Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kupovanje na internetu

Kupovanje na internetu Shopping iz fotelje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 08:14   #1561
Quote:
mark0824 kaže: Pogledaj post
ej ekipa narucio sam sa amazona.de sat i ne zeli mi povuc naplatu? jel se mora naknadno poslat amazonu da je to moja kartica il sta? traze da mi posaljem na faks potvrdu racuna. tenks unaprijed
Ne kuzim, pa kod placanja na amazonu moras unijet karticu i odma ti se naplati?
Ko te trazi potvrdu racuna na faks?
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:03   #1562
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Ne kuzim, pa kod placanja na amazonu moras unijet karticu i odma ti se naplati?
Ko te trazi potvrdu racuna na faks?
Mozda nemas na kartici dovoljan iznos ili ako je rjec o vecem iznosu, mozda imas limit na kartici.
__________________
Be yourself. Everyone else is already taken.
myselF is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 16:01   #1563
Quote:
Anonimi kaže: Pogledaj post
Ne kuzim, pa kod placanja na amazonu moras unijet karticu i odma ti se naplati?
Ko te trazi potvrdu racuna na faks?
meni se naplati tek kad mi dođe kući..do tada nista ne skida s racuna
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 01:11   #1564
Quote:
myselF kaže: Pogledaj post
Mozda nemas na kartici dovoljan iznos ili ako je rjec o vecem iznosu, mozda imas limit na kartici.
U tom slucaju nebi ni uspio obaviti kupnju.

Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
meni se naplati tek kad mi dođe kući..do tada nista ne skida s racuna
Nije to istina jer se kod kupnje prvo napravi rezervacija sredstava na kartici sto je prakticki isto kao i da ti skine novce jer te novce ne mozes koristit ni za sto drugo dok su rezervirani.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 16:09   #1565
Pozdrav,

upoznat sam vec sa procesom narucivanja stvari preko interneta, ali po prvi puta bih narucio nesto s Amazona pa imam par pitanja

1. Ako se narucuje s nekog od europskih Amazona onda nema carine, PDV ni nikakvih dodatnih skrivenih troskova? Ono sto platim preko PayPala je konacan iznos koji cu platiti za odredenu stvar?
2. Ova torba kosta 27 funti + 7.5 funti postarina = cca 35 funti?
3. Ista takva ovdje na talijanskom amazonu dode nesto jeftinije ali ne mogu pronaci cijenu postarine?

P.S. Ako netko zna gdje doticnu nabaviti jos jeftinije nek puca slobodno

Unaprijed hvala!
FICHO is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 03:26   #1566
1. Da, ali gledaj sta pise od kud se salje stvar. Ne znam jel moguce da se nesto prodaje na njemackom amazonu, a salje iz kine. Na njemackom ebayu je to moguce recimo. Na amazonu se ne moze placat paypalom.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 10:54   #1567
Šta bude sa paketom ako mene nema doma, a amazon je trebao to meni predati, je li ostave papirić kao pošta ili šta?
__________________
Na internetu je svatko muškarac dok se ne dokaže suprotno.
Viktor Vaughn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:29   #1568
To nije do Amazona vec do pošte

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:18   #1569
Quote:
Viktor Vaughn kaže: Pogledaj post
Šta bude sa paketom ako mene nema doma, a amazon je trebao to meni predati, je li ostave papirić kao pošta ili šta?
za obicnu-najjeftiniju postarinu postar nekad ostavi papiric, a nekad paket kraj sanducica. Nisam u zgradi ni na prometnom mjestu pa nema straha da netko ukrade.
ako platis onu skuplju postarinu koja nudi 'tracking' to mi redovito overseas dostavi.
DDay is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:39   #1570
Pozdrav,

ima netko da je naručivao mobitel preko Amazona? Mislim na ove europske Amazone, prvenstveno amazon.de.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:41   #1571
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

ima netko da je naručivao mobitel preko Amazona? Mislim na ove europske Amazone, prvenstveno amazon.de.
Pa pazi da se salje iz EU, ne iz Kine i ona ne bi trebao ništa dodatno platiti.

Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 18:47   #1572
OK hvala, taj dio mi je jasan, više me zanima ono, pošto su to ipak malo ozbiljniji novci, kakve garancije su u điru (ima li što osim reputacije sellera?) i što je sa garancijom na sam uređaj?
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:55   #1573
Sa Amazona sam narucivao samo od Amazona, nikad od sellera, onda imamo eBay


Poslano sa mog Lenovo P1a42 koristeći Tapatalk
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:34   #1574
Eh i ja bi rado od Amazona, al to sam našao samo na US storeu a on mi ne paše zbog očitih razloga

Ništa, hvala
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 02:25   #1575
Bok ekipa. Molim vas pomoc.

Preko amazon.de narucila sam djetetu cizme koje su dosle sa defektom i zatrazila sam povrat. oni su mi na mejl poslali da isprintam Label.

kada saljem taj paket dali ga mogu/ dali je bolje poslati ga postom ili ga moram kurirskom sluzbom (oni su mi poslali Overseasom).

Kako mi vracaju novac za postarinu?

Hvala puno na pomoci
ivzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 22:31   #1576
Quote:
ivzg kaže: Pogledaj post
Bok ekipa. Molim vas pomoc.

Preko amazon.de narucila sam djetetu cizme koje su dosle sa defektom i zatrazila sam povrat. oni su mi na mejl poslali da isprintam Label.

kada saljem taj paket dali ga mogu/ dali je bolje poslati ga postom ili ga moram kurirskom sluzbom (oni su mi poslali Overseasom).

Kako mi vracaju novac za postarinu?

Hvala puno na pomoci
ja sam slao HP expressom, al u englesku za amazon.co.uk .. isprintas one labele koje ti posalju i stavis na paket..sa hp expressom stiglo im je za 3-4 dana u englesku a novac mi je bio refundiran u roku tjedan dana od kad su primili paket, postarinu ti vracaju na karticu kojom si platila. Samo im scan
racuna na email, a oni konverziju rade sami! Meni su vratili cak nekih 5-6 funti više
__________________
enjoy | XBL - skols1555
sk0ls is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:07   #1577
Ima li na Amazonu opcija da mi prikaže samo one ponude za koje postoji mogućnost dostave u hrvatsku?
ne želim one s za koje piše This item does not ship to Croatia
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 14:37   #1578
Pozdrav. Nedavno sam otkrio da Amazon.de ima i knjige na engleskom jeziku, pa bih htio naručiti knjigu. Pošto piše tamo Free shipping, da li je cijena knjige koja piše ispod konačna cijena ili ću morati nešto još dodatno platiti?
Jedan... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 15:28   #1579
Ovisi je li taj Free shipping se odnosi na customere iz njemačke ili vrijedi za cijeli svijet. najbolje ti je simulirati kupnju skoro do pred kraj pa ćeš vidjeti konačnu cijenu
sandra555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 16:31   #1580
A ovisi i otkud se šalje, ako je izvan EU, treba platiti PDV i carinske troškove.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.