Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2017., 00:27   #21
Thewlis je ljubaf. 'What's that, a dadaist nun?'

Holly pamtim i po ovom blesavom filmu koji sam gledala stoput jer je užasno drag.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 00:59   #22
Holly Hunter zadnji put sam gledala u seriji Top of the Lake - odlično je odigrala lik stare feministkinje gurua, sretala sam taj tip žena i baš je to dobro skinula (znala je valjda i Jane Campion što želi).

William Hurt je bio na vrhuncu kao leading man 1980-ih, sjećam se da mu je važna uloga bila u The Accidental Tourist. e sad, od tog filma ne sjećam se ničega osim atmosfere i dojma koji mi je na kraju ostavio da je stvarno dobar film. s druge strane, Kiss of the Spider Woman mislim da bih sad mogla odvrtiti u glavi koliko mi je bio upečatljiv, a prošlo je gotovo trideset godina. neke filmske slike urežu se duboko.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 08:25   #23
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
Holly Hunter zadnji put sam gledala u seriji Top of the Lake - odlično je odigrala lik stare feministkinje gurua, sretala sam taj tip žena i baš je to dobro skinula (znala je valjda i Jane Campion što želi).
E da, super uloga.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 00:00   #24
Gary Oldman, Matthew Broderick, Timothy Dalton, Rhys Darby sretan vam rođendan




Gary Oldman najdraži glumac na ovoj listi. Često over the top, ali kako ga ne voljet zbog toga. Prvi put ga zapazio u 'Prick Up Your Ears' od Frearsa. Unikatna uloga odmah na početku. Kasnije 'Leon', u 'True Romance' isto sjajan nekakav jamajčanin šteta što mu je tu mala uloga. Najdraža mi je uloga u 'Draculi'. Sjela mu je ko budali šamar. Drugačije od Lugosija, Leea i Langele. ustvari, elegantan je bio kao Lugosi, samo je bolje odglumio

'Peti element' naravno. Od ovih novijih 'Tinker Tailor Soldier SpyTinker Tailor Soldier Spy' je odličan. Još nema oscara, a Leo ima. Ne radi se nikakav bolesni marketing kao za Lea. Ekipica na netu histerično ne plače kao za Lea i tako...

Matthew Broderick je nešto drugačije. Teenegerska zvijedza 80-ih. Baš samo nedavno raspravljali o 'Ferris Bueller's Day Off'. Jedan od dražih teenegerskih filmova. Tu su mu još uloge u prilično dobrom filmu 'Glory' gdje mu je predana jedna jaka dramska uloga i nije razočarao. Tu je i Payneov 'Election'. Nama koji smo odrastali u 80-ima kao klinci 'WarGames' će nam biti dosta poznat i utjecajan film. 'Ladyhawke' je još jedan biser iz 80-ih, ali tamo je Hauer faca.

Timothy Dalton je jedan od onih glumaca koje nikad nisam fermao ni pol posto, ali su mi uvijek bili zanimljivi u svojim ulogama. Mislim da nam je najpoznatiji kao Bond, a tu su mu još dobre uloge u podcijenjenom Romerovom hororu, 'The Dark Half' pa 'Flash Gordon' gdje glumi nekakvoj wannabe Robin Hooda. Glumi još u novoj horor seriji Penny Dreadful i nije me tamo baš oduševio. Eva Green zato

Rhys Darby = Flight of the Conchords
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 00:45   #25
Timothy Dalton je faca u Hot Fuzz
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 00:50   #26
Gary Old Man

Broderick mi je čudan.

Dalton zanimljiv, no nekako i pomalo marginalan glumac.

Ovog četvrtog ne znam. Nitko i ništa
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 01:27   #27
Gary Oldman - ne treba trošiti riječi, genijalan. Meni najdraže uloge: TTSS, Prick up Your Ears, Sirius Black u HP, JFK i Immortal Beloved. U The Contender je neprepoznatljiv, fenomenalan. Dracula mi se još najmanje svidio.

Zanimljivo mi je sad da su i jučerašnji William Hurt i Timothy Dalton glumili Rochestera u Jane Eyre, ne znam kome je taj casting pao napamet. Toby Stephens ih jede za doručak.

Broderick je i kod mene generacijska priča - War Games, Ferris, Ladyhawke, solidna rola u Glory i poslije ništa zanimljivo.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 16:08   #28
Meni je Broderick najjači u Glory, pogotovo jer sam gledala taj film nakon tih njegovih teen filmova i The Cable Guya (podcijenjen film, ali on ga skoro uništava) i užasne Godzille/Inspektora Gadgeta, i iznenadio me koliko nosi film i koliko je ustvari srce i duša tog filma unatoč potpori svih ostalih glumaca i Denzelevog oskara. Zatim sam pogledala Election i uvidjela da ima u tom bezveznom Brodericku ipak još nešto više, pogotovo nakon You can count on me.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 17:57   #29
Broderick će uvijek biti Simba.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 00:00   #30
Karl Malden, Reese Witherspoon, William Shatner, Bruno Ganz sretan vam rođendan




Karl Malden što reći osim jedan od najbolih sporednih glumaca sa sjajnim nizom uloga u 'tramvaj zvan čežnja', 'na dokovima', 'Patton', 'Birdman of Alcatraz' i mnogi drugi naslovi. Svugdje jaka uloga.

Reese Witherspoon je počela karijeru kao jedna od onih stereotipnih plavuša da bi kasnije postala prilično dobra glumica. 'Walk the Line' zaslužen Oscar i odlična uloga. U 'Election' je isto dosta uvjerljiva. One njezine komedijice nisam pogledao niti namjeravam. Zadnja dobra uloga u kojoj sam je gledao joj je 'Wild', šteta što film nije nešto.

William Shatner je od ovih na listi najveća ikona. Nije nikad bio poznat po svojoj glumi koliko po Star Treku i ulozi kapetana Kirka. Bosto Legal mu je najbolja uloga. I sjećam ga se iz jedne epizode 'Zone Sumraka'.

Bruno Ganz je za mene poslije Kinskog najbolji njemački glumac. Znam da je Kinski bio poljak ako ćemo tražiti dlaku u jajetu, ali dao je život u njemačkim filmovima. Dobri stari Bruno mnogima poznat kao Hitler u filmu 'Downfall', stvarno vrhunska uloga koja je postala nekako poput parodije zbog one scene

Meni njegova najbolja i najemotivnija uloga je u Wendersovom 'Nebu nad Berlinom', film za koji vjerujem da su ga svi ovdje gledali. Glumio je i sporednu ulogu u Herzogovom 'Nosferatu'. 'The American Friend', još jedan Wendersov film i još jedna odlična uloga gdje je totalno zasijenio Denisa Hoopera. Sjećam se još jedne njegove uloge u nekom muzičkom filmu, ali ne mogu se sjetiti kako se zove.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 00:06   #31
Karl Malden je jak i u seriji "Ulice San Francisca". Shatner ima bizarnu ulogu u "Ray Bradbury Theater" kad mu se nešto priviđaju djeca na igralištu pa sav izluđen sjedi na ljuljačci i njiše se.
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 00:07   #32
E tu seriju sam nabavio prije dosta vremena, ali nisam ni pipnuo. Dobar podsjetnik.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 00:17   #33
Ganz je nedavno imao zanimljivu ulogicu srpskog mafijaša u užasno zabavnom Kraftidioten
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 00:21   #34
Tu imamo vidim dva Karl Maldena... američkog (sprskog) i njemačkog.
Shatner is the king of overacting. Što drugo reći
Reese Witherspoon mi je simpa... ona je baš onak cura koju bi za po doma da hoda tu malo naokolo, čisti, pere, kuha i tak, pa bi onda mogli igrati čovječe ne ljuti se, kartati se, igrati šah, skrivača, lovice itd.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2017., 19:53   #35
mi doma imamo Shatnerov autogram, mm ga sreo na aerodromu...
Denny Crane
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 00:00   #36
Joan Crawford, Keri Russell sretan vam rođendan


Pa što imamo tu

Joan Crawford je ikona klasičnog hollywooda i jedna od rijetkih klasičnih glumica koju nikako nisam mogao prožvakati. Nije ona loša nipošto, uloge 'Mildred Pierce', 'What Ever Happened to Baby Jane?' (iako ju je tu Bette zasjenila ), Sudden Fear (zaboravljen, ali izvrstan noir) to dokazuju. Ne znam, njezina pojava mi se nikad nije dopadala. Tu sam više za Bette, ipak je ona prava kraljica klasičnog hollywooda.

Keru Russell = Felicity pogledao sam prvu sezonu The Americans i to je neviđena nerealna dosada.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 00:00   #37
Steve McQueen, Jessica Chastain, Lara Flynn Boyle sretan vam rođendan


Steve McQueen = The King of Cool vrlo karizmatičan glumac koji je umro prebrzo. U ono vrijeme Paul Newman i McQueen su uvijek bili promatrani kao cool glumci. Niz odličnih uloga u 'velikom bijegu', 'the getaway', 'Papillon', 'Bullitt', 'sedam veličanstvenih', i njegova najbolja uloga u 'the sand pebbles'. Kao što je on umro prebrzo, tako je i prekrasna Natalie Wood umrla prebrzo. Film se zove 'Love with the Proper Stranger', izgubljeni romantični dragulj s izvrsnom kemijom između dvije filmske ikone. Ima on još niz dobrih i poznatih filmova. 'Nevada Smith', 'pakleni toranj' gdje je glumio sa Newmanom...

Jessica Chastain mi je dosadna.

Lara Flynn Boyle mi nije dosadna uvijek će biti Donna iz Twin Peaksa.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 00:10   #38
Filmova od McQueena se više ni ne sjećam.
Jessica ne znam koja je ako sam ju i vidio.
Lara mi je oduvijek bila sexy... ono baš sexy, no danas izgleda ko prava nakaza iz hororca kaj si je napravila sa operacijama. Koji je k tim ženskama da se unakazuju tako?
Gle Jennifer Beals u Flashdanceu 1983. i danas 34 godine kasnije komad samo takav, a vidi Laru sa samo 46 godina i to kojih 27 godina nakon Twin Peaksa. Zbogom pameti. Nema mi ništa žalosnije od žene s kompleksima koja popusti pod navodnim "pritiskom" 'holivudskog ideala ljepote'.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 00:22   #39
To je nažalost hollywood. Pogotovo u današnje vrijeme kad ima toliko napredne tehnologije, a dominiraju reality emisije i emisije o plastičnim operacijama. Mnoge mlade djevojke to gledaju i idealiziraju takve osobe.

Janine Turner (Maggie iz 'Život na Sjeveru') je još jedan primjer kako još jedna lijepa žena upropasti izgled.



Kim Basinger kad se sjetim kakva je to žena bila tamo u 90-ima, a danas isto plastika.

Zato mi Sherilyn Fenn još uvijek daje nadu makar i ona mislim da je krenuli krivim putem.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 01:04   #40
"Maggie" mi bila prekrasna... majke ti na ovoj slici kao da ima oko 70 godina... a opet može biti i genetika... neki stare, neki ne...
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:46.