Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 16:27   #241
Quote:
anovi1971 kaže: Pogledaj post
problem je sto imamo samo 2 dana. u uyuni dolazimo iz la paza, ali smo prije toga u cuzcu, tako da ne bi trebalo biti problema s aklimatizacijom. nasla sam preko web-a 3 agencije za tu turu, ali traze po 400$ po osobi, sto mi se cini puno, puno previse, znaci izvedivo je, cak imam i itinirer sto su mi poslali, pa se nadam da cemo na licu mjesta ipak pronaci povoljnije, pogotovo jer nas je 6?
Šteta da nemate dan više. To na webu ne gledaj puno cijene, to su samo njihove želje, i mi smo gledali na webu prije polaska i sve je bilo više nego duplo skuplje od onoga što smo platili na licu mjesta. Ali to smo znali unaprijed i prije polaska, svi izleti po Južnoj Americi (i ne samo tamo) se uzimaju na licu mjesta. Na internetu po forumima i putopisima možeš pronaći realne cijene koje su ljudi plaćali a kažem ti koliko smo mi platili. Imaš kod mene na webu putopis sa tog putovanja pa pogledaj što možeš očekivati: http://tripologia.com/putopisi/salar...rugoj-planeti/ Kao što rekoh mi smo išli u obrnutom smjeru ali možda će ti pomoći.

Taj let iz Trsta je Alitalia preko Rima jel tako? BTW to je ponovo aktivno ako nekoga zanima, baš sam jučer mislio objaviti update.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:10   #242
ma bolje je 3 dana svakako
tablete za glavu obavezno

mi smo plaćali 100$, s time da je i voda uključena ( 2 put kad sam išao, izlet bio u 8 mj.)

s time da smo mi 2 došli ujutro s busom u uyuni, otišli u bar i tamo se pogađali s svima koji su nam dolazili
kao što sam napisao, sigurno se može i preskočiti jezera, pustinja i ostale stvari
samo što onda ako vas voze će te bezveze platiti prolaz kroz nacionalni park i to će sve biti brzinski, niti će te hodati po vulkanu, niti kupanje na 4600m, itd.
6 osoba je 1 đip tako da nemate problema tehničkih
ako vam je do slane pustinje samo, kažem vidite da odete samo tamo, možete ubaciti i noćenje, pa neka vas drugi dan voze za san pedro ( najbolje bi bilo da vas hoće voziti okolo, kako sam ja prvi put došao, preko graničnog prijelaza Ollague (to je odmah kod vulkana), pa preko Calame do san pedra
bolja je i "cesta", jer čak i postoji veći dio puta
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:34   #243
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ma bolje je 3 dana svakako
tablete za glavu obavezno

mi smo plaćali 100$, s time da je i voda uključena ( 2 put kad sam išao, izlet bio u 8 mj.)

s time da smo mi 2 došli ujutro s busom u uyuni, otišli u bar i tamo se pogađali s svima koji su nam dolazili
kao što sam napisao, sigurno se može i preskočiti jezera, pustinja i ostale stvari
samo što onda ako vas voze će te bezveze platiti prolaz kroz nacionalni park i to će sve biti brzinski, niti će te hodati po vulkanu, niti kupanje na 4600m, itd.
6 osoba je 1 đip tako da nemate problema tehničkih
ako vam je do slane pustinje samo, kažem vidite da odete samo tamo, možete ubaciti i noćenje, pa neka vas drugi dan voze za san pedro ( najbolje bi bilo da vas hoće voziti okolo, kako sam ja prvi put došao, preko graničnog prijelaza Ollague (to je odmah kod vulkana), pa preko Calame do san pedra
bolja je i "cesta", jer čak i postoji veći dio puta
super informacija, jer letimo iz calame u 9 navece. pokusat ce mo dogovoriti tako. kad pronadem itinirer koji su mi poslali objavim ga pa iz njega mozda skuzis da li je moguce preko tog prelaza.
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:36   #244
Quote:
gileg kaže: Pogledaj post
Šteta da nemate dan više. To na webu ne gledaj puno cijene, to su samo njihove želje, i mi smo gledali na webu prije polaska i sve je bilo više nego duplo skuplje od onoga što smo platili na licu mjesta. Ali to smo znali unaprijed i prije polaska, svi izleti po Južnoj Americi (i ne samo tamo) se uzimaju na licu mjesta. Na internetu po forumima i putopisima možeš pronaći realne cijene koje su ljudi plaćali a kažem ti koliko smo mi platili. Imaš kod mene na webu putopis sa tog putovanja pa pogledaj što možeš očekivati: http://tripologia.com/putopisi/salar...rugoj-planeti/ Kao što rekoh mi smo išli u obrnutom smjeru ali možda će ti pomoći.

Taj let iz Trsta je Alitalia preko Rima jel tako? BTW to je ponovo aktivno ako nekoga zanima, baš sam jučer mislio objaviti update.
da to je taj let. gledam opet je slicna cijena, ali nema puno termina-
i citala sam ti putopis, odlican je.
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 17:16   #245
Pa onda trazite da vas odfuraju u Calamu i preskocite san pedro
Jer ima voznje od pedra do calame
U calami mozete otici vidjeti 2 najveci otvoreni rudnik na svijeru i napusteni grad, tura je besplatna ( mozete donirati nesto za zajednicu) i uzme par sati popodne za potrositi
Ima i bus koji ide uyuni- calama, pa mozete vidjeti samo jednodnevni izlet s zalaskom sunca u salaru, ili nocenje u salaru pa povratak u uyuni
S busom izbjegavate placanje karte za nacionalni park

Ako vas voze nek vas odbaci s druge strane da poslikate malo vulkan( ali to mozete i direktno s soferom se dogovoriti )
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 21:06   #246
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Pa onda trazite da vas odfuraju u Calamu i preskocite san pedro
Jer ima voznje od pedra do calame
U calami mozete otici vidjeti 2 najveci otvoreni rudnik na svijeru i napusteni grad, tura je besplatna ( mozete donirati nesto za zajednicu) i uzme par sati popodne za potrositi
Ima i bus koji ide uyuni- calama, pa mozete vidjeti samo jednodnevni izlet s zalaskom sunca u salaru, ili nocenje u salaru pa povratak u uyuni
S busom izbjegavate placanje karte za nacionalni park

Ako vas voze nek vas odbaci s druge strane da poslikate malo vulkan( ali to mozete i direktno s soferom se dogovoriti )
evo ovo su mi poslali:

1st day: Pick up from the airport, then we will got to salar de uyuni and see montones de sal, ojos de sal, isla incahuasi, Mirador Ollague, Laguna cañapa, Laguna hedionda, Laguna onda, and sleep in Tayka de desierto. http://taykahoteles.com/hotel-del-desierto/

2nd day: today we will visit árbol de piedra, laguna colorada, geyser, hot springs, desierto de dali, laguna verde, laguna blanca, and private transfer from the border to San Pedro around 2 pm, you will arrive San Pedro around 3pm, and then you can take a transfer from San Pedro to Calama (it takes around 2 hrs), so maybe you will arrive around 5 pm to the airport in Calama.

pa molim komentare i od kud da idemo direktno za calamu?
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:20   #247
Pa zvuci ok, mislim sve ovo ce te na brzinu vidjeti, a zbog visine ne bi bilo cudno da vad zasora visinska bolest

Bus za calamu ima iz uyunia, iz ulice koja je kao recimo terminal
Tako da mozes i njih pitati za atacamu da li moze direkt i ne kroz park
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 12:14   #248
evo nakon dugo trazenja pronasla sam preko web-a turu s normalnom cijenom:

Yes, no trouble. We pick you up from the airport and start the excursion going to:




Day 01: Train Cemetery – Colchani – salt hotel - Incahuasi Island - Ollague Volcano – Laguna Colorada Local accomodation.




Day 02: Sol de Mañana Geysers- hot Spring – view of Daly Valley -Volcán Licancabur – Green Lagoon, transfer to San Pedro de Atacama.






Our organized service includes:

Private transportation 4x4 WD during the tour.( Bolivian side).
Shared transpor to San Pedro de Atacama.
Proffessional Driver
Tour Meals (breakfast, lunch and dinner)
Local basic accommodation with shared toilets.

Entrance ticket to Isla Incahuasi .
Entrance ticket to the Andean Fauna Reserve Eduardo Abaroa .
Hot Spring.


Bottled water.
General assistance during the tour.


Our service doesn’t include




Hotel and restaurant services in Uyuni.

Personal equipment (thermal sleeping bags). (You can rent it in our offices).

exit stamp 3.- USD p/person


Alcohol drinks or handicrafts

Tips to our staff.
Price for the group: 900.- USD, in spanish ecursion.

1.080.- USD. in English excursion.
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 17:13   #249
900$ ?
i još ova fora s 3$ za izlazni štambilj

i dalje te deru,ali ako vama odgovara uzmite

koje su im to dobre fore
i za ovo će vam apsolutno trebati vreće za spavanje, to je spavanje na nekih 4000+metara u smještaju s nikakvim grijanjem i izolacijom
i samo da znaš, ovo ti je bus od granice u čileu do san pedra
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 18:50   #250
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
900$ ?
i još ova fora s 3$ za izlazni štambilj

i dalje te deru,ali ako vama odgovara uzmite

koje su im to dobre fore
i za ovo će vam apsolutno trebati vreće za spavanje, to je spavanje na nekih 4000+metara u smještaju s nikakvim grijanjem i izolacijom
i samo da znaš, ovo ti je bus od granice u čileu do san pedra
a to je 150$ s ulaznicama znaci 125$ bez ulaznica. a drugi su trazili po 350$ po osobi. a ne da mi se bas sletiti u 8 ujutro i onda traziti, a i kazu da bas nije lako naci prijevoz od aerodroma. sumljam da bi tamo nasli ispod 100$ po osobi, citam da je realno 110$, tak da 15 vise mi i nije neki problem.
jel postoji neki hotel tamo da trazimo hotel uz nadoplatu?
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 08:42   #251
a ok, ak vam tako odgovara
nema hotela da doplatite ako ste mislili na ovaj smještaj na turi, to su zgrade s sobama gdje je puno kreveta i bez grijanja
bar na svima koje sam ja vidio ili čuo


javi dojmove poslje
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 14:13   #252
evo vratili se i bilo je fenomenalno, na kraju preko web-a nasli turu za 653$ za 6 osoba, i to trazili dvokrevetne sobe s kupaonom i dobili ih. tura fantasticna. pokupili nas u 8 na aerodromu i odmah krenuli. vidjeli sve sto i u 3 dnevnoj turi ali se krace zadrzavali po pojedinim mjestima. smjestaj cisto ok, cist uredan 2-krevetne sobe s kupaonom. tu noc imali malo problema s visinskom bolescu, meni osobno bilo mucno i glavobolja, ali sve u svemu nista strasno. pili smo tjedan dana prije klorofil pa je valjda i to pomoglo. Sutra ujutro vidjeli vulkan i 2 lagune, gejzire i tople izvore, s tim da smo krenuli u 5 ujutro. na granici bili oko 11, mi presli bez problema, ameri imali zezanciju oko vize koju su vec platili u la pazu. iz san pedra se busom prebacili u calamu i onda taxijem za aerodrom i sve to vrlo jeftino, cak upalio taximetar da ga i nismo trazili. sve u svemu jedno predivno iskustvo, priroda fascinantna, cak i nije toliko zamazano kako sam ocekivala.
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:03   #253
Eto to he realnija cijena, kako smo i pricali
Drago mi je da ste uzivali, drugi put malo vise vremena, cisto za kupanje u termama
Isto, caj od koke i zvakanje koke dosta pomaze za visinsku bolest, ali nije svemoguce treba jednostavno vremena organizmu da se privikne
Mjesecev kanjon ( ili kak se to zove vec na hr ) niste posjetili ?

A us gradane ( i bolivjanci i cileanci su ameri ) neka samo zajebavaju, to uvijek podrzavam
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 13:48   #254
Quote:
anovi1971 kaže: Pogledaj post
evo vratili se i bilo je fenomenalno, na kraju preko web-a nasli turu za 653$ za 6 osoba, i to trazili dvokrevetne sobe s kupaonom i dobili ih. tura fantasticna. pokupili nas u 8 na aerodromu i odmah krenuli. vidjeli sve sto i u 3 dnevnoj turi ali se krace zadrzavali po pojedinim mjestima. smjestaj cisto ok, cist uredan 2-krevetne sobe s kupaonom. tu noc imali malo problema s visinskom bolescu, meni osobno bilo mucno i glavobolja, ali sve u svemu nista strasno. pili smo tjedan dana prije klorofil pa je valjda i to pomoglo. Sutra ujutro vidjeli vulkan i 2 lagune, gejzire i tople izvore, s tim da smo krenuli u 5 ujutro. na granici bili oko 11, mi presli bez problema, ameri imali zezanciju oko vize koju su vec platili u la pazu. iz san pedra se busom prebacili u calamu i onda taxijem za aerodrom i sve to vrlo jeftino, cak upalio taximetar da ga i nismo trazili. sve u svemu jedno predivno iskustvo, priroda fascinantna, cak i nije toliko zamazano kako sam ocekivala.

Super da vam je tako ispalo! Ja idem u 6.mj.u Peru pa bih otisao i za Uyuni. O kojoj se agenciji radi? Mozes mi poslati kontakt?
jak28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 14:45   #255
Quote:
jak28 kaže: Pogledaj post
Super da vam je tako ispalo! Ja idem u 6.mj.u Peru pa bih otisao i za Uyuni. O kojoj se agenciji radi? Mozes mi poslati kontakt?
agencija je [email protected]
anovi1971 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 11:40   #256
Quote:
anovi1971 kaže: Pogledaj post
agencija je [email protected]
Hvala!
jak28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2017., 22:17   #257
Sta van se cini od 1 do 15 .4 jel bi moglo vrime bit ok isa bi na turu Salar de Uyuni iz Cilea..Valjda ima toga u ponudi..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2021., 19:01   #258
Trebao bi poslovno u Boliviju.
Ako netko ima nekih novijih dojmova neka napiše, zanima me jel rade bankomati normalno, kako se uobičajeno plaća (cash/kartica, dolari ili votever valuta je tamo), jel sigurno i takve neke uobičajene stvari.
Trebao bi biti u Santa Cruzu.
raštevićan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2021., 11:17   #259
Cochabamba.
To je kao neko mitsko rajsko mjesto Bolivije.
Bolivija je visoravan, velik dio je na velikoj visini i nema vegetacije. Ali, prelijepo je, to su planine čije se boje mijenjaju ovisno o tome koji mineral prevladava.
Povremeno ima dolina koje su plodne, božanstvene, a Cochabamba je jedna takva rajska dolina.
Ljudi iz Cochabambe vjeruju da su oni specijalno izabrani i privilegirani samim time što su, eto, baš tu rođeni.
Esse-Esse is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:10.