Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2008., 14:58   #1
Pas čuvar?

Eto nakon 5 godina bez psa, nabavljam si peseka.

Trebam čuvara (da laje i pokaže zube, ne da kolje), s gardom i izgledom kojeg se poštuje, dobrog s djecom (pogotovo malom), inteligentnog i sl.

Veliko ograđeno dvorište sa ogradom od stupova i žice cca 60m*40m.

Bitno mi je da se psa može naučiti koji mu je teritorij i da ne izlazi van, ali ne jer je zatvoren već da ga se može naučiti. Nebih psa na lancu.

Dvojim se između belgijskog i njemačkog ovčara?
Petko3331 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 15:00   #2
ja imam dobermana. mislim da su to najbolji krvolocni psi cuvari. moj nije opasan za ljude. al zna pokazat zube. samo treba ga dobro dresirat . inace je jako opasan
Sex-machine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 15:09   #3
I s belgijskim i s njemačkim nećeš pogriješiti.
Ja imam njemačkog. Nema šanse da izađe van iz dvorišta ako je otvoreno (smije van samo na uzici i on to zna), nikad nije napao nikog, čopor djece ga može natezati bez posljedica. Kad netko dođe zalaje, ali nije naporan da ne zna prestat. U biti nitko ne ulazi u dvorište bez nas jer je sama pojava dosta. On bi pustio u dvorište vjerojatno svakog, ali ljudi ni ne pokušavaju ući.
Našlo se par pametnih koji su uletili u dvorište iako je upozorenje na vratima i nikad nije ugrizao. Kad netko tak uđe, on samo zastane i promatra čovjeka, ali na neki napad se srećom nije odvažio.

Unatoč velikom dovrištu trebalo bi ga voditi u šetnju da se lijepo socijalizira, a i da se više kreće.
Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 15:13   #4
Imam čak i još jedan prijedlog....

Što misliš o ovom pesiću? Mlad je, a izgleda slično kao crni njemački ovčar. Dosta je ogoroman da prestraši nepozvane, a zapravo dobročudan.

Jelena-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 15:43   #5
Dobri su i belgijanac i njemac.Razlika,između njih, je jedino što belgijanci brže shvaćaju ali stalno treba obnavljat znanje (i to vrlo,vrlo često),dok za njemca jednom naučena stvar predstavlja
Ovo tvrde svi koji rade sa njima i imaju i jedne i druge pa mogu vuć paralele.
Eto pa sad ovisi od tvojih pretenzija šta više voliš?
epolon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 16:04   #6
Belgijskog ovačra imaš 4 vrste: belgijski dugodlaki crni ovčar,belgijski dugodalkiovčar,belgijski kratodlaki ovačar,belgisjki oštrodlakiovačar!
iako su svi belgijski ovčari oni se malo razlikjuju.
svi vole sjecu mogu živjeti u stanu, inteligenti su,čuvari su....ali mislim da ako več želiš belgisjkog ovčara uzmi belgijskog dugodlakog!
matea_122 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 16:57   #7
Kratko i jasno - može ti se desit da nabaviš čistokrvnog i da ispadne skroz obrnuto od opisanog i očekivanog.

Ne znam zašto su ljudi toliko ''ne psa iz'' azila, ili npr. društva poput Druge prilike, Noine arke.

Tu se, ako strpljivo tražiš, može naći pa i čistokrvan pas sa svim ovim obilježjima (znaju to ljudi koji tamo volontiraju, koji je kakav...), dakle uz minimum truda ''gotov pas''.

Nisu svi psi iz azila s nekim teškim traumama i sl., dapače takvi su u manjini i većina ih je OK.
__________________
ziDić zauvijek
Jež, si živ?
Wanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 08:58   #8
...

Thanks svima. Nabavka prolongirana do daljnjega.
Petko3331 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 12:01   #9
Uzmi si čuvara stada (Tornjak, Šarac, Kavkaz, i sl.), pa češ dobiti pravog čuvara, koji je usto i malo zdraviji od navedene ekipe (koja je sustavnim uzgojem dosta izgubila na zdravlju)..

Ja čekam Tornjaka (iako je i Šarac iz Makedonije bio u igri). Imao sam tri provale u 3 godine, pa da vidimo tko će slijedeći put ući u dvorište..

Neki dan prolazim kraj zgrada koji gledaju na park Ribnjak i u nekom dvorištu laju skupa Pitbull, Kavkaz i Mastif, e to se zove sigurna kuća..
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 12:06   #10
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Uzmi si čuvara stada (Tornjak, Šarac, Kavkaz, i sl.), pa češ dobiti pravog čuvara, koji je usto i malo zdraviji od navedene ekipe (koja je sustavnim uzgojem dosta izgubila na zdravlju)..

Ja čekam Tornjaka (iako je i Šarac iz Makedonije bio u igri). Imao sam tri provale u 3 godine, pa da vidimo tko će slijedeći put ući u dvorište..

Neki dan prolazim kraj zgrada koji gledaju na park Ribnjak i u nekom dvorištu laju skupa Pitbull, Kavkaz i Mastif, e to se zove sigurna kuća..
Nadam se da cete moci izaci na kraj sa takvim psima. Iskustvo sa psima je nuzno za rad s tim pasminama.
__________________
"You talking to me? ... That ain' t talking."
Jackp0t is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 12:17   #11
ovak, čitala sam prije dost vremena da belgijanci nisu baš tak ok s djecom. i to vidim na par belgijanaca koje poznajem. jesu sa svojom djecom ali ne s drugima.

što se čistokrvnih čuvara tiče, znam da nije baš izgledom takav, al nisam upoznala boljeg od hrvatskog ovčara. njemu niti jedan zvuk neće promaknuti i sa strancima su nepovjerljivi. općenito, dobro je rečeno, ovčari su divni čuvari. zaista.

a zapravo bi zaista svakom preporučila psa iz azila. mi ih imamo nekoliko koji su odlični čuvari. i udomili smo već nekoliko pasa baš za čuvanje koji pokazuju nevjerojatne rezultate. a divni su psi s gazdama.
hella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 12:17   #12
Quote:
Jackp0t kaže: Pogledaj post
Nadam se da cete moci izaci na kraj sa takvim psima. Iskustvo sa psima je nuzno za rad s tim pasminama.
Bez brige (iako volim reći da iskustva nije nikad dosta), i žena i ja potjećemo iz "psećih" obitelji..

Ma, vjerujem da će prije svega bit maza..
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 12:19   #13
Quote:
hella kaže: Pogledaj post
ovak, čitala sam prije dost vremena da belgijanci nisu baš tak ok s djecom. i to vidim na par belgijanaca koje poznajem. jesu sa svojom djecom ali ne s drugima.
Hm, sto pasa, sto čudi, naša Belgijka je obožavala djecu..
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 13:51   #14
Evo neznam dali je u redu da ovdje pitam al ajde da probam ......

Naime imamo veliko dvoriste sa dvije kuce u njemu ,stalom i garažom .Vec nekoliko puta nam se desilo da su nam ukrali drva,stvari iz garaže ,pa cak i zivotinje .Imam aljaskog malamuta od 10 mjeseci ali on nije neki cuvar ( njega nismo niti uzimali kao cuvara ...vec kao obiteljskog psa) i pored njega moze svatko proci jer je stvarno socijaliziran i super sa svima i ljudima i zivotinjama . A i spava u kuci skoro svaku noc .

No radi tih provala mi bismo nabavili jos jednog psa ali koji bi bio relativno dobar cuvar ( ne sad toliko opasan da ni mi ne mozemo u dvoriste ali onak da zalaje kad netko dođe pa ako i treba postavi se ispred lopova al ne da ga napadne ili nedaj boze teže ozljedi) .Ali mora se slagati i sa nasim drugim psom te sa malom djecom .Imao bi pristup u kucu ali bi spavao vani ( osim po zimi i kiši...naravno)
Mozda mi mozete preporuciti neku pasminu ....mi smo imali u planu mozda njemackog ovcara ,rotvajlera,dobermana ,cane corso ili njemacku dogu .Ako neko ima iskustva sa tim pasminama neka mi se javi tj.kaze svoje misljenje jel bi koji od njih bio dobar za tu ulogu .A u obzir dolazi i neka druga pasmina ili mozda mjesanac .Ja imam iskustva sa dosta pasa ali nasi psi su uvijek bili vise obiteljske maze nego cuvari.Od ovih pasmina koje sam nabrojala imala sam samo njemackog ovcara( ne ja nego moja baka ....ali zivi kucu do mene pa sam ga svakodnevno vidala i igrala se sa njim) .Ove druge pasmine imaju moji znanci i prijatelji pa znam ponesto o njima i cine mi se kao dobar izbor .
Ali ja nisam strucnjak pa nemogu biti sigurna a nisam niti sa njima zivjela da bi znala mnogo o njima .

.........hvala unaprijed.........
millylilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 15:28   #15
Quote:
millylilly kaže: Pogledaj post
Evo neznam dali je u redu da ovdje pitam al ajde da probam ......

Naime imamo veliko dvoriste sa dvije kuce u njemu ,stalom i garažom .Vec nekoliko puta nam se desilo da su nam ukrali drva,stvari iz garaže ,pa cak i zivotinje .Imam aljaskog malamuta od 10 mjeseci ali on nije neki cuvar ( njega nismo niti uzimali kao cuvara ...vec kao obiteljskog psa) i pored njega moze svatko proci jer je stvarno socijaliziran i super sa svima i ljudima i zivotinjama . A i spava u kuci skoro svaku noc .

No radi tih provala mi bismo nabavili jos jednog psa ali koji bi bio relativno dobar cuvar ( ne sad toliko opasan da ni mi ne mozemo u dvoriste ali onak da zalaje kad netko dođe pa ako i treba postavi se ispred lopova al ne da ga napadne ili nedaj boze teže ozljedi) .Ali mora se slagati i sa nasim drugim psom te sa malom djecom .Imao bi pristup u kucu ali bi spavao vani ( osim po zimi i kiši...naravno)
Mozda mi mozete preporuciti neku pasminu ....mi smo imali u planu mozda njemackog ovcara ,rotvajlera,dobermana ,cane corso ili njemacku dogu .Ako neko ima iskustva sa tim pasminama neka mi se javi tj.kaze svoje misljenje jel bi koji od njih bio dobar za tu ulogu .A u obzir dolazi i neka druga pasmina ili mozda mjesanac .Ja imam iskustva sa dosta pasa ali nasi psi su uvijek bili vise obiteljske maze nego cuvari.Od ovih pasmina koje sam nabrojala imala sam samo njemackog ovcara( ne ja nego moja baka ....ali zivi kucu do mene pa sam ga svakodnevno vidala i igrala se sa njim) .Ove druge pasmine imaju moji znanci i prijatelji pa znam ponesto o njima i cine mi se kao dobar izbor .
Ali ja nisam strucnjak pa nemogu biti sigurna a nisam niti sa njima zivjela da bi znala mnogo o njima .

.........hvala unaprijed.........
Priča je dosta složenija nego što se na prvu čini....

Prvo i osnovno. Ako te netko odluči opljačkat, on će to bez obzira na "čuvarsku" pasminu psa napravit. Da bi se dvorište čuvalo psima, potrebna su 2 psa čija obuka stoji podosta novaca.

Nadalje, nabrojane pasmine i nisu neku čuvari. Doberman npr ti ne može biti vani, tako da pola pola godine nema što čuvati+to je pasmina kojom se treba jako puno baviti

Onda, malamuti znaju biti jako dominantni psi. Ako bi uzeli drugog psa mužjaka također, pitanje je dana kada će među njima početi problemi. Ako uzmeš ženku moraš paziti da se ne spare.

Svakog psa, pa i čuvara moraš socijalizirat, baviti se njime.

Ako nakon svega i dalje budete htjeli psa, preporučam pastirca. To su psi po prirodi sa čuvarskim instiktom, koji vani borave cijelu godinu i sa standardnom socijalizacijom postaju super psi. Obavezno ženku jer će i nekoga od njih treba sterilizirat/kastrirat

Preporučam tornjaka/šarplaninca/kangala i sl pasminu. Ali velim, dobro razmisliti o svemu. Ako te opet netko odluči opljačkat on će to napravit bez obira imali vi najoštrijeg psa u dvorištu. Malamuti su dosta veliki ps, razmislite o opciji da on bude više u dvorištu, samom pojavom će odvratit lopova amatera. A profesionalca neće ni kavkazac od 90 kg odvratit

Zadnje uređivanje Tomo28 : 29.01.2016. at 16:04.
Tomo28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 15:42   #16
millylilly kao prvo, kuje su bolji čuvati od mužjaka.
A kao drugo, za čuvanje dvorišta nabavi alarm a ne psa koji će u potencijalnom nedostatku tvoje pažnje postati destruktivan i agresivan.
Dobro je Tomo28 rekao, ako te netko odluči opljačkati, njega pas neće sprječiti.
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 17:23   #17
Arrow

Evo da objasnim ......
Ako uzmem zenku nece se moci spariti zato jer je moj max kastriran .
Meni pas netreba koji ce biti jako ostar ili napadati nego samo da upozori kada netko dođe .
Ako maxa i ostavim vani nitko ga se nece bojati jer ga cijelo susjedstvo pozna i zna kakav je .( a i imamo sumljivce za te krađe ......a max se sa njima preko ograde igra tako da ga se ne boje )
Alarm mi ne koristi zato jer kad smo imali alarm prerezali su nam zice od struje i ukrali alat iz garaze.Prije kad smo imali psa nitko nije dolazio na dvoriste jer su ga se svi bojali ali otkad je on uginuo pocele su i krađe.On nije bio jako ostar ili opasan ali kad je zalajao i zarezao na tebe nije ti bilo svejedno.
Meni nije kao sto sam vec rekla vazno da imam psa koji ce " zaklat" svakog ko dođe na dvoriste nego koji ce zalajati i mozda zarezati ....da nas upozori.
Kao sto sam prije rekla one pasmine pasa koje sam nabrojala imaju ili su imali moji prijatelji,obitelj i poznanici tako da ja nemam bas nekog velikog iskustva sa njima ...ali koliko sam ih upoznala cinili su mi se kao relativno dobri cuvari .

Moj max se slaze sa svim psima i zivotinjama i drugog psa mislim isto tako socijalizirati i naviknuti na sve ali da bude barem malo bolji cuvar od maxa .......nadam se da ne trazim previse

Susjed od mog tate je profesionalni trener policijskih pasa tj.radi u policiji sa njima .I kad dodem k njemu i vidim njegove pse koji su potpuno izdresirani ......sledi mi se krv u zilama a zapravo su dok je njihov gazda tamo potpuno bezopasni ......meni neceju nista i kad njega nema zato jer su navikli na mene ali nitko nepoznat nesmije ni blizu ograde vec su ispred njega i laju.Oni su trenirani i znala sam ih gledati ponekad kad je sa njima trenirao napad /obrana i mislim da mi je to malo previse .Bojim se da nebi nekome nanio jace ozljede pa cemo jos mi morati odgovarati.
Ali ja nebi takvog psa nego nekog koji ce najaviti lopove i probuditi nas ....evenrualno zarezati na njega.
Vec smo zvali policiju i rekli su nam da oni nemogu nista ako ga ne uhvatimo na djelu i ako nemam bar jos jednog svjedoka .....cak smo razmisljali i o kamerama ali to mi se cini malo previse ......jer po noci se ionako nebi dobro vidjelo na kameri ..........
Hvala na svemu ...........mozda mi je bolje da ja ipak stavim lokote i vecu ogradu pa tek onda razmisljam o psu cuvaru .
millylilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 17:30   #18
A gledaj, ako ti nije potrebno da se pas sposoban fizički obračunat sa provalnikom onda uzmi neku manju pasminu, izguglaj koji je najbolji "alarm". Uzmi psa čuvara s rodovnicom jer bi ti se lako moglo dogodit da dobiješ mačka u vreći.
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 17:34   #19
Ako želiš čuvara koji će bit sposoban fizički obranit područje onda Kangal, CAO, ili Kavkaški ovča je izbor. Rade svoj posao bez ikakvog treninga
pustinja17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2016., 17:47   #20
Quote:
millylilly kaže: Pogledaj post
E
Ako maxa i ostavim vani nitko ga se nece bojati jer ga cijelo susjedstvo pozna i zna kakav je .( a i imamo sumljivce za te krađe ......a max se sa njima preko ograde igra tako da ga se ne boje )
Isto tako ti se susjedi mogu i psa čuvara mazit i hranit dok bude štene, upoznat će ih i poznavati

Quote:
millylilly kaže: Pogledaj post
Alarm mi ne koristi zato jer kad smo imali alarm prerezali su nam zice od struje i ukrali alat iz garaze.
lopov koji je spreman prerezat žice i onesposobit alarm, će isto tako bez problema uspavat ili otrovat psa

Quote:
millylilly kaže: Pogledaj post

Moj max se slaze sa svim psima i zivotinjama i drugog psa mislim isto tako socijalizirati i naviknuti na sve ali da bude barem malo bolji cuvar od maxa .......nadam se da ne trazim previse
Slaže se sada super sa 10 mj. Pitanje hoće li kada sazrije

Quote:
millylilly kaže: Pogledaj post
Susjed od mog tate je profesionalni trener policijskih pasa tj.radi u policiji sa njima .I kad dodem k njemu i vidim njegove pse koji su potpuno izdresirani ......sledi mi se krv u zilama a zapravo su dok je njihov gazda tamo potpuno bezopasni ......meni neceju nista i kad njega nema zato jer su navikli na mene ali nitko nepoznat nesmije ni blizu ograde vec su ispred njega i laju.Oni su trenirani i znala sam ih gledati ponekad kad je sa njima trenirao napad /obrana i mislim da mi je to malo previse .Bojim se da nebi nekome nanio jace ozljede pa cemo jos mi morati odgovarati.
Ali ja nebi takvog psa nego nekog koji ce najaviti lopove i probuditi nas ....evenrualno zarezati na njega.
Vec smo zvali policiju i rekli su nam da oni nemogu nista ako ga ne uhvatimo na djelu i ako nemam bar jos jednog svjedoka .....cak smo razmisljali i o kamerama ali to mi se cini malo previse ......jer po noci se ionako nebi dobro vidjelo na kameri ..........
Hvala na svemu ...........mozda mi je bolje da ja ipak stavim lokote i vecu ogradu pa tek onda razmisljam o psu cuvaru .
Kao što sam rekao. Pas da bi služio kao ozbiljan čuvar, mora biti treniran. A to košta.
Tomo28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:00.