Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2010., 11:33   #1
Maca - prah

Htjela bi koristiti macu u prahu, stoga molim forumaše ako su upoznati da mi pomognu..može li se ona uopće nabaviti u Hrvatskoj i gdje ili je jedino moguća nabava preko interneta?
Takodjer molim da iznesete vaša iskustva ukoliko ste ju koristili.
Hvala!
__________________
Blažen onaj koji nema ništa za reći......a šuti!!!
fenomena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2010., 14:12   #2
u Hrvatskoj je ima Encijan koji više reklamira kao za potenciju. Nisam probala, ali i ja se sve nešto vrtim da je naručim internetom. Problm je jedino kvalitete za koju nisam sigurna.
geronima is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 09:16   #3
nabavila sam je..koristim ju za balans hormona i samo da vam kažem svoje iskustvo..prezadovoljna!!!
__________________
Blažen onaj koji nema ništa za reći......a šuti!!!
fenomena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 10:21   #4
Gdje ste ju nabavili i po kojoj cijeni? Koliko dugo već koristite i kad ste počeli osjećati poboljšanje?
Ja bih rado isprobala da malo dovedem hormone u red.
klasika is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 23:17   #5
Ja sam istraživala i našla da kvalitetan prah (nisam htjela kapsule) imaju slovenci i to poprilično povoljno 10 tak eura.

kaže ovako:
MACA PRAH: Korenina Maca se prideluje samo v visokogorju Andov na nadmorski višini med 3500 in 4500 metrov. Le pri teh pogojih lahko korenina Maca razvije svoje značilne in dragocene sestavine. Pri gojenju Maca rastlin se ne uporablja pestcidov, herbicidov ipd. Pri žetvi rastlina Maca vsrka skoraj vse hranilne snovi iz tal in jih shrani v korenino. Možni škodljivci se že med gojenjem ročno odstranijo. Žetev se izvaja brez strojev. Ta nežen pristop do rastlin... več

http://www.ceneje.si/lepota-in-zdrav...h_-_CX001DDB29
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 13:59   #6
http://www.mountainroseherbs.com/learn/macaroot.php

Ja od njih naručujem razne čajeve i biljke. Imaju vrlo kvalitetnu robu, stiže u roku 2 tjedna.
Maca diže razinu energije. Ja uzimam kad osjetim da sam malo umorniji. Uzmem jednu čajnu žličicu ujutro i navečer u mlijeku. Navodno ima afrodizijačkih svojstava. Ja sam osjetio samo da me digne energetski.
oscarzgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2011., 14:34   #7
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ja sam istraživala i našla da kvalitetan prah (nisam htjela kapsule) imaju slovenci i to poprilično povoljno 10 tak eura

http://www.ceneje.si/lepota-in-zdrav...h_-_CX001DDB29
Pozdrav!

Išla sam na njihovu web stranicu, ali je dostava samo za Sloveniju.
Kako si ju ti kupila? Ima neki dućan u SI Mariboru? Da li si zadovoljna?
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2011., 14:15   #8
Nisam još tek ću nabaviti preko nekih poznanika koji bi mi trebali donijeti u Zg.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 10:00   #9
Jer neko koristio macu u tabletama i u prahu, čisto ako može da uporedi dejstvo? Da znamo za ubuduće
ognjenkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 20:49   #10
pozdrav

Ja već par dana koristim macu u prahu i neznam kako da je pijem jer ima bljakasti ukus , pa me zanima kako je vi pijete???
Ja sam je kupila u Puli i košta oko 100 kuna!!!
valentina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 16:42   #11
Da okus je praha tako malo čudnjikav, no probaj pomiješati sa malo jogurta, acidofila, kefira onda je neutralnije. Sve u svemu da se popiti.
Venuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 23:46   #12
Uzmi malo rižinog mlijeka, baci šaku špinata ili blitve, ubaci 2 banane i onda dodaj macu
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2012., 11:36   #13
mene zanima jel netko uzimao ili prah ili čaj (ili nešto treće) zbog regulacije hormona i ako da, jeste li zadovoljni tj. jesu li se hormoni izbalansirali?
Naime, imam policistične jajnike i zaista ne bih ponovno željela nazad na pilule, a čula sam da su neke cure riješile problem Macom.
p03111982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 16:23   #14
I ja imam doma macu u prahu i eno je stoji...Probala sam je jednom i toliko mi ne paše da mi se želudac digne svaki put samo od mirisa...Ne znam kako d aju pijem...Probala sam i u jogurtima, shakeovima, drugoj hrani...Ne znam više kaj bi lol Isto mi je problem hormonalni...ajd da čujem iskustva cura koje piju ili su pile..jel ima kakvog učinka na hormone a samim time i na akne?toliko je odvratna da čekam nekog s dobrim iskustvom da me potakne da pijem
Velirina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2012., 13:30   #15
evo jednog pozitivnog iskustva: pijem Macu u prahu cca 2 tjedna. osjećam se jako dobro, nestao je umor, imam više enegrije, manje i bolje spavam, lakše se budim.
ne znam konkretno za hormone jer nisam imala problema s njima.
opće stanje - super.
pijem ju jednom dnevno 1,5 čajnu žličicu. smiješam u Sensia jogurt s medom i žitaricama ili običan mliječni jogurt i fino mi je.
kupim u Bio&Bio.
preporučam.
__________________
Pomaknite dupe i glava će ga slijediti.
Ollantay is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2014., 19:49   #16
Molila bih nekog iskusnog da mi kaže da li mogu koristiti macu i evine kapi(konopljiku) u isto vrijeme
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 14:05   #17
Počela sam koristiti macu 2 mjeseca nakon histerektomije ( jajnici ostali ) jer mi je raspoloženje postalo očajno i imala sam toplotne udare, dnevno nekoliko puta. Čim sam je počela piti osjećala sam se odlično, puna energije, raspoloženje se drastično popravilo. To je trajalo nekih mjesec dana. Idućih mjesec dana sam se osjećala opet loše, nisam mogla spavati i bila sam non stop umorna. Pokušavala sam korigirati količinu. Jedna čajna žličica, pa dvije, pa opet jedna. Nije vrijedilo.
Tada sam još malo istraživala i nakon opsežne i temeljite istrage svega što sam pronašla na internetu i iskustava drugih ljudi, zaključila sam da je pametno raditi pauze u korištenju. Sada pauziram dva tjedna nakon što sam je koristila dva mjeseca i moram priznati da se trenutno bez nje osjećam bolje nego s njom, a spavanje se normaliziralo. Kao što je netko već ranije napisao, ako pijem kavu dok pijem macu, osjećam da još jače djeluje ( ipak su oboje stimulansi ).
ulika is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2014., 19:27   #18
Quote:
titanika kaže: Pogledaj post
Ako nekome treba kod za popust na iherbu (5$-10$) PJS562 ili samo klik na link http://www.iherb.com/?rcode=PJS562


Mami sam naručila ovu macu zbog poteškoća vezanih uz menopauzu, tek je krenula sa uzimanjem, jako su povoljne kapsule:
http://www.iherb.com/now-foods-maca-...1?rcode=pjs562
dosta tog terora sa aff linokovima!!!
SayWhatAgain is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 10:22   #19
Evo da prijavim i svoje iskustvo-
Macu sam koristila prije cca godinu dana i bila oduševljena. Bila sam puna energije, raspoložena, libido se probudio, bilo mi je super.
Piila sam ju par mjeseci i onda zaključila da je vrijeme za pauzu (negdje sam pročitala da treba napravit pauzu). Bilo je ok još neko vrijeme i onda više nije.

Međutim, više ne mogu uspostavit ispravno doziranje i pojma nemam kako je stvar djelovala prvi put. Kupovala sam u bio bio. Dosta je gadna za popit, ja sam ju pila razmućenu u maloj šalici mlijeka. Nije baš neki gušt al vrijedi truda.

Sad ste me ponukali: probat ću ponovo.
jels is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 22:09   #20
na netu se može naručiti kilogram Mace za 220kn (certified organic), nemojte kupovati u Hrvatskoj.
ludkas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.