Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Plava šapa (Udomljavanje)

Plava šapa (Udomljavanje) Udomljavanje kućnih ljubimaca

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2017., 00:21   #101
Dragi nasi, dugo sam razmisljala dali se javiti na stranicu, dugujem racune, svi su tu, to je neupitno...
Nisam se javljala jer se cijelo vrijeme nista znacajno nije dogadalo....udomili smo nikinih dvoje klinaca a onda i nju i tu je stalo...ljudi su zvali i odustajali...do prije koji dan kad je u svoj zauvijek otisao, ne biste vjerovali, ali sad vec odrasli Cupko....kad xijelo ljeto ne uspijete udomiti predivno dugodlako mace onda znate koliko je sati....
I tako..uvijek nekako mislimo, udomis jednog pa na njegovo mjesto dode drugo.....i doslo je.....ne jedno...nego njih 8....da, dobro ste procitali 8..
Prica ide ovako...04.10...na svjetski dan zivotinja, vracam se s muzem doma i daleko od naseljenog mjesta ugledam nasred kruznog toka macku s macicima, zaustavljamo auto, prilazim u strahu da ne pocnu bjezati jer je strasno prometno....maleni pobjegnu u grmlje, mama pitoma, gladna ostane....dam joj jesti ( kupili u dmu nesto konzervica) jede kao da u zivotu jela nije....zovem malene ne izlaze...ne znam sto da radim, ako uzmem mamu sto ce maleni, ostavljam je krecem prema autu ona preko ceste za mnom, dam joj jos jednu konzervu, pojede....uzmem ju i odnesem doma, vracam se na kruzni tok sa lovilicom, salamom...postavim cekam, prolaze sati...nista....stavljam slike, objave po fejsu, molim pomoc...javlja se jedna cura da ce doci no ja sam morala otici muz je morao na posao.....ceka i ona i nista, ode doma...
Sutra u jutro odwm, vidim salama sto smo ostavile i cura i ja nepojedena, pu a mrava....razmisljam mozda sam krivo vidjela...mozda macica nema...
Nedugo iskace objava na fejsu, pronadeni macici na izlazu iz sela, troje ih je, ceno bijeli, pomisljam, to su oni, traze hitno smjestaj jer nemaju kuda s njima, javljam se, dovoze mi ih, mama maca ih prihvaca, postaju obitelj...ja sretna jer su skupa......do jucer....kad smo vozili mamu na sterilizaciju i na kruznom toku ugledam 4 mala klupka...stati ne mogu, moram ici na zakazanu sterilizaciju, tesko je uskladiti termin kad muz moze voziti, radim snimak, objavljujem na fejs, opet molim pomoc, nudi smjestaj jer znam da ih nitko ne bi primio....javlja se druga cura iz 9 zivota, odlazi sama na lokaciju sa lovkama, ja cekam macku na sterilizaciji....pola 8 navecer, jurimo prema njoj da pomognem
Jednu lovku postavi na kruzni tok, drugu preko ceste gdje je dvoje pobjeglo kad je dosla....shvatim, mali nece doci na poziv, divlji su, trazim po internetu zvuk macke....pustim snimku...upali....uhvatimo jednog...pa nakon toga drugog....mrak vani....krecemo na kruzni, skontamo nesto se ulovilo a ona oba malca usla....nitko sretniji od mene...nosim ih doma.
Danas odem jod dodatno pregledati i kruzni tok i mjesto gdje smo ulovili dvoje, nema nista, iako je ostala jedna odrasla tigrica ali nju sam vidjela taj prci dan kad i mamu s malima i nikako vise

Trebala je ovo biti kratka prica ali eto......8 novih usta, sve skupa 22 dlakavca na skrbi....pomozite ako boga znate.....na fejsu smo uzicali nesto hrane, dobit cemo 8 vrecica po 800g babycata koji je sad na akciji...a sto dalje.....male bebe puno jedu ali i puno kakaju i piske....nisam se ni usudila traziti jos i za pijesak...

Poslano sa mog SM-T555 koristeći Tapatalk
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 09:57   #102
Jao!!! Uplatim danas 100,00 kn, držite se!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:00   #103
Quote:
mala khala kaže: Pogledaj post
Jao!!! Uplatim danas 100,00 kn, držite se!
Hvala od srca mala khala, narucili smo hranu

Poslano sa mog SM-T555 koristeći Tapatalk
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 20:32   #104
Samo na brzinu da se javimo, stigla hrana a s njom jos jedno napusteno mace....trenutno ne mogu slike ovdje postati, nadam se da rijesim to sto prije..
Jos mozda dodu i 3 psa....oglasavam jadnike vec nekoliko dana...baceni su pored brze ceste kod sume na mjesto gdje smo spasili za novu godinu malog Medu........po obicaju nitko nista....a ja ne znam sto da radim...nema donatora, nema pomoci...za ove mace sam morala napraviti dramu da se ljudi trgnu i malo pomognu.....zalosno.......23 zivotinje na skrbi..........

Poslano sa mog SM-T555 koristeći Tapatalk
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:25   #105
Dugo se nismo javljali jer nismo imali što za napisati..barem ne pozitivno.....kad se obistini najveći strah koji svaka od nas ima...dode vam da vas nema...
Probat u ukratko napisati što se desilo...
Malci su bili dobro....uspjela sam ih socijalizirati, lijepo su napredovali a onda je došlo vrijeme da se cijepe, no prije toga je trebalo biti čišćenje od parazita...uspjela sam nabaviti Banminth pastu za manje a većima i mamici sam dala Caniverm....taj dan i sutradan su bili vidno potišteni, nisu jeli, jedan je povraćao....kad je krenuo proljev (kod 3oje) stavila sam ih na gastro i bilo je sve ok, nakon 14 dana ponavljamo terapiju i onda kreče sve niz brdo, povraćanje i proljev kod dvoje, kašaste stolice kod ostalih, gliste su izbacili i to užasno puno njih...pokušavam sa aktivnim ugljenom, hranom, probioticima...ništa ne pomaže, najmanji i jedan veći, jako loše, prestaju jesti, vidim vrag odnio šalu, jurimo vetu, vetica kad je osjetila smrad (smrdili su užasno) posumnjala odmah na virus, vadimo krv, nije virus ali su jako dehidrirani, ostaju u stacionaru par dana, dolaze kući, vozim drugih dvoje koji su se razbolili, ostaju i oni par dana, pa ih vozim svaki drugi dan na terapiju, prva dva su ok, zadnji dan terapije jedan povrati u autu, konstatiramo i vetica i mi da je možda od vožnje, dobiva zadnju terapiju, dolazimo kući, no on nastavlja povraćati obilan žuti sadržaj, sutra jurimo s njim vetu, krv se ne može izvaditi od dehidracije, spajamo ga na infuziju...par sati kasnije umire mi na rukama...dodem doma, još jedna mačka nije dobro (zadnja neudomljena bebea od Nike, 8mj), jurimo vetu, vadimo krv-virus, ostaje u stacionaru, drugi dan mu bolje no ostaje još....te noći još jedna mačka počinje obilno povraćati, jurimo s njom kod veta, sutra dan i njoj bolje no ostaju još, u medu vrmenu se razboljeva jedan d prva dva ponovo, pa još jedan i još jedan, svi loše, još jedan umire.....zima, sve nosim van, dezinficiram, mačke potrpavam po transporterima i kavezima jer novac za cjepiva potrošen na liječenje i sve što sam tada trebala....vračam ih doma...dobro su....par tjedana kasnije, Candy odlazi u svoj zauvijek dom...svi i dalje dobro....rastu, u kavez nažalost jer smo novac za cjepiva potrošili i ne usudim ih se pustiti u možebitnu zaraženu okolinu iako sam dezinficirala, ipak mislim da nije dovoljno....i tako dragi naši...nije nam bilo do ničega nažalost......
Sad su svi ok, hvala Bogu, jednu štenicu smo spasili na novu godinu sa istog mjesta odakle i Medu...udomili smo još maca tako da smo sad na broju 17 maca i 4 psa.
Ako imate pristup fejsu, tamo je sve zabilježeno, od snimaka slika, računa koji su prešli preko 10 000 kn, malo mi je nezgodno izdvojiti račune za opravdanje donacija ovdje jer ih ima za gore navedenu cifru tako da možete uistinu biti sigurni da su novci otišli u prave šape kao i uvijek, a dokaz stoji na fb
Evo link računa https://web.facebook.com/14408609028...63661013888279
Ako ipak želite da vadim, javite

A sad par slikica ekipe
Kad smo ih napokon polovili



Nažalost kad je krenulo zlo..kod veta


U stacionaru


Za nju mi je vetica rekla da ju je otpisala jer su joj nalazi bili užasno loši, ali malena se izborila i zovemo ju naše malo čudo


Njega smo prvog izgubili...


A onda i njega..


Doma smo išli s jednim praznim transporterom
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:32   #106
Pesicu smo spasili sa ceste pored šume


Dali smo joj ime Lena


Dodo, posljednja neudomljena beba mame Nike...više nije beba...izrastao je u predivnog mačora ali to nažalost nitko ne vidi....u petak,tj sutra skupa sa Pan i Sivim ide na kastraciju


Sivi


Mamica sa kružnog


Kad već moraju biti u kavezu, potrudili smo se im napraviti kat da im nije jako gužva



Eto, toliko za sad...ako netko može i želi pomoći, dobro došlo nam je sve, od nofčeka za cjepljenje do hrane koju očajnički trebamo.....puse i mah mah šalju vam cupankine šapice
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 08:13   #107
Držite se , baš mi je žao!!! RIP maleni.
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 22:53   #108
Držimo se draga mala khala, moramo zbog ostalih dušica za koje moramo skrbiti...
Ja sam ipak izvukla nekoliko računa koji bi trebali opravdati prošle donacije, razlog zašto se mace nisu cijepile kad su trebale je pomalo glup, znate i sami da su vrućine bile žestoke a nas stari 21 godišnji auto nema klimu, mace koje smo vozili u novi dom su jedva preživljavale jednosmijerni put do Osijeka a i rijetko je mm bio slobodan da uopće ikud idemo tako da se uglavnom potrefilo da on stiže doma kad se veterinarske zatvaraju, tj. ne primaju više pacijente....to nas je nažalost koštalo toga da su opet svi u karanteni jer se novac potrošio na potrebe bolesnih..ne znam..valjda je tako moralo biti....

Nekoliko računa







cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 22:58   #109




cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 23:04   #110
Jučer su na kastraciji/sterilizaciji bili Pan, Dodo i Sivi


Kad smo došli doma
Pan je bila malo ošamućena

Dodi je bilo najgore

A Sivi je izgledao kao da nije ništa bilo


Kako imaju šugarce (svi nažalost) kupili smo 3 Strongolda, toliko smo imali kunica, da barem nekoga tretiramo..


A sad malo dobrih vijesti, Sivi se udomio, jučer kastriran a danas popodne već u svom zauvijek domu

To je bila ljubav na prvi pogled, on i udomiteljica su odmah kliknuli
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2018., 23:10   #111
Već nam se pohvalio slikama iz zauvijek doma








Ljepoticu Lusi (jedna od beba spašenih prošle godine u 10-om mjesecu) čekaju udomitelji u Zagrebu, pa ako netko slučajno ide iz Osijeka za Zagreb dobro bi nam došao prijevoz, maca će biti u transporteru


Toliko od nas za sada...nastavljamo sa kastracijama kako mace budu spremne/zrele za istu, a vas molimo za hranu, cijepljenje ćemo isto obaviti i iako će to biti novac od aukcije, staviti račune ovdje jer želimo ipak i tako opravdati vaše povjerenje

Pozdrav i puse od cupankinih šapica
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 08:05   #112
Lijepo ih je vidjeti , sretno im bilo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:klap::klap::klap::to p:
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 21:55   #113
Kratko izvješće iz cupankine kućice

Hvala od srca mala khala na donaciji 100 novčića, dodali smo još malo i kupili pijesak za mačje wcje


Lusi nam je nakon mukotrpnog traženja prijevoza, napokon otišla u svoj zauvijek dom u kojemu se skrivala puna 3 dana ispod kreveta, no udomitelji su imali strpljenja i razumijevanja pa se ljepotica konačno opustila i poslala nam slikicu


A jučer nam je i Miško otišao u svoj domek, čekamo da se javi


Veliki pozdrav od cupankinih šapica (dio sa slike je udomljen a eliki dio nije na njoj )


Nemojte nas zaboraviti !
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 21:24   #114
I javio nam se Miško







Teško je ovo dragi naši...teško je jer srce želi ali novčanik ne može...znate onu "kad srce kaže more, a novčanik kaže nemore", e baš tako je i ovo s macama...ja imam želju, imam volju....pronalazim se u tome....ali ona druga prokleta strana ne da....i onda još i kad molim i ponižavam se, za njih...ljudi okreću glavu.....ne razumiju...ne žele razumjeti, no redovito popljuju ako objaviš dojavu da si vidio životinju u potrebi a nisi ju pokupio...za to su uvijek spremni.....vidim i ova tema e čita...ma nije forum mrtav....ali me brinu te brojke...ti ljudi koji čitaju...a osim male khale....niti riječ podrške da napišu.....žalosno....jako žalosno....
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2018., 20:03   #115
U petak smo sterilizirali i kastrirali još 4 mace kod kojih zahvati nisu obavljeni jer su bili mali, tako da smo sad taj teret skinuli s leđa, sad im možemo bez straha da udomitelji to neće učiniti, tražiti zauvijek domove, a do tada trebaju jesti...pa ako im želite pomoći, javite nam se


cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2018., 13:19   #116
Draga Cupanka, lijepo je vidjeti sretne sličice i čuti da se mace udomljuju. Držite se svi skupa nadam se da će još netko pomoći!!!!!
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 18:06   #117
Drago mi je da si se javila ,baš sam se pitala kako ste svi...
Znam kako ti je i sama prihvaćam mace sa ulice pa ih kastriram,ali kod nas je dobro to šta je besplatno ali opet imam troškova.I sad mi je netko ostavo crnu mačku koju smo kastrirali i podijelil njene mačiće tako da od sad pa nadalje nema više legla.:klap:
A ona je gospođa fina guzica jede samo skupu hranu,onu i DM neće.
Držite se ...
__________________
lola
Lola 27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 10:54   #118
Draga cupanka, čitam što pišete i šaljem vam tihu podršku, jer to je za sada sve što mogu. Veselim se svakoj vašoj udomljenoj, steriliziranoj, oporavljenoj maci i znam koliko truda i nemogućih okolnosti stoji iza svega. I koliko je očaja i tuge zbog gubitaka i bolesti. Ne javljam se baš često, jer nemam baš nešto korisno za napisati. I sama sam u nezavidnoj situaciji s puno svojih i vanjskih maca na brizi i s jedva dostatnim prihodima za sve to izdržati, pa znam barem otprilike, kako vam je. Nadam se da ću vam moći i konkretnije pomoći, kad će mi okolnosti dopustiti, nadam se uskoro. Prekrasno je vidjeti s koliko se ljubavi brinete za mace i kako su sve lijepe i drage. Držite se i hvala vam za svaku spašenu dušicu!
Pesekh is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2018., 17:58   #119
Cure drage, hvala vam od srca na riječima podrške, puno mi to znači

Želimo vam od srca Sretan Uskrs i hvala vam što nas pratite, trpite i pomažete da mi pomognemo njima <3
Javimo se uskoro sa novostima, ima ih
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2018., 19:59   #120
Dragi naši, ne javljamo se jer smo u gužvi, neke mace su išle vetu, neke smo udomili a ono što nam najviše uzima vremena je konačno ostvarenje moga sna-radimo sobicu za mace, sobica će biti dio šupe u kojoj su se stvari godinama gomilale, otežana je okolnost što ništa ne kupujemo jer novaca nažalost nema, ali smo se zato odrekli nekih komada namještaja u tu svrhu pa ih mjerimo, režemo prekrajamo...nismo baš neki majstori ali nadamo se da će to biti sve funkcionalno na kraju (bit će fotkice),mm i ja smo sami pa to traje a bude još trajalo neko vrijeme jer posla bome ima...

Hvala opet mala khala na donaciji (bit će isto računi i slikice) te jednoj divnoj Vanji koja nam je poslala paketić hrane i igračkice za ekipu a apel je, iako nije član foruma, vidjela ovdje <3

Pomoć za hranu je sad najviše potrebna, radimo i brzinsku aukciju jer za ništa nemamo vremena dok se soba ne završi a onda će mo spremni i opremljeni nastaviti našu misiju
cupanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.