Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2017., 15:16   #681
Kako nista nije doslo,a 8.mj prosao???
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 17:22   #682
Thumbs down

Pa ne dolazi svima u 8.mj, vec od tada pocinju isplate
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 18:08   #683
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
Kako nista nije doslo,a 8.mj prosao???
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Pa ne dolazi svima u 8.mj, vec od tada pocinju isplate
Na stranici Porezne uprave jasno i glasno sdtoji: "Poreznim obveznicima kojima još nije izvršen povrat više plaćenog poreza na dohodak isti će biti isplaćen do kraja 8. mjeseca 2017. godine."

Ja se upravo dopisujem s njima. Nakon par upita udostojili su se odgovoriti da javim u nadležnu ispostavu. Čak su i telefon naveli. Sutra ćemo ujutro probati.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 20:15   #684
ni meni nije nista sjelo, morat cu sutra zvati ispostavu
bemtikru is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 14:17   #685
Jel istina da to dodje nelosa svota? Oko 1000kn? Ja san prosle god ima oko 7mj rads na 2 poslodavca.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
lukaXXkralj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 14:43   #686
Meni je prosle godine sjelo oko 1500 kn. Ove nista. Kazu netko je kod njih u poreznoj nesto krivo unio, i to je to, nikom nista... Jebo im pas mater nesposobnu, rade babe od 100 godina, a nemaju pojma o nicemu, pisaci stroj je za njih svemirska tehnologija, a kamoli racunalo.
bemtikru is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 17:10   #687
Ne unose ništa babe iz porezne, unose isplatitelji preko JOPPD obrazaca kroz sustav e porezne.
Od 2014. godine.
Tak da si provjeri sa isplatiteljima (plaće, honorara, šta već imaš , da li su ti uopće uplatili išta poreza) i provjeri imaju li u poreznoj tvoje ispravno boravište ili prebivalište (što već).

Koliko si poreza uopće platio i koliko si osobnih odbitaka iskoristio u 2016.?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 17:12   #688
Quote:
lukaXXkralj kaže: Pogledaj post
Jel istina da to dodje nelosa svota? Oko 1000kn? Ja san prosle god ima oko 7mj rads na 2 poslodavca.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Kako kome. Nekom dođe 100 kuna, nekome par tisuća kuna. Niti su svi plaćali isti porez, niti koristili iste olakšce. Tak da se iznosi povrata razlikuju.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 21:43   #689
Radim na istom mjestu ko i zadnjih par godina, zivim na istom mjestu, doprinosi i porezi se skidaju s place ko i uvijek. Ali ove godine nemam pravo na povrat, zasto, to nitko ne zna. Za olaksice i odbitke ne znam niti sta su, niti kako se koriste.
bemtikru is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 21:58   #690
Nova pravila za uzdržavane članove!!! Unuci više ne bi mogli biti uzdržavani članovi, kao ni bake i djedovi unucima!Ima još promjena, članak u Večernjem. Nevjerojatno! Ovome se nisam nadao, a osobno će me pogoditi barem 5 puta jače od eventualnog poreza na nekretnine!
morgen is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 09:19   #691
Quote:
bemtikru kaže: Pogledaj post
Radim na istom mjestu ko i zadnjih par godina, zivim na istom mjestu, doprinosi i porezi se skidaju s place ko i uvijek. Ali ove godine nemam pravo na povrat, zasto, to nitko ne zna. Za olaksice i odbitke ne znam niti sta su, niti kako se koriste.
Ukratko:
ako si čitavu godinu primao normalno plaću, sve redovito i ako nisi selio, ako nisi mjenjao podatke na PK kartici (uzdržavane članove), i ako nisi uopće bio na bolovanju preko 42 dana , ako osim plaće nemaš nikakav drugi honorar, onda nemaš ništa za dobit natrag. Platio si koliko si trebao.

Ali.. ako nisi plaću dobivao redovito (npr. neka plaća ili više njih su kasnile), ako si bio na bolovanju preko 42 dana, ako su tokom godine dodao nekog uzdržavanog člana, ako si možda uz plaću dobio nešto tipa bonus, stimulacije i slično, ako si uz plaću imao neki ugovor o djelu i slično.. onda bi mogao dobit nešto. Al za to si trebo dobiti rješenje.


Morao si do 31.01. dobiti od svog poslodavca nešto što se zove IP kartica. Dakle papir na kojem ti piše koliko si zaradio, bruto, neto, koliko si olakšica koristio i koliko poreza platio. Pogledaj one rubrike gdje ti piše koliki ti je godišnji osobni odbitak (ono što je neoporezivo), i koliko si poreza platio.
Ako imaš popunjeno sve normalno za svih 12 isplata, onda , vjerovatno, nemaš pravo na povrat jer nisi platio previše.
Samo oni koji plate previše imaju pravo na povrat. (logično jel).
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 09:57   #692
Prvi put cujem za ovako nesto. Inace svi koje znam primaju normalno povrat poreza, a tako i ja do ove godine, posto je nase podrucje jos uvijek podrucje posebne drzavne skrbi. Navodno je ovo zadnja godina da imamo taj status.
bemtikru is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:00   #693
Točno.
Al pazi da li taj podatak, tj. oznaku da se radi o potpomognutom području (to se sad tako zove) imaš upisan na svojoj Poreznoj kartici.
Oni koji to nisu upisali (iz nekog razloga), trebali su predati ZPP DOH obrazac i priložiti dokaz (obično potvrdu iz općine).
Oni koji to imaju upisano, ne trebaju ništa.. oni povrat dobiju automatski.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 18:40   #694
2015. sam radio malo manje od 5 mjeseci (stručno osposobljavanje), a u 2016. ostalih cca 7 mjeseci. Cijelo vrijeme trajanja SOR-a primao sam naknadu od 2400 kuna i 380 kuna za putne troškove. U 2015. i 2016. osim navedenog nisam imao nikakvih dodatnih prijavljenih prihoda.

Za 2015. godinu sam prošle godine dobio cca 180 kuna povrata poreza, a za 2016. godinu mi do sada nije stigla nikakva obavijest.

Je li po vama riječ o nekakvoj grešci poreznika, ili je ipak sve u redu?
__________________
TEŠKI ZVUK
Divus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:38   #695
Ne znamo. Pravo na povrat imaju oni koji su preplatili porez, pa im se vrati.
Koliko si uopće poreza platio u 2016.?
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 15:23   #696
Ne znam jer nisam dobio privremeno porezno rješenje za 2016.
__________________
TEŠKI ZVUK
Divus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2018., 17:54   #697
Pozdrav ljudi,

jedno pitanje imam. Uglavnom stari racun HPB-a na koji mi je isplacivan povrat poreza sam zatvorio. Sad me zanima dali ja trebam odnijeti novi broj racuna u poreznu ili ne? Ovaj Hpb-a sto sam zatvorio isto nisam nosio pa je novac redovno sjedao.
itisicro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:08   #698
Pozdrav ljudi.
Molim vas ako je itko imao sličan slučaj da me malo prosvjetli.

Znači 2015.-te sam dala otkaz u jednoj firmi i odmah bez prekida počela raditi u drugoj i to na veću plaću. U 2016-toj mi je došlo rješenje da ja moram platiti 900 i nešto kuna poreza! Znači nemam nikakvu samostalnu djelatnost, ništa sastrane, čisto u tim firmama i to je to. Ja sam prvo pisala prigovor koji mi je odbijen, a onda sam pisala i žalbu, naravno u zakonskom roku. Do danas nikakvo rješenje nisam dobila, a naravno nisam niti platila to jer čekam rješenje o žalbi. Da li postoji nekakav rok u kojem bi oni to morali riješiti jer eto već godinu i nešto je prošlo od te moje žalbe. Bojim se da ne bi ispalo da sam ja svejedno to morala platit pa da mi ne pripisuju neke kamate. Za 2016-tu nisam dobila apsolutno ništa od porezne. Ne znam da li da jednostavno čekam to rješenje, ili da odem možda u poreznu i vidim što je s tim. Strah me samo da ne bi poslije odjednom bio i veći iznos. Ja sam im poslala sa žalbom sve liste plaći od obje firme jer realno, samo su oni mogli nešto zeznuti jer je dug nastao od poreza na dohodak, a ja s tim nemam ništa jer si ne uplaćujem sama plaću... Ima tko slično iskustvo?
Hvala!
Ancica-B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 23:10   #699
Quote:
Ancica-B kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudi.
Molim vas ako je itko imao sličan slučaj da me malo prosvjetli.

Znači 2015.-te sam dala otkaz u jednoj firmi i odmah bez prekida počela raditi u drugoj i to na veću plaću. U 2016-toj mi je došlo rješenje da ja moram platiti 900 i nešto kuna poreza! Znači nemam nikakvu samostalnu djelatnost, ništa sastrane, čisto u tim firmama i to je to. Ja sam prvo pisala prigovor koji mi je odbijen, a onda sam pisala i žalbu, naravno u zakonskom roku. Do danas nikakvo rješenje nisam dobila, a naravno nisam niti platila to jer čekam rješenje o žalbi. Da li postoji nekakav rok u kojem bi oni to morali riješiti jer eto već godinu i nešto je prošlo od te moje žalbe. Bojim se da ne bi ispalo da sam ja svejedno to morala platit pa da mi ne pripisuju neke kamate. Za 2016-tu nisam dobila apsolutno ništa od porezne. Ne znam da li da jednostavno čekam to rješenje, ili da odem možda u poreznu i vidim što je s tim. Strah me samo da ne bi poslije odjednom bio i veći iznos. Ja sam im poslala sa žalbom sve liste plaći od obje firme jer realno, samo su oni mogli nešto zeznuti jer je dug nastao od poreza na dohodak, a ja s tim nemam ništa jer si ne uplaćujem sama plaću... Ima tko slično iskustvo?
Hvala!
Ako si bez prekida radnog odnosa prešla iz jedne firme u drugu, onda ti je za taj mjesec , očito priznat osobni odbitak u obje firme, tj. dvostruko.
A to tako ne ide.
Svatko od nas ima pravo na 12 osobnih odbitaka u godini , a tebi su očito priznali 13. (u jednom mjesecu duplo, tj i jedna i druga firma ).
Trebala si to platiti.
Žalba će ti biti odbijena, (kada.. to samo nebo zna jer spora je administracija) i morat ćeš to platiti skupa s kamatama.

Trebala si , po primitku rješenja zatražiti savjet knjig servisa koji bi ti to sigurno objasnili.
Odi u poreznu upravu i riješi to jer ti idu kamate. Čudno je da ti već i ovrhu nisu poslali (al spora im administracija.. pa će to vjerovatno uslijediti).

BTW, to što ti fizički ne plaćaš porez i prirez , već to za tebe radi poslodavac , ne znači da nisi porezni obveznik. Jer jesi porezni obveznik. Odi u poreznu i riješi to. Možeš dogovoriti i plaćanje na rate ako ti je sad to neki veći iznos.
Nemoj čekati da ti pošalju ovrhu jer ćeš i taj trošak morati platiti uz glavnicu i kamate.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:03   #700
Pozdrav ljudi, radio sam prošle godine na izborima, dva kruga, i prije 3 4 dana sam dobio nekakvo rješenje o povratu, tj neku tablicu. Zna li netko hocu li ja na temelju toga dobiti neki povrat poreza? Nisam detaljno gledao, po krugu izbora smo dobijali 300kn, dakle 600 ukupno, na toj tablici stoji da je sveukupno uplaćeno 900kn. Je li moguce da cu dobit 300 kuna povrata na osnovu ta dva kruga
wawrinka1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:24.