Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2017., 18:02   #1
Brak na čekanju

Pozdrav svima,
U vezi 6 god, godinu i pol od toga u braku. Prošli tjedan mi je žena rekla da želi da se odvojimo. Kaže da već dvije godine nije sretna u vezi i da treba odvojenost da razmisli.
Meni je to u početku bio potpuni šok. Međutim kako vrijeme prolazi shvaćam da nam i nije bilo tako super kako sam ja to sebe uvjeravao. Komunikacija nam je, pogotovo u zadnje vrijeme, jako loša. Svaka rasprava bi završavala svađom. Ja sam također dosta forsirao neke stvari i tražio od nje da promjeni neke navike.
U dodatnom razgovoru s njom gdje sam joj pokušao objasnit da sam spreman radit na našim problemima sam dobio odgovor da je to sve super šta ja pokušavam, ali da je nju sve to gurnulo preko ruba i da treba vremena da prvo sama sa sobom riješi neke probleme, tj kaže da je uvijek sve radila pod prisilom drugih, prvo roditelja onda mene, pa da je tako i ušla u brak. Tako da treba vremena da prvo bude sretna sama sa sobom, a onda tek može razmišljat o vezi, tj da li se trudit spašavat našu ili nać nekog novog.
Prve 4 god veze je bila sretna i zadnji put mi je rekla da me voli pred dva tjedna. Moja ljubav prema njoj nikad nije nestala iako sam joj to slabo pokazivao.
Da li tu postoji ikakva šansa ili da ju ostavim na miru i nastavim sa svojim životom koliko god mi to bilo teško? Koliko pronalaženje sebe može trajati? Da li je to uopće moguće?
rs500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:25   #2
Mislim da je ključ u tome što je rekla da je u vaš brak ušla zbog pritiska drugih, a ne jer je ona to željela.

Mislim da je teško spasiti brak koji ona nikad nije ni željela, ali ako je stvarno voliš onda vrijedi pokušati, za početak joj barem pokaži da je voliš umjesto da joj to samo govoriš.
shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:32   #3
Ali sad smo u braku, a ja sam smatrao da se u našem odnosu ne mjenja ništa nakon ulaska u brak.

kako da joj to pokažem kad me ne želi blizu sebe?
Pokazivao sam ja da ju volim samo na stvarima koja sam smatrao da su bitne, sređivanje stana, financije, brinuo sam se da joj nikad ništa ne fali, samo sam zanemario trudit se u stvarima koje su njoj bile bitne.
rs500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:36   #4
Nikad neću shvatit ljude koji traže pauzu u vezi Šta se tu ima razmišljat? Ili voliš nekog ili ne Mislim da je to samo drugi način da ti kaže kako je gotovo
__________________
Even your worst day only have 24 hours - Tyson Fury
panther-1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:38   #5
Quote:
panther-1989 kaže: Pogledaj post
Nikad neću shvatit ljude koji traže pauzu u vezi Šta se tu ima razmišljat? Ili voliš nekog ili ne Mislim da je to samo drugi način da ti kaže kako je gotovo
Izgleda da ljubav nekad nije dovoljna...
rs500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:14   #6
Ili je ona od zrelijih i zaista treba vremena da razmisli ili je od onih drugih, koje żele vidjeti dali i kako će im uspjeti s novim (koji najćeśće u takvim slućajevima već postoje), te prema tome dali ima potrebe dalje gurati (doslovce) sa starim.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:17   #7
Malo mi je čudno da je ona već 2 godine nesretna,a ti to uopće nisi skužio,ili jesi,ali nisi obraćao pozornost.Također mi nije jasno zasto je uopće ulazila u brak ako već tada je imala nedoumice(ok,zbog pritiska drugih,ali nije malo dijete...)Općenito kakva vam je bila veza,da li možeš skuziti gdje ste griješili u komunikaciji i postupcima?Bez obzira sto ju nisi nikada prestao voljeti,ljubav se pokazuje djelima...inače sve ostaje samo na riječima.
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:22   #8
Što se tiče pauze u vezi,po meni je nekada ona potrebna da se čovjek sam sa sobom slozi u glavi....da vidi neke stvari iz druge perspektive.Glupo mi je kako svi odmah percipiraju tu pauzu kao a sta će ljudima koji se vole pauza ,već je nasla drugog i te šeme...Nažalost stvarno nije dovoljno nekog voljeti da budes sretan u braku s tom osobom.Ako se ljudi ne slažu i ne postuju ,brak postaju mučiliste u dvoje.Sve dok se ljudi ne zamrze na kraju svega
evelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:32   #9
Quote:
rs500 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
U vezi 6 god, godinu i pol od toga u braku. Prošli tjedan mi je žena rekla da želi da se odvojimo. Kaže da već dvije godine nije sretna u vezi i da treba odvojenost da razmisli.
Meni je to u početku bio potpuni šok. Međutim kako vrijeme prolazi shvaćam da nam i nije bilo tako super kako sam ja to sebe uvjeravao. Komunikacija nam je, pogotovo u zadnje vrijeme, jako loša. Svaka rasprava bi završavala svađom. Ja sam također dosta forsirao neke stvari i tražio od nje da promjeni neke navike.
U dodatnom razgovoru s njom gdje sam joj pokušao objasnit da sam spreman radit na našim problemima sam dobio odgovor da je to sve super šta ja pokušavam, ali da je nju sve to gurnulo preko ruba i da treba vremena da prvo sama sa sobom riješi neke probleme, tj kaže da je uvijek sve radila pod prisilom drugih, prvo roditelja onda mene, pa da je tako i ušla u brak. Tako da treba vremena da prvo bude sretna sama sa sobom, a onda tek može razmišljat o vezi, tj da li se trudit spašavat našu ili nać nekog novog.
Prve 4 god veze je bila sretna i zadnji put mi je rekla da me voli pred dva tjedna. Moja ljubav prema njoj nikad nije nestala iako sam joj to slabo pokazivao.
Da li tu postoji ikakva šansa ili da ju ostavim na miru i nastavim sa svojim životom koliko god mi to bilo teško? Koliko pronalaženje sebe može trajati? Da li je to uopće moguće?
Ovisi na koju stranu ce je odvesti vasa razdvojenost. Ako odvajanje za nju znaci napokon sloboda i disanje punim plucima, to znaci da je taj brak za nju bio samo prisila i nesto u cemu se ne osjeca kao svoja, niti brak povezuje s necim pozitivnim.
Ali isto tako je moguce i da se osjeti sretnom ali da joj pocnes faliti. Mozda je bila sretna s tobom dok netko nije poceo planirati vas brak umjesto nje ili vas oboje. Iz nekog razloga je presutjela da joj to ne odgovara i tu je zapelo. I vjerojatno je od tada i krenulo silaznom putanjom jer se ona osjecala kao u kavezu.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:40   #10
Ponekad bi skužio da nešto ne valja, ali bi to pripisao tom danu, događaju, danima u mjesecu... tj. znala je i govorit da je nesretna, ali bi onda za dva sata rekla da me voli pa bi ja to zanemario. sad vidim da mi je cijelo vrijeme bilo pod nosom...
Najveći problem nam je bila komunikacija, koja je s vremenom postajala sve gora.
Također smo karakterno jako različiti, što je u početku bilo super, kasnije je radilo probleme.
Ja sam definitivno prekasno skužio probleme, ali sam joj napisao gdje mislim da sam griješio i kako to namjeravam ubuduce pokušat popravit.
Prilično sam siguran da nitko drugi ne postoji...
rs500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:40   #11
Žena ništa nije prošla u životu. Od roditelja je došla k tebi. Uvijek se osjeća kao da nije samostalna.
To je problem mnogih koji se rano ožene.
U životu bi trebalo proživjeti sam neke godine npr. od 20 do 30 i sve proći, onda možeš na miru biti u braku i imati djecu.
Nije ona jedina, ima nas puno takvih.
Pusti ju da razmisli o svemu. Možda je to samo faza.
Nadam se da nemate djecu.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:42   #12
I ja sam jedan od tih koji su ju forsirali u brak... smatrao sam da je samo u strahu od vjencanja...
rs500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:43   #13
Quote:
evelyn kaže: Pogledaj post
Malo mi je čudno da je ona već 2 godine nesretna,a ti to uopće nisi skužio,ili jesi,ali nisi obraćao pozornost.Također mi nije jasno zasto je uopće ulazila u brak ako već tada je imala nedoumice(ok,zbog pritiska drugih,ali nije malo dijete...)Općenito kakva vam je bila veza,da li možeš skuziti gdje ste griješili u komunikaciji i postupcima?Bez obzira sto ju nisi nikada prestao voljeti,ljubav se pokazuje djelima...inače sve ostaje samo na riječima.
Ne malo ljudi ima tako da prodje izvjesno vrijeme pa i godine dok skuże da npr vole ali nisu sretni u tom partnerstvu, a za njegovo postojanje a gdje tek razvitak, potrebno je oboje.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:43   #14
imamo oboje preko 30, nemamo djece.
rs500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:44   #15
Quote:
rs500 kaže: Pogledaj post
I ja sam jedan od tih koji su ju forsirali u brak... smatrao sam da je samo u strahu od vjencanja...
To je greška. Ona je bila zaljubljena i mislila da će sve biti ok kad se uda.
Sad se 'otrijeznila' od ljubavi i vidi da to nije to.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:45   #16
pa bili smo u vezi 4 god prije braka, mislim da je zaljubljenost prošla
rs500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:46   #17
Quote:
rs500 kaže: Pogledaj post
imamo oboje preko 30, nemamo djece.
Pa dobro, vi niste tako mladi. Ja sam mislila da ste u ranim 20im.
Onda je vjerojatno presudila razlika u karakterima.
To je ispočetka zanimljivo, ali u braku zna biti jako teško.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:48   #18
Quote:
rs500 kaže: Pogledaj post
I ja sam jedan od tih koji su ju forsirali u brak... smatrao sam da je samo u strahu od vjencanja...
Obicno su zene te koje forsiraju brak
Vjerojatno je bila ljubazna i nije htjela da mislis da te ne voli. Pretpostavljam da je u brak usla iz ljubavi, ocekujuci da ce nelagoda koju osjeca proci s vremenom, ali taj osjecaj je postajao samo sve jaci i neponosljiviji za nju, i samo je tonula sve dublje i dublje u nezadovoljstvo, samocu i odvajanje od tebe. Steta sto nije razgovarala s tobom. Ili sto ti nisi vec prije shvatio koliko je potonula.
Kakvi ste kao partneri? Volite provoditi vrijeme zajedno?
Ima li povezanosti, smijeha, prisnosti?
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:48   #19
Zašto si forsirao brak?
Meni todjeluje ko da si predosjetio da bi ju mogao izgubiti,pa su brže bolje požurio se ubračiti..?
Možda griješim..
I kako misliš,volio si je,a nisi pokazivao?
Da nisi ju uzimao možda odveć zdravo za gotovo,jel to misliš ili?
Što se tiče ovoga da ti je rekla da je već nesretna,a da ti nisi odreagirao, vjerujem da je itekako moguće (poučena svojim iskustvima).
No ima razlika:dal' je nesretna sama u sebi ili je nesretna sa tobom .
Zato možda i traži pauzu da razbistri misli i vidi šta je u pitanju..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:49   #20
Ako se ne prilagodite jedno drugom i ako niste spremni na kompromise, bolje je da prekinete sada, nego kad budete imali djecu. Ljudi u 30im godinama su već zreli i znaju jako puno.
Ja sam se udala sa 21, tako da se to ne može ni usporediti.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:27.