Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 11:29   #5101
Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
apsurdno je da su i u samom obrascu kod prijavljivanja dopustili tu kategorihju-studenti
Mislim da su te kategorije za one koji ne plaćaju boravišnu paušalno nego po gostu budući da u tom slučaju određene skupine plaćaju manji iznos pristojbe po danu ili su u potpunosti oslobođene.
number 19 is offline  
Old 20.10.2017., 12:17   #5102
tako je, te kategorije su za one koji naplaćuju boravišnu po noćenju


ja bi uzela te studente i prijavljivala ih mjesec po mjesec pod normalne goste... ako im na čelu ne piše da su studenti otkud bi ja mogla znati da oni to jesu

a to što netko spominje prijavu boravišta to uopće ne bi bio moj problem jer ponavljam da ja iznajmljujem pod svojim pravilima za koja imam kategorizaciju i gost ih može ili prihvatiti ili tražiti dalje... ja ne vidim kako bi ja mogla biti u prekršaju ukoliko ih uredno prijavim u evisitor i izdam im račun
Opal Zg is offline  
Old 20.10.2017., 15:43   #5103
Zvali su me iz bookinga i nude mi program prioritetnih partnera, provizija 18% umjesto 15%, bolja pozicija na stranici i palac gore na mom apartmanu, može se izaći kad želiš. Ima li ko iskustva s tim
supergirl1 is offline  
Old 21.10.2017., 08:13   #5104
Meni ,naprimjer,nije potrebno.Solidno sam pozicioniran i pun sam.
A i inače sam mišljenja da se to ne isplati.
trut is offline  
Old 21.10.2017., 10:09   #5105
Pun je i taj app, ali od 5-10.mjeseca. Razmišljam da li probati preko zime. Možda još malo dignuti cijene, a opet, imam više cijene od drugih i sada.
supergirl1 is offline  
Old 21.10.2017., 10:59   #5106
Ja dosta često pitam goste kako su me našli na tražilici.Velika većina ukuca period ,filtere i poslaže po cijeni a onda gledaju slike (AIRBNB nema slaganje po cijeni ali ima zadavanje budžeta).
Pošto je tvoj objekt među skupljima,možda bi njegovo podizanje na bookingu i donjelo više .
Ali opet 3%....to je na 15 k eura koliko?450 €? to je možda i cijena boravka tjedan dana kod tebe van sezone
trut is offline  
Old 21.10.2017., 18:16   #5107
65 eur/dan sad, mislim da to ne mogu dizat, čini mi se da ću propustit ponudu
supergirl1 is offline  
Old 23.10.2017., 09:35   #5108
Je pa da.Da pokriješ tih dodatnih 3% moraš dobiti nekog na sedam dana u tvom ciljanom periodu,a tek preko toga je ,uvjetno,tvoja lova.
trut is offline  
Old 26.10.2017., 14:19   #5109
Nije tema al da se zna. Bio inspektor kod prijatelja mi i traži mu Ugovor sa Booking com-om i Airbnb-om???? U to vrijeme inspekcije me nazvao na telefon i pita me o kakvom ugovoru je riječ, čujem inspektora kako ponavlja "treba mi ugovor ", na što mu ja odgovaram da ugovora nema već samo njihova dozvola za izlist na što mi inspektor veli da njega ne interesira izlist nego ugovor. Ujedno taj moj prijatelj ima naplatu preko Bookinga i poručuje inspektoru da mu može donijet bančin izlist o svim uplatama. Dalje čujem kako mu inspektor traži da zajedno pogledaju e visitor i tada komunikacija sa njima prestaje. Što je dalje bilo, ne znam.
dalmacijaner is offline  
Old 26.10.2017., 15:38   #5110
Frendu ti neko poslao inspekciju, nema šanse da ljenčine pregledavaju apartmane okolo.
zvjezdan1990 is offline  
Old 27.10.2017., 16:23   #5111
pa baš sam o tome jučer na fejsu čitala, ne znam je li se radi o tvom prijatelju ali isto inspektor da traži ugovore..uglavnom, da, čini mi se da su krenuli.
Meni se čak čini da smo s bookingom pristali na uvjete, to bi bila vrsta ugovora zar ne? Za air se ne mogu sjetiti..

edit: našla u mailu, Ugovor o suradnji (b.com)

dalmacijaner, kako se završilo?
jagoda1711 is offline  
Old 27.10.2017., 21:31   #5112
Quote:
dalmacijaner kaže: Pogledaj post
Nije tema al da se zna. Bio inspektor kod prijatelja mi i traži mu Ugovor sa Booking com-om i Airbnb-om???? U to vrijeme inspekcije me nazvao na telefon i pita me o kakvom ugovoru je riječ, čujem inspektora kako ponavlja "treba mi ugovor ", na što mu ja odgovaram da ugovora nema već samo njihova dozvola za izlist na što mi inspektor veli da njega ne interesira izlist nego ugovor. Ujedno taj moj prijatelj ima naplatu preko Bookinga i poručuje inspektoru da mu može donijet bančin izlist o svim uplatama. Dalje čujem kako mu inspektor traži da zajedno pogledaju e visitor i tada komunikacija sa njima prestaje. Što je dalje bilo, ne znam.
... kamo se nade taj ugovor sa AIR-om
__________________
RIJEČKI KARNEVAL
rijeka53 is offline  
Old 28.10.2017., 18:21   #5113
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
pa baš sam o tome jučer na fejsu čitala, ne znam je li se radi o tvom prijatelju ali isto inspektor da traži ugovore..uglavnom, da, čini mi se da su krenuli.
Meni se čak čini da smo s bookingom pristali na uvjete, to bi bila vrsta ugovora zar ne? Za air se ne mogu sjetiti..

edit: našla u mailu, Ugovor o suradnji (b.com)

dalmacijaner, kako se završilo?
Ne znam još, nisam ga još zvao. Inače mu je ovo prva godina iznajmljivanja i o iznajmljivanju nema pojma, ne zna jezik, nije komunikativan, uglavnom truba. Ja sam mu pomogao za izlistat se na par boljih portala,zatim sam mu pomogao oko e visitora, čak je i platio pdv na proviziju, ukupan prihod mu je par tisuća eura. Stan iznajmljuje samo dva ljetna mjeseca ( ljeti je van Splita ) i to legalno pa mi nije jasno što su njega sirotinju našli za kontrolirat.
dalmacijaner is offline  
Old 28.10.2017., 18:23   #5114
Quote:
rijeka53 kaže: Pogledaj post
... kamo se nade taj ugovor sa AIR-om
Nemam pojma.
dalmacijaner is offline  
Old 28.10.2017., 18:46   #5115
a jbm, uvijek je tako, ajde baš nam javi, nadam se da nije dobio neku kaznu
jagoda1711 is offline  
Old 28.10.2017., 20:49   #5116
Ne mogu pronaći ni ugovor s bookingom, kopam po extranetu, ali ništa. Je li ga netko pronašao u extranetu
supergirl1 is offline  
Old 28.10.2017., 21:51   #5117
mi smo ga na mail dobili
jagoda1711 is offline  
Old 29.10.2017., 00:13   #5118
Quote:
jagoda1711 kaže: Pogledaj post
mi smo ga na mail dobili
Maloprije pogledm na njegov mail i vidim da i on ima Ugovor sa Booking-com i to na 21 str. koji su mu poslali na mail početkom godine. A on onako smotan inspektora uvjerava da ga nema jer sam ja tako rekao. A ja sam tako rekao jer se stvarno nisam sjetio da je Booking poslao taj ugovor na mail. Vlastiti ugovor nemam, a mislim da ga nisam ni dobio. Možda i jesam, stvarno ne znam, ne sjećam se. U ponedjeljak zovem Booking da mi pošalje Ugovor. Uglavnom, da je pogledao vlastitu poštu našao bi ga. E jbga, tu mu ne mogu pomoć, ma gledaj što ti piše u mailu. Javim kad saznam ima li kakve kazne.
dalmacijaner is offline  
Old 29.10.2017., 06:53   #5119
Što će njima ugovor s bookingom?Booking i air nisu turističke agencije nego online platforme za reklamiranje smještaja.Sa airom nemam nikakav ugovor nego prije nego si postaviš oglas trebaš se složit s uvjetima aira i to je sve,terms and conditions.Ugovori se potpisuju s agencijama tipa novasol,adriatic itd.
Dalmacijaner je li to jedino što su tražili od njega ili ima još nešto?Meni ovo više liči na lažne inspektore,prevare tipa lažni policajci i bankari o kojima čitamo često
aštosad is offline  
Old 29.10.2017., 07:37   #5120
Da, i meni se čini da sam s Airom samo prihvatila uvjete. Dok s hostelworld ili nešto tako slično se sjećam isto da je bio ugovor...odavno više nisam na niti jednoj drugoj str nego na airu i b.comu pa se ne sjećam je li se o njima radilo
jagoda1711 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.