Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2008., 09:35   #61
Privatne probleme riješavajte privatnim kanalima! Svaka daljnja diskusija u tom smjeru će se zaustaviti a sudionici prikladno nagraditi.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 11:33   #62
....moze li neke preporuke uzgajivaca Dalmatinera!?,....ili pitam na krivom mjestu,.... !?
boles is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 12:28   #63
Što je sa uzgajivačima koji imaju više različitih pasmina u prodaji?

Npr. ovo:
Uskoro će doći novo leglo od pasmina koje držimo i novih pasmina koje ćemo tek nabaviti.

Trenutno u prodaji nudimo:
patuljasti pinč, koker španijel, patuljasti pekinezer (jednobojni, dvobojni), japanski chin,
labrador (zlatno-bijeli, čokoladni, crni), zlatni retriver, bernardinac, njemački ovčar,
rottweiler, newfoundland, njemački boxer, engleski buldog, shar pei i još po neke pasmine.


Vršimo dostavu pasa, te nudimo HOTEL ZA PSE tokom cijele godine.


http://www.lapaloma-zelina.com

Ima li tko kakvih iskustva s njima, u kakvom su im stanju štenci i radi li se o još jednom šverceru
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 12:53   #64
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakvih iskustva s njima, u kakvom su im stanju štenci i radi li se o još jednom šverceru
Ne radi se o šverceru.

Radi se o nečem daleko gorem.
http://svijet-ljubimaca.com/forum/viewtopic.php?t=370
http://foursoftpaws.yuku.com/reply/3...u-Zagrebu.html
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 14:04   #65
Quote:
Tyndall kaže: Pogledaj post
OMFG
Sa ceste je izgledalo odlično, velik prostor, šuma u blizini...
Zato sam se zainteresirao. Znači ništa se ne može napraviti? Neka čovjek i dalje posluje!?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 19:18   #66
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
OMFG
Sa ceste je izgledalo odlično, velik prostor, šuma u blizini...
Zato sam se zainteresirao. Znači ništa se ne može napraviti? Neka čovjek i dalje posluje!?
Je tak je i moja frendica vidjela "lijep prostor, šuma i zelenje" pa kad je ušla u nutra skoro se ispovraćala i umrla od tuge. Frajer je human trash najgore vrste i nemogu vjerovati da i dalje posluje, nikom ništa. Takve bi ja iza ugla, vreću na glavu i tuci dok ne krepa.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 21:41   #67
Ovo treba prebacit u drugi topic, ovdje toj raspravi nema mjesta jer se ne radi o uzgajivaču da ne bi netko što krivo pomislio
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 11:20   #68
Molim uzgajivače da mi pomognu.
Sto me zanima? Imam Westy-a cca 2,5 g star, i htjeli bi ga pariti.
Sada, sto sve treba napraviti, gdje pronaci "partnera", i kako to sve funkcionira.
Troskovi, papiri, itd.

Hvala unaprijed
Untollerant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 11:25   #69
Koliko svaćam, ima rodovnik?
Znači, prvo se trebaš učlaniti u HKS ( predlažem ovaj mjesec jer je niža tarifa do kraja ovog mj.)
Nakon toga psa trebaš odvesti na uzgojni pregled ( ne znam odakle si no pogledaj na službenim stranicama HKS-a imaš rasored uzgojnih pregleda po gradovima ).
Ako zadovolji, pronađeš joj ( ne znam jel ženka ili mužjak?) parnjaka koji također ima uzgojni pregled i pariš.
Za parnjake možeš kontaktirati KHS da ti daju kontakt s uzgajivačima kod nas pa vidiš tko ima za tebe odovarajućeg parnjaka, dogovoriš i to je to otprilike
U vezi parenja i inog ti isto mogu pomoći drugi uzgajivači, možeš i mene kontaktirati, nema problema.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 11:51   #70
Mužjak je. U Zaprešiću sam, tako da se budem raspitao oko pregleda. Ima nekakvo porodično stablo vojvoda ili baruna :kajjaznam:
Ma zanima me dali itko ima kakve savjete oko parenja koje bi bilo poželjno znati. Kako funkcionira sa podjelom štenaca ili ne. Kužite, nov sam u tome svemu, pa nebih htio da me se zafrkne oko necega.
I da naglasim pošto ovdje (kolko čitam) se zna naći "zlih jezika". To ne radim radi para, i to mi nije uopce bitan faktor.
Untollerant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 15:50   #71
Quote:
Untollerant kaže: Pogledaj post
Mužjak je. U Zaprešiću sam, tako da se budem raspitao oko pregleda. Ima nekakvo porodično stablo vojvoda ili baruna :kajjaznam:
Ma zanima me dali itko ima kakve savjete oko parenja koje bi bilo poželjno znati. Kako funkcionira sa podjelom štenaca ili ne. Kužite, nov sam u tome svemu, pa nebih htio da me se zafrkne oko necega.
I da naglasim pošto ovdje (kolko čitam) se zna naći "zlih jezika". To ne radim radi para, i to mi nije uopce bitan faktor.
Sve ti je isto s mužjakom ili ženkicom, učlaniš se u HKS, odeš na uzgojni ( ondje možeš dobiti i potrebnu ocijenu oblika za psa ako nije prije ocjenjivan) i to je to.
Ne znam da li kod nas postoji klub westića pa se sve vezano za to raspitaj u HKS-u, oni će ti sve objasniti, traži ih kontakte drugih uzgjivača pa pričaj s ljudima koji imaju kujice , ako je zgodan tipičan dečko, sigurno će naći i takvu curu

Što se parenja tiče, koliko kužim, zanima te plaćanje? To možeš riješiti da ti se plati novčano, a možeš uzeti i štene, kako se već dogovorite vi i vlansik kujice kao i koliko, raspitaj se malo o cijenama parenja kod drugih uzgajivača.
Što se tiče zarađivanja, ne znam zašto bi to netko mislio, ako imaš tipičnog psa, nema razloga da isti ne ostavi potomstvo i time pridonese svojoj pasmini, a zarade radi, nije ni tebi tvoj pao s nema vjerovatno
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 08:52   #72
Quote:
white alien kaže: Pogledaj post
Što se parenja tiče, koliko kužim, zanima te plaćanje? To možeš riješiti da ti se plati novčano, a možeš uzeti i štene, kako se već dogovorite vi i vlansik kujice kao i koliko, raspitaj se malo o cijenama parenja kod drugih uzgajivača.
Što se tiče zarađivanja, ne znam zašto bi to netko mislio, ako imaš tipičnog psa, nema razloga da isti ne ostavi potomstvo i time pridonese svojoj pasmini, a zarade radi, nije ni tebi tvoj pao s nema vjerovatno
ma što se plaćanja me zanima kako to funkcionira, ali si mi lijepo objasnila, i hvala na tome. Znaci sve je stvar dogovora.

Naravno da nije pao s neba. Imam tipičnog pesa, i da je najvrhunskiji primjerak, za mene bi i dalje bio moj pes, i nikakve pare na svijetu nemogu zamijenit to malo bijelo čudo. Sad nedavno nam je bio ukraden, i ja sam se osjećao kao da mi je netko ruku istrgnuo od tijela. Ma i gore. Kako se uvuku pod tokžu, to je nešto nezamjenjivo.
Hvala na odgovorima, javim se kasnije da velim kak je proslo....
Untollerant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 10:24   #73
Quote:
Šapica kaže: Pogledaj post

to nije posao jer kad radiš i zarađuješ, u uzgoju nema zarade vjerovali ili ne...čak si i na gubitku...
Pa sad.. kako s kojom pasminom, bar ja tako mislim.
Znam curu koja je bez ikakve želje za uzgajivačnicom uzela kujicu s papirima,a danas recimo ima svoju uzgajivačnicu od koje pristojno živi. U jednom leglu ima oko 10 štenaca (jedan više manje), a štenci joj koštaju 1000-1200 €. Mislim da se kod nje dobra lova okreće
__________________
Najljepše je kad odrasteš, a ostaneš dječji stvor, pa svi misle da si velik zato što si profesor. Što si doktor od imena, stručnjak za rakete - a ne znaju da si velik zato što si dijete!
Η αγάπη δεν νικά, αλλά είναι ανίκητη.
Limačica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 13:26   #74
Zavisi i od pasmine ,10 štenaca doga do 3 mjeseca ako jedu kvalitetnu hranu, a moraju da bi se ispravno razvijali, samo pojedu velike količine hrane, znači puno puno novca
Zavisi koliko tko izlaže pse, s kim se ide na parenja, kupuju parnjaci , kako se psi hrane, kako se njeguju.
Primjera radi, mi samo za zaštitu od kožnih parazita damo 500-600 kn mjesečno ( topli mjeseci i krpelji, zaštita ide svakih mj. dana jer su nam psi stalno u prirodi, a krovopije se javljaju i na dvorištu jer smo blizu šume, ono, prekoputa nam je) i to bez štenaca, kad ih nemamo. Štencima moraš zaštitu stavljati i češće, čistiti od crijvenih svaka 2 tj.
Odrasle obično čistimo od crijevnih svaka 3 mj. pa za dva tj. ponavljanje, jedna tura nam dođe 600-700 kn samo za odrasle pse pa x 2, godišnja cijepljenja odraslih bjesnoća + zarazne cca. 2500 kn
Pojedu 1500 -2000 kn mjesečno-odrasli psi
Predprošle godine smo sagradili boxove -velike sa izlocaijom, cijeli pod krovom ( zgrada 4x 16 m), to je izašlo oko 10 000 €
Kućice svaka cca. 700 kn x 7 kom , dakle, oko 5000 kn sve skupa
Srećom, majstore nismo plaćali jer inače bi sve skupa bilo duplo skuplje.

Sad će se naći netko tko će zaključit i reći da to nisu troškovi legla/štenaca nego ostalih pasa no troškovi uzgoja su svi ovi........psi ne mogu spavati na ledini, ne mogu svi ni biti u kući šta god tko mislio , mužjaci pogotovo ( svi skupa bi kuću srušili za pola sata ), a i bez ovih vani imamo punu kuću pasa i sad još 'samo' dvoje štenaca ( 'samo' jer mnogi znaju šta znači imati 4 ili više štenaca cijelo vrijeme u kući, samo na wc papir ti ode 50 kn dnevno, na sredstva za čišćenje podova i inog se skupi tjedno ista svota itd.)

Troškovi samog legla su se navodili xy puta i ako ćete uzgojiti zdravo leglo, enormni su kad se sve zbroji.
Ako ćete uzgajati normalne socijalizirane štence, teško da možete imati dva legla odjednom, čak trebate par mjeseci odmora od štenaca kad odu i koji odu
jer brinuti se za štence, za svakog pojedinačno te za odrasle pse kao i obično je 24 h posao da ne spominjem da mnogi uzgajivači kao i mi imaju i djecu i kuću i svoj redovni posao da bi sve to uopće mogli isfinancirati.
Na izložbu samo s jednim psom na bližoj relaciji ne možete otići bez 1000 kn, sve dalje je preko i oho više
Snimanja kukova, uzgojni pregledi-opet i putovanja na iste, parenja-put i cijena ili evo, mi smo uzeli odraslog parnjaka ( mnogi znaju koliko takav košta) za po jedno parenje s našim kujicama ako da s prvom-drugom dobro leglo, a dalje opet put , a još kad se desi da kuja ostane prazna , ma milina

Onda zašto imati toliko pasa, neki ne rade tako no ako ćete se ozbiljno baviti uzgojem, potrebna vam je selekcija, potrebni su vam uzgojni psi, a nije svaki kojeg odhraniš takav ( ne odraste u takvog) pa ga nećeš zato valjde ubiti ( ima i takvih 'uzgajivača'), ostane ti isključivo kao ljubimac i gotovo.......psi stare, dobiješ leglo-dva- tri i šta onda, nećeš više kuju šteniti, kuju koja ti je dala osnovu uzgoja i šta s njom, ubiti je? pokloniti je iako je strašno vezana za tebe ili šta? Naravno, takvi isto ostaju uživati ostatak svog života tamo gdje su odrasli ili proveli najveći dio svog života.......ja imam boljku da se i odrasli psi koji su takvi došli jako brzo jako vežu za mene i ne pada mi na pamet dati ih bilo kome jer eto, vežem se i ja jednako toliko.
Uz ostale, imamo i križanca koji ima jednake potrebe kao i svi ostali i je , trrošak je ,možda bi bilo previše njega ubrajati u troškove uzgoja jer nema veze s tim, ali na opće iznenađenje iako nas košta i vremena i novaca i njega volimo i on će dočekati, nadamo se, duboku starost ( već ima godina iz sebe) kod nas.
Možda je mana, možda nije, zavisi tko i kako gleda na to, ali mi se jako vežemo za naše pse pa onda i za štence, legala smo imali do sad svega par, dosta štenaca iz tih legala ostavili sebi , uskoro će neki od tih 'štenaca' imati štence, neki koji nisu kod nas već imaju potomstvo i to nas čini sretnima, lijepi zdravi štenci, generacije takvih i kod ljudi koji su stvarno željeli to štene i koji uživaju sa svojim i u svojim psima, a mi smo bili dio toga.
Srce ti brže zakuca kad te nazove vlasnik s nekim dobrim vijestima ili smao da javi kako je , kad napravimo skup naših 'štenaca' i vlasnika pa se družimo i razmjenjujemo iskustva , psi se igraju, nema lljepšeg od toga, to je bar nama, bit svega, a da zbrajam stalno ovako kao sad otprilike i da mi je do toga, odavno bi odustala od svega toga jer u tom slučaju ne bi bilo smisla.
Ljudi koji gledaju na to sa strane ne samo da ne znaju koliko sve to košta novaca, ali još manje znaju koliko je potrebno vremena i noći i dana, znanja ( koje sam skupljaš, naravno), živaca i inog i ne znaju da nema tog posla koji toliko toga zahtjeva, a u biti se toliko malo na kraju plaća u vidu novca.
S psima putuješ, upoznaješ možda puno više ljudi koje inače ne bi, nađeš nove prijatelje istih interesa i tema ( začudo većina ljudi ne voli baš slušati naše pseće priče pa mnogima nismo baš neko društvo zato ste vi tu ), sve stvari neprocijenjive u novcima.
Naravno, naravno da ima uzgajivača koji ne rade tako, koji ulažu minimum u pse i štence, čiji štenci izađu prvi put iz neke rupčage kad kupac dođe po njih, koji nemaju doma starih pasa ( možete jednom pogađati šta se desi s njima kad se iskote), koji štene kuje xy puta do iznemoglosti, koje nije briga za ništa drugo nego zaradu, ali ljudi moji, imate svoju pamet i slobodni ste otići do svakog, upoznati se sa svakim, vidjeti sve uvijete, pse i ispitati sve što vas zanima, oboružati se znanjem prije toga i sami ćete raspoznati i vidjeti tko šta i kako radi.
Kad bi samo veći broj onih koji kupuju štene bili educiraniji i time oprezniji pri tom, ovakvima ne bi ostalo mogućnosti za daljni 'rad'.
Najlakše je pretpostavljati ovo i ono, a samo malo teže zaista saznati kako stoje stvari, a nitko vam ne brani ovo drugo.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 17:09   #75
White alien ,tvoja prica me jos jednom uvjerila da sam bila apsolutni neznalica sto se uzgoja i pasa tice ,kao i previse ljudi koji si s druge strane dozvoljavaju luksuz komentirati necije cijene ,kvalitetu uzgoja i sta ti sve vise znam ! U sve se neki petljaju i pisu gluposti cesto. Najjaci su oni koji pse usporeduju kroz cijenu koju su platili ,zale se na cijene drugog uzgajivaca makar poima nemaju sta iza tih cijena sve stoji ,a vecina njihovih pasa ima jako malo veze sa pasminom jer su se ljudi zeljni love ubacili bez znanja i puno ulaganja u uzgoj pa sada ako pogledamo forume nailazimo na yorksirske terijere prevelikih usiju ,duuuuugih njuski ,leda kao sajli ,nimalo atraktivnih cak i za laika pa se pitam tko dobro ne vidi kada se svi medusobno dive jedni drugima ,a psi su prelosi cak i za kucne ljubimce na stranu ljubav !
Valjda bas zato sto sam imala jako ruzno iskustvo sa ljudima koji su glumili uzgajivace nakon sto sam svaku nadu u ljudsko postenje izgubila vrlo pristupacna zena u Kinoloskom savezu me ljubazno uputila na uzgajivaca koji ne nagovara ,ne filozofira kao ovaj prvi kod kojeg sam nasjela na long story .
Ta uzgajivacica sa kojom sam postala i prjateljica razmislja jako racionalno zna kakve pse ima ,sta poduzima ,ne zali ni lipe potrosene za pse i maksimalno je korektna .
White alien kada sam procitala ovaj tvoj post morala sam napisati da poznajem osobu koja identicno razmislja isto ima par legala ,sve pse ima doma ,zive sa njom u kuci ,ne rjesava se starih pasa i ide jako daleko pariti ,na izlozbe.Da ,mislim da kod nas nije obavezno za yorkshire raditi snimke ispravite me ako grijesim ,a uzgajivac kod kojeg sam uzela psa ima sve crno na bijelo jer kaze mora znati na vrijeme ,a zeni dolaze na parenje iz vana gdje se traze testovi .Nazalost vecini kupaca je nebitno .
A onda se nade s vremena na vrijeme pas "pametnih" koji kazu da ne daju vecu lovu za kucnog ljubimca i to je u redu ,ali nije uzgajivac kriv sto trazi za psa koji je toliko dobar predstavnik pasmine vise novaca ,a svaki njegov pas se ne moze usporediti sa drugima .
Dobro se netko domislio foruma pa mi neznalice zeljne znanja lako i besplatno dolazimo do nekih stvari ,mozemo usporediti slike pasa i zakljuciti koji uzgajivac radi ovako kako White alien pise ,a koji na drugi nacin .
Psi izasli iz jedne uzgajivacnice su ogledalo te uzgajivacnice .
morana i yorkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 00:50   #76
Jao kad bi o netipičnosti i nečistokrvnosti počeli uopće pisati po pasminama koje svatko pojedinačno poznaje ne bi billo kraja.
Nedavno sam vidjela slike 'engleskih bulldoga' bez rodovnika, ženkice , cijena 'samo' 4000 kn, a malene pljunuti staff sve od repića ( ravan i sve do poda-stvarno do poda) preko tijela pa do glave koja nema veze s englezom, njuška ne da nije brahicefalična nego je vjerovatno škarastog zubala ( sudim prema izgledu gubice).
I ljudi kupuju takve 'čistokrvne' pse bez rodovnika za, složit ćete se, ne baš male novce dok mogu popuno besplatno uzeti štene iz azila, a dobili bi manju lutriju nego ovo. Meni se često čini kod nekih ljudi da je tu problem što jedni ne znaju ama baš ništa o pasmini koju žele nabaviti, a još manje o uzgoju, a drugi dio ne zanima ništa drugo nego imati baš tu pasminu, ali da ih pri tom slučajno netko ne prevari valjda za nešto novaca više nego oni smatraju da pas vrijedi ( ovo sma čula od mnogih-točno taj stav i riječi), a ono, imaš ih za manje novaca i uzimaju najjeftinije što nađu , a onda pričaju još ljudima da je to najpametnije ( toga vidimo i na ovom forumu) jer da uzgajivači zarađuju na psima i na njima

Ne, nisu ti štenci ništa krivi, krivi su ljudi koji ne vide od stabla šumu .

Još bih pitala sve one koji imaju ovakva i onakva mišljenja protiv uzgoja čistokrvnih pasa da mi objasne zašto je to točno i koji je to grijeh i ako netko zaradi koju kunu na leglu?
Inače u životu šta god radiš, dobiješ neku plaću zar ne? Pa onda zašto je problem ako bi netko zaradio nešto na onome čime se bavi 24 sata dnevno ako to obavlja uredno i s uspjehom?
Zašto po nekima nije uredu kad bi netko zaradio na čistokrvnom štenetu s rodovnikom u kojeg je uložio brdo novca, vremena, truda, rada i ljubavi, a netko tko prodaje s obzirom na sve skupe štence bez rodovnika je sasvim uredu da zarađuje na njima, obično daleko više nego ovi prvi?
Pitam to jer se konstantno napadaju uzgajivači radi neke moguće zarade, a zašto pobogu? U isto vrijeme mnogi veličaju nekontrolirani uzgoj negirajući slijepo sve ostale faktore osim da su ti štenci jeftiniji ( iako ni to nije uvijek točno).
Milion puta sam rekla da da je do mene, svaki baš svaki pas/ štene bi se plaćao bar neku cijenu, vjerujem da bi tada bilo bar 80 % manje napuštenih pasa, nabavljenih iz hira jer su džabe, nenjegovanih i nevoljenih jer se ništa u njih nije uložilo i nikog nije briga za njih niti te tko pita . Mnogi bi odustali totalno od nabavke psa baš zato jer ga moraju platiti i bolje po meni, ne bi se ubijali i izbacivali psi na ulicu kad dođe prvo cijepljenje za bjesnoću ( ostala cijepiva ni ine preparate većina pasa kod nas ni ne vidi u životu).
Na kraju, nitko nikoga ne tjera da kupi čistokrvnog psa, ali ne shvaćam to konstantno umanjivanje uloge uzgajivača u tome jer da nema kontroliranog uzgoja valjda je svakome jasno da ne bi bilo ni tih 'čistokrvnih bez rodovnika', a bez kontrole, jako brzo se sav rad ponekad dug stotine godina kod nekih pasmina gubi u potpunosti .
Primjera radi, kad bi pokojni dr. Antonio N. Martinez znao šta danas pojedinci rade s njegovim životnim djelom, pasminom DA, kosti bi mu se okretale u grobu
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:17   #77
Thumbs up RODOVNICA

Čitam oglase i forume i poučena iskustvom mnogih koje su nasanjkali preprodavači odlučila sam se za kupnju psa iz uzgajivačnice. Pas ima rodovnicu, cijepljen je i sve je to ok, al na slici mi se kraj drugih čini premalen za svoju dob. Da li psi prodju nekakav pregled na kojem se vidi da li je sve ok il se rodovnice daju samo zbog roditelja. I cijena tog psa je niža, a gospodin veli da je s njim sve ok. Ja se stvarno ne kužim pa molim iskusnije da prokomentiraju.
__________________
Ja imam samo jednu strast, a to je špek i svinjska mast!!!
Digitalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:20   #78
Bilo bi zgodno znati zašto je cijena niža? Ako je s njim sve u redu, onda nema razloga da cijena bude niža. Leglo bi trebao pregledati vođa uzgoja, po mojem iskustvu taj pregled je kao da ga i nema. Najbolje je otići i pogledati leglo, nemoj kupovati psa na neviđeno.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:25   #79
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Bilo bi zgodno znati zašto je cijena niža? Ako je s njim sve u redu, onda nema razloga da cijena bude niža. Leglo bi trebao pregledati vođa uzgoja, po mojem iskustvu taj pregled je kao da ga i nema. Najbolje je otići i pogledati leglo, nemoj kupovati psa na neviđeno.
ma iću ću pogledati ali objašnjenje je da imaju novo leglo a ovaj pas ima 5 mjeseci. nisam toliko stručna da po ušima ili obliku lubanje skontam jel sve ok ali ono..čovjek se pouzdaje da ak već kupiš legalno da ćeš dobiti i traženo. Meni paše da je psić malo veći al opet me zanimalo kak je s tim rodovnicama...daklem roditelji mogu biti šampioni a dijete može imati grešku i opet dobije rodovnicu jer su mu roditelji šampioni?
__________________
Ja imam samo jednu strast, a to je špek i svinjska mast!!!
Digitalna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 16:25   #80
Rodovnica služi isključivo kao dokaz porijekla/čistokrvnosti šteneta.

Vođa uzgoja bi, u pravilu, trebao odbiti upis legla/šteneta čiji je izgled toliko atipičan da se opravdano može posumnjati u čistokrvnost (npr. dugodlaka štenad „boxera“), no ovdje se ne radi o takvom odstupanju.

U tvom slučaju, svi štenci su, kako je i praksa, dobili rodovnice, a na uzgajivaču je da odredi cijenu štenaca.
Naravno da nisu svi štenci isti!
Nije neobično da štenci iz istog legla imaju različite cijene...uzgajivač procijeni koji štenci imaju show potencijal pa ih prodaje kao izložbeno perspektivne, a koji su pogodniji za kućne ljubimce pa i cijenu prilagodi kvaliteti šteneta. Također, ta razlika u cijeni ti ništa ne garantira. Ovdje jednostavno plaćaš uzgajivačevu "procjenu" koja može, a i ne mora, biti točna.

U svakom slučaju – savjetujem da nazoveš HKS, provjeriš prijavu legla i samog uzgajivača & svakako odeš pogledati malce s nekim tko se kuži u pasminu.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.