Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2017., 09:27   #1141
Pozdrav!Ne znam gdje bih postavila pitanje, pa eto možda znate nešto o tome. 1.12 sam gotova sa poticajem, da li postoje natječaji i poticaje u vezi proširenja posla? Hvala puno.... Radi se o salonu ljepote
CoCoChanel05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:30   #1142
Otvorila sam paušalni obrt preko mjere samozapošljavanja. Sada bih trebala kupiti opremu, pa me zanima uplata PDV-a za tu opremu. Znači na svoj žiro račun sam mislila uplatiti iznos PDV-a od nekih 5000 kuna. Da li taj iznos uplaćujem kao pozajmicu i da li taj iznos ide u knjigu prometa? Isto tako me zanima ako kupujem hosting i domenu PDV računam prema državi kupnje? Zanima me na koji način oni provjeravaju uplatu PDV-a.
Ebony is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 20:10   #1143
Quote:
Lindelia kaže: Pogledaj post
moj suprug ce uskoro zavrsiti sa obvezom da bude prijavljen u svom jdoo-u na puno radno vrijeme. ako prebacimo firmu na mene, jel on ima pravo 3 mj na naknadu s burze?
itko?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 06:34   #1144
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
itko?

Pa ne.
Jel će dobiti otkaz kao tehnološki višak?

Ako hoće, onda da.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:52   #1145
Quote:
CoCoChanel05 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!Ne znam gdje bih postavila pitanje, pa eto možda znate nešto o tome. 1.12 sam gotova sa poticajem, da li postoje natječaji i poticaje u vezi proširenja posla? Hvala puno.... Radi se o salonu ljepote
Postoje. Za koje troškove bi htjeli poticaj?
IntegerS is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 19:53   #1146
Na prijavnici koju se daje kada se prvi put prijaviš kao nezaposlen, napisali su mi krivi spol. Treba li to odmah ispraviti ili će to ispraviti sljedeći put kada dođem na savjetovanje?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 21:17   #1147
Zanima me jedna sitnica : ako završiš na zavodu možeš dobiti 25 000 kuna za samo-zapošljavanje.
Ali ima još jedna fora: a to je da ti se nakon otvaranja obrta (firme) kada si na zavodu i u dogovoru s njima, ODMAH ISPLAĆUJU SVA SREDSTVA koje bi inače trebao dobiti po onome što ti pripada ovisno o prethodnom stažu i plaći.
Dakle ako ja mogu biti na zavodu svojih max. 15 mjeseci (450 dana) i za to će mi biti ukupno isplaćeno 20 000 kuna, da li se tu još pridodaju i onih 25 000 kuna kao poticaji za samo-zapošljavanje ??
krena is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 14:06   #1148
Pozdrav svima. Evo u kratko da vas pitam sto nakon potpisa ugovora? U kojem roku obrt mora poceti poslovati? Da li od istog trenutka krece vrijeme od godine dana od potpisa ugovora ili postoji neki rok.Hvala
Katysha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 14:11   #1149
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Zanima me jedna sitnica : ako završiš na zavodu možeš dobiti 25 000 kuna za samo-zapošljavanje.
Ali ima još jedna fora: a to je da ti se nakon otvaranja obrta (firme) kada si na zavodu i u dogovoru s njima, ODMAH ISPLAĆUJU SVA SREDSTVA koje bi inače trebao dobiti po onome što ti pripada ovisno o prethodnom stažu i plaći.
Dakle ako ja mogu biti na zavodu svojih max. 15 mjeseci (450 dana) i za to će mi biti ukupno isplaćeno 20 000 kuna, da li se tu još pridodaju i onih 25 000 kuna kao poticaji za samo-zapošljavanje ??
Ja sam sada u toj situaciji tj.napravila sam poslovni plan za samozapošljavanje i mogu dobiti do 35.000,00 kn poticaja. Riješenje koje si dobila ukoliko imas pravo na naknadu na njemu je navedeno koliko bi trebala dobiti novaca i do kad ćeš naknadu dobivati. U slučaju da ides na samo zapošljavanje moras napraviti zahtjev na burzi prije samog otvaranja obrta da želiš isplatu naknade do kraja, na to imas pravo. To ce ti jednokratno isplatiti znaci sav ostatak. Znaci 35.000,00 kn poticaja + novac od naknade!
Katysha is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 19:44   #1150
Da biste dobili neisplacene naknade morate kod svog savjetnika potpisati zahtjev da vam se isplati jednokratno na ziro racun. To je odvojeno od poticaja za samozaposljavanje, i to znaci da cete dobiti to plus ovih 35000kn.
Kako su meni rekli, ceka se oko mjesec dana, ja sam bas jucer potpisala taj zahtjev pa ako vam se zuri odmah to napravite jer cete trebati nekih mjesec dana cekati.
Katysha gdje si ti predala? Sto su ti rekli, koliko ces cekati?
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 19:47   #1151
Quote:
Katysha kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Evo u kratko da vas pitam sto nakon potpisa ugovora? U kojem roku obrt mora poceti poslovati? Da li od istog trenutka krece vrijeme od godine dana od potpisa ugovora ili postoji neki rok.Hvala
Mislim da mi je savjetnik za samozaposljavanje rekao da se racuna godina dana od dana prijave na mirovinsko. Nikako ne smijes promasiti taj rok jer bi to znacilo da si prekrsila uvjete ugovora.
Znaci li to da ti je odobreno ili pitas informativno?
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:41   #1152
Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post
Mislim da mi je savjetnik za samozaposljavanje rekao da se racuna godina dana od dana prijave na mirovinsko. Nikako ne smijes promasiti taj rok jer bi to znacilo da si prekrsila uvjete ugovora.
Znaci li to da ti je odobreno ili pitas informativno?
Gotova sam sa planom i po savjetniku on prolazi a sad cemo vidjeti, nisam ga jos predala službeno jer cekam dvije ponude koje mi trebaju za troškovnik na kojem sam navela najamninu,doprinose te trosak izrade web stranice i loga i reklamnog materijala. Sad sam bas dobila mail od savjetnika na moje pitanje u kojem roku se obrt mora otvoriti i poceti sa radom on mi je odgovorio da od potpisa ugovora treba poceti sa radom 30 +15 dana al da je u to 99% siguran
Na moje pitanje kako prikazujemo troskove nakon 180 dana on je rekao da nista ne prikazujemo prije nego u 12 mjesecu od potpisa ugovora. Sad me s ovim zbunio i moram sutta k njemu osobno.
Katysha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:23   #1153
Katysha, pa po novome se ne pravdaju troškovi nakon 180 dana već nakon proteka 11 mjeseci, baš kao što ti je rekao savjetnik.
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 12:40   #1154
Quote:
Rabarbi kaže: Pogledaj post
Katysha, pa po novome se ne pravdaju troškovi nakon 180 dana već nakon proteka 11 mjeseci, baš kao što ti je rekao savjetnik.
Da sad kuzim al on mi je poslao dokument koje uvjete trebam ispuniti i to je tamo pisalo 180 dana pa kad sam ga danas pitala rekao je da mi je krivo poslao pa me to zbunilo. Sad mi je potvrdio 360 dana. Thnx
Katysha is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 10:02   #1155
Quote:
Katysha kaže: Pogledaj post
Gotova sam sa planom i po savjetniku on prolazi a sad cemo vidjeti, nisam ga jos predala službeno jer cekam dvije ponude koje mi trebaju za troškovnik na kojem sam navela najamninu,doprinose te trosak izrade web stranice i loga i reklamnog materijala. Sad sam bas dobila mail od savjetnika na moje pitanje u kojem roku se obrt mora otvoriti i poceti sa radom on mi je odgovorio da od potpisa ugovora treba poceti sa radom 30 +15 dana al da je u to 99% siguran
Na moje pitanje kako prikazujemo troskove nakon 180 dana on je rekao da nista ne prikazujemo prije nego u 12 mjesecu od potpisa ugovora. Sad me s ovim zbunio i moram sutta k njemu osobno.
Aha, ok.. ja sam predala 27.10. i čekam.. U međuvremu sam već krenula s otvaranjem agencije (turističke) jer mi traje sve to skupa rješiti.. prvo dok odobre ime, pa bilježnik pa statistika i izvod iz registra, pa pečat, žiro račun i sl.., a onda mi treba čekati i ID kod za turističku agenciju.. baš me sve to skupa nervira i traje nepotrebno dugo. Zvala sam sad gospođu iz ureda za turizam i rekla mi je da ću rješenje o turističkoj ag. čekati barem mjesec dana..Užas!

Vidim da si napisala izrada loga, meni je receno da je to nepriznat trošak
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:10   #1156
Pozdrav ekipa, treba mi mala pomoć.
Odbijen mi je zahtjev za dodjelu potpore za samozapošljavanje. Imam 15 bodova od potrebnih 16 za prolaz. Mislio sam otvoriti studio za grafički dizajn.

Kod bodovanja inovativnosti, konkurentnosti i održivosti nisam dobio ni jedan bod i sad planiram napisati žalbu. Jel mi netko može reći kako bi ta žalba otprilike morala izgledati? Stvarno ne znam koga pitati, a teta u HZZu mi ništa nije znala reći.

Sve mi se nekako čini da bodove nisu namjerno htjeli dati jer novca više nema. Jer mi nije jasno kako tu nebi dobio ni jedan bod.

Hvala
Rgoricanec is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 08:37   #1157
Rgoricanec, pa kako nema novca? a ja baš čitala da ima i da će iduće godine biti i veći budžet za HZZ

je li to bilo u ZG ili?
ja bih u žalbi naglasila ove stvari za koje nisi dobio bodove, probaj ih uvjeriti u to da nemaju pravo
Rabarbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:53   #1158
Quote:
Ebony kaže: Pogledaj post
Otvorila sam paušalni obrt preko mjere samozapošljavanja. Sada bih trebala kupiti opremu, pa me zanima uplata PDV-a za tu opremu. Znači na svoj žiro račun sam mislila uplatiti iznos PDV-a od nekih 5000 kuna. Da li taj iznos uplaćujem kao pozajmicu i da li taj iznos ide u knjigu prometa? Isto tako me zanima ako kupujem hosting i domenu PDV računam prema državi kupnje? Zanima me na koji način oni provjeravaju uplatu PDV-a.
Možete, stavite pozajmice, i uz po-sd to zaklamajte, izvod s pozajmicom i povratom pozajmice, lp
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 19:55   #1159
Quote:
IntegerS kaže: Pogledaj post
Postoje. Za koje troškove bi htjeli poticaj?
Za što postoje, i mene zanima? Lp
__________________

RADIMO POSLOVNE PLANOVE ZA DOBIVANJE 55,000KN+ U SVRHU SAMOZAPOŠLJAVANJA.
http://www.astrid-knjigovodstvo.hr https://www.facebook.com/samozaposlj...nasredstvaHZZ/
Astrid & Co. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 18:28   #1160
Imam par pitanja.

Postoji li neki rok od prijave za prebacivanje u mod za samozapošljavanje (iz moda za traženje posla) pa do izrade i predaje poslovnog plana?

Koliko se čeka od predaje poslovnog plana pa do njihovog odgovora?

Savjetnica mi je rekla da oni prate tvoj biznis prvu godinu (ne smije se prvu godinu zatvoriti jer onda moraš vratiti dobivena sredstva). Zanima me što sve obuhvaća to praćenje kroz godinu dana. Da li prate samo da li je firma aktivna tj. da subjekt možda nije ugašen ili gledaju neke konkretne stvari?

Da li troškovi koje navedem u troškovniku poslovnog plana moraju odgovarati troškovima koji se stvarno dogode kad pokreneš firmu?

Što ako mi obavezni doprinosi za prvih 11 mjeseci ne budu kao u poslovnom planu (ako odlučim promijeniti iznos plaće)?

Edit: Sad sam malo čitala postove od prije i vidim da sve mora biti namjeski potrošeno i po cijeni koja je navedena ili višoj (dozvoljena je i 5-10% niža cijena).

Zadnje uređivanje Royal Red : 22.11.2017. at 18:49.
Royal Red is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.