Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2007., 16:11   #1
Lightbulb Umetnuti znakovi, kuće i planete

Prilikom izrade natalne karte koja koristi sistem nejednakih kuća dešava se da pojedine kuće budu veće od 30º. Tako se događa da jedan cijeli znak bude unutar određene kuće. Ovakva pojava se naziva umetnutost, a takav znak umetnutim znakom.

Točno 180º nasuprot, nalazi se kuća koja također ima umetnuti znak.

Primjećeno je da umetnuti znaci šire utjecaj kuća u kojima se nalaze, a os natalne karte koja sadrži umetnute znakove je najaktivnija os u karti. Ukoliko se u umetnutoj kući nalazi planeta (ili više njih) ona se izražava na specifičan način. Pa često osoba koja u natalnoj karti ima umetnutu planetu mora utrošiti više vremena da bi naučila kako upotrijebiti moć koju ta planeta ima. Ukoliko nema planete u umetnutoj kući, takvoj kući također treba posvetiti pažnju.



U literaturi nema previše pisanog materijala o umetnutosti, pa na ovom topicu možete pisati svoja saznanja o ovoj pojavi, te kakva su vaše praktične spoznaje o umetnutosti u natalnoj karti.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 16:17   #2
Quote:
cici mici kaže:
umetnute planete ? co to je ?
Umetnuta planeta je pomalo pasivna, u takvoj planeti leži akumulirana i neiskorištena energija. Ona je na neki način ograđena i izgubljena veličinom kuće, iako posjeduje unutarnju snagu. Snaga i neiskorišteni potencijal te planete leži u prevazilaženju granica koje su joj nametnute veličinom kuće.

Primjer:

To je kao da posve sam živiš u ogromnoj kući sa 19 soba i 9 kupaona. Naravno da bi se u takvoj velikoj kući osjećao pomalo izgubljeno, a vjerojatno bi stalno koristio istu sobu i eventualno dvije kupaone. Dok bi ostatak kuće zjapio neiskorišten i zapušten.

Ali ako bi se ohrabrio i prema vlastitom filingu koristio bilo koju sobu, tipa: "Gle, sutra je lijepi dan pa ću noćas spavati u drugoj lijevo, jer ona u rano jutro ima prekrasan pogled na šumu"…..onda bi se moglo reći da uživaš u kući koja ti je na raspolaganju.

Tako se i planeta osjeća u umetnutoj kući. Za nju se nikako ne može reći da koristi svoju kuću ako neprestano spava u istoj sobi, a zube pere uvijek u jednoj kupaoni.

Kod planete u umetnutoj kući uvijek je snažno prisutan osjećaj neiskorištenog prostora (potencijala).



Napomena: Veći dio ovog posta je kopiran s starog Astro helpa.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 16:24   #3
Quote:
kachunchica kaže: Pogledaj post
Evo imam i ja jedno pitanjence
Mislim da nismo pricali o umetnutim znacima a nedavno sam dobila na uvid neciju natalnu kartu koja bash u prvoj i sedmoj kuci ima umetnuti znak i cijela kuca je ogromna.
Uprkos knjizi koja se bavi i tom tematikom nalazim da me to pomalo zbunjuje jer ne znam kako onda konachno istumaciti te oblasti u zivotu te osobe.
Pri promatranju umetnutih znakova obraćam pažnju na slijedeće:

• Da li umetnuti znak ima u sebi neku planetu ili je prazan. Veći značaj pridajem prvom slučaju.

• Veliko polje sadrži u sebi više znakova (tri). Time ukazuje na slojevitost tog područja.

• To se najbolje vidi kroz tranzite i progresije. Svi tranziti kroz umetnute kuće zbog njene veličine traju dulje. Pojedinac je primoran duže vremena biti izožen na dotičnom području. Mora imati veću koncentraciju upravo na te segmente....želio on to ili ne natalna karta ga na to "prisiljava".

• Umetnuti znak je znak koji nema svoj vrh u niti jednoj kući. On ima i početak i kraj u istoj kući. Kuća ga je progutala.

Primjer:

Npr. možda ti se dogodilo nekad u životu da si progutala trešnju. Pojela si je, ali ne znaš kakav je njen okus. Nema ni onog prvog zagriza kada osjetiš sav ukus i sočnost trešnje koji te očekuju u slijedećim grizovima, a nema ni onog zadnjeg dijela….gdje je gutaš i osjećaš kako prožvakani komadić klizi niz grlo. Ali to ne znači da se trešnjini sokovi neće razložiti u želucu, te pridonijeti svojom kalorijskom vrijednošću i vitaminima boljem stanju organizma. Samo je cijela stvar teže probavljiva. Ako zanemarimo činjenicu da je izostao….okus.


Quote:
Kopala sam malo i po internetu i nasla da ima nekih tumacenja da se onda smatra da takva osoba mora proci kroz tri faze u kojima ce dominirati svaki od znakova koji se rashirio u toj kuci. Opet, te faze mogu i shvatiti i zamisliti u smislu ispoljavanja vlastite lichnosti, ali u odnosima sa drugima, partnerstvima malo teze...sta sa tim?
Kako uopce shvatiti takvu osobu? (ovo je retoricko pitanje )

Neki hint bi dobro doshao
Da, to je jedno od najčešćih tumačenja takvih velikih kuća. Ali ono što sam primjetila promatrajući umetnute znakove da takav znak pomalo živi svoj zaseban život.


Dva česta načina na koji se uklješeni znak na osi 1.-7. kuća ispoljava:

Prvi je taj da osoba ima vezu s osobom kojoj je to "second liaison" (ili obrnuto), pa je u njihovoj vezi snažno prisutan osjećaj da nisu krenuli od početka.

Drugi je taj da osoba živi vezu koja nema dovoljno dodira s sadašnjošću, prisutan je osjećaj da je veza nešto "privremeno"….dio osobe živi neku tajnu vezu unutar sebe. To može biti jedan važni dio osobnosti koji individua ne može ostvariti/ispuniti unutar veze.

Kako će to osoba konkretno izvesti ovisno je o ostatku natalne karte, ali i o tome koja dva znaka su u pitanju. No ta "dva sloja" će sigurno postati vidljiva.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 19.01.2008. at 13:29.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 17:39   #4
Osvrnuti cu se na opcenitu simboliku i znacenje "umetnutih znakova, planeta i kuca".

Umetnuti ili uhvaceni znakovi unutar jedne kuce su oni kojima ne pripada vrh niti jedne kuce. Kada je jedan takav znak 'uhvacen', isto tako je 'uhvacen' i onaj nasuprot njemu, zbog simetrije horoskopa.
Ako su dva znaka 'uhvacena', to znaci da su jednako tako dva znaka (isto suprotna jedan drugome) tzv. dvostruki znakovi. Odnosno, sadrze u sebi vrhove dviju kuca - umetnutih kuca. Za te znakove kaze se da imaju dvostruku duznost, a kuce uvecanu vaznost. Oni pokazuju u cemu smo cvrsci, jaci, sigurniji, uravnotezeniji, gdje imamo manje teskoca....za razliku od umetnutih znakova koji nam ukazuju na to gdje smo slabiji, gdje nemamo sve pod kontrolom, gdje nas i okolina cesce dozivljava drugacije od onoga sto bismo htjeli pokazati.
Kod duplih znakova na neki nacin kompenziramo neizrazavanje umetnutih znakova.

Umetnuti znakovi u odredjenoj mjeri predstavljaju zapreke ili blokade. Kvalitete koje predstavlja taj (umetnuti) znak tesko se ispoljavaju i koriste, mogu cesto biti potisnute sve do trena dok naprasno ne izlete na povrsinu i tako se, u odnosu na situaciju, ispolje na krajnje neprimjeren nacin.
Buduci su uvijek ukljuceni suprotni znakovi (Ovan-Vaga, Bik-Skorpion...), brisu se granice njihove ravnoteze. Odnosno, osoba nema kontrole nad njihovim medjusobnim uskladjivanjem. Suprotni znakovi djeluju kao tim, medjusobno se nadopunjavaju i balansiraju. Npr. Ovnova agresivnost i direktnost balansira se sarmom, ljupkoscu i diplomacijom Vage. U slucaju kada su oni umetnuti znakovi, veza medju njima je na neki nacin pokidana i oni vise nemaju dodira jedan s drugim.

Efekti tog disbalansa manifestiraju se na podrucju zivota predstavljenim kucama u kojema se umetnuti znakovi nalaze.
Primjer: umetnuti Ovan-Vaga.
Podrucje u kojem se nalazi Ovan, moze biti podrucje u kojem osoba tesko ispoljava karakteristike Ovna, sklonija je biti u 'Ribljem modusu' - sanjarenje, mastanje, imaginarne akcije, umjesto onih pravih itd. No, jednom kada odluci uzeti stvar u svoje ruke, moze toliko pretjerati da se ostane sama cuditi.....brzini kojom je otjerala sve oko sebe.
Isto tako, s druge strane, tamo gdje se nalazi Vaga, mozda ce joj biti teze uspostaviti ravnopravne odnose, biti ce cesce hladna i distancirana u prilikama kada bi trebala biti uskladjenija s okolinom...itd. No, onda kada Vaga izadje na povrsinu, iskazat ce se u svom negativnom svjetlu kroz razna pretjerivanja.

Isto to odnosi se i na umetnute planete. Njihova energija ne iskoristava se u potpunosti, a osobito u slucaju ako je umetnuta planeta ujedno i Vladar jednog od umetnutih znakova (sto je slucaj kod mene ).

U nekim literaturama govori se da poblize o ovom problemu nepravilnog, nepotpunog i neuravnotezenog ispoljavanja mozemo saznati uz pomoc Vladara tih umetnutih znakova (osim ako nisu, kao sto gore spomenuh, upravo unutar umetnutih znakova), kroz njihov smjestaj po kucama i aspekte koje rade.
Ali, takodjer, bitna je stvar kod umetnutih znakova da ce se njihova priroda iskazivati mnogo lakse i jednostavnije kada u potpunosti savladamo i integriramo kvalitete koje predstvalja znak na vrhu kuce u kojoj se umetnuti znak nalazi. Odnosno, preko njega, ulazimo u dubinu umetnutog znaka.

Jedna od usporedba koja se koristi kod umetnutih znakova jest soba u kuci u koju je moguce uci tek preko neke druge sobe.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 22:18   #5
a ako je umetnuta kuća izbjegnuta za samo jedan stupanj, tretira li se takva kuća kao neumetnuta?
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 22:53   #6
Ako sam dobro shvatila, te umetnute kuće su ustvari cijeli znak unutar onog vanjskog kruga koji je ravnomjerno raspoređen?
E, onda imam 5 takvi kuća... prvu, drugu, četvrtu , sedmu i osmu......
i istina je da podučja predstavljaju izazov i jaaako puno truda, pogotovo 4. i 8.!
A kako se tumači ako je takva prazna? recimo, 7. mi je prazna....

Fish, budeš malo više o ovoj temi napisala? ili ima neki link o tome?
ribica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2007., 23:17   #7
Quote:
ribica2 kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatila, te umetnute kuće su ustvari cijeli znak unutar onog vanjskog kruga koji je ravnomjerno raspoređen?
E, onda imam 5 takvi kuća... prvu, drugu, četvrtu , sedmu i osmu......
i istina je da podučja predstavljaju izazov i jaaako puno truda, pogotovo 4. i 8.!
A kako se tumači ako je takva prazna? recimo, 7. mi je prazna....

Fish, budeš malo više o ovoj temi napisala? ili ima neki link o tome?
Mislim da nisi dobro shvatila. Pogledaj na primjeru dolje. Kuće s umetnutim znakom su 5. (umetnuti znak škorpiona) i 11. kuća (umetnuti znak bika). Natalna sadrži i dvije umetnute planete (Neptun i Pluton u znaku bika).

I nemoj odmah navaliti s pitanjima o svojoj karti. Naime, bila je namjera da na ovom topicu ljudi pišu svoja iskustva s umetnutim znacima.


Albert Einstein


@ Elala

Umetnuta kuća ima više od 30º.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 09:23   #8
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Mislim da nisi dobro shvatila. Pogledaj na primjeru dolje. Kuće s umetnutim znakom su 5. (umetnuti znak škorpiona) i 11. kuća (umetnuti znak bika). Natalna sadrži i dvije umetnute planete (Neptun i Pluton u znaku bika).

I nemoj odmah navaliti s pitanjima o svojoj karti. Naime, bila je namjera da na ovom topicu ljudi pišu svoja iskustva s umetnutim znacima.


Albert Einstein


@ Elala

Umetnuta kuća ima više od 30º.
A što s onim kućama koje su male, pa im je i početak i kraj u jednom znaku? Kao u slučaju karte koju si navela, to bi bile 1. i 7. kuća?

Mene ovo dosta zanima, jer ja imam takvu situaciju.
Moja 6. kuća ide od 22. stupnja djevice do negdje 14. stupnja škorpiona. Dakle, vaga je umetnuti znak. I u toj kući imam čak 3 planeta: pluton u djevici, i mjesec i uran u vagi.
Stvar je u tome da ja znam da je 6. kuća, kuća zdravlja, ali ne znam čega je još ta kuća da bih mogla usporediti. A što se tiče tog aspekta zdravlja, jako puno sam imala situacija s tim. I to ne baš jednostavnih. I moram stalno posjećivati liječnike radi raznih kontrola.

Ali sad sam dobro i želim tako ostati i ako netko zna da bi zbog mojih aspekata ili kuća mogla biti loše, molim da mi to ne kaže, jer ne želim znati. Bolje se osjećam kad samu sebe smatram potpuno zdravom.

S druge strane, druga tako velika kuća je 12. koja ide od riba, do bika, a ovan ostaje unutra. Donedavno sam mislila da mi je ta kuća prazna, ali sam ovdje otkrila da mi je Kiron u ovnu. Inače, sve značajke 12. kuće me jako plaše i privlače i imam užasno jaku intuciju i osjećaj nečeg nadnaravnog. Čak ponekad imam osjećaj da mogu prognozirati neke stvari. Jednostavno po feelingu. To me ponekad plaši i onda odbijam razmišljati o tome.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 09:25   #9
mislim da sam se krivo "odrazila"
..mislila sam na umetnuti znak tj. ako se u jednoj kući nalazi pola jednog znaka i skoro cijeli drugi no tom drugom jedan stupanj ipak pripada idućoj kući, smtar li se takav znak umetnutim jer samo s jednim stupnjem čini vrh iduće kuće?
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 10:11   #10
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post
A što s onim kućama koje su male, pa im je i početak i kraj u jednom znaku? Kao u slučaju karte koju si navela, to bi bile 1. i 7. kuća?
Takve kuće pokazuju suženo polje iskustva na dotičnom području. A kako su sužene na uštrb umetnutih kuća treba povezati njihova značenja.
Quote:
Stvar je u tome da ja znam da je 6. kuća, kuća zdravlja, ali ne znam čega je još ta kuća da bih mogla usporediti.
Pa barem o značenju kuća ima na netu.

Šesta kuća je prirodna kuća djevice i cijela njena simbolika odnosi se na taj znak. Osim zdravlja govori o učenju kroz tijelo, tj. potrebama i ograničenjima vlastitog tijela. Pa predstavlja naše svakodnevne navike, odnos prema fizičkom tijelu, ishrani, kondiciji, svemu što je vezano za opće stanje fizičkog organizma.

Druga važna odrednica 6. kuće govori o zanimanju u životu, jer kroz svakodnevno obavljanje svog posla i izvršavanjem obaveza osoba se uči kako da prihvati i postane svjesna svojih fizičkih ograničenja, te preuzme odgovornost za svoje tijelo i zdravlje. Govori o uvjetima na poslu, što ćemo i kako raditi u životu. O disciplini tijela, te povezanosti rada i zdravlja.



@ Elala

Cijeli znak mora biti progutan kućom (do zadnjeg stupnja), da bi se takav znak zvao umetnutim.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 11:23   #11
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post

Pa barem o značenju kuća ima na netu.



Druga važna odrednica 6. kuće govori o zanimanju u životu, jer kroz svakodnevno obavljanje svog posla i izvršavanjem obaveza osoba se uči kako da prihvati i postane svjesna svojih fizičkih ograničenja, te preuzme odgovornost za svoje tijelo i zdravlje. Govori o uvjetima na poslu, što ćemo i kako raditi u životu.

Daaa, , posao! 6. kuća označava posao. Znam da su mi jednom davno kad su mi gledali natalnu rekli da ću imati raznolik i neobičan posao ili da ću mijenjati posao i da ne toleriram autoritete na poslu.

Zanimljivo, našla sam posao gdje nisu fiksno određeni autoriteti i svi su nekako podjednako važni, radim sama, a opet u kontaktu s puno ljudi. Baš mi to nekako ide s uranom. I da, uvijek sam se čudila zašto mi je 6 kuća tako naglašena (nisam radila tada), a od kako radim, posao mi je neobično važan i potpuno sam se posvetila poslu. Imam osjećaj kao da mi je to drugi dom. Čak mi i muž prigovara da sam previše na poslu.

I sad trenutno osjećam da mi je to najbitniji aspekt života (uz mog sina). To samo navodim kao primjer da vidite: 6. kuća najveća (uz 12.), ali i ima 3 planete u sebi. Očigledno je najnaglašenija. Još mi samo 1. kuća ima 3 planete, ostale kuće najviše po 2.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 11:24   #12
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ Elala

Cijeli znak mora biti progutan kućom (do zadnjeg stupnja), da bi se takav znak zvao umetnutim.
hvala fish
elala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 12:08   #13
Quote:
Nastassja kaže: Pogledaj post
I sad trenutno osjećam da mi je to najbitniji aspekt života (uz mog sina). To samo navodim kao primjer da vidite: 6. kuća najveća (uz 12.), ali i ima 3 planete u sebi. Očigledno je najnaglašenija. Još mi samo 1. kuća ima 3 planete, ostale kuće najviše po 2.
Ovo što gore navodiš ne mora biti odlika umetnutosti. Naime, osim što Mjesec u 6. polju govori da ćeš ispustiti dušu na poslu , samim time što imaš tri planete u 6. polju ta kuća je jaka u tvojoj natalnoj karti.


Dakle, osim što umetnute kuće veličinom pokazuju veću koncentraciju na dotično područje, druga važna karakteristika umetnutih kuća jest da sadrže znakove koje kuća ne može odmah ispoljiti i provariti (trešnjica ). Obično se ti znaci iskazuju kasnije u životu aktivirani nekim jačim tranzitom ili kroz progresije. Najčešća formulacija za umetnute znakove jest da ti znaci "nisu dovoljno inkarnirani". Što bi značilo da postoji problem u njihovoj materijalizaciji na fizičkom planu zbog čega cijela priča s njima i....kasni.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 13:33   #14
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ovo što gore navodiš ne mora biti odlika umetnutosti. Naime, osim što Mjesec u 6. polju govori da ćeš ispustiti dušu na poslu , samim time što imaš tri planete u 6. polju ta kuća je jaka u tvojoj natalnoj karti.
Bolje da ni ne spominjem da mi taj Mjesec stoji u T kvadratu i da je on točka preko koje se sve lomi. Uh, već vidim zašto sam već sada počela raditi duže, a radim tek 4. mjesec.
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 15:38   #15
Nastassja, imam i ja sličnu situaciju: 6. kuća počinje na 22 djevice, završava na 15 škorpiona, a u njoj 4 planete. Osim konjukcije venere, marsa i sj mj čvora u djevici i urana u škorpionu, imam i umetnutog plutona u vazi.. Nekako mi se čini da ga sve više osjećam, kao nešto što mi je prilično teško integrirati.
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 16:09   #16
Quote:
thinair kaže: Pogledaj post
Nastassja, imam i ja sličnu situaciju: 6. kuća počinje na 22 djevice, završava na 15 škorpiona, a u njoj 4 planete. Osim konjukcije venere, marsa i sj mj čvora u djevici i urana u škorpionu, imam i umetnutog plutona u vazi.. Nekako mi se čini da ga sve više osjećam, kao nešto što mi je prilično teško integrirati.
Wow, ti garant imaš isto sideralno vrijeme ko ja (jel se tako to vrijeme zove, Fish?).

Još imaš i konjunkciju venere i marsa ( i ja ih imam isto, samo moji su u raku).

Nego, jel i ti voliš svoj posao?
Nastassja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 16:58   #17
Volim. I najsretnija sam kad nešto obavim tako da sam bar donekle zadovoljna. Koji endorfinski haj..
U samom procesu se doduše sva izživciram, ali to smatram normalnim.

Ps: Imam ja i T-kvadrat: uran u škorpionu u opoziciji s asc u biku i kvadrat na konjukciju sunca i mjeseca u lavu. Ali taj kvadrat urana sa suncem i mjesecom je toliko dio mene oduvijek da ga zapravo volim.
thinair is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 19:19   #18
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post

Dva česta načina na koji se uklješeni znak na osi 1.-7. kuća ispoljava:

Prvi je taj da osoba ima vezu s osobom kojoj je to "second liaison" (ili obrnuto), pa je u njihovoj vezi snažno prisutan osjećaj da nisu krenuli od početka.

Drugi je taj da osoba živi vezu koja nema dovoljno dodira s sadašnjošću, prisutan je osjećaj da je veza nešto "privremeno"….dio osobe živi neku tajnu vezu unutar sebe. To može biti jedan važni dio osobnosti koji individua ne može ostvariti/ispuniti unutar veze.

Uklještenost u 1. i 7. kući može pokazivati na sasvim novo partnerstvo nakon prvog sloja zrelosti (čitaj prvog Saturnova povratka) - novo ja/novo partnerstvo. Osoba mora "odživjeti" duple aspekte svoje osobnosti unutar partnerske veze.

Zanimljiva tema.
Ja također imam uklještene 1. i 7. kuću, uklješteni su znakovi Jarac i Rak. 1. je kuća prazna ali u 7. se nalazi Merkur.
Kako je vladar Jarca Saturn, on sa Merkurom iz 7. kuće čini sekstil, a sa Mjesecom kao vladarem 7. kuće čini opoziciju. Merkur čini s Mjesecom trigon.

Ova gore navedena objašnjenja su vrlo zanimljiva. Teško mi je točno riječima objasniti, ali imam određena slična iskustva. Taj neki neodređeni osjećaj da veza nije krenula ispočetka, iako je možda riječ 'početak' malo neprimjenjiva na taj kontekst. Zapravo jest krenulo ispočetka, ali postoje neke prepreke koje se manifestiraju na različite načine.
Čudno mi je ovo objašnjenje da osoba živi neku tajnu vezu unutar sebe. Često sam osjećala privremenost u nekim svojim vezama, kao da se cijelo vrijeme nekako pripremam i čekam na nešto drugo, neku drugu vezu koja će me puno više ispuniti. Takva btw. još nije stigla u moj život. Ali, točno je ovo navedeno, jednostavno negdje u podsvijesti znam da to nije to idealno što tražim i jednostavno tijekom svake svoje veze sam znala da će jednom i završiti, da neće biti trajna. Ali često mi se znalo događati da bih to potisnula i ostajala u takvim vezama što je naravno loše.
__________________
Zar su tvoja uvjerenja tako slaba da ne mogu opstati uz moja?
Drakulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 23:56   #19
Jesam procitala unazad, ali nisam primjetila da je neko rekao i da je (skoro) pravilo, da AKO imas umetnute kuce,moras imati i umetnut znak ! Negdje taj uzeti dio kuce, mora biti nadoknadjen. Jel grijesim? ispravite me. .
arci 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 08:02   #20
Quote:
arci 21 kaže: Pogledaj post
Jesam procitala unazad, ali nisam primjetila da je neko rekao i da je (skoro) pravilo, da AKO imas umetnute kuce,moras imati i umetnut znak ! Negdje taj uzeti dio kuce, mora biti nadoknadjen. Jel grijesim? ispravite me. .


Kuća ne može biti umetnuta.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.