Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 13:20   #6461
Quote:
Plavusa_ZG kaže: Pogledaj post
idete doma? mene je tog najviše strah, kad ćemo muž, mali i ja ostat sami doma
Ma ostali smo dan dulje jer je mali morao na suncanje... Meni je ovo 2x pa nisam toliko ustrasena, prvi put je bilo gore.. iako prvi put je mali otpocetka bio na mom izdojenom i ad-u pa sam znala koliko pojede, sad pojma enmam pa me panika samo od toga 😕😕

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
''Ka i uvik gledan more, ovu tajnu koja diše, ovu mrižu što me vuče u tamne dubine...''
MordSith is offline  
Old 19.07.2017., 13:20   #6462
Quote:
tajcik kaže: Pogledaj post
ja sam kupila dva topa za dojenje na placu, 30 kn. imaju i grudnjake za dojenje, 25 kn, ali to nisam tada jer mi je rekla teta da ne znam kolike ce mi bit cicke pa da pricekam. sve pamucno i predivno. gledala sam preko neta neke, predivne, cipkaste, ali 200 kn. meni je to bacanje novaca.
ma naravno da je bacanje novaca, pogotovo kad ćemo ih nosit možda par mjeseci, pogledat ću na placu

nadam se da će se možda cicke smanjiti nakon trudnoće i dojenja, ne znam više kam bi s njima
__________________
“...If you can make a girl laugh - you can make her do anything...”
Plavusa_ZG is offline  
Old 19.07.2017., 13:34   #6463
Quote:
MordSith kaže: Pogledaj post
Ma ostali smo dan dulje jer je mali morao na suncanje... Meni je ovo 2x pa nisam toliko ustrasena, prvi put je bilo gore.. iako prvi put je mali otpocetka bio na mom izdojenom i ad-u pa sam znala koliko pojede, sad pojma enmam pa me panika samo od toga 😕😕

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
Moji su obadvoje bili na suncanju drugi dan...mene je isto bila panika prvi put,sad nekako mislim da ce i ovo na suncanje pa sam se vec pripremila za to...
Imam svoja dva stara ali kao nova grudnjaka za dojenje,dva topa i jedan grudnjak iz Lidla...mislim da mi je dosta...
leptir7 is offline  
Old 19.07.2017., 13:35   #6464
Ja grudnjake za dojenje nosim i sada jer su mi toliko narasle odmah na početku trudnoće da nisam stala u svoje grudnjake. srećom pa imam 4 grudnjaka za dojenje iz prve trudnoće i još sam uzela 3 komada nekih sa neta po 20 kuna i mogu vam reći da sam sasvim zadovoljna sa njima s obzirom na cijenu. Tako da meni se isplate, ali ne bih davala 200 kuna za njih.
aprill04 is offline  
Old 19.07.2017., 13:38   #6465
Na kojem placu ste kupile grudnjake za dojenje?
snelly is offline  
Old 19.07.2017., 13:46   #6466
Meni su isto na početku trudnoće krenuli smetati moji grudnjaci..uglavnom su mi počele užasno smetati žice..
tako da sam odmah uzela u mama novi jedan bijeli i jedan crni grudnjak (žali Bože novaca, oko 150 kn je jedan bio, ali nije vrijedno apsolutno), onda sam kupila jedan u lidlu - skroz je super za te pare i jedan u muleru-on je baš bapski ali full ugodan za nošenje i uzela sam jedan prek neta isto za 40 kn i ok je ali ima žicu pa ga ne nosim baš...ali mislim da ću ga nosit za dojenje kad se porodim...
isto sam naručila sa aliexpresa za par dolara one za dojenje koji više liče na sportske grudnjake i super su...
uglavnom, apsolutno sve nosim cijelu trudnoću
sad sam uzela i tri potkošulje za dojenje na aliexpresu, nisu pamučne ali su full ugodne i koštaju cca 6 dolara a ne ko ove u hm-u da se smrzneš od cijene.. i mogu reć da sam baš zadovoljna i to će mi bit super sad kroz ljeto po doma, samo nataknem tu potkošulju i briga me, praktično za dojiti...heheh full sam spremna za dojenje, nadam se da ću na kraju i uspjeti dojiti
keka1v is offline  
Old 19.07.2017., 13:55   #6467
Quote:
keka1v kaže: Pogledaj post
Meni su isto na početku trudnoće krenuli smetati moji grudnjaci..uglavnom su mi počele užasno smetati žice..
tako da sam odmah uzela u mama novi jedan bijeli i jedan crni grudnjak (žali Bože novaca, oko 150 kn je jedan bio, ali nije vrijedno apsolutno), onda sam kupila jedan u lidlu - skroz je super za te pare i jedan u muleru-on je baš bapski ali full ugodan za nošenje i uzela sam jedan prek neta isto za 40 kn i ok je ali ima žicu pa ga ne nosim baš...ali mislim da ću ga nosit za dojenje kad se porodim...
isto sam naručila sa aliexpresa za par dolara one za dojenje koji više liče na sportske grudnjake i super su...
uglavnom, apsolutno sve nosim cijelu trudnoću
sad sam uzela i tri potkošulje za dojenje na aliexpresu, nisu pamučne ali su full ugodne i koštaju cca 6 dolara a ne ko ove u hm-u da se smrzneš od cijene.. i mogu reć da sam baš zadovoljna i to će mi bit super sad kroz ljeto po doma, samo nataknem tu potkošulju i briga me, praktično za dojiti...heheh full sam spremna za dojenje, nadam se da ću na kraju i uspjeti dojiti
Kako placas,pouzecem ili?
leptir7 is offline  
Old 19.07.2017., 13:56   #6468
Ja doma ne nosim grudnjake, baš me bole grudi ako ih imam, i smetaju me. Planiram kupiti neki top, ali nisam nigdje našla nešto što mi se sviđa.
Sad sam u fazi da su mi predtrudnički grudnjaci premali, a ovi za dojenje preveliki
Snow Fairy is offline  
Old 19.07.2017., 14:03   #6469
Meni je guk natašte prošli put bio 5.14 i nije mi ništa rekla, a sad mi je bio 5.44 i opet mi nije ništa rekla.
Ja sam negdje pročitala da je viši šećer indikacija za carski rez, tj. da iz nekog razloga ne može ići vaginalni porod. Zna li neko nešto o tome?
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 19.07.2017., 14:13   #6470
Quote:
leptir7 kaže: Pogledaj post
Kako placas,pouzecem ili?
pretpostavljam da misliš na aliexpress?!
imamo neku karticu mastercard prepaid hypo i tu stavim novaca koliko mi treba i tako naručim..
ne možeš od kineza pouzećem plaćati.. ali si zaštićen full, odnosno ako ti se roba ne sviđa ili nešt, aliexpress im neće pustit lovu dok ti ne odobriš
keka1v is offline  
Old 19.07.2017., 14:18   #6471
Quote:
naomi1 kaže: Pogledaj post
eh sad me zanimaju vasa iskustva, stize mi muz nakon duga 4 mj
seks u trudnoci? sto paziti, koje ste poze probale, kako je to izvedivo?
Mi se u tvz.zlica pozi no od drugog tromjesecja mi je seks postao nelagodan. Kolki god libido imala dolje se cudno osjecam tokom seksa, ne znam zasto...kao da.me pika s pim* koji opis a jos ako ejakulira u mene zari me iznutra dobrih 20min, toliko da se moram s malo hladnijom vodom ispirat 5 minuta a to je zbog zmrdane ph vrijednosti...znalo me ponekad i prije tako zarit od ejakulata jel te, ali sad u trudnoci svaki puta tako da to sad izbjegavamo...imamo seks 1x tjedno za sad...inace da se njega ita imali bi ga daleko vise...sad kad sam trudna cini mi se da.je napokon neopterecen i uziva jer smo radili na bebici cca 9 mjeseci pa sad gusta frajer ker vise nije u grcu!

Quote:
tajcik kaže: Pogledaj post
jutro! ne znam gdje tocno zivite, ali meni je mama kupila dvije tetre s uzorkom u garden mallu, u dubravi, zg. bile su 7,90 k ducan je picaro il tako nesto, na katu kraj vitapura. i odlicne su. imam jos 12 onih iz bipe i 5 s uzorcima sto sam narucila preko fejsa iz grupe "tetra pelene za djecu". jedna je bila 15 kn, no mislim da se moze uzeti 10 za 129 kn.
Ja sam uzela za probu 3 bijele iz pepca ali su mi prekrute i nisam zadovoljna...pa cu do lidla.

Quote:
Silver09 kaže: Pogledaj post
Ja imam 10 bijelih i 5 tetri s uzorkom. Ove s uzirkom su od Ethereal s fejsa i mislim da su bile 11 kn u paketu od 5 komada. Sad planiram jos barem 5 uzeti, mislila sam ih uzeti u Pepcu jer su najpovoljnije. Po cijeni bi ove iz Lidla trebale biti itekako kvalitetne.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni se te iz lidla cine kvalitetnima, a cijena bolja nego nekih s tih fejs prodavaonica. Mislim da nisu 11kn barem ne one vece...mozda one male tetra krpice...inace sam kvalitetom stvari iz lidla zadovoljna, a jos i ovi uzorci tetri, takve nigdje nebi nasla po toj cijeni.

Quote:
Eneida kaže: Pogledaj post
Nisam mislila da su i tamo po super cijeni.
Nadam se da cu uspjet do lildla, meni su takoder lijepe i roze i zelene. To bi mi cak mislim onda bilo i dovoljno tetri, tih 6 lijepih, a za po doma imam hrpu bijelih dobivenih.
Et tak i ja imam vec dobivene/rabljene za po doma i jos uzmem tih 6 za van i mirna sam

Quote:
kepasa kaže: Pogledaj post
Zaboravila prijaviti beblji šoping - fišek jastuk iz pepca (45kn), krasni pamučni bodiji (9), pidžamica (26), tetra s novim uzorcima (7), a u nkd-u posteljina-navlaka za jorgan i jastučić (40kn), plahta s gumicom za mali madrac (18), vreća za spavanje (60), 2 tankr dekice u kompletu (20), isti uzorak kao vreća, volim setove, i ručnik s kapuljačom, isti uzorak kao posteljina (27 kn). Uglavnom, u nkd-u na sve snizeno još 40 pošto popušta koji je uračunat u ove cijene u zagradama.
Odlicnooo vesele me ovakvi shopinzi! Jedino kaj mi se ne dopadaju te tetre iz pepca.

A kaj se grudnjaka tice uzela sam 1 iz mullera kaf je bilo snizenje i cine mi se super, 95%pamuk i 5% elastin di ces bolje, mekani i ugodni! Oni iz lidla kaj su bili su mi koma, kao neki poliester... jos sam ja uhvatila preko Oysha na webu sad na snizenju jedan za 60kn ugrabila velicinu 85B (sad sam 75B) i mislim da ce biti dobar iznutra je pamucan a iz vana cipkasti njezno rozi jos sam si preko oysha uzela papuce i kao lagani ogrtac pamucni na gumbice i vezanje za bolnicu i za po doma. + preko asosa sam nasla jednu usku haljinu za dojilje (kao potkosulja za dojenje ali haljina) za 10funti i stigla danas i jako sam zadovoljna! Jedino kaj sam ja uzela vel.38 jer je nje tad samo bilo. Inace bi uzela 40 da mj bude komotnija. Evo link http://m.asos.com/es/asos-maternity-...0Items%20Image

Ovo s oysha je vec sve rasprodano tak da nemrem ni linkove naci vise...
__________________
~~Tina shop~~

Zadnje uređivanje tynaa : 19.07.2017. at 14:32.
tynaa is offline  
Old 19.07.2017., 14:26   #6472
Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Meni je guk natašte prošli put bio 5.14 i nije mi ništa rekla, a sad mi je bio 5.44 i opet mi nije ništa rekla.
Ja sam negdje pročitala da je viši šećer indikacija za carski rez, tj. da iz nekog razloga ne može ići vaginalni porod. Zna li neko nešto o tome?
Koliko si sad trudna?

Ne, nisam čula da je indikacija za CR, ali vinogradska voli inducirati prije termina. Rizik je samo da će beba biti veća, a može imati i nekih zdravstvenih problema. No sumnjam da od šećera 5,1 može nastati problem, veći šećeri su kritičniji
Snow Fairy is offline  
Old 19.07.2017., 14:30   #6473
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Koliko si sad trudna?

Ne, nisam čula da je indikacija za CR, ali vinogradska voli inducirati prije termina. Rizik je samo da će beba biti veća, a može imati i nekih zdravstvenih problema. No sumnjam da od šećera 5,1 može nastati problem, veći šećeri su kritičniji
Sad sam 36+2.
Referentna vrijednost je od 4.1 do 5.9
Ona valjda po tome gleda, da nije iznad 5.9
Nisam nikako radila ogtt.
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Old 19.07.2017., 14:32   #6474
Onda budi sretna Trudnicama gledaju granicu 5,1, tj. mora biti manje kao. Ali normalni doktori ne rade paniku odmah čim pređe taj broj

Gdje ćeš roditi?
Snow Fairy is offline  
Old 19.07.2017., 14:32   #6475
Quote:
keka1v kaže: Pogledaj post
isto sam naručila sa aliexpresa za par dolara one za dojenje koji više liče na sportske grudnjake i super su...
uglavnom, apsolutno sve nosim cijelu trudnoću
sad sam uzela i tri potkošulje za dojenje na aliexpresu, nisu pamučne ali su full ugodne i koštaju cca 6 dolara a ne ko ove u hm-u da se smrzneš od cijene.. i mogu reć da sam baš zadovoljna i to će mi bit super sad kroz ljeto po doma, samo nataknem tu potkošulju i briga me, praktično za dojiti...heheh full sam spremna za dojenje, nadam se da ću na kraju i uspjeti dojiti

Prvo, naravno da ćeš uspjeti.
Nisam znala da aliexpres ima potkošulje za dojenje. Imaš možda direktan link ili barem mi napiši pod šta si tražila pa da i ja potrazim jer nisam to uočila do sada.

Quote:
Jelena1985 kaže: Pogledaj post
Meni je guk natašte prošli put bio 5.14 i nije mi ništa rekla, a sad mi je bio 5.44 i opet mi nije ništa rekla.
Ja sam negdje pročitala da je viši šećer indikacija za carski rez, tj. da iz nekog razloga ne može ići vaginalni porod. Zna li neko nešto o tome?

N ije indikacija za carski, ali neke bolnice preferiraju trudnice sa gd-om inducirati 1-2 tj prije termina iako mi nije jasno zasto ako je trudnoća pod kontrolom i nema dodatnih indikacija za indukciju. Ja sam rodila prvi put 3 dana prije termina. Imala gd i na redovnom pregledu bila otvorena 5cm pa me moj mpo gin zadrzao u rađaoni. Cura 3140g i 47cm. Ništa pretjerano velika zbog gd-a.


Quote:
keka1v kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da misliš na aliexpress?!
imamo neku karticu mastercard prepaid hypo i tu stavim novaca koliko mi treba i tako naručim..
ne možeš od kineza pouzećem plaćati.. ali si zaštićen full, odnosno ako ti se roba ne sviđa ili nešt, aliexpress im neće pustit lovu dok ti ne odobriš
Ja imam visu za kupovanja preko neta. Staviš na nju para koliko ti treba i kupuješ.

Opet me šoraju kontrakcije. Boli i stvrdne mi se donji dio trbuha. A nista posebno ne radim cijeli dan. Oprala i rastegnula mašinu robe i popeglala 10 tetri. Svo vrijeme između preležala osim kad sam sjela nakratko da pojedem.
Zasad su bile 3 i nisam obratila pozornost na razmak. trajale oko 30-45 sekundi. Ode popit magnezij.
aprill04 is offline  
Old 19.07.2017., 14:50   #6476
[QUOTE=aprill04;64701777]Prvo, naravno da ćeš uspjeti.
Nisam znala da aliexpres ima potkošulje za dojenje. Imaš možda direktan link ili barem mi napiši pod šta si tražila pa da i ja potrazim jer nisam to uočila do sada.

heheh nadam se da hoću
evo, ja sam ove naručila...prvo jednu da vidim a onda sam još naknadno dvije: Lady Maternity Nursing Breastfeeding Front Open Bra Slim Padded Stretchy Sleeveless Vest (upiši ovo na aliexpress pa će ti izbaciti).
samo napomena da nisu pamučni ali su jako ugodnog materijala
keka1v is offline  
Old 19.07.2017., 14:52   #6477
Ja isto nosim grudnjake za dojenje skoro cijelu trudnoću i sigurno onda prvu godinu dojenja. Cice mi nisu narasle al mi je opseg prsa jako narastao. I krenuo mi je kolostrum.

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 19.07.2017., 14:53   #6478
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Nisam,nisu me poslali. Mislim da bi tromjesecni bio dobar.
Doma si na aparatic mjerim nakon jela, koristim GD dijetu s VV kao osnovu, i opet

Mah
I meni ti je tako. Ne uzrujavam se više oko šećera na tašte. Kad je 5.0 - juhuhu. Mjerim sama i kupujem trakice (144kn 50 kom, to je najjefitnije kaj sam našla). Jutros 5.4. Tromjesečni tj. Hba1c sam na kraju izvadila na svoju ruku i dobar je. Međutim zadnja dva dana me nešto zeza poslije nekih obroka, pa sam si još korigirala dijetu.
Malac je inače u prosjeku, 2800 37. tjedan. Obzirom da sam skoro u terminu ne uzrujavam se, jedino mi je muka to praćenje i u konačnici odšetati se do bolnice.

Otvorena jasno ništa, kontrakcije nikakve, cerviks i dalje dug do besvijesti.
MARIJA0077 is offline  
Old 19.07.2017., 14:54   #6479
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Na kojem placu ste kupile grudnjake za dojenje?
na borongaju...i to i spavacice. zapravo, na borongaju kupujem apsolutno svu robu u zadnjih par godina i svi me pitaju gdje nabavljam tu robu😂
tajcik is offline  
Old 19.07.2017., 14:58   #6480
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Onda budi sretna Trudnicama gledaju granicu 5,1, tj. mora biti manje kao. Ali normalni doktori ne rade paniku odmah čim pređe taj broj

Gdje ćeš roditi?
Nisam iz HR, ja sam iz BIH
Prva beba mi je bila krupnija, ali šećer mi je tada bio ispod 5.1
__________________
Live Love Laugh
Jelena1985 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:17.