Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 16:51   #1301
Zasto bi te razapeli?

Ja stvarno volim zivotinje, ali svoje zivine volim vise od ostalih. Da mi napadne netko mog psa ne bi ni sekunde razmisljala da li cu opaliti tu drugu zivotinju.

Kod mene ekipa fura suzavce. Nekako si mislim da manhe mozes ozlijediti zivotinju s time nego s stapom.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 17:48   #1302
UPDATE:
Vlasnik doge je bio u šetnji s drugim psom i ispred moje zgrade je vikao kako će drugi put doga biti bez brnjice pa da vidimo kome će on plaćat kazne kad njegov pas mome otkine glavu. Čule smo to i ja i moje kćeri. Moje kćeri počele plakati da će ostati bez ljubimca a mene opet počela panika tresti, kao jucer poslije napada.

I što reći na to?
lalaland1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 18:42   #1303
Quote:
lalaland1 kaže: Pogledaj post
UPDATE:
Vlasnik doge je bio u šetnji s drugim psom i ispred moje zgrade je vikao kako će drugi put doga biti bez brnjice pa da vidimo kome će on plaćat kazne kad njegov pas mome otkine glavu. Čule smo to i ja i moje kćeri. Moje kćeri počele plakati da će ostati bez ljubimca a mene opet počela panika tresti, kao jucer poslije napada.

I što reći na to?
Ništa. Prijavi ponovo policiji za prijetnje. I prijavljuj u nedogled. Možda da odeš popričati smireno s njim i objasniš mu Zakon. Također mu pristojno objasniš da ne treba prijetiti jer u slučaju da se tvom psu (ili bilo kojem drugom) nešto desi, Zakonski njegov pas može mu biti oduzet, pa čak i eutaniziran ako ga se proglasi opasnim. I pristojno mu reci da se nećeš libiti ponovno prijaviti napad ako do toga dođe. Pas te veličine i s brnjicom može itekako ozlijediti malog psa, neka se ne zavarava.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:02   #1304
Ovo nažalost nije prijetnja. Po slovu zakona. Prijetnja bi bila da lik ili izravno Lalaland, a valjda se i ova vika pod prozorom može pod to svrstati, kaže: "Drugi put skinut ću dogi brnjicu i nahuškati je (ili ga, ne znam je li pas mužjak ili ženka) da vašem psu odgrize glavu." "Vidjet ćemo" i "pa da vidimo" policija ne smatra kao prijetnju. Direktno iskustvo.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 04:28   #1305
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Šoker je još bolji. Koliko god sam protiv toga u pitanju je ili-ili. Moj pas ili neki grmalj koji ga može prepoloviti jednim ugrizom. Uopće se ne bi libila. A sad me razapnite.
Zasad imam suzavac, ako nam se dogodi još jedan napad kupujem šoker. Prije mi je to bilo "pa kako možeš to napraviti drugom psu", sad znam i vidim da je ta situacija ili-ili. A k tome sam uz Bellu bome ugrožena i ja i moje dijete. Tužno je što uopće moram razmišljati o tome.

lalaland1, baš grozna situacija. Ja bih svakako na vašem mjestu nabavila šoker. I nastavila to prijavljivat policiji. Danas stvarno svatko ima psa.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:26   #1306
A ja bih voljela čuti konkretni slučaj gdje je netko onesposobio psa napadača ( ozbiljnog napadača ) tako da ga je šokirao elektrošokerom.

Evo, ovako izgleda šoker u ruci

http://www.24sata.info/thumbnail.php...=article_large


Dali je netko doživio uopće da mu neki pas napada njegovog, grize ga, trga, trese.....

Ako nije možemo li si zamisliti tu situaciju, ili pogledati na youtubu ( ima svega, ali nije lako za gledati ) ....


Smatrate da bi bili toliko prisebni da napadača dobro šokirate? Za to moraš prići skorz blizu, sagnuti se, maltene čučnuti ( jer računajmo da su psi na podu i da je netko na nekome, dlake lete, ne znaš gdje je kome guzica a gdje glava; viljenje i režanje, slina šprica, možda ima već i krvi...... možda su npadi povremeni tokom divljačkog naganjanja - tada moramo i brzo trčati da pse ulovimo ) , dobro stisnuti elektrode na tjelo pa okinuti......

Strah, panika; netko sa sobom nosi vrečice, netko gura kolica možda usput, netko nosi nekoga/ vodi za ruku.....

Lalalal priča kako je samo vrištala; a mogla je i više, jer bila je u olakotnoj poziciji, pas napadač je imao brnjicu. A nije ga ni nogom šutnula; ma nije ni pokušala.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:12   #1307
Ne preferiram ikakve takve rekvizite, ali vjerujem da soker ne bih izabrala nikad. Soker je mozda dobra ideja ako netko napada fizicki tebe, ali da bi trckarala sa sokerom izmedu dva psa koja se tuku i gurala ruku izmedu da jednog od njih sokiram- bome ne bi. Jer nije dovoljno dotaknuti zivotinju/covjeka pa da ga se strese, nego treba drzati kontakt nekoliko sekundi.

Ako govorimo o klasicnom elektrosokeru a ne nekontaktnom- ali sa nekontaktnim ne zna bas svatko raditi.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:25   #1308
Quote:
Quirita kaže: Pogledaj post
nekontaktnom- ali sa nekontaktnim ne zna bas svatko raditi.

To bi bio onaj iz kojega žice izlete na čijim krajevima su elektrode? !

E, evo, jedan kratak i jasan tekstić. Obratite pažnju na zadnji dio; nedostaci elektrošokera. Totalno potvrđuje sve što sam pisala.

http://zastita.info/hr/clanak/2009/6...a,83,2800.html

Bilo bi zanimljivo vidjeti kako bi se snašlo deset osoba u spomenutim situacijama koristeci šoker kao obranu.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:56   #1309
Mislim da bi ja samu sebe na kraju ušokirala.

Inače te nekontaktne policija (ne znam jel naši koriste, ali u Americi se naveliko koriste) vježba na treninzima, tak da nije to baš za zajebanciju. Treba znati i naciljati i puknuti, a bome i biti dovoljno priseban u cijeloj strci da se zna šta se radi.

Ne znam, meni još suzavac ispada nekako najelegantnije rješenje. Ima za kupiti i suzavac u pjeni, kontam da je to najbolja opcija (sam i to je malo zajebano, treba naciljat njušku od drugog psa u cijeloj toj strci)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:43   #1310
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Dali je netko doživio uopće da mu neki pas napada njegovog, grize ga, trga, trese.....
Da. Jesam. I? Ionak sam rukama morala fizički odvajati psa s mojeg, hvatat ga za noge i ne znam kaj. Dvaput jer kad smo ga prvi put vratili se još jednom zaletio. Ionak sam psu morala prići, u toj situaciji suzavac ne bi pomogao, šoker možda bi jer sam ionak bila tamo.

Shvaćam nedostatke šokera. Al kaj radit u toj situaciji? Gledat kak mi psa kolje? Nabit ga štapom koji spominješ pa da se razjari i ode na mene?

Zbilja što u situaciji gore opisanoj?
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:02   #1311
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Zbilja što u situaciji gore opisanoj?

Nemam ni sama univerzalni odgovor. Svašta i ništa; pa se nadati da će nešto upaliti.

Znam ja kako izgleda kada se mora pse razdvajati, jednoga skidati sa drugoga. Nažalost, imala sam prilike vidjeti i sudjelovati.

Jednom mi je pas ostao skoro bez jaja a drugi puta je pas kojega smo skidali sa naše kuje izgrizao prste mužu.

Potičem samo razgovor, niš više. Razmišljam na glas. Meni osobno je zaista najprihvatljivije pokušati se obraniti ili nalupati nekoga nečime poput neke šipke/štapa......ja zaista uvijek nosim sa sobom nešto. Dobro dođe. Makar za dotaknuti nešto za što nisi na prvu ziher jeli živo ili mrtvo. Možeš izmjetiri i dubinu lokve, bare... Ne moraš nužno tome nečemu priči na centimetar, dobiješ neko odstojanje.


I opetovano lupati i lupati i lupati; u slučaju da se taj netko vrati kako opisuješ. I gadno bi to morao biti poremećen pas , mentalno jel, koji bi nasrtao na čovjeka i dalje nakon što je dobio nekolicinu puta letvom.


Ili posebno utreniran da bude poremećen pa da to radi. Ono, za vojsku/policiju......štajaznam.
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:06   #1312
SH, zašto misliš da sprej ne bi pomogao?
špricaš više što si udaljenija od pasa. sprej se jako širi zrakom i možeš očekivati da ćeš i ti plakati, kao i ostala živa bića u blizini.
frendica je sprejem odvajala svoje mužjake, svaki +80 kg.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:20   #1313
Quote:
ja u kutu kaže: Pogledaj post
Nemam ni sama univerzalni odgovor. Svašta i ništa; pa se nadati da će nešto upaliti.

Znam ja kako izgleda kada se mora pse razdvajati, jednoga skidati sa drugoga. Nažalost, imala sam prilike vidjeti i sudjelovati.
Onda ti je jasno koja je to sranje situacija.

Situacija u kojoj si često sam jer vlasnik tog drugog psa ne zna kaj bi jer njegov pas "inače to ne bi nikad" i slična sranja i pi*darije.

Ne želim da nam se to ponovi niti idem van s brijama "joj kaj ak nas sad opet netko napadne". Ali nakon dva prava napada (gore opisana) i još dva koja su bila blizu, treba biti realan. Nastavljam na ovo:
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
SH, zašto misliš da sprej ne bi pomogao?
špricaš više što si udaljenija od pasa. sprej se jako širi zrakom i možeš očekivati da ćeš i ti plakati, kao i ostala živa bića u blizini.
frendica je sprejem odvajala svoje mužjake, svaki +80 kg.
Da, nosim sprej. Uz to sam trudna i imam dijete od nepune dvije godine. Dok je bila mala nosila sam je u klokanici i šetala Bellu.

Rijetke su situacija da fakat doživiš napad. Ajmo reć da doživiš jedan napad u 15 godina sa psom: možeš reć da je to bilo jako rijetko, ali stvar je sama za sebe sranje i dosta traumatična.

Nije mi baš opcija da se zatvorim u kuću jer eto imam dijete i trudna sam, niti vama to treba biti bitno, samo razmišljam kaj u takvoj situaciji. Sprej, kao što navodiš pikuli, ne brine mene zbog mene, nego zbog male.

I tak. Znam da nemate odgovor. Nitko ga nema. Pričamo, jel. Nisam paranoična. Zanima me. Šoker mi se i dalje čini jako opasan.

Zapravo me najviše žalosti to što ima jako puno vlasnika koji uopće na ikakav način ne kontroliraju svoje pse. "Neće ništa."
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:28   #1314
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Onda ti je jasno koja je to sranje situacija.
Sve je meni jasno.



Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Da, nosim sprej. Uz to sam trudna i imam dijete od nepune dvije godine.
U ovoj situaciji je najbolje da samo pobjegneš/ makneš se; a sa psima kaj bude bude. Jer, sprej može tebi naškoditi pa i trudnoći; djetetu od nepune dvije godine itekako.......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:13   #1315
Sweet, nema tu dileme - ti si trudna i sa malim djetetom i nedaj bože napada - ti bježi.

Štagod da napraviš, drama je radi malog djeteta - i da koristiš sprej i šoker i štajaznam.

Ja se uzdam u svoje noge. Neka bude neke koristi od cjeloživotnog treniranja.

Nije bilo neke potrebe, ali da bude - lamatam nogama i nemam problema za mlatnit ikoga tko ugrožava mene ili moje.

Ruke među pse ne guram, pa tako ne bi niti ruku sa šokerom gurala među pse.

Štajaznam, da bude sad baš neka situacija krvoločne borbe - odnosno da vidim da mi netko psa kasapi - tu vjerujem da ne bi bilo razmišljanja nego instiktivnog reagiranja, a to ne znam što bi bilo.
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:45   #1316
Pozdrav....

kao netko tko je "preživio" napad tri psa istovremeno (sva tri bila bull kategorija) mogu reći da sva pomagala malo znače. Jednostavno sve se dogodi u trenu i ne stigneš se okrenuti već je sranje. Jedino pomaže u situaciji gdje neki pas trči prema Vama iz veće udaljenosti, ali često puta to nije slučaj.
Inače imam šoker ali....no go...nosio sam ga svega 2 puta.
Nekako mi se čini da je naj bolja stvar teleskop palica, samo više nije legalna pa je nemate gdje kupiti.
I tako preventiva se pokazala kao najbolje rješenje, u mome slučaju pas u auto i južna strana nasipa, sljeme (zapadni ili istočni dio), poligon kluba.
Jednostavno ne da mi se slušati "neće on ništa" ili objašnjavati ekipi da ipak vežu svog psa jer imam radnu pasminu i ne pada mi na pamet poslije godinama korigirat ponašanje i "prijašnje loše iskustvo" kod svoga psa.

lp
libero07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:52   #1317
Preventiva je zapravo najbitnija jer sam i ja stava da, iako nemam radnu pasminu, ne želim ispravljati nepotrebne traume ili loše ponašanje psa.

Bilo bi najbolje da imamo 30 litara vode na ledjima pa samo zalijemo pse kad se pohvataju, ali eto...
__________________
Sapere aude.
Quirita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:14   #1318
Mozda nije klasican "napad", ali me zanima kako reagirati u situaciji kada se kuja tjera i pas ju hoce naskociti? Jer smo mi trenutno u toj fazi kada joj prestaje krvarenje i sada ce cucki trcati za nama. Da ju dizem sebi u krilo kada vidim da se pas priblizava? Problem je sto, iako je stene, ima vec skoro 17kg i nije ju nimalo lako nositi.

Lako mi je kada je pas s vlasnikom jer iz daleka pitam ako je musko pa se maknem na drugu stranu. Brinu me lutalice i hrpa pasa s ogrlicama, a vlasnika nigdje
Molim savjete, strah me je toga i jedva cekam da prodje to tjeranje
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:24   #1319
Ovisi o kuji. Ako je izvan takozvanog "opasnog perioda", uglavnom će kuja sama potjerati mužjaka. Ja sam u početnom i završnom razdoblju tjeranja davala Jucki klorofilne tablete i špricala je sprejem (i jedno i drugo možeš kupiti u PetCentru), no na vrhuncu tjeranja nema šanse da išta prikrije miris, a bome ni da otjeraš mužjaka pa smo ta tri tjedna u praktičnoj karanteni - izlazimo samo da se obavi nužda.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:43   #1320
Ma ne mogu zamisliti strogu karantenu jer ako mi ne ode u setnju onda ne spava cijelu noc i samo cvili da hoce van. Mora imati kracu setnju barem, minimalno sat vremena. Danas joj je 10 dan krvarenja pa sada mozemo ocekivati vrhunac mirisa
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.