Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 14:58   #2081
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Iskreno receno nemam pojma...ali htio sam da je sve na jednom mjestu a ovako FHD je na Fantecu,UHD je na HDDu...na Fantecu to je organiziranije (podatci o filmu,plakati i sl. jer on imaq nekakav svoj OS, tipa Plex) a opet kad gledam UHD sa HDD nemam mogucnosti namjestanja,pomijeranja niti bilo kakve opcije za titlove a ovi standardni od Samsunga mi se uopce ne svidjaju. Zato sam mislio jedan media player za sve to skupiti na hrpu, ove BD.iso sam mislio pretvoriti u .mkv bez rekodiranja jer tak i tak na jednom *.iso od 45 GB do 35GB je film a 10GB i vise su komentari,reklame i ostalo a to mi ne treba a ustedio bih dosta i na "mjestu" na HDDovima.
Ček malo a zakaj ne koristiš Plex na Samsungu ?
Pa koliko znam u plexu uredno možeš menjat veličinu i boju titlova...
Kvragu ak ja mogu na svojem onda i ti možeš na svojem
I zakaj uopće HDD
kog vraga ga ne metneš tam di ti je instaliran plex, kaj preko plexa ne radi 4K ili zakaj uopće HDD

Osim toga meni se čini da bi tebi bolje sjeo neki snažan i dobar NAS nego media player...možda čak NAS sa HDMI izlazom i daljincem koji bi ujedno bio i media player...

Jer onda na njemu možeš imat bazu za plex, kodi, FHD, UHD sve na jednom mjestu, a ak je dovoljno hardwareski jak čak i transcoding tak da ti na samsung šalje video u formatu koji ovaj prepoznaje/može prikazat ako ga imaš u formatu koji samsung ne pozna...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 15:12   #2082
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Necu Kodi, kodi mi je u *urcu Kodi je odlican tko zna s njim
Kodi mi ne treba, sta u biti moze taj Kodi Znam da ima mali milion postavki dok pocne da radi kako treba
Kodi je za korištenje i namještanje onog kaj ti želiš lakši od Plexa i to prilično lakši...
A u konačnici Kodi kad se složi izgleda vrlo slično kao Plex, ali malo bolje

Muke isusove po Kodiu su ak se ideš zajebavat kaj bedak sa raznim gluparijama tipa build ovaj-onaj i mudrovanja sa aplikacijama koje će ti eto filmove/serije i 15000 HD TV kanala skidat drito s neta i sve to for free
pa to više neće nego hoće radit...ali klasični media play tvojih fajlova radi bez problema....

Ali kad Kodi koristiš kao čisti media player program (ala plex client) onda radi bez greške i nema tu neke nauke, a njegova prednost je da ga štelaš na strani klijenta dok servera uopće ni nema...

Nedostatak kodia u odnosu na plex je da kod kodia nema transkodinga, al ti isti ionak koliko znam ni ne koristiš pa ti je plex s tim funkcijama potpuno beskoristan...

Evo ti Kodi vs Plex...
http://www.htpcbeginner.com/plex-vs-...parison-guide/

Jedini problem ti je Tizen OS, jer nema načina da Kodi instaliraš na Samsung (barem koliko ja znam nema...)
A Kodi ti treba bit na Samsungu, a ne na NAS-u ili PC-u...eventualno taj Fantec al za njega nemam pojma, meni je to totalno nepoznata marka.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 15:25   #2083
Pa baš i je prednost Kodija što imaš sve filmove/serije na dohvat ruke, i to free

Ne treba nikakav bijesni build, dosta je instalirati par kvalitenih addonova (Exodus, Quasar) i onda praktički skidaš/torrentiraš uživo sve to šta bi ionako skidao ručno.

Velika prednost je komocija, ne misliš se da trebaš nešto skinuti, nego gledaš bilo što ti padna na pamet.

Osobno HD kanale ne gledam preko Kodija, ali kome treba, preko castawaya se za ljubitelje sporta nađu praktički svi sportski događaji live u 720/1080 bez ikakvih problema.

Tako da po tom pitanju, Plex nije ni blizu tog osjećaja koji Kodi based media player mašinica nudi. Sve dostupno, uz par klikova daljincem.
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 16:26   #2084
Evo baš za provjeru gledam skraćenu snimku tenisa Istomin-Djoković na Eurosportu1 HD ruski , bitrate konstantan 10 Mbps. Nemam taj satelit, ali po bitrateu vidim da praktički originalni bitrate kanala strema direktno u acestream protokol.

Tako da, HD sport radi više nego dobro uz 2 klika daljinskim.
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 16:49   #2085
Quote:
Doktor Rambaudi kaže: Pogledaj post
Evo baš za provjeru gledam skraćenu snimku tenisa Istomin-Djoković na Eurosportu1 HD ruski , bitrate konstantan 10 Mbps. Nemam taj satelit, ali po bitrateu vidim da praktički originalni bitrate kanala strema direktno u acestream protokol.

Tako da, HD sport radi više nego dobro uz 2 klika daljinskim.
Nekad su imali i dual ton s engleskim, majku im...dosta tih kanala je u izvornom interlaceu tako da je vjerojatno samo guraju izvorni TS. uz mrežu
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 16:58   #2086
Dada, samo ga proslijede u mrežu, a možda i dodaju opet dual ton !
Svakako dobro da postoji i ta opcija, ali za sport nije presudna. Ruski mi je čak simpatičan, ne ubija po ušima

Vidiš, koliko je to napredovalo sa porastom brzine internet veza (uploada pogotovo). Prije su ti streamovi bili downgrejdani u 5-6 mbps, i bila je vidljiva kompresija. Sa 10 mbps izgleda izvrsno u 1080

A evo i Istomin riješio Djokovića daljnjeg sudjelovanja u turniru. Svaka čast

Inače mislim da ovi kanali emitiraju na 36e ili tako nešto (nemam motor) , i to u jako uskom beamu samo za ruski teritorij, tako da bi za prijem sa naših terena trebala oveća antena, ako i to.
Doktor Rambaudi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 21:54   #2087
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Ček malo a zakaj ne koristiš Plex na Samsungu ?
Pa koliko znam u plexu uredno možeš menjat veličinu i boju titlova...
Kvragu ak ja mogu na svojem onda i ti možeš na svojem
I zakaj uopće HDD
kog vraga ga ne metneš tam di ti je instaliran plex, kaj preko plexa ne radi 4K ili zakaj uopće HDD

Osim toga meni se čini da bi tebi bolje sjeo neki snažan i dobar NAS nego media player...možda čak NAS sa HDMI izlazom i daljincem koji bi ujedno bio i media player...

Jer onda na njemu možeš imat bazu za plex, kodi, FHD, UHD sve na jednom mjestu, a ak je dovoljno hardwareski jak čak i transcoding tak da ti na samsung šalje video u formatu koji ovaj prepoznaje/može prikazat ako ga imaš u formatu koji samsung ne pozna...
Korisitm ja Plex i rad isavrseno, i titlovi i sve ali do 50 Mbps bitrate preko toga buferung svake minute sto me cudi jer kad testiram brzinu Wlana ona je negdje oko 90-100 Mbps jer je PC na katu a TV i ruter u prizemlju i to dijagonalno (znas sto mislim), najveca moguca udaljenost u kuci.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 22:28   #2088
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Korisitm ja Plex i rad isavrseno, i titlovi i sve ali do 50 Mbps bitrate preko toga buferung svake minute sto me cudi jer kad testiram brzinu Wlana ona je negdje oko 90-100 Mbps jer je PC na katu a TV i ruter u prizemlju i to dijagonalno (znas sto mislim), najveca moguca udaljenost u kuci.
Nemoj zaboraviti da je više uređaja preko istog wifi-ja na roteru upleteno u plejanje nego u testiranje brzine ...Nisi razmišljao o Powerline adapterima?
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 08:51   #2089
Nisam o tome razmišljao. Nego naručio sam Shield i on može sve što i recimo Himedia, znači kad gledam film to ide HDD_Shield_TV i preko HDMI kabla a ne preko LANa ili WLANa? Drugo, da li meni treba 2.0b HDMI kabal za povetati sa TVom ili može obični HDMI?
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 09:31   #2090
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Nisam o tome razmišljao. Nego naručio sam Shield i on može sve što i recimo Himedia, znači kad gledam film to ide HDD_Shield_TV i preko HDMI kabla a ne preko LANa ili WLANa? Drugo, da li meni treba 2.0b HDMI kabal za povetati sa TVom ili može obični HDMI?
Podebljano: pa naravno...

Ne postoji ti HDMI 2.0b kabel...postoji samo HDMI kabel i kabel "HDMI with Ethernet"...HDMI kabel bi ipak trebao imati "high speed" oznaku (mada to svi kelje bez obzira), znači da je kvalitenije ožičenje i izolacija...najbolje uzeti neko poznatije ime ali ne preskupo, mada i 90% kratkih običnjaka radi....
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 11:30   #2091
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Nisam o tome razmišljao. Nego naručio sam Shield i on može sve što i recimo Himedia, znači kad gledam film to ide HDD_Shield_TV i preko HDMI kabla a ne preko LANa ili WLANa? Drugo, da li meni treba 2.0b HDMI kabal za povetati sa TVom ili može obični HDMI?
Rekel bi da može i više nego Himedia...
Shield za razliku od Himedie ima razvijenu aplikaciju za Plex, a s obzirom da si naviknut na plex ovo bi ti trebal bit pun pogodak

samim tim kad ti stigne koristiš plex na shildu, a ne više na TV-u, i onda imaš sve na jednom uređaju...

Nego kakav NAS imaš uopće ili koristiš PC kao Plex media server ?

Po ovome kaj veli plex, možda ima smisla da Shield vrti Plex kao server a ne kao client ili u oba moda kao server i client...
Veli da Shield ima dovoljan hardware čak i za transcoding

sve jedva čekam da ti stigne i da ga isporobaš, pa da znam jel možda ima smisla da ga nabavim i ja kao transkoding mašinu u svojem sistemu

EDIT:
Shield je ko rođen za plex
https://support.plex.tv/hc/en-us/art...-NVIDIA-SHIELD

Po ovome izgleda da je u stanju hardwareski transkodirat H.265/H.264 i MPEG2
A MPEG2 čita pa koliko ja znam apsolutno sve pa i moj prastari Philips 9603...
Dakle Shield bi teoretski trebal bez brige transkodirat H.265/H.264 u MPEG2 bez ikakve brige
I još k tome vjerojatno nije bučan niti ždere pun kufer struje...

Myt kaj ti misliš jel bi to moglo fercerat po tom sistemu, da uzmem taj Shiled i koristim ga za transkodiranje umjesto NAS-a/PC-a
tak da sve transkodira u MPEG2 prema Philipsu i da mi transkodira sve kaj ima DTS zvuk u AC3/MP3 prema LG-u...

Zadnje uređivanje The Best F1 Driver : 20.01.2017. at 11:46.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 12:01   #2092
@TBF1D: koliko znam, skoro svi ARM procesori imaju i hardverske h264 encodere radi kamere, skypea i sl stvari, sam nisu podržani u većini drugih aplikacija...očito plex može doprijeti do hardverskog enkodera, sam ti se plašim da možeš zaboraviti na FHD...isto tak je možda moguće naći DLNA server za Android koji je napisan tako da može pristupiti hardverskom enkoderu...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 13:25   #2093
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Rekel bi da može i više nego Himedia...
Shield za razliku od Himedie ima razvijenu aplikaciju za Plex, a s obzirom da si naviknut na plex ovo bi ti trebal bit pun pogodak

samim tim kad ti stigne koristiš plex na shildu, a ne više na TV-u, i onda imaš sve na jednom uređaju...

Nego kakav NAS imaš uopće ili koristiš PC kao Plex media server ?

Po ovome kaj veli plex, možda ima smisla da Shield vrti Plex kao server a ne kao client ili u oba moda kao server i client...
Veli da Shield ima dovoljan hardware čak i za transcoding

sve jedva čekam da ti stigne i da ga isporobaš, pa da znam jel možda ima smisla da ga nabavim i ja kao transkoding mašinu u svojem sistemu

EDIT:
Shield je ko rođen za plex
https://support.plex.tv/hc/en-us/art...-NVIDIA-SHIELD

Po ovome izgleda da je u stanju hardwareski transkodirat H.265/H.264 i MPEG2
A MPEG2 čita pa koliko ja znam apsolutno sve pa i moj prastari Philips 9603...
Dakle Shield bi teoretski trebal bez brige transkodirat H.265/H.264 u MPEG2 bez ikakve brige
I još k tome vjerojatno nije bučan niti ždere pun kufer struje...

Myt kaj ti misliš jel bi to moglo fercerat po tom sistemu, da uzmem taj Shiled i koristim ga za transkodiranje umjesto NAS-a/PC-a
tak da sve transkodira u MPEG2 prema Philipsu i da mi transkodira sve kaj ima DTS zvuk u AC3/MP3 prema LG-u...
Momentalno koristim PC kao server. Skinem fim,prebacim u odgovarajuci folder,aktueliziram i gledam.
Shield dolazi u utorak pa cemo vidjeti, ako Plex bude radio kako treba kao sto radi PC-TV nitko sretniji od mene.
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 13:58   #2094
Quote:
Brico_GO kaže: Pogledaj post
Nisam o tome razmišljao. Nego naručio sam Shield i on može sve što i recimo Himedia, znači kad gledam film to ide HDD_Shield_TV i preko HDMI kabla a ne preko LANa ili WLANa? Drugo, da li meni treba 2.0b HDMI kabal za povetati sa TVom ili može obični HDMI?
Daj link, gdje si ga narućio,plis!
__________________
Daruvar
dfranc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 14:54   #2095
Evo link Amazon.de
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:09   #2096
Uzel si ovu verziju sa 16 Gb ?
Dobro prouči onaj link kaj sam ti stavil po pitanju Shilda...
https://support.plex.tv/hc/en-us/art...-NVIDIA-SHIELD
kaže da je tih 16Gb malo i da moraš stavit USB ili SD karticu u njega, po mogućnosti 64 Gb...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:16   #2097
Troumim se između NVIDIA-SHIELD-a i HIMEDIA Q10 Pro ,koju imam za 1200 kn 2 mj staru,a i Zidoo X9S Smart Android TV Box me privlaći.Dali uskoro izlazi nešto bolje od ova tri strojčeka?LP
__________________
Daruvar
dfranc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:26   #2098
Quote:
The Best F1 Driver kaže: Pogledaj post
Uzel si ovu verziju sa 16 Gb ?
Dobro prouči onaj link kaj sam ti stavil po pitanju Shilda...
https://support.plex.tv/hc/en-us/art...-NVIDIA-SHIELD
kaže da je tih 16Gb malo i da moraš stavit USB ili SD karticu u njega, po mogućnosti 64 Gb...
Ova nova verzija nema mogucnost koristenja SD kartica kao stara verzija, ali ako bude trebalo dodam jedan 4TB HDD i problem rijesen, aki kako sam ja skuzio to je ako koristis Media Optimizer Sve ce biti jasnije u utorak :klap:
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:31   #2099
Ma logično je da mu treba pun kufer mjesta radi 4K čak i za buffer...
A još više ako ga koristiš kao server jer onda će itekak imat ozbiljan temp

Koliko ja kužim to mora bit USB/SD/USB HDD ali mora bit mountan kao fiksan storage, a ne kao removable disk
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 17:43   #2100
E sad si mi dao ideju. Ako je tako imam 2.5" 500 GB HDD od PS4 u koji sam stavio 2TB, za njega uzmem kuciste sa USB 3.0 i eto mi PRO za 10€ umijesto 100€ (jedino sto mi zauzme jedan USB port) i to cu naruciti da mi dodje u utorak da odmah to sredimo. Svak ti cast, da te nema trebalo bi te izmisliti.

PS. i jos nekolicinu na ovom forumu
Brico_GO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:14.