Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2017., 04:17   #81
WiFi kod mobitela

Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Tek sam nedavno počeo koristit smartfon i s time wifi i kad god sam u Zg vidim na popisu wifi mreža mrežu koja se, kolko se sjećam, zove Grad Zagreb i otvorena je. Šta je to? Jel to neki besplatni wifi koji Zg nudi?



Ako se spajam na neku takvu javnu mrežu jel moram nešto napraviti na mobitelu što se tiče sigurnosti?



Što s ovim ZET wifi-em, jel to besplatni wifi?

Obje su besplatne i slobodno se spojis. Ako nisi paranoican oko sigurnosti i ne vjerujes u teorije zavjere tko nas i kako nadzire, ne bi trebalo biti problema - spojis se i uzivas
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 09:53   #82
"Prioritet ima wireless, no kad odeš van dometa prebacuje se na data promet (koji si ti ranije ili kad već uključila i time dala dozvolu da se spaja i tako)."

Upravo sam obavijestena da sam potrosila mjesecni data promet iz paketa

Zasto?

Jer kad nisam doma gdje imam free wi fi, njega iskljucim i prebacim RUCNO na tele2 internet

Sinoc sam zaboravila prebaciti na wi fi doma i pozderalo mi je sve do kraja mjeseca grrr

A inace sam stedljiva :škrta prema tele2:

Zanima me kako tome doskociti?

Mislim da su mi savjetovali da kada imam ukljucen tele2 internet iskljucim wifi free pa ja to stalno ukljucujem- iskljucujem

Nadam se da ste shvatili pitanje

: plavusa:
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 10:16   #83
WiFi kod mobitela

Wifi će se sam spojiti na poznatu mrežu, ako ga ne isključuješ ručno. Dakle da si ga imala udaljenog, čim bi došla blizu stana, on bi se već spojio na kućni router. Onaj tko ti je savjetovao ručno gašenje wifi-ja je bedak.
Iako prije bi bilo da su ti savjetovali gašenje data prometa kad si na wifi-ju nego obratno.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 12:50   #84
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Wifi će se sam spojiti na poznatu mrežu, ako ga ne isključuješ ručno. Dakle da si ga imala udaljenog, čim bi došla blizu stana, on bi se već spojio na kućni router. Onaj tko ti je savjetovao ručno gašenje wifi-ja je bedak.
Iako prije bi bilo da su ti savjetovali gašenje data prometa kad si na wifi-ju nego obratno.

Da, priznajem, iako sam krivo shvatila

Znaci, ako su mi oba ukljucena, PRIORITET IMA wifi

A je li automatski primarno skida s njega?
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 13:07   #85
Je, primaran je WiFi za sve.
No, može se dogoditi da se prekine veza (resetira se router, odeš izvan dometa, ...) i onda će se prebaciti na mobilne podatke ako su uključeni (tako nekima potroši- jer računaju da su na WiFi-u pa se opuste).
Tako da, kao što je Duba napisala, radije gasi mobilni internet kad si na WiFi-u nego da gasiš WiFi kad si na mobilnim podacima, ako ti je paket na knap.

I na većini mobitela možeš postaviti upozorenje kad si blizu kraja paketa.
Pitaj u temi svog mobitela, ako sama ne uspiješ naći.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 16:16   #86
WiFi kod mobitela

Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Dakle da si ga imala udaljenog

Ispravno je upaljenog, ne udaljenog autokorekt
No vidim da je ispravno shvaćeno
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:37   #87
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Ispravno je upaljenog, ne udaljenog autokorekt
No vidim da je ispravno shvaćeno
Shvatih

Istina, par puta sam citala, vidis da nisam bas bistra

Haha, hvala, u svakom slucaju
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 20:40   #88
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Wifi će se sam spojiti na poznatu mrežu, ako ga ne isključuješ ručno. Dakle da si ga imala udaljenog, čim bi došla blizu stana, on bi se već spojio na kućni router. Onaj tko ti je savjetovao ručno gašenje wifi-ja je bedak.
Iako prije bi bilo da su ti savjetovali gašenje data prometa kad si na wifi-ju nego obratno.
Pa bolje je ugasit wifi dok nisi doma da ti ne trosi bateriju cijelo vrijeme.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 22:34   #89
Neki se ne bi baš u potpunosti složili s tobom
https://www.androidcentral.com/shutt...fi-it-worth-it
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 13:43   #90
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
Neki se ne bi baš u potpunosti složili s tobom
https://www.androidcentral.com/shutt...fi-it-worth-it
If you're about to embark on a day-long trip and won't be around any Wifi for it, then yes, turning off Wifi will save your more battery.

Mislim logicno da ako ga ugasis na pola sata do posla da si ustedio minimalno baterije, ali ako odes van na vecinu dana negdje gdje nemas wifi mislim da je prica jasna.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 14:03   #91
tvoj prvi post se mogao svakako protumačiti osobno ne gasim wifi uopće, imam postavljeno da se spaja na poznate mreže, a da me ne tlači s nepoznatima.
veći bi mi problem bio da ga zaboravim uključiti, pa se ne spojim na poznati wifi te da potrošim data paket bezveze, nego to zanemarivo malo baterije što mi ode na rad wifi-ja kad nisam na njemu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 14:56   #92
Smile

Da li mi netko može preporučiti pojačivač za wi-fi koji je jednostavan i nije skup?
Doma imam T-comov ZTE router, a zidovi su od armiranog betona (mislim da to ima utjecaja...), pa kad nisam u prostoriji gdje je comp i na njemu router, signal jako oslabi.. (nemam ni laptop ni tablet, samo smartphone...)
Unaprijed se zahvaljujem!
__________________
https://www.zagreb.info
običan lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 16:50   #93
Pogrešna tema i podforum. Probaj ovdje https://www.forum.hr/forumdisplay.php?f=111
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 17:57   #94
Smile

Ispričavam se...nisam baš u tim vodama dobar plivač a i nisam još pregledao sve na forumu.
Hvala puno na linku!
__________________
https://www.zagreb.info
običan lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 16:12   #95
Nisam znao u koju temu postaviti pitanje pa prebacite.

Zasto kad je mob. Na punjenju signal pada na minimum ili ga uopce nema? Cim skinem sa punjacu odma pun signal, ista stvar je i da internet puno uspori ili nestane.

Odnosi se na mobilne podatke, ne WiFi.

Radi se o original punjacu.
JesterRace is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 17:45   #96
Najbolje ti je pitati u temi mobitela koji imaš.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 22:16   #97
Pozdrav
priznajem da pojma nemam o internetu na mobitelu (lenovo android)i, znam da mi se komp tako spaja na wlan.

e sad kako se koristi i čemu služi wifi na mobu, ne teoriju
Ako se priljučujem preko postojeće linije, kako se to reflektira na računu na mobitelu ??
thx unaprijed
__________________
B F Y Wife
aromat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 22:19   #98
na wifi se spajaš kako ne bi koristio mobilni internet. dakle kad si spojen na wifi trošiš promet te fiksne linije.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 14:52   #99
Postoji li neka aplikacija ili neki drugi način da se spojim na WiFi osim preko postsvki i one ikonice gore? Pošto kad idem preko postavki, ne otvara mi veze i samo zablokira "setting's isn't responding". Sve ostalo na mobu radi ok, ne želim ga naravno resetirati.
Hayden05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2018., 16:03   #100
Imaš WiFi Manager (npr. ovaj), ali mislim da u pozadini koristi isto što i postavke pa moguće da će se isto rušiti.
Ali, možeš probati.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.