zvuka.
Kada sam shvatio koji mi zvukovi fale onda sam u Microtonu rekao da pojačaju duboke zvukove, Naravno oni to polako pojačavaju jer žele pretjerati tj treba polako, Meni je trebalo 3-4 puta podići te duboke i malo smanjit visoke.

Ako se pravilno podese zvukovi, bez brige neče doći do ostečenja. Pojačat će se samo ono što je potrebno

Da bi se naviknuo na aparate, trebaš svaki put čim duže nositi, bez uvrede ali ako budeš radio velike pauze onda nebudeš nikada naučio slušati sa njima. Moras ići u tom smjeru da evo svaki dan povečavaj nošenje za 1 sat, ili svaka dva dana ovisi koliko si spreman. I idi u tom smjeru da ih nosis cijeli dan, naravno ne dok spavaš

Tebi je najteže jer si ih tek dobio i to jer si ostario. Najlakše se na slušanje priviknu djeca, jer su im mozgovi željni privikavanju i sposobniji su da nauče nove stvari. Tebi je to teško ali nazalost moras se natjerati na to. Nemoj na to gledati kao mučenje, nego više kao izazov, moras naučiti voljeti te nove zvukove.

U vezi potrošnje baterije, moram te prvo pitati koji tip aparata imaš ?? Onda ti odgovorim što mislim
Smetaju mi tako reći udarni zvukovi, tj oni iznenadni, zvono na vratima, telefon, ali ope ni razgovor na telefonu ne mogu obavit jer ne čujem dobro ( zapravo, glasove ništa). Imam pomagalo bte-13-cbe. Sad ne znam što navest više?
trex1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 00:30   #223
kakav tip baterije ubacuješ ?


Odi onda u firmu bontech di si kupio aparat i reci da želis podesiti. Reci joj sto ti smeta pa probate te zvukove smanjiti i pojačati frekvencije nužnije za govorno područje.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 09:26   #224
Quote:
msvijet kaže: Pogledaj post
kakav tip baterije ubacuješ ?


Odi onda u firmu bontech di si kupio aparat i reci da želis podesiti. Reci joj sto ti smeta pa probate te zvukove smanjiti i pojačati frekvencije nužnije za govorno područje.
Baterije koje aparat koristi su dugmaste AG5

A probat ću još i to sa visokim frekvencijama

Isto moram napomenuti da na lijevo uho koje na koje dobro čujem, čujem i preko aparata kada ga približim uhu, ali na desno ne, e sad, ponavljam, rekla mi je ova, da je to oštećenje i da će trebati nešto vremene dok počnem čuti preko aparata. Sada je li to istina ili ne?
trex1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 12:42   #225
Morao budeš naučiti slušati sa aparatima, mozak moraš naučiti na nove zvukove.

Ja kada imam aparate, oba, čujem oke, ali kada skinem jedan onda poželim drugi pojačati jer opažam da mi fali nešto. Ono što želim reći da naš mozak nauči koristiti oba uha kao jedno. Jedno uho dopunjava ono sto drugo nema i obrnuto

Kada se podešavaju aparati onda se podešavaju istodobno oba, tako da balans bude dobar. da nebude na jednom prejako a na drugom preslabo.

U vezi visokog, htio sam reći, probajte smanjiti visoka zvukove i pojačati duboke. Proradite na tome, pričaj tamo kako čujes, bilo bi dobro da ne ideš sam, da povedeš ženu, sestru ili nekog drugog, čisto da ti govori ponavlja neke rečenice itd tako da ti odma vidis koliko dobro čujes, Jer evo kada sam ja isao u microton onda sam primjetio da se premalo trude, kažu pokoju riječ (ne rečenicu) i nisam stekao dojam da se trude da meni ugode da izvučem maksimun.
Po meni je najbolje pomogao profesor na suvagu jer sam tamo isao na govorne vježbe, on je obračao dosta pažnje na detalje i ispitivao me u detalje. Možda bi trebao uzeti uputnicu za suvag, mogu ti preporučiti jednog profesora privatno na PM, neznam njegov broj ali ako nazoves suvag, probaj da te spoje sa njime. Pitaj ga govorne vježbe da bi ti to trebalo pomoči da počnes bolje slušati sa aparatima. Ti imaš pravo na to, i samo trebas donjeti uputnicu dogovoriš termine evo 2 puta tjedno po recimo sat vremena.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:37   #226
Pozdrav, pokušavam naći negdje na internetu baterije za slušni aparat, tip 675 a, ima li neko ko ih kupuje preko neta ( i da dostavljaju u Hrvatsku) ? Nisam sigurna gdje da naručim pa ako netko ima provjeren link...Hvala!
Niolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 13:41   #227
Quote:
trex1981 kaže: Pogledaj post
Baterije koje aparat koristi su dugmaste AG5

A probat ću još i to sa visokim frekvencijama

Isto moram napomenuti da na lijevo uho koje na koje dobro čujem, čujem i preko aparata kada ga približim uhu, ali na desno ne, e sad, ponavljam, rekla mi je ova, da je to oštećenje i da će trebati nešto vremene dok počnem čuti preko aparata. Sada je li to istina ili ne?
Aparat koji koristim je onaj najeftiniji i tu nema nekih posebnih ugađanja,
a to što mi ne čujem sa aparatom glasove, da je uzrok oštećenje pužnice,
ali mi nije jasno, kad stavim slušalicu telefona na uho, čujem zvučni signal,
čak djelomično čujem glasove ali s vremenom postanu frfljavi i nejasni, čujem zvono na vratima ali malo tiše nego na zdravo uho, mislim poludit ću.
trex1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 00:46   #228
Vidim da si iz Splita. Kome si se obratio za pomoć? Po meni ne treba štediti na dobrom aparatu, nego dat novce i truda i onda stvarno postane pravo pomagalo.
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 10:38   #229
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
Vidim da si iz Splita. Kome si se obratio za pomoć? Po meni ne treba štediti na dobrom aparatu, nego dat novce i truda i onda stvarno postane pravo pomagalo.
Bontech na zapadnoj obali u Splitu, tako mi je i ova rekla!
trex1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:00   #230
Poštovani... Recite gdje nabavljate setove za održavanje svojih slušnih aparata dali baš u prodavaonicama ili negdje naručujete putem interneta dakle zanimaju me dali ima ikakva zamjena za one tabletice koje služe da "odvlažavanje" slušnoga aparata... Hvala svima...
boneyandluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:06   #231
evo zapravo našla sam https://www.aliexpress.com/item/Free...9-ba5c8c9b2b92... link je dugačak no dali netko ima iskustva s tim...
boneyandluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 22:12   #232
Ja imam iskustvo, nije ništa komplicirano.

Imaš kutijicu kakvu ?? neku plastičnu u koju mozes staviti tableticu i zatvoriti skupa sa aparatom.

Inače obavezno odvoji Ulivu sa cjevčicom od aparata. Davno ja stavio skupa sa aparatom pa je iz ulive izvukao vlagu, uliva se malo smanjila

Inače, te tablete su isto kao i silica gel
https://www.aliexpress.com/wholesale...ext=silica+gel

večinom ih susrečes sa odječom ili cipelama jer izvlače vlagu iz njih. Ako ih imas onda ih iskoristis ili možese kupiti preko ebaya nemora biti nuzno za aparate jer je u biti sve to isto.
Napravljeno da izvlači vlagu.


Ako si kod microtona (kupio kod njih aparate) , možes jednom godišnje dati aparate na čiščenje iznutra. Oni ga otvore i ručno počiste sve . Ja sam primjetio da se bolje čuje kada to urade. I ništa ne naplačuju
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:47   #233
Hvala na informacijama.. Inače sam u bontechu i imama aparat koji ulazi u uho kanalni dakle al ne baš onaj do kraja. Naravno kutija će se uvijek naći pa ću sada naručiti sa interneta e-bay aliexpressa. Hvala na informacijama.
boneyandluna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 20:07   #234
Da ja iskreno priznam, aparate ne sušim skoro nikad nekako mi je komplicirano. Rađe ga dam jednom godišnje na čiščenje iznutra. Rastave ga, počiste sve, zvukovod itd i radi odlično, nekako čiščije.

Novi aparati, poput moje Naide imaju na mikrofonu filter, tanka tkanina koja spriječava upad vlage. To treba mjenjati svaka 2 mjeseca. Ali znam kak je meni bilo nekad kada nije to bilo. Kad sam bio dijete znojio sam se stalnozbog sporta i drugih aktivnosti pa sam često aparate nakon škole držao na radijatoru. Aparati bi zbog vlage u mikrofonu često tulili a sada srečom nema toga.

Nekako mislim da nema više potrebe za takvim isušivanjem vlage, samo ako imate problema sa time. Novi aparati evo za djecu pod imenom Sky, bolje su zastičeni od vlage .


Neznam kako sa vašim kanalnim aparatima koji idu unutra, imate li često probleme zbog vlage ???
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 08:44   #235
Gdje kupiti baterije za slušni aparat

LP, baka ima aparat u koji idu baterije 13 i do sada ih je kupovala u ljekarni. Međutim, sada ih u ljekarni već dva tjedna nema. Da li je tko naručivao od neke hrvatske firme ili provjerenog sellera s ebaya? Važno je jedino da ne putuju dugo, jer je baka već dva tjedna potpuno gluha. Zahvaljujem na svakom linku.
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 19:17   #236
Odakle si? Pa ti dam link di mozes kupit u hrv najblize.

A preko ebaya također mogu dat link, bolje kupi prvo kod nas paketić a ebay zasebno jer duže putuje

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 22:30   #237
Krapina... Može oba linka i odmah zahvaljujem.
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 07:25   #238
U zaboku imas microton, suprotne strane ceste je pošta. Neznam adresu na pamet, druga lokacija je city centar unutra je Elton trebali bi isto imati baterije. To su firme koje prodaju aparate i održavaju ih. U A link ti budem našao za ebay kasnije jer sam u gužvi.

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 07:29   #239
Evo za zabok

Poslano sa mog ASUS_Z00AD koristeći Tapatalk
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 08:45   #240
Hvala, pokušati ću nabaviti u Zaboku veću količinu, pa nek baka bude mirna neko vrijeme.
pattemille is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:18.