Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2009., 00:24   #21
Quote:
ArkinAardvark kaže: Pogledaj post
Vise od osam mjeseci...
i kako to funkcionira tako dugo,ideš li na faks ili radiš,tj.imaš kakvih obveza po danu?
anny_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 01:45   #22
sve nas je više
tomasi30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 02:06   #23
Obozavam taj mir i samocu nocu.. Nekad ta samoca preraste u usamljenost,ali nije bad nimalo. U biti.,adaptacija je moja vrlina .,pa dok ne pocmem radit..zivim nocu-danju spavam. Ali jedva cekam preokret.,sunce i miris proljeca. Pozdrav besanim nocima i vama!!!
lola7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 03:57   #24
Quote:
lamija kaže: Pogledaj post
a da se negdje zaposlite,problem rjesen dok si reko keks
tu i je problem

btw. riječi ti se pozlatile

a do tada
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 04:36   #25
Samo da vas pozdravim, vrijeme je za spavanje lagano!

LN!!
toncha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 05:52   #26
jos je rano za spavanje...

Mene to trese skoro citav tjedan, ali posto ne smeta sada dok nemam ispite/prezentacije/sl. samo se potrudim da procitam tokom budnog dijela dana ono sto se radi na faksu.... i pravim puding u rane jutarnje sate.

A kako se ti osjecas uvece dok to traje? Mozda podsvjesno izbjegavas san radi neceg sto isti donosi, ili radi loseg osjecaja kada se probudis? Ili si pretpana obavezama koje ne ispunjavas pa te guilty conscience odrzava budnom?

Ugl. ako nije nista nego samo faza, onda je ok. Sto rece neko - uzivaj dok traje.
__________________
The truth alone has never set anyone free. It is only doubt which will bring mental emancipation.
morning star ♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 06:26   #27
Quote:
anny_01 kaže: Pogledaj post
Da li ima vas koji recimo spavate po danu a budni ste po noći?Meni se nekako poremetio bioritam,tako već mjesec dana po danu spavam a po noći sam budna,tamo do nekih 5-6 u jutro i onda spavam do 14-15 sati.Htjela bih to promjeniti ali kako spavam do kasno,navećer opet ne mogu zaspati i tako u krug.Neki savjet?
Ja ti tako vec godinama u 6 ujutro ukucane docekam sa kavom,po ljetu sam vecinom sa ekipom budan do kasno pa kad se ujutro moram ustat na poso samo produzim bez spavanja,sa litrom kave naravno i muzikom i izgledam ko zombi ,pa me sefovi zezeju da me macka previše troši trenutno ne radim pa sam skoro svaku noc budan ,evo sad tek idem spavat a proslo je 6h ,ja sam kronicni slucaj ,nepopravljiv.....i jos sam ziv ak te to tjesi
mali_sale is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 06:47   #28
Jedino je zeznuto sto ochi bole nakon duzeg izlaganja jedino vjestackom svijetlu...bar mene. Ali i to ima pozitivnu stranu, naviknes pa ti je kasnije lakse nego ostalima pisati seminarski satima, u wordu
__________________
The truth alone has never set anyone free. It is only doubt which will bring mental emancipation.
morning star ♀ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 07:54   #29
Ja sam sinoć otišla spavati oko ponoć i digla se u 7,nekako sam se uspjela prisiliti zaspati,trenutno ne radim ali se želim riješit ove navike jer bi mi mogla donositi probleme kasnije.Ja ne mogu funkcionirati ako ne odspavam 7-8 sati(često i više)pa mi se zna desiti da spavam do 15-16 popodne i jako je glupo kad se tako probudiš,jednostavno ne želim funkcionirati kao vampir,i predlažem vam svima da se što prije riješite te navike jer ako imate obaveza po danu nećete ih moći obavljati nakon ne prospavane noći,nedostatak sna može biti vrlo opasan,želim vam sreću...PS.meni je noć lijepa pa mi ju je žao prespavati a sada ću se pokušati potrudit da zavolim jutro i da se budim se rano i naspavana!
anny_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 07:58   #30
Quote:
mali_sale kaže: Pogledaj post
Ja ti tako vec godinama u 6 ujutro ukucane docekam sa kavom,po ljetu sam vecinom sa ekipom budan do kasno pa kad se ujutro moram ustat na poso samo produzim bez spavanja,sa litrom kave naravno i muzikom i izgledam ko zombi ,pa me sefovi zezeju da me macka previše troši trenutno ne radim pa sam skoro svaku noc budan ,evo sad tek idem spavat a proslo je 6h ,ja sam kronicni slucaj ,nepopravljiv.....i jos sam ziv ak te to tjesi
ha ha
anny_01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 14:06   #31
Quote:
anny_01 kaže: Pogledaj post
Ja sam sinoć otišla spavati oko ponoć i digla se u 7,nekako sam se uspjela prisiliti zaspati,trenutno ne radim ali se želim riješit ove navike jer bi mi mogla donositi probleme kasnije.Ja ne mogu funkcionirati ako ne odspavam 7-8 sati(često i više)pa mi se zna desiti da spavam do 15-16 popodne i jako je glupo kad se tako probudiš,jednostavno ne želim funkcionirati kao vampir,i predlažem vam svima da se što prije riješite te navike jer ako imate obaveza po danu nećete ih moći obavljati nakon ne prospavane noći,nedostatak sna može biti vrlo opasan,želim vam sreću...PS.meni je noć lijepa pa mi ju je žao prespavati a sada ću se pokušati potrudit da zavolim jutro i da se budim se rano i naspavana!
Šta bih ja dao da barem jednom zaspim u ponoć? Ja u ponoć obično pijem šestu kavu i gledam koliko mi je ostalo cigareta. Ako imam dovoljno cigareta onda je sve ok, ali ako nemam dovojlno onda počinje prežderavanje. Spavanje ne dolazi u obzir prije 5 ili 6h. Buđenje je oko podne ako imam sreću da me netko ili nešto ranije ne probudi. Naime uvijek se nađe netko pametan da me nazove uglavnom bez nekog važnog razloga. Posebna su priča razni inkasatori koji su neumoljivi. Najgora je jedna baba što skuplja rtv pretplatu. Ta kad legne na zvono probudila bi me da mjesec dana nisam spavao.
tomasi30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:13   #32
pozdrav i od mene...
nadam se da me primate u drustvo...
sad imam skoro 25 i vec 7 godina imam problem sa time...drustvo i frendovi me zezaju da ladno mogu radit u trecu smjenu i da posle produzim i u prvu jer rijetko kad legnem prije 7h....
dok sam bila kuci to je bilo celu noc ili citam,ili net ili ucim za ispite i pravo posle ili na posao ili na faks...i naravno uvek je bilo posle podne neka dremka od 1h,ali posle sve ispocetka...
a ovde gde sam sad ostajem do 6h ujutru odvezem klince u skolu,vratim se malo dremnem ucim pa odem po klince i tako...
mada vikend kao da sam programirana a zato petkom i subotom uvece kao bebac legnem u 9h i uvek se probudim sutra dan u 11h...i zato kad me nedelja na ponedeljak uhvati kao zombi....
nema mi leka...
xaxaxaxaxaxxax
jovana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:22   #33
Zar i vi, djeco moja?

Isti problem - čak sam bio budan po 36 sati u komadu kako bih se izmorio i zaspao u nekakvo normalno vrijeme...ništa. Pomaže jedino kad imam predavanja, pa se to nekak regulira. Skužio sam ipak da po noći bolje funkcioniram u "kreativnom" smislu - mir, tišina=milina! Papir preda se, olovku u ruke i deri! Ijuju!

I stalno mi se vrti ona pjesma u glavi - "Sami sa svemirom na ti..."
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:22   #34
Quote:
jovana84 kaže: Pogledaj post
pozdrav i od mene...
nadam se da me primate u drustvo...
sad imam skoro 25 i vec 7 godina imam problem sa time...drustvo i frendovi me zezaju da ladno mogu radit u trecu smjenu i da posle produzim i u prvu jer rijetko kad legnem prije 7h....
dok sam bila kuci to je bilo celu noc ili citam,ili net ili ucim za ispite i pravo posle ili na posao ili na faks...i naravno uvek je bilo posle podne neka dremka od 1h,ali posle sve ispocetka...
a ovde gde sam sad ostajem do 6h ujutru odvezem klince u skolu,vratim se malo dremnem ucim pa odem po klince i tako...
mada vikend kao da sam programirana a zato petkom i subotom uvece kao bebac legnem u 9h i uvek se probudim sutra dan u 11h...i zato kad me nedelja na ponedeljak uhvati kao zombi....
nema mi leka...
xaxaxaxaxaxxax
Primljena si!!! Ispunjavaš sve u uvjete.
tomasi30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:25   #35
Quote:
tomasi30 kaže: Pogledaj post
Primljena si!!! Ispunjavaš sve u uvjete.
hvala puno zaista ste divni....
jovana84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 15:38   #36
Quote:
jovana84 kaže: Pogledaj post
hvala puno zaista ste divni....
To ti je od mjesečine...takvi smo ti mi, noćne ptice
Timor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2009., 20:40   #37
Quote:
anny_01 kaže: Pogledaj post
a što vi onda radite budni,imate isti problem?
radim u noćnoj smjeni, srećom vremena i dosade napretek
ob_bo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 01:41   #38
Quote:
tomasi30 kaže: Pogledaj post
Ja u ponoć obično pijem šestu kavu i gledam koliko mi je ostalo cigareta. Ako imam dovoljno cigareta onda je sve ok, ali ako nemam dovojlno onda počinje prežderavanje. Spavanje ne dolazi u obzir prije 5 ili 6h. Najgora je jedna baba što skuplja rtv pretplatu. Ta kad legne na zvono probudila bi me da mjesec dana nisam spavao.
počni motat duhan, jeftiniji je, finiji-boljeg okusa i kad skuzis da si pred kraj imas jos barem dan fore dok ga ne potrosis, preprucujem "van nelle" ili "golden virginiu".

i da, odjavi tv pretplatu!
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 01:43   #39
Quote:
jovana84 kaže: Pogledaj post
pozdrav i od mene...
nadam se da me primate u drustvo...
welcome
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2009., 02:04   #40
hehe, odlično ovo dođe na kratke staze. meni znalo pomoć kod nekih ispita na faksu npr.
jedno kratko vrijeme sam imao ritual probudit se oko 23h pa opičit do oko 14-15 popodne. ili bi se ravnao po mraku, pa tako nebi vidio sunca tjedan dana . ako je vjerovati vremenskim zonama onda je to bilo po vremenu novog zelanda i onih otočića blizu.
dobro dođe prije nekih ispita na jesen kad se treba prisilit na izbjegavanje zadnje ljetne socijalizacije, ali sam se nakon nekog vremena skroz izgubio u vremenu i nisam imao pojma koji je točno dan i datum, šta počne iritirat.

uglavnom uživajte, ali ne previše
štoviše, kasnije shvatiš da ti se po noći cijelo vrijeme neki kurac zijeva iako si budan tek dva-tri sata. a i lakše je ostat budan dan-dva u komadu ako kreneš od jutra nego od poslijepodneva ili noći. izgleda da je noć baš predviđena za odmaranje
daleth is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:17.