Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2017., 17:34   #41
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
imas potpuno krivo...



...moras mi ovo prevesti...
Priznajem da neśto imam krivo, ali nije baś potpuno

Dobro da si pitao za prijevod a nisi napao ili osjećao se pozvan pred tablu.
S "kolegama" imao sam na misli kolege takvog naućnika a ne Vas sa foruma.
Vi i niste kolege nego istomiśljenici ili smrtni neprijatelji, ovisno gdje i u ćemu se slażemo ili ne
Of course, it's a joke

Ja ne tvrdim da svi naućnici i u svemu imaju krivo, pa i u pogledu sunca ali eto ja ne vjerujem u njihove neke proraćune, starost, toplotu jezgre itd.

Pa oni ne mogu sa sigurnośću da ocijene vanjsku toplotu sunca a gdje tek njene jezgre.
Do danas se nagadja kakva je jezgra zemlje, pa gdje će tek znati kakva je na suncu.

Naravno mogu pretpostavljati prema nekim pokazateljima i proraćunima ali oni mogu biti manje ile viśe taćni a i pogreśni.

Pa pogledajte npr bolesti ćovjeka. Medicina/nauka ne zna lijećiti gomilu ćovjećih bolesti a imaju ljude i bolesti na "tacni" za proućavanje, pa prema tome donośenja kvalitetnih zakljućaka i pronalażenja lijekova.
Ako ćovjek ne zna śta ima pred nosom, odakle će sa sigurnośću znati o nećemu śto je bezbroj km od njegovih oćiju.

Da, znam. Pretpostavke, proraćuni i kemijski procesi...

Znam da sam możda i nepotrebno okrenuo na zdravstvo ali htio sam dati time primjer u vezi "naućnika".

Mislim da je ovo dobar trenutak da se "iskljućim" iz ovog toka "rasprave", jer nije mi bila żelja da negiram sve naućnike i pod svakim kutem, pa niti da razvodnjavam temu, ali kada vidim "baratanje" godinama, temperaturama, pretpostavkama itd, biblioteka mi se otvara u glavi -tko nije razumio ovo zadnje, możda i bolje da nije.

I svaka ćast za takav post zecopas. Dakle może se, bez podje, ismi, poni i ostalog nepotrebnog a i neljudskog diskutirati

Imaś veliku glavu, pa joś poradi na "povećanju" duśe i srca pa ćeś biti "najlaf od naśa mahala"*


* -popularna izrećica-zaje.ancija od mog voljenog pok Tate.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 19:57   #42
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Priznajem da neśto imam krivo, ali nije baś potpuno

Dobro da si pitao za prijevod a nisi napao ili osjećao se pozvan pred tablu.
S "kolegama" imao sam na misli kolege takvog naućnika a ne Vas sa foruma.
Vi i niste kolege nego istomiśljenici ili smrtni neprijatelji, ovisno gdje i u ćemu se slażemo ili ne
Of course, it's a joke

Ja ne tvrdim da svi naućnici i u svemu imaju krivo, pa i u pogledu sunca ali eto ja ne vjerujem u njihove neke proraćune, starost, toplotu jezgre itd.
hajdemo ovako; ovo sto ja pisem je dokazano, to sto ti vjerujes da to nije tako je potpuno irelevantno u pogledu nase "diskusije".

Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Pa oni ne mogu sa sigurnośću da ocijene vanjsku toplotu sunca a gdje tek njene jezgre.
greska, tocno se zna kolika je temperature povrsine Sunca. dapace, zna se tocno kako Sunce izgleda po djelovima, kolika je gustoca pojedinih djelova, kolike su temperature i od cega se sastoje...spektralna analiza daje odgovore...ali ne samo ona.
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Do danas se nagadja kakva je jezgra zemlje, pa gdje će tek znati kakva je na suncu.

Naravno mogu pretpostavljati prema nekim pokazateljima i proraćunima ali oni mogu biti manje ile viśe taćni a i pogreśni.
ovo sa Zemljom necu niti komentirati jer nema smisla i opet ces misliti da te zelim uvrijediti. bez uvrede, ali mozda bi stvarno trebao pogledati u knjige za osovnu skolu iz prirode i drustva radi ponavljanja nekih stvari.

Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Pa pogledajte npr bolesti ćovjeka. Medicina/nauka ne zna lijećiti gomilu ćovjećih bolesti a imaju ljude i bolesti na "tacni" za proućavanje, pa prema tome donośenja kvalitetnih zakljućaka i pronalażenja lijekova.
Ako ćovjek ne zna śta ima pred nosom, odakle će sa sigurnośću znati o nećemu śto je bezbroj km od njegovih oćiju.
Da, znam. Pretpostavke, proraćuni i kemijski procesi...
Znam da sam możda i nepotrebno okrenuo na zdravstvo ali htio sam dati time primjer u vezi "naućnika".
usporedba Sunca i fizike Sunca sa medicinom covjeka je promasaj. uopce ne mozes usporediti covjekovo tijelo sa Suncem, jer je covjekovo tijelo puno kompleksnije od Sunca.
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Mislim da je ovo dobar trenutak da se "iskljućim" iz ovog toka "rasprave", jer nije mi bila żelja da negiram sve naućnike i pod svakim kutem, pa niti da razvodnjavam temu, ali kada vidim "baratanje" godinama, temperaturama, pretpostavkama itd, biblioteka mi se otvara u glavi -tko nije razumio ovo zadnje, możda i bolje da nije.
da, isto mislim da je bolje da se "iskljucis" iz bilo cega gdje je baza fizika ili matematika jer ocito ti to nije bolja strana.
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
I svaka ćast za takav post zecopas. Dakle może se, bez podje, ismi, poni i ostalog nepotrebnog a i neljudskog diskutirati
ne znam zasto se netko uvrijedi ako mu se napise na pise pizdarije. npr. nisam lijecnik i ne bih se uvrijedio kad bi mi lijecnik napisao za neku moju tvrdnju da je glupa. a na ovom pdf-u se bas to događa, da ljudi koji nemaju ni trunke znanja o fizici ili matematici pisu o istima.

Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Imaś veliku glavu, pa joś poradi na "povećanju" duśe i srca pa ćeś biti "najlaf od naśa mahala"*
benny, trebao si shvatiti da su moja dusa i srce jako veliki. gledaj, pokusavam "diskutirati" s vama
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 21:23   #43
Sunce neće crknut. Nije to obična sijalica. To je vječni pogon.
Nema pojma neki znanstvenik šta ti je sunce. Sunce moje milo, pa
ima zvijezda na nebu koliko treba. Čuo sam da postoji beskonačna energija.
Flying hotel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 22:53   #44
Wink

Vrlo zanimljivo pitanje pokrenuto je na Sveučilištu Leicester, a odgovori bi mogli promijeniti neka od fundamentalnih shvaćanja u znanosti , ukoliko budu u domeni očekivanja.

"Istraživanje koje će 'testirati naše shvaćanje kako funkcionira Svemir, osobito izvan relativno uskih granica našeg planeta', provodi međunarodni tim istraživača na čelu s Sveučilištem u Leicesteru. "

http://www.sciencedaily.com/releases...0905125421.htm

Jesu li zakoni fizike isti svugdje u našem svemiru, ima li svaki paralelni svemir svoje i drugačije fizikalne zakone i kako bi izgledale korelacije tih možebitnih drugačijih zakonitosti, samo su neka od filozofskih znanstvenih pitanja o kojima se raspravlja nakon katedri i predavanja. Skup znanstvenika iz SAD-a, Francuske, Velike Britanije, Australije i Nizozemske odlučio se tomu i ozbiljnije posvetiti, a kao epicentar istraživanja uzeli su atmosferu umiruće patuljaste zvijezde.

Na temelju podataka dobivenih iz teleskopa Hubble istražuje se ekstremna gravitacija, nastala masom Sunca zbijenom u radijus sličan trenutnom Zemljinom. Valne duljine svjetlosti koja prolazi kroz teške metale mogle bi ukazati na razlike u fizikalnim mjerenjima, ako pojave poput ekstremne gravitacije utječu na same zakonitosti. I naravno, ovo je samo početak - pošto bi se slični eksperimenti mogli ostvariti i unutar laboratorija, a jednog dana primijeniti i s novim potencijalnim podacima vezanim uz paralelne svemire, crne rupe i sl.
Ovo samo pokazuje da znanost priznaje da još uvijek ima puno nepoznatih fizikalnih procesa i u svemiru ,a i na zemlji .

"Traganje za istinom-istraga je u toku! "
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 10:51   #45
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Vrlo zanimljivo pitanje pokrenuto je na Sveučilištu Leicester, a odgovori bi mogli promijeniti neka od fundamentalnih shvaćanja u znanosti , ukoliko budu u domeni očekivanja.
Ako su u domeni očekivanja onda nije pravo istraživanje nego potvrđivanje otkrivrenog/pretpostavljenog.


Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Ovo samo pokazuje da znanost priznaje da još uvijek ima puno nepoznatih fizikalnih procesa i u svemiru ,a i na zemlji .
Zemlja je planeta i piše se velikim slovom. A znanost će takve stvari ne priznavati nego upravo naglašavati. Jer svako otkriće ide na provjeru i testiranje, stalno se unaprijeđuje znanje i stalno se ide dalje i naprijed.

Znanost nema kraj i ne postoji trenutak kad je "sve otkriveno".
Ali sve se svodi na provjerljivost, argumentiranost i javnu objavu a ne "tajne, "skrivanja", "mističnost", zavjere, "ne može se", "nije bilo moguće"...
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:32   #46
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Priznajem da neśto imam krivo, ali nije baś potpuno ......
Ja ne tvrdim da svi naućnici i u svemu imaju krivo, pa i u pogledu sunca ali eto ja ne vjerujem u njihove neke proraćune, starost, toplotu jezgre itd.

Pa oni ne mogu sa sigurnośću da ocijene vanjsku toplotu sunca a gdje tek njene jezgre.
Do danas se nagadja kakva je jezgra zemlje, pa gdje će tek znati kakva je na suncu.
Ima jedan forumaš koji zna što je Sunce.
Sunce je kristal

I da završim. Sunće neće umrijeti. Ono će jednom u budućnosti iscrpiti svoju energiju i postati......što?
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:34   #47
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
....Jesu li zakoni fizike isti svugdje u našem svemiru, ima li svaki paralelni svemir svoje i drugačije fizikalne zakone i kako bi izgledale korelacije tih možebitnih drugačijih zakonitosti, ......
Za početak bih pitao LUN-a kako on zna da postoje paralelni svemiri? Kako oni na koje se poziva, znaju da postoje paralelni svemiri. Jer se iz ove tvrdnje tako zaključuje. Treba znati čitati strane jezike, bez korištenja Google translate.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 12:48   #48
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
...
hvala "trgacu za istinom" na ovom tekstu.
bilo bi dobro da nam, naravno svojim rijecima, napise zasto je to tako vazno?
također bi bilo dobro da nam, naravno svojim rijecima, napise kakve to veze ima sa Suncem?

evo mu i mali hint:
-postulati OTR
-ekstremna gravitacijska polja
-znanstvene teorije
-nema veze sa Suncem

ako ne znas, slobodno napisi, pojasnit ce ti se i vidjet ces da je tvoja "vijest" sasvim normalna pojava u znanosti.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:53   #49
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
...svako otkriće ide na provjeru i testiranje, stalno se unaprijeđuje znanje i stalno se ide dalje i naprijed.
Kao sa saharinom?
Prvo je dokazano da je śtetljiv a kada je bila u pitanju velika lova iznenada je drugi tim ustanovio da nije śtetan -radili istrażivanja na narudżbu kompanija, koje su imale u tome interes.

A saharin je poslije śećera drugi uzroćnik raka.
A da, to nije znanost, to je "samo" medicina...

Lun odlićan post
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 18:58   #50
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Za početak bih pitao LUN-a kako on zna da postoje paralelni svemiri...
... a na kraj, kako Ti znaś da ne postoje?

Bio si biciklom na izletu po svemiru ili neki naućnik?

Ako neśto nije naućno dokazano, a moguće je, ne znaći iz automata da to ne postoji, ne może se itd.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 21:28   #51
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
... a na kraj, kako Ti znaś da ne postoje?

Bio si biciklom na izletu po svemiru ili neki naućnik?

Ako neśto nije naućno dokazano, a moguće je, ne znaći iz automata da to ne postoji, ne może se itd.
Ako tražim njegovo dokaz da postoje, ne znači da ja tvrdim da ne postoje.
Samo, trebaš obratiti pažnju na tekst. Lun je napisao sljedeće: "ima li svaki paralelni svemir svoje i drugačije fizikalne zakone?".

Iz ove rečenice proizlazi tvrdnja da je postojanje paralelnih svemira dokazano.

Koliko je meni poznato, ta tvrdnja je netočna jer postoje modeli koji pokazuju da postoji mogućnost postojanja paralelnih svemira, isto kao što postoje modeli koji tvrde da je ovo jedini svemir koji postoji.

Dokazanost postojanja paralelnih svemira je vrijedan Nobela. I to ne samo jednog.
Treba čitati s razumijevanjem pa će biti manje nesporazuma.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:47   #52
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Ako tražim njegovo dokaz da postoje, ne znači da ja tvrdim da ne postoje.
Samo, trebaš obratiti pažnju na tekst. Lun je napisao sljedeće: "ima li svaki paralelni svemir svoje i drugačije fizikalne zakone?".

Iz ove rečenice proizlazi tvrdnja da je postojanje paralelnih svemira dokazano.

Koliko je meni poznato, ta tvrdnja je netočna jer postoje modeli koji pokazuju da postoji mogućnost postojanja paralelnih svemira, isto kao što postoje modeli koji tvrde da je ovo jedini svemir koji postoji.

Dokazanost postojanja paralelnih svemira je vrijedan Nobela. I to ne samo jednog.
Treba čitati s razumijevanjem pa će biti manje nesporazuma.
Objasni s razumijevanjem što si htio ovim reći ili je i to "lapsus" ili je to samo ispuna tvoje dnevne kvote na ovom pod / forumu .
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 22:51   #53
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Kao sa saharinom?
Prvo je dokazano da je śtetljiv a kada je bila u pitanju velika lova iznenada je drugi tim ustanovio da nije śtetan -radili istrażivanja na narudżbu kompanija, koje su imale u tome interes.

A saharin je poslije śećera drugi uzroćnik raka.
A da, to nije znanost, to je "samo" medicina...

Lun odlićan post
A gdje ste bili vi koji ste trebali provjerit podatke i pobiti ta narucena istraživanja? Šutili i kmečali po forumima.
Da ste bili sigurni u to što tvrdite razvalili bi ih i pobrali novca da bi umrli od trovanja metalom.
I to što tvrdis nije medicina nego trkeljenje baba. Da je to bila znanost, nema kompanije koja bi preživjela. Kao da konkurencija ne bi jedva dočekala...
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 23:18   #54
Monty


Pošto si u offu onda :

ASPARTAM ( Rumsfeldova kuga ) je jedna od najopasnijih supstanci kojoj su ljudi ikada bili izloženi uz blagoslov američkog Zavoda za Zaštitu Zdravlja (US FDA) kao siguran dodatak za prehranu .

Evo monty poberi novce

"Aspartam nalazimo u gotovo svim proizvodima s natpisom “bez šećera” prije svega u “light” osvježavajućim pićima pa i u žvakaćim gumama (fenilalanin), dijetetskih napicima, “light” jogurtima i slično. Prema nekim istraživanjima, osobe koje često konzumiraju to umjetno sladilo zapažaju vrtoglavicu, glavobolju, slabije pamćenje, promjene raspoloženja te probleme sa snom."


Imaš koji simptom od navedenih ?
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 23:23   #55
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
A gdje ste bili vi koji ste trebali provjerit podatke i pobiti ta narucena istraživanja? Šutili i kmečali po forumima.
Da ste bili sigurni u to što tvrdite razvalili bi ih i pobrali novca da bi umrli od trovanja metalom.
I to što tvrdis nije medicina nego trkeljenje baba. Da je to bila znanost, nema kompanije koja bi preživjela. Kao da konkurencija ne bi jedva dočekala...
A koji sad vi ? Na koga misliš ?
Zašto misliš da bi se neka grupacija trebala suprostaviti vladajućima, koorporacijama..?
Zašto ti nikada ne digneš glas u borbi za istinu i pravednost, nego namećeš da je to dužnost drugih.
Beny je dao dobar primjer, ali takovih je danas koliko god hoćeš, nažalost.
Ovim postom MontyZg, si samo potvrdio da je znanost itekako u službi koorporacija, i kao takova gubi svoju bit.
Znanost i dalje postoji, i postojati će dok je ljudi, no u obliku kojemu se danas prikazuje, podosta uzima ulogu opravdanja za ono što se ćini, a što nije dobro.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 23:24   #56
Finite s rima zaslađivačima, tema je sunce
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 23:31   #57
Sve " znanje " o suncu se svodi na promatranju kojekakvim umosklepinama koje ništa ne dokazuju nego samo pretpostavljaju/procjenjuju .
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 08:08   #58
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Sve " znanje " o suncu se svodi na promatranju kojekakvim umosklepinama koje ništa ne dokazuju nego samo pretpostavljaju/procjenjuju .
mozda da nam ti, kao poznati "istrazivac", pojasnis kako bi se Sunce moglo proucavati osim opazanjem?
na koje "umosklepine" mislis (to se samo tako kaze)?
na osnovu kojeg ti "znanja" procjenjujes da je tako ili trkeljas i pises debilane kao i obicno?

podsjetio bih te da jos nisi odgovorio na postavljeno pitanje (ne samo na ovoj temi).
mozda mozes, naravno svojim rijecima, napisati kako Sunce proizvodi toliku energiju ako je kristal, kako si napisao...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 10:41   #59
Quote:
HepokS2 kaže: Pogledaj post
Ako tražim njegovo dokaz da postoje, ne znači da ja tvrdim da ne postoje.
Samo, trebaš obratiti pažnju na tekst. Lun je napisao sljedeće: "ima li svaki paralelni svemir svoje i drugačije fizikalne zakone?".

Iz ove rečenice proizlazi tvrdnja da je postojanje paralelnih svemira dokazano.

Koliko je meni poznato, ta tvrdnja je netočna jer postoje modeli koji pokazuju da postoji mogućnost postojanja paralelnih svemira, isto kao što postoje modeli koji tvrde da je ovo jedini svemir koji postoji.

Dokazanost postojanja paralelnih svemira je vrijedan Nobela. I to ne samo jednog.
Treba čitati s razumijevanjem pa će biti manje nesporazuma.
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Objasni s razumijevanjem što si htio ovim reći ili je i to "lapsus" ili je to samo ispuna tvoje dnevne kvote na ovom pod / forumu .
Ispričavam se što citiram samog sebe. Međutim, to je nužno s obzirom da Lun ne zna, a što je više puta dokazano, čitati s razumijevanjem.

Lun, radi se o sljedećem:
1. Iz tvoje rečenice proizlazi tvrdnja da postoje paralelni svemiri. To je netočno.
2. Moja prva rečenica tvrdi da postoje modeli koji ostavljaju mogućnost postojanja paralelnih svemira.
3. Moja sljedeća rečenica tvrdi da postoje modeli koji negiraju postojanje paralelnih svemira.
4. Stoga je tvoja prva rečenica potpuno netočna.

Je li sad bar malo jasnije?

Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Sve " znanje " o suncu se svodi na promatranju kojekakvim umosklepinama koje ništa ne dokazuju nego samo pretpostavljaju/procjenjuju .
A što drugo možeš oekivati od osobe koja tvrdi da je Sunce kristal.
Lunova teorija o Suncu

Imaš li neki dokaz, ili bar niz indicija koje bi mogle bar malo potvrditi ovu tvoju tvrdnju.
HepokS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 11:11   #60
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
A koji sad vi ? Na koga misliš ?
Zašto misliš da bi se neka grupacija trebala suprostaviti vladajućima, koorporacijama..?
A zašto ne bi? Sloboda misli, izbora i pravo na izbor je jedno od temeljnih prava čovjeka. A mislim na sve one kojima ne paše znanost kad im ruši nebuloze koje trkeljaju i ruše profite od prodaje knjiga naivcima.
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Zašto ti nikada ne digneš glas u borbi za istinu i pravednost, nego namećeš da je to dužnost drugih.
A što radim cijelo vrijeme tu na pdf-u? Dižem glas protiv razmišljanja iz 15. stoljeća, protiv vještica, baba vračara i "neobjašjivih" pojava koje se mogu jako jednostavno objasniti uz samo malo znanja. Evo, pogledaj ovu temu, pročitaj ove postove i ti tvrdiš da su ljudi koji ovdje pišu ikad ušli u osnovnu školu? Njihovo "znanje" je na razini prosječno retardiranih osoba 17 stoljeća. Kad su ljudi spaljivali žene jer su bile "vještice" ako su čuli da noću sova hukne ili su se zatvarali u podrume kad bi "vrag pojeo sunce". Proklinjali i ratove započimali kad bi zima bila duža deset dana i zazivali "gnjev Božji" ako bi palo više od 50 litara kiše kad ne treba. Ti ovdje imaš likove koji tvrde da je sunce kristal, da je nebo "projekcija svevišnjeg".
I umjesto da gledaš na mene, uzmi ogledalo, ili još bolje koju knjigu pa nećeš pričati o faraonima koji lete u tekućem metalu i potvrđivati onakve nebuloze.

Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Beny je dao dobar primjer, ali takovih je danas koliko god hoćeš, nažalost.
Ovim postom MontyZg, si samo potvrdio da je znanost itekako u službi koorporacija, i kao takova gubi svoju bit.
Znanost i dalje postoji, i postojati će dok je ljudi, no u obliku kojemu se danas prikazuje, podosta uzima ulogu opravdanja za ono što se ćini, a što nije dobro.
Tako je, po tebi treba ukinuti znanost i vratiti se u kameno doba gdje možeš pričati što god. Znanost u službi korporacija te je jutros nahranila, dala ti vodu, struju, omogućila da napišeš ovakve gluposti i dat će ti mjesto gdje ćeš sjediti, jesti, pisati, misliti, spavati i da prostiš, srati (mislim na toalet).
Sve te predmete je znanost u službi korporacija proizvela.
Isto tako i sunce, zar misliš da se Sunce istražuje samo zbog ljepote pjega? Nisi pomislio da je stvar u obrani od zračenja, zaštiti sustava komunikacija, o proizvodnji solarne energije, o boljem uzgoju hrane koje nema dovoljno za cijelu populaciju.
A to uzimaš zdravo za gotovo. I to su ti donijele TE korporacije koje pljuješ.

Zato o znanosti nemoj, da ti nije nje, sad ovo ne bi čitao nego bi gledao u nebo i čudio se zašto je Sunce preko dana žuto a nevečer crveno.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:02.