Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.10.2010., 00:45   #161
Quote:
4wendy kaže: Pogledaj post
znači iskljućivo rodnim listom, (to mi je malo cudno jer samohrani roditelj moze biti i netko tko ima oca upisanog u rl), takoder sam negdje naisla na podatak da moram ovjeriti izjavu da sam samohrani roditelj kod javnog biljeznika?

hvala budem isla i u centar, tamo svakako moram jer ce me pozvati da se ocitujem o ocu, pa cu sve dalje pitati.

hvala na odgovorima
pozdrav
po našem zakonu - ne.

samohrani si roditelj (u ovom slučaju majka) ako dijete NEMA oca. (umro je ili nije upisan)

rastavljeni često misle da su samohrani zato jer su rastavljeni, što nije točno
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2010., 10:20   #162
Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
po našem zakonu - ne.

samohrani si roditelj (u ovom slučaju majka) ako dijete NEMA oca. (umro je ili nije upisan)

rastavljeni često misle da su samohrani zato jer su rastavljeni, što nije točno


moje dijete ima upisanog oca u rodni list pa se ja vodim ko samohrani roditelj rodni list ne dokazuje to...recimo ja imam specifičnu situaciju i potvrdom zatvora da je on tamo ja sam samohrani roditelj bez obzira što smo na istoj adresi i sve ostalo...ali ako tata nije prisutan da prizna dijete i ti kod prijave djeteta kažeš da oca nema onda si automatski samohrana i to moraš potvrditi na CZSS,u protivnom oni traže da kažeš ko je otac i njega zovu na razgovor u CZSS da se očituje zašto ne prihvaća dijete i neznma šta to su onda procedure neke

a rastavljeni roditelji po samoj mojoj logici nisu samohrani samo su rastavljeni
__________________
mamin zmaj.....http://lb3f.lilypie.com/Pa1Xp1.pngzmajica broji
sssunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 12:48   #163
Thumbs up Sada sam samohrani otac..

eto me u ovoj ulozi....ako može koja rjeć podrške
lyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 13:05   #164
mogu ja prva??u jednu ruku velika je to i teska uloga trebat ce vam vremena da se priviknete,uhodate,poslozite sve stvarcice,al ujedno imas veliku motivaciju da se sredis sto prije(neznam koliko je djecice i kolika su)da sto manje osjete nedostatak druge strane i da se ne osjecaju zapostavljeno i nevoljeno bez obzira na to sto su se roditelji rastali......samo hrabro naprijed
malena curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 16:58   #165
Samo hrabro. Uz puno ljubavi sve ce biti dobro!
R-winter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 17:04   #166
Quote:
malena curica kaže: Pogledaj post
bez obzira na to sto su se roditelji rastali......:
mali ispravak..

razvedeni roditelj nije samohrani roditelj..
samohrani roditelj je roditelj a drugi roditelj je umro, oduzeta mu je poslovna sposobnost, nepoznat (nije ni upisan u maticu rođenih djeteta), na izdržavanju je kazna dugotrajnog zatvora..

nije da pravno šiljim ali oko ovog termina su najveće zabune i razvedeni roditelji kojima je dodjeljeno dijete na brigu i skrb često misle da imaju neka prava kao samohrani a nemaju jer nisu samohrani...

pokretaču teme želim svu sreću ovog svijeta
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 17:08   #167
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
mali ispravak..

razvedeni roditelj nije samohrani roditelj..
samohrani roditelj je roditelj a drugi roditelj je umro, oduzeta mu je poslovna sposobnost, nepoznat (nije ni upisan u maticu rođenih djeteta), na izdržavanju je kazna dugotrajnog zatvora..

nije da pravno šiljim ali oko ovog termina su najveće zabune i razvedeni roditelji kojima je dodjeljeno dijete na brigu i skrb često misle da imaju neka prava kao samohrani a nemaju jer nisu samohrani...

pokretaču teme želim svu sreću ovog svijeta
i ja tako mislim slazem se....
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 17:15   #168
tu je još okolnosti koje čine samohranog roditelja ali samohran nije nikako razveden a drugi roditelj doprinosi uzdržavanju rješenjem ili presudom suda odnosno na bilo koji način doprinosi roditeljstvu...

baš sam na svom poslu izrazila stav glede samohranih roditelja (koji sam dobila od Uprave u zadatak) i navukla gnjev razvedenih roditelja...

to je bitno raščlaniti jer iz toga mogu izaći mnogi problemi...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 17:16   #169
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
mali ispravak..

razvedeni roditelj nije samohrani roditelj..
samohrani roditelj je roditelj a drugi roditelj je umro, oduzeta mu je poslovna sposobnost, nepoznat (nije ni upisan u maticu rođenih djeteta), na izdržavanju je kazna dugotrajnog zatvora..

nije da pravno šiljim ali oko ovog termina su najveće zabune i razvedeni roditelji kojima je dodjeljeno dijete na brigu i skrb često misle da imaju neka prava kao samohrani a nemaju jer nisu samohrani...

pokretaču teme želim svu sreću ovog svijeta
samohran je i ako drugi roditelj ne plaća alimentaciju
juhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 17:18   #170
Quote:
juhica kaže: Pogledaj post
samohran je i ako drugi roditelj ne plaća alimentaciju
to nema veze sa samohranošću...
to ima veze sa tužbom sudu odnosno ovrhom na plaću...odnosno sa pravnim instrumentarijem da ga se natjera da plaća zakonsku obvezu ali drugi roditelj ne stječe tim činom da je samohran

ne brkajmo kruške i jabuke...

ako otac/majka ima prava da viđa dijete tad i tad.. ako to dijete ima oca/majku - drugi roditelj nije samohran...

jer presudom njemu je dodiljena obveza da uzdržava dijete (koje se ne može odreći pa i da ne radi osim ako mu nije oduzeta poslovna sposobnost tada jest samohran), a to što ne plaća ne izdiže drugog da je samohran....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 17:24   #171
http://vijesti.gorila.hr/gorilopedij...amohrane_majke
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2011., 17:25   #172
Quote:
lyon kaže: Pogledaj post
eto me u ovoj ulozi....ako može koja rjeć podrške

Sretno!!!!! Bit ce to sve super.. Samo uci dijete dobre i postene stvari, skola i sport..
Dobrica mala is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 22:07   #173
hvala svima...:))

Ako vam itko ikada kaže da tata nezna stavljati uvijaće ( U KOSU )....laže.
malo sam tata , a malo mama.....
lyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2011., 22:14   #174
Quote:
lyon kaže: Pogledaj post
Ako vam itko ikada kaže da tata nezna stavljati uvijaće ( U KOSU )....laže.
malo sam tata , a malo mama.....
Svaka cast

Sretno!
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:21   #175
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
mali ispravak..

razvedeni roditelj nije samohrani roditelj..
samohrani roditelj je roditelj a drugi roditelj je umro, oduzeta mu je poslovna sposobnost, nepoznat (nije ni upisan u maticu rođenih djeteta), na izdržavanju je kazna dugotrajnog zatvora..

nije da pravno šiljim ali oko ovog termina su najveće zabune i razvedeni roditelji kojima je dodjeljeno dijete na brigu i skrb često misle da imaju neka prava kao samohrani a nemaju jer nisu samohrani...

pokretaču teme želim svu sreću ovog svijeta
lara može molim te da mi pošalješ nešto zakonsko o tome, jer puno imam problema kad to pokušam objasniti u vrtiću jer se masu roditelja prijavljuje kao samohrani, a razvedeni su i drugi roditelj sudjeluje u odgoju!
samohranom ocu želim svu sreću!!
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 11:27   #176
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a to što ne plaća ne izdiže drugog da je samohran....
a što kad taj drugi roditelje ne plati nikad ništa za svoje dijete, jel onda onaj prvi može reć bar retroraktivno da je bio samohran? kad točno smije reći?
znam ženu koja ima dvoje djece, razvedena, otac te djece nikad nije ni kune dao za njih niti ih ikad viđa (iako i na jedno i na drugo ima pravo i obavezu)

ok, razvedeni roditelj možda PRAVNO gledajući nije samohrani roditelj, ali kod nas se uvriježilo za jednoroditeljske obitelji reći da imaju samohranog roditelja.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 12:10   #177
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
a što kad taj drugi roditelje ne plati nikad ništa za svoje dijete, jel onda onaj prvi može reć bar retroraktivno da je bio samohran? kad točno smije reći?
znam ženu koja ima dvoje djece, razvedena, otac te djece nikad nije ni kune dao za njih niti ih ikad viđa (iako i na jedno i na drugo ima pravo i obavezu)
ne znam baš ide li to tako, mislim da uvijek ostane dužan taj novac za uzdržavanje, i da bi se trebalo moći namiriti iz njegove plaće kad je bude (ukoliko on trenutno npr radi na crno pa nema ništa prijavljeno i tako izbjegava obavezu)
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 12:30   #178
ma, gle, to što on ostane dužan je otom-potom...imam prijatelja kojem je još uvijek, s njegovih 30+ godina, otac po službenoj sudskoj presudi dužan novac za uzdržavanje. al se stalno nešto natežu, stalno neke žalbe jer kao nema za platiti.
mislim da to što je ovom otac i službeno dužan ne negira činjenicu da je njega (i sestru) majka sama othranila.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 15:47   #179
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma, gle, to što on ostane dužan je otom-potom...imam prijatelja kojem je još uvijek, s njegovih 30+ godina, otac po službenoj sudskoj presudi dužan novac za uzdržavanje. al se stalno nešto natežu, stalno neke žalbe jer kao nema za platiti.
mislim da to što je ovom otac i službeno dužan ne negira činjenicu da je njega (i sestru) majka sama othranila.
pa znam, ali u tome i je caka. nisi samohran jer je ovaj drugi dužan novac.
kako ono, "nesavršenost sustava" i ostale pizdarije.

a što će ti retroaktivno dokazivanje samohranosti (ako takvo nešto uopće postoji) kad će tada već tvoje dijete imati djecu
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 16:02   #180
ja nisam mislila na zakonsku samohranost nego čisto da žena koja se stavarno sama samcata brine za djecu i uzdržava ih može reć 'ja sam samohrana majka' bez da joj neki pravnik skoči za vrat i kaže 'a ne! nisi, samo si razvedena, tvoja djeca imaju oca koji je zakonski dužan se brinut za njih, ergo ti nisi samohrana majka'

ovo za retroaktivno sam se sprdala, htjela sam reć 'kol'ko dugo žena mora stvarno sama brinut za djecu da bi se mogla nazvat samohranom?!
rekoh, znam žene koje su 'samo' razvedene, bivši muževi živi, funkcionalni i radno sposobni pa svejedno podižu tu dječicu bez njihove pomoći, financijske niti ikakve druge.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:19.