Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2010., 14:19   #161
Napravio sam besplatan račun na mojedionice.com i vidim da tamo nema nikakvih podataka (fundamenti, pokazatelji profitabilnosti itd.) za KOSN-R-A, KOSN-P-A, KOTR-R-A, KOTR-P-A, dok za imaju za npr. KODT-R-A ? Jeli ovo njihov nemar ili inače ne stavljaju te podatke?
manaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 23:16   #162
Quote:
manaus kaže: Pogledaj post
Napravio sam besplatan račun na mojedionice.com i vidim da tamo nema nikakvih podataka (fundamenti, pokazatelji profitabilnosti itd.) za KOSN-R-A, KOSN-P-A, KOTR-R-A, KOTR-P-A, dok za imaju za npr. KODT-R-A ? Jeli ovo njihov nemar ili inače ne stavljaju te podatke?
A otkuda da stave podatke kad nema javno objavljenih financijskih izvješća na ZSE?

Možeš ovdje pogledati objavljena financijska izvješća poduzeća: http://www.zse.hr/
Upišeš ticker koji te zanima i dalje je sve jasno.

ALI... mogu ti reći da su ovo rezultati KOSN za 2008 i KOTR za 2008. Pa si ti sam računaj pokazatelje
Kroz koji mjesec će se znati i za 2009.
__________________
Old school.

Zadnje uređivanje Faca5 : 23.03.2010. at 23:22.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 23:58   #163
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
Ja sam prvo čitala sve što se pisalo po ovom forumu i šire i ništa nisam kužila. Ali sam pokupila par fora, i naučila termine.
Onda se pojavila onlajn analiza na sferi, http://webchart.sfera-station.com/, pa sam probala malo crtkati. Ali niš nisam znala, ni koliki bi period stavila, ni šta znače brojke uz indikatore, pa sam počela čitati. Prvo Murphyja, koji je najbolja knjiga na svijetu
I to je to
Odlično, i sada, kao maherica na tom polju, što mi možeš reći o koristi same vještine? Kako tehnički analitičar može u praksi iskoristiti to znanje? (Da, pitam za brzo bogaćenje )
ludvigopcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 19:59   #164
pa, kupuje jeftino i prodaje skupo
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 20:07   #165
Ajoj da, zaboravih odgovoriti.
Nisam odmah jer me zasmetala ona konstrukcija brzo bogaćenje
Uglavnom, mislim da je tehnička analiza izrazito korisna, i stvarno mislim da uz solidno znanje tehničke i godinu dvije iskustva možeš profitirati na tržištu. Evo, poduzetnik je jučer stavio lijepu analizu atpl, koja stvarno izgleda da će gore. Ja mislim da i tržište istovremeno treba gore, ali kad tržište krene, onda bi atpl (konačno) trebala skakati.
A sad ak si maher ti se obogati
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:21   #166
Što je dionica likvidnija, to je TA vjerodostojnija.
Najgora stvar koju ljudi rade jest kad idu sa TA analizirati dionicu kojom se ni ne trguje svaki dan. To je dobar recept za gubitak love.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 23:03   #167
Quote:
ludvigopcija kaže: Pogledaj post
Odlično, i sada, kao maherica na tom polju, što mi možeš reći o koristi same vještine? Kako tehnički analitičar može u praksi iskoristiti to znanje? (Da, pitam za brzo bogaćenje )
Postoji jedna izreka, ništa ne može spasiti čovjeka koji se naumio brzo obogatiti. Radije ti polako čitaj knjige i uči
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 15:43   #168
Petljanje s dionicama na Londonskoj burzi

Pozdrav!
Recimo da ste uložili u neku kompaniju lovu, a za uzvrat dobili njezine dionice.
Recimo da je (ili će uskoro) ta kompanija cijenu objaviti na Londonskoj burzi.
Ja imam certifikat o vlasništvu nad dionicama i sada me zanima kako dalje?
Kako ja mogu prodati te dionice iz Hrvatske? Mogu li otići u bilo koju brokersku kuću i obaviti to preko njih?
__________________
''Cijenu koju dobri ljudi plaćaju za to što ne sudjeluju u javnim zbivanjima je to da njima vladaju pokvareni ljudi'', Platon
okicizepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 16:38   #169
Quote:
Kju385 kaže: Pogledaj post
Postoji jedna izreka, ništa ne može spasiti čovjeka koji se naumio brzo obogatiti. Radije ti polako čitaj knjige i uči
Apsolutno se slažem, poznata mi je pravilna procedura s grlom i jagodama, tj. što ide u što.

Jednostavno sam htio znati kolika je vjerodostojnost, pa u krajnjoj liniji i iskoristivost, rezultata tehničke analize... U koliko od koliko analiziranih slučajeva se ispostavi da je analitičar bio u pravu. To je sve.
ludvigopcija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 21:18   #170
Quote:
ludvigopcija kaže: Pogledaj post
Jednostavno sam htio znati kolika je vjerodostojnost, pa u krajnjoj liniji i iskoristivost, rezultata tehničke analize... U koliko od koliko analiziranih slučajeva se ispostavi da je analitičar bio u pravu. To je sve.
Ovisi o karakteru pojedinca, iskustvu, sklonosti riziku, znanju, spremnosti na učenje. Ne postoji nikakva službena statistika. Neki rasturaju, drugi gube novce dok kažeš keks. U principu TA je izuzetno korisna da shvatiš kako funkcioniraju trendovi. Što više znaš manje ti toga treba, dakako ako investiraš. Ako misliš trejdati, onda moraš pronaći onu kombinaciju indikatora koji će donositi rezultate, držati se njih, učiti nove kad se situacija promjeni, i najvažnije- znati prerezati gubitke kad si u krivu.
__________________
"He's devious and amoral and unreliable and irresponsible and... and definitely not to be trusted."

Q štednja
Kju385 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 00:28   #171
Lijep podrav cijenjeni forumasi, zanima me koliko je vrijeme potrebnu za isplatu na račun od trenutka kad se izvrši nalog? Negdi mi u glavi zvoni 3 dana al mi se ne da tražit sada pa ako može netko od vas šta više trguje napisati bilo bi super LP
kvisko123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 08:16   #172
Quote:
kvisko123 kaže: Pogledaj post
Lijep podrav cijenjeni forumasi, zanima me koliko je vrijeme potrebnu za isplatu na račun od trenutka kad se izvrši nalog? Negdi mi u glavi zvoni 3 dana al mi se ne da tražit sada pa ako može netko od vas šta više trguje napisati bilo bi super LP
Vrijeme namire je T+3, dakle tek tada si slobodno možeš isplatiti novce.

No neki brokeri pristaju i ranije isplatiti velikim klijentima ili nama malima ali tada uglavnom uz određenu naknadu. Moraš pitati svog brokera ako ti je lova hitno potrebna.
__________________
Old school.
Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 10:25   #173
Zna li tko nesto o "ugovoru o prijenosu dionica"

Naime trebao bih prebaciti na sebe dionice HT koje sam kupovao na roditelje, brata , sestru .... pa me interesira procedura, koliko to kosta vremena i novaca, da li se to uopce isplati.
Ja bih da trgujem kada odlucim da je trenutak za to a ne da moram njih "vuci" sa sobom itd.

hvala unaprijed za svaki konstruktivan savjet i informaciju.
__________________
It is nice to be important, but it is more important to be nice
Damir62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 10:57   #174
Ti bi bio torbar, a ne znaš ni teoriju? Lijepo potpišeš taj ugovor, ovjeriš kod JB-a potpis (to ti je trošak pedesetak kn po ugovoru) onoga tko ti dionice ustupa i to preporučeno s povratnicom (to ti je trošak desetak kn) pošalješ u SKDD ili odneseš osobno.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 13:16   #175
Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
Ti bi bio torbar, a ne znaš ni teoriju? Lijepo potpišeš taj ugovor, ovjeriš kod JB-a potpis (to ti je trošak pedesetak kn po ugovoru) onoga tko ti dionice ustupa i to preporučeno s povratnicom (to ti je trošak desetak kn) pošalješ u SKDD ili odneseš osobno.
Ne bih bio nikakav torbar, nego samo zelim da olaksam stvari u obitelji uz sto manje troskove. Pored toga nemam vremena da cijeli Bozji dan sjedim kraj kompa i pratim 10 tema na forumu pa sam zato i postavio pitanje ovdje.

Hvala za info anyway
__________________
It is nice to be important, but it is more important to be nice
Damir62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2010., 15:37   #176
To ti je klasično torbarenje. Svojim novcem kupiš dionice na imena drugih ljudi i onda ih mimo tržišta tj. ugovorima preseljavaš na sebe. Bilo je tu linkova na te ugovore kad je bio IPO no sad to naći... Probaj googlati. Sjećam se samo da je jako važno navesti točan broj dionica. Ne valja ako napišeš "sve dionice HT-R-A", mora biti baš "69 dionica HT-R-A" ili koliko je već.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:06   #177
Može savjet?

Nemam vremena niti znanja igrati se na burzi svaki dan s različitim dionicama, nije mi namjera nikakvo ekspres bogaćenje, tip sam koji svoja "jaja" drži u 100 različitih košara (od fondova, oročenja, životnih osiguranja i nešto narodnih dionica), i sad bi stavila nešto love u još neku dionicu, ralativno sigurnu (znam da ništa nije sigurno), isplativu na duži rok. Mota mi se po glavi ERNT, zbog solidne dividende. Što mislite? Ili nešto drugo...
miss babaloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 11:42   #178
Dobar izbor rekla bih, ako je na ovoj našoj burzi išta dobra izbor
Ali kako sad stvari stoje, ht, ernt, adrs povlaštena, koei - za te se bar nadamo da neće propasti u slijedeće 3 godine
E da, nemoj zaspati, pogledaj kako stoje dionice jednom mjesečno bar
bilokoje is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:14   #179
Quote:
bilokoje kaže: Pogledaj post
E da, nemoj zaspati, pogledaj kako stoje dionice jednom mjesečno bar
Buffet bi ti savjetovao upravo suprotno, dobro prouči neku firmu i ako se odlučiš na kupnju, kupi dionice i zaboravi na njih sljedećih 10 godina.
Ali nismo mi Bife.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 13:21   #180
Ima Buffet pravo, ali to vrijedi ako kupis dovoljno da se nadjes u nadzornom odboru i onda vedris i oblacis tamo . Za smrtnika-anonymousa je pametnije da pazis sta se dogadja
Netzach is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.