Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2007., 10:06   #241
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
Ja imam još 2 mjeseca do svadbe. jel kasnim sa papiraima? Nekako mi se neda još to ići raditi sve odgađam...

to ovisi do tvog svecenika, kad zeli da mu donesete papire. nas svecenik je rekao da donesemo mjesec dana prije i tad ce nas tek najaviti u crkvi.
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 10:09   #242
Quote:
norah kaže: Pogledaj post
to ovisi do tvog svecenika, kad zeli da mu donesete papire. nas svecenik je rekao da donesemo mjesec dana prije i tad ce nas tek najaviti u crkvi.
Norah, mislim da Ana77 misli na vjenčanje kod matičara.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 10:22   #243
AHA....
kokolina 05.02. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 10:35   #244
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
Ja imam još 2 mjeseca do svadbe. jel kasnim sa papiraima? Nekako mi se neda još to ići raditi sve odgađam...
Ne kasniš draga, čak dapače... ni ne možeš po papire još jer tek 40 dana prije vjenčanja možeš riješit sve kod matičara
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 10:39   #245
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
Norah, mislim da Ana77 misli na vjenčanje kod matičara.

kakva zbunjola.
ok, ne kasni
norah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 11:01   #246
ana77 s papirima ne kasniš, to se nosi nekih 30 dana prije, jedino za termin i u koliko sati sada već trebaš dogovorit da ne bude uuups.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:43   #247
Quote:
Plavooka Sanja kaže: Pogledaj post
Kokolina, Norah se udaje u Bosni i Hercegovini, a tamo se zakonski ne možeš vjenčati samo u crkvi (kao kod nas), već u matičara, pa onda u crkvi. Znači, kao što se i prije kod nas tako radilo.
da, ali ako se i kod nas ženiš u crkvi prije toga moraš u matični ured da ti oni izdaju vjenčane listove
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 15:50   #248
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
da, ali ako se i kod nas ženiš u crkvi prije toga moraš u matični ured da ti oni izdaju vjenčane listove
Ali, ne moraš proći ceremoniju vjenčanja kao prije, a u BiH moraš. Ovdje samo nam izdaju te listove, ali nema cijele svite i strke vjenčanja kao što se prije išlo u matičara, nakon pola sata je bilo vjenčanje u crkvi.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 22:23   #249
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
Ja imam još 2 mjeseca do svadbe. jel kasnim sa papiraima? Nekako mi se neda još to ići raditi sve odgađam...
Ana, sređuj papire!
Pa kaj nije svadba na otvorenom? Podsjeti me pls tko će vas vjenčati, svećenik kojeg vi dovodite ili tamo iz župe?
Nije da te plašim, ali moji frendovi su imali strašne muke s papirima tamo..
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:37   #250
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Ana, sređuj papire!
Pa kaj nije svadba na otvorenom? Podsjeti me pls tko će vas vjenčati, svećenik kojeg vi dovodite ili tamo iz župe?
Nije da te plašim, ali moji frendovi su imali strašne muke s papirima tamo..
heh ... ma mi će mo ovaj papirnati dio riješiti ipak kod matičara. Ne daju mi se toliki novci za izlazak na teren. Mislim da su mi rekli nešto oko 3500-4000kn A vjenčat će nas svećenik koji će doći iz Zg (nije katolički) samo crkveno tako da za njega netrebam nikakve papire osim ovog koji potpišemo da smo u matičnom vjenčani. Ali pošto sam rođena u Sarajevu neznam kako da dođem do svog rodnog lista pa me zato frka. Nije mi do sad nikad trebao tako friški rodni list.
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:47   #251
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
heh ... ma mi će mo ovaj papirnati dio riješiti ipak kod matičara. Ne daju mi se toliki novci za izlazak na teren. Mislim da su mi rekli nešto oko 3500-4000kn A vjenčat će nas svećenik koji će doći iz Zg (nije katolički) samo crkveno tako da za njega netrebam nikakve papire osim ovog koji potpišemo da smo u matičnom vjenčani. Ali pošto sam rođena u Sarajevu neznam kako da dođem do svog rodnog lista pa me zato frka. Nije mi do sad nikad trebao tako friški rodni list.
Tak su i oni - matičar pa onda svećenik. Samo kaj su se ovi u Garešnici bili bunili pa radili frku svećeniku bez ikakvog razloga.. draga, put u Sarajevo i sredi to odmah da budeš mirna, i ja skupa s tobom
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 23:56   #252
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Tak su i oni - matičar pa onda svećenik. Samo kaj su se ovi u Garešnici bili bunili pa radili frku svećeniku bez ikakvog razloga.. draga, put u Sarajevo i sredi to odmah da budeš mirna, i ja skupa s tobom
Ma rado bi ja u Sarajevo - nisam tamo bila barem 16g. ali neznam kad. Koma sam s vremenom.... I da malo offtopic Darko iz VIlle P. mi je zakon!
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 00:02   #253
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
Ma rado bi ja u Sarajevo - nisam tamo bila barem 16g. ali neznam kad. Koma sam s vremenom.... I da malo offtopic Darko iz VIlle P. mi je zakon!
Je, fora je Darkec.. sve se dogovoriš s njim, sve ti predloži, prilagodi se tvojim zahtjevima.. joj, jedva čekam tvoje slikice

A ovo ti je izgleda odlična prilika za otići u Sarajevo.. možeš li uopće na ikoji drugi način riješiti rodni list?
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 00:09   #254
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Je, fora je Darkec.. sve se dogovoriš s njim, sve ti predloži, prilagodi se tvojim zahtjevima.. joj, jedva čekam tvoje slikice

A ovo ti je izgleda odlična prilika za otići u Sarajevo.. možeš li uopće na ikoji drugi način riješiti rodni list?
I ja ih jedva čekam... ali samo ako bude ok vrijeme i dobra prognoza inaće sve pada u vodu.

Rodni list:
Ah neznam ni ja u tome je problem. Pretpostavljam da mi ga u HR neće dati. A što da živim u Americi? Pa nebi valjda morala ići tamo osobno Za faks si mi poslali poštom besplatno ali dugo je trajalo. Jel ima neka cura kakvo iskustvo sa tim. Što ako si rođen izvan Hr - kako dođeš do rodnog lista hitno kad ti treba a da ne moraš putovati u mjesto rođenja?
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 00:20   #255
Ančice,
45 do 30 dana prije dana svoje svadbice moraš ići kod matičara...
__________________
06.09.2008.
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 00:33   #256
Quote:
dvolični blizanac kaže: Pogledaj post
Ančice,
45 do 30 dana prije dana svoje svadbice moraš ići kod matičara...
A kod matičara moram sa Rodnim listom! Znači da sam u velikoj gabuli ako se uskoro ne uputim u Sarajevo.
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 00:37   #257
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
A kod matičara moram sa Rodnim listom! Znači da sam u velikoj gabuli ako se uskoro ne uputim u Sarajevo.
Nazovi sutra općinu na kojoj si sada i pitaj što sa rodnim listom. Bolje nego ovako glavu razbijati, možda možeš sve drugačije srediti..
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 00:40   #258
Quote:
Mayo474 kaže: Pogledaj post
Nazovi sutra općinu na kojoj si sada i pitaj što sa rodnim listom. Bolje nego ovako glavu razbijati, možda možeš sve drugačije srediti..
Imaš pravo. Sam sam ja toliko lijena sa tom papirologijom...mrzim taj dio. Kad bi barem to mogao neko drugi umjesto mene. takvi smo ti mi umjetnici čim dođe do nekih procedura i knjiga i papira...odma mi se neda. Ali morat ću se natjerati.
A kutijice za pozivnice sam savijala pola nedjelje u ateljeu
__________________
___________________
https://sladananovak.com
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 08:55   #259
Quote:
ana77 kaže: Pogledaj post
A kod matičara moram sa Rodnim listom! Znači da sam u velikoj gabuli ako se uskoro ne uputim u Sarajevo.
Ne rodni list nego izvadak iz matice rodenih!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 09:00   #260
Ashley, jel su ti dali kakav slobodni list u matičara? I to onda nosiš u crkvu?
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.