Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2004., 18:13   #41
80$ uopce nije skupo, pa nije to Las Vegas da spavas u hotelu za 20$ na noc.

Za atrakcije pogledaj ovu adresu:
http://www.nyctourist.com/topten_alltime.htm
meni je NYC najljepsi kad se gleda iz NJ, i to sa JFK blvd easta, al to ti neki lokalni mora objasniti kak se do tamo dolazi. Otprilike, odes na busic koji stane izmedju 7-8-9 avenije i 42-e ulice, zaboravih i vozis se za 2$ do tog blvd-a (jedno 2-3 stanice, zaustavis bus kad ugledas Manhattan). Pogled je famozan, bolji od pogleda iz liberty state park.
Evo nasla sam bus koji ide tuda (PDF):
http://www.njtransit.com/pdf/bus/T1128.pdf na drugom listu je mapa kuda vozi

I naravno Central park uzduz i popreko jer je svaki dio prica za sebe i mijenja se svakih par metara.

__________________
Oh, if all the little raindrops were lemondrops and lollipops, oh, what a rain that would be!
Standing outside, with my mouth open wide Singing La la la la, la la la, la la la, la la la
Issa is offline  
Old 06.08.2004., 11:13   #42
NYC u decembru?

Isao bih u LA sredinom decembra i imam priliku da provedem i par dana u New York-u (idem Beograd-NY oko 10.dec pa onda negde 14.dec NY-LA).
U USA sam bio nekoliko puta ali u NY, nikad. Moje pitanje je-da li je tada previse hladno za NY? Cuo sam da je dosta vlazno i da ume da bude vrlo, vrlo neprijatno za setnju i bilo kakvo razgledanje grada i sl. Posto idem sa devojkom, a za nju bih mogao sve da kazem osim da dobro podnosi hladnocu, ne znam sta da radim (da idem sam, ne bi me bilo briga)
Ako ima neko iskustava iz tog perioda ili neko ko zivi u NY, molio bih da mi da savet. Da li da idem direktno za LA ili da 'stanem' usput u NY?

Hvala puno
B011 is offline  
Old 06.08.2004., 11:28   #43
O NY imas na Top Temi: Destinacije pa pogledaj tamo sta pise, mozda nadjes nekaj korisnog.
Indi is offline  
Old 06.08.2004., 12:15   #44
bila sam krajem 11. i pocetkom 12. mjeseca prosle godine. bilo je hladno za popizdit i puhao je uzasno hladni vjetar, mislila sam da cu krepat. jos je zadnji dan poceo padat snijeg, tako da je jfk skoro pa bio zatvoren, avion mi kasnio 5 sati, bilo je pitanje da li ce poletjeti ili ne. ali sve se to zaboravi kad se skuzi da je nyc mrak i da se ima sta za vidjet i radit. ja bih ti preporucila da provedes par dana tamo bez obzira na sve.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 06.08.2004., 13:48   #45
Quote:
xiola bleu kaže:
ali sve se to zaboravi kad se skuzi da je nyc mrak i da se ima sta za vidjet i radit. ja bih ti preporucila da provedes par dana tamo bez obzira na sve.

E takvi komentari mi trebaju!
Ima li jos ko?
B011 is offline  
Old 06.08.2004., 18:28   #46
nyc je bio hladan prosle godine ali nikad ne znas s ovim vremenom jebiga ako ti se da imas klubova koliko hoces ali ti ja ne idem po nyc malo me je strah
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Old 09.08.2004., 18:25   #47
Nije gore nego u BG kad zapuse kosava.
Mozes potrefiti na savim ugodnu zimu, a samo radi potencijalne velike hladnoce propustiti NY bilo bi steta.
U slucaju snijega ulice se brzo ciste i sve je relativno prohodno.
Cijeli grad ionako ne mozete obici pjeske.
Definitivno moras imati toplu odjecu - ne za sminku nego prakticnu i super-toplu zimsku jaketu, sal, kapu, rukavice.
I u slucaju nize temperature i zesceg vjetra ne bih preporucila posjet Kipu slobode.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Old 09.08.2004., 22:51   #48
Quote:
diadora kaže:
Definitivno moras imati toplu odjecu - ne za sminku nego prakticnu i super-toplu zimsku jaketu, sal, kapu, rukavice.
apsolutno. i nemoj slucajno otic na tamo neki cruise na rijeci hudson: ja tuka osla jer sam imala citypass pa kao, da mi ne propadne karta. traje 2 sata, sjedila sam vani jer unutra vise nije bilo mjesta; mislim da sam cijela ta 2 sata plakala od hladnoce; vise me nije zanimao ni prolazak kroz brooklyn bridge, manhattan skyline, kip slobode, ellis island, zivo mi se fuckalo, umrla sam, popizdila sam.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 10.08.2004., 15:49   #49
Hvala svima na odgovorima...imam jos jedno pitanje:
Smestaj!
Ima par stvari na top temi ali bih voleo kad bi jos neko mogao da preporuci neki hotel, motel....
Ostao bih dve ili tri noci (3 ili 4 dana)....Cene su....pa znate i sami.
Za noc u nekom prosecnom hotelu, mogu da odem u Bellagio u Vegas na vikend
(e da, kad sam vec kod toga....koja je fora sa kategorizacijom hotela u USA???? Bio sam malo dokon ma surfovao po www.hotels.com , pa njima je Waldorf Astoria hotel sa 4 zvezice!?!?! Jedini hotel koji sam nasao (kao sto rekoh, bio sam dokon ) sa pet zvezdica je upravo gorepomenuti Bellagio. Pa da se kojim slucajem Crowne Plaza Beverly Hills nalazi u Turskoj, imao bi 6 zvezica a ne 3!koliko ima)

Dakle...dajte neku preporuku za smestaj u NYC a da ipak koliko-toliko bude pristojno
B011 is offline  
Old 10.08.2004., 18:53   #50
ovdje ti je ziva frka sada da sam na tvom mjestu ja bi zaobisao nyc da ne bi ovi arabi roknuli opet a ti da budes maler na krivom mjestu u krivo vrijeme
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Old 11.08.2004., 00:04   #51
Quote:
B011 kaže:
Hvala svima na odgovorima...imam jos jedno pitanje:
Smestaj!
Ima par stvari na top temi ali bih voleo kad bi jos neko mogao da preporuci neki hotel, motel....
Ostao bih dve ili tri noci (3 ili 4 dana)....Cene su....pa znate i sami.
Za noc u nekom prosecnom hotelu, mogu da odem u Bellagio u Vegas na vikend
(e da, kad sam vec kod toga....koja je fora sa kategorizacijom hotela u USA???? Bio sam malo dokon ma surfovao po www.hotels.com , pa njima je Waldorf Astoria hotel sa 4 zvezice!?!?! Jedini hotel koji sam nasao (kao sto rekoh, bio sam dokon ) sa pet zvezdica je upravo gorepomenuti Bellagio. Pa da se kojim slucajem Crowne Plaza Beverly Hills nalazi u Turskoj, imao bi 6 zvezica a ne 3!koliko ima)

Dakle...dajte neku preporuku za smestaj u NYC a da ipak koliko-toliko bude pristojno
ja sam odsjela u hotel metro. cijene su varirale prema tome je li bio vikend ili ne; klasificiran je kao hotel sa 3 vjezdice, a u cijenu ti je ukljucen i dorucak. u samom je centru manhattana, odmah do empire state building i blizu macy's. a do times square-a imas 10 minuta hoda.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 15.08.2004., 17:42   #52
OK, imam jos jedno pitanje:

Da li da uzmem hotel na JFK (sasvim fin hotel je oko $110 soba) i onda do downtown-a idem vozom (nije toliko daleko, kako su mi rekli nekih 12,13milja a od JFK-a do hotela imam dzabe shuttle) ili da sednem u taxi na JFK, odem do downtowna, tamo uzmem hotel (isti kao kod aerodroma bi me kostao blizu $200), ali sam onda na peske maltene od svega sto vredi?

Koliko je taxi od JFK do downtowna (u slucaju da odem u hotel u gradu, ne mogu da vucaram kofere po vozu) a koliko je voz (ako budem u hotelu na aerodromu, onda tamo ostavim stvari i idem vozom do grada)?

U NYC cu biti 3 dana (dva nocenja). Sta biste vi uradili? Usteda mi nije bas zanemarljiva ako budem na JFK (razlika u ceni hotela + cena taxija) ali smestaj u gradu ima dosta prednosti (mogu da odem u hotel kad god hocu).

Dajte Njujorcani, pomagajte....

Hvala puno
B011 is offline  
Old 20.08.2004., 16:54   #53
Mozda ti nije losa ideja da se smjestis u hotel u blizini aerodroma tim vise sto imas free shuttle.
Ne bih ti preporucila taksi od JFK do grada jer ce te oderati . Radije vlak. Ako se ne varam sad ima nova i direktna veza od JFK do grada to mi se cini kao najbolja i najjeftinija solucija jer ionako imas besplatan prijevoz do hotela
Jest da bi mozda bilo ljepse biti u hotelu iz kojeg se isetas u grad ali usteda nije zanemariva.
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Old 21.08.2004., 09:45   #54
ja sam platila taxi od jfk do manhattana (hotel metro, dakle midtown) negdje oo 35-36 USD (ukljucujuci i mostarinu od 2 USD).
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 22.08.2004., 03:01   #55
neznam sto miis pod-neugodno za setnju i razgledavanje-?nekad je dosta hladno,istina...vjetar te odnese po manhattanu,ali ako imas zimsku jaknu,nekaj da ti grije uha i tople cipele-nije bas ni lose!steta kaj ne mozes biti ovde u jesen jer nyc ima svakako najljepsu jesen.
uglavnom najhladniji mjeseci su ovde svakako februar...zato,ono sto ces osjetiti u dec. nije nista!
uglavnom,grad je prekrasan u dec jer je sve vec okiceno,drveca su puna lampica,kestenje se prodaje,pravi gradski zimski ugodaj.bolje nego la u svakom slucaju!
AFRODITA69 is offline  
Old 22.08.2004., 03:06   #56
[QUOTE]B011 kaže:
OK, imam jos jedno pitanje:

Da li da uzmem hotel na JFK (sasvim fin hotel je oko $110 soba) i onda do downtown-a idem vozom (nije toliko daleko, kako su mi rekli nekih 12,13milja a od JFK-a do hotela imam dzabe shuttle) ili da sednem u taxi na JFK, odem do downtowna, tamo uzmem hotel (isti kao kod aerodroma bi me kostao blizu $200), ali sam onda na peske maltene od svega sto vredi?

Koliko je taxi od JFK do downtowna (u slucaju da odem u hotel u gradu, ne mogu da vucaram kofere po vozu) a koliko je voz (ako budem u hotelu na aerodromu, onda tamo ostavim stvari i idem vozom do grada)?

U NYC cu biti 3 dana (dva nocenja). Sta biste vi uradili? Usteda mi nije bas zanemarljiva ako budem na JFK (razlika u ceni hotela + cena taxija) ali smestaj u gradu ima dosta prednosti (mogu da odem u hotel kad god hocu).

Dajte Njujorcani, pomagajte....

Hvala puno
[/QUOTE

licno,meni bi bilo predaleko odsjesti u hotelu kod aerodroma ili vucarati se sa prtljagama po vlaku...narocito ako me zapadne vrjeme kad je spica...inace vlak po gradu je 2$ u jednom smjeru.ako ostajes kratko,onda ti se vise splati uzeti hotel u centru pa makr bio skuplji,ali si blizu svega i bez vucaranja po vlakovima...kud sve,onda i to.samo moje licno misljenje.po manhattanu i nije skupo prevesti se s taxijem s mjesta na mjesto...ali bome iz jfk-a sim ili tam-je.za to dobis sobu u gradu...i vise vremena za razgledavanje umjesto putovanje...
AFRODITA69 is offline  
Old 01.09.2004., 11:12   #57
Ja ti ne bih preporucila smjestaj tako daleko od centra. Ja sam bila ovo ljeto i imala sam opciju smjestaja (jeftinijeg) dalje od centra, ali sam se odlucila na drugu (cijenom jos uvijek prihvatljivu) varijantu i mislim da sam dobro napravila. Do JFK-a imas gotovo sat vremena voznje metroom, a za tako kratak boravak u NYC, kakav ti planiras, ne isplati ti se toliko vremena gubiti na putovanje. Previse je toga za vidjeti da bi par sati gubio na transport. Ja i dragi smo imali srece i nasli fin smjestaj na pet minuta setnje od Central parka i isto toliko od Times square-a. Tad si mozes priustiti da jurnes do hotela po vestu jer je zahladilo i u sekundi si nazad u akciji po gradu. Smjestaj nas je kostao 85$ po noci. Nije bio neki ludi komfor, ali je bilo cisto i ok. Mala sobica sa friziderom, cak i tv-om (nije da mi je trebao). Jedino nismo imali vlastitu kupaonu, vec smo ju dijelili s jos dvije sobe. No, u sobi imas lavabo pa nije toliki bed. A tusiranje u japankama.
Blago tebi...jos nisam vidjela NYC zimi....a bas bih rado...
Ako ces trebati adresu ovog hotelcica, javim ti.
shoosha is offline  
Old 01.09.2004., 11:18   #58
Jos jedna opaska....moj ti je prijedlog da od aerodroma do grada odes metroom. Tjedna karta za metro je 20$ (da li dolar vise ili manje...ne mogu se sjetiti) i onda se za tu lovu vozas cijelo vrijeme boravka tamo. Metro je uvijek brzi od auta... Jedino ako si zelis priustiti dolazak u grad i odmah malo razgledavanje. Prvi put sam i ja stigla taksijem i bas sam bila ostala paf...bila je noc i vozis se preko mosta i gledas sve one osvjetljene nebodere i mostove ...uh...ma tad sam se valjda zaljubila u taj gradic...
shoosha is offline  
Old 02.09.2004., 03:13   #59
Quote:
shoosha kaže:
Ja ti ne bih preporucila smjestaj tako daleko od centra. Ja sam bila ovo ljeto i imala sam opciju smjestaja (jeftinijeg) dalje od centra, ali sam se odlucila na drugu (cijenom jos uvijek prihvatljivu) varijantu i mislim da sam dobro napravila. Do JFK-a imas gotovo sat vremena voznje metroom, a za tako kratak boravak u NYC, kakav ti planiras, ne isplati ti se toliko vremena gubiti na putovanje. Previse je toga za vidjeti da bi par sati gubio na transport. Ja i dragi smo imali srece i nasli fin smjestaj na pet minuta setnje od Central parka i isto toliko od Times square-a. Tad si mozes priustiti da jurnes do hotela po vestu jer je zahladilo i u sekundi si nazad u akciji po gradu. Smjestaj nas je kostao 85$ po noci. Nije bio neki ludi komfor, ali je bilo cisto i ok. Mala sobica sa friziderom, cak i tv-om (nije da mi je trebao). Jedino nismo imali vlastitu kupaonu, vec smo ju dijelili s jos dvije sobe. No, u sobi imas lavabo pa nije toliki bed. A tusiranje u japankama.
Blago tebi...jos nisam vidjela NYC zimi....a bas bih rado...
Ako ces trebati adresu ovog hotelcica, javim ti.
hmmmmmm,ovo mi se nekak cini sugavo!
prvo citam pa sve ne mogu vjerovati samo 85%...al kad si rekla djelenje kupaone pa japanke...mozda zimi ni nema grijanja.i to se desava!i nije ugodno!specijalno kad to odnese facu na manhattanu.
AFRODITA69 is offline  
Old 02.09.2004., 11:22   #60
to je vise hostel nego hotel, ali ima i soba za dvije osobe. imali smo klima uredjaj u sobi, pa vjerujem da imaju i grijanje (iako bi trebalo provjeriti, za svaki slucaj). naravno, daleko je to od neke raskosi, ali je stvarno ugodno, cisto i ok, osobito kad si kratko u gradu i vecinu dana provodis van sobe. slazem se da je dijeljenje kupaone malo problematicno, ali lavabo u sobi ipak malo anulira taj nedostatak. svi hoteli u blizini (dva bloka dalje) bili su po 300$ noc i mi smo bili jako zadovoljni ovim sto smo nasli.
shoosha is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.