Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2015., 14:03   #1521
http://ccs.infospace.com/ClickHandle...F628D47E48DA75

The Telegraph je uvrstio Inception u 10 najprecjenjenijih filmova ikada.
ZOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 14:29   #1522
Inception je precijenjen ali ova lista je smijeh, Network i Videodrome precijenjeni
MagicRat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 18:06   #1523
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Inception je precijenjen ali ova lista je smijeh, Network i Videodrome precijenjeni

Ja se slazem s dijelom liste. Million Dollar Baby a ponajvise Skyfall-zasluzeno prvo mjesto. I koliko god Inception bio dobar film nije to za nikakve nominicaije za Oscara u kategoriji "najbolji film" i te vazne kategorije.A i rating na imdb-u je previsok. Dala bih 8/10 ali ne vise od toga dok je rating na 8.8. clanak je objasnio zbog cega je film precijenjenen dobro.
ZOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 19:42   #1524
Pa tko uopće cijeni Skyfall?

Inače je lista ok, ali Network staviti mi nema nigdje veze.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 13:25   #1525
lista nije loša i Skyfall je na zasluženom prvom mjestu, ali Network tu nema što raditi i to još na drugom mjestu
la rosana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 17:31   #1526
Ma daj ajde, Inception je super. Bilo je i gorih filmova od tog nomiranih za Oskara, Philomena, Nebraska, Captain Phillips,War horse itd. da ne nabrajam. Ovdje je bar ideja bila originalna.
__________________
Creo, creo,no en lo que me cuentan sino solo en lo que veo,por lo que veo creo,que ya te has olvidado de mí.....
Mariposas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 17:04   #1527
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Pa tko uopće cijeni Skyfall?

Inače je lista ok, ali Network staviti mi nema nigdje veze.

Pa kakav je hype bio kad je izasao film,kad su kriticari (placeni??)pisali kako je to najbolji film ovo ono...a film je mix svega i svacega.
ZOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 17:11   #1528
Quote:
la rosana kaže: Pogledaj post
lista nije loša i Skyfall je na zasluženom prvom mjestu, ali Network tu nema što raditi i to još na drugom mjestu
Da,a mogli su i Milijunasa s ulice staviti na vise mjesto...kad se samo sjetim svih pohvala,osam nominacija za Oscara...
ZOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 07:07   #1529
Quote:
Mariposas kaže: Pogledaj post
Ma daj ajde, Inception je super. Bilo je i gorih filmova od tog nomiranih za Oskara, Philomena, Nebraska, Captain Phillips,War horse itd. da ne nabrajam. Ovdje je bar ideja bila originalna.
Bilo je, samo su ljudi znali/mislili da su to lošiji filmovi od početka, dok Inception...majko mila koji hype. Meni najslabiji film od Nolana. Isto tako Milijunaš s ulice je vjerojatno najgori film od Boylea, zgadio mi se s tim filmom, pa se opet ispravio s 127 sati.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 17:43   #1530
Problem Inceptiona po meni je to sto je nama sve to receno u jednom streberskom stilu...i ocjena 8.8 na IMDB-u...pa dobro to je skoro koliko ima i Godfather(9.2)...sto je previse je previse. Glumacka postava je dobra(Marion je uvijek lijepo vidjeti ),Hardy je genijalan. i soundtrack je odlican. 8/10 u najboljem slucaju.
ideja je originalna i zanimljiva no sve previse je toga receno s previse podataka u streberskom stilu....uglavnom meni bi realan rating bio negdje između 7 i 8.
Clanak je 100% tocan u opisu filma. Ideja filma je bila IZRECENA sa dijalogom...falio je osjecaj.
ZOU is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 01:46   #1531
antologijski

top
Andy_KRS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 10:56   #1532
Jučer sam pogledao 3 put i zamjetio sam detalj koji ranije nisam. Di Caprio zaposli Ellen Page kao arhitekta, ali ne namjerava ju povest sa sobom u akciju, u svijet snova. Kako ostali u snu vide što je ona dizajnirala ako nje nema? Mislim, igrom slučaja ode i ona, ali to nije planirano. Pogledaju makete? Što je s unutrašnjostima objekata?
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 18:24   #1533
Nagađam, moguće posve krivo, da je arhitektura (i fini detalji poput teksture tepiha) nekako bila definirana preko onog stroja na koji su svi bili povezani, i forsirana/nametnuta/sugerirana osobi koja je bila glavni sanjač.
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 19:35   #1534
Quote:
ptae2000e kaže: Pogledaj post
Nagađam, moguće posve krivo, da je arhitektura (i fini detalji poput teksture tepiha) nekako bila definirana preko onog stroja na koji su svi bili povezani, i forsirana/nametnuta/sugerirana osobi koja je bila glavni sanjač.
Ja njih nisam vidio spojene na aparat u avionu

Quote:
WHUFC kaže: Pogledaj post
Jučer sam pogledao 3 put i zamjetio sam detalj koji ranije nisam. Di Caprio zaposli Ellen Page kao arhitekta, ali ne namjerava ju povest sa sobom u akciju, u svijet snova. Kako ostali u snu vide što je ona dizajnirala ako nje nema? Mislim, igrom slučaja ode i ona, ali to nije planirano. Pogledaju makete? Što je s unutrašnjostima objekata?
Slažem se, taj mi je detalj smetao danas, jer kao ona je arhitekt i treba znati shortcutove, mislio sam kao da je ona neki server, a na kraju se radi o cobbovom limbu, u ženskom snu
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 19:43   #1535
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
Ja njih nisam vidio spojene na aparat u avionu



Slažem se, taj mi je detalj smetao danas, jer kao ona je arhitekt i treba znati shortcutove, mislio sam kao da je ona neki server, a na kraju se radi o cobbovom limbu, u ženskom snu
Spojeni su u avionu na aparat. Stjuardesa pritisne gumb.
Što se tiče arhitekture, guglo sam malo i čini se da su odgovor ipak makete. Svakom sanjaču preko njih objasni njegov "level".
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 20:54   #1536
Quote:
WHUFC kaže: Pogledaj post
Spojeni su u avionu na aparat. Stjuardesa pritisne gumb.
Što se tiče arhitekture, guglo sam malo i čini se da su odgovor ipak makete. Svakom sanjaču preko njih objasni njegov "level".
vidio sam da stjuradesa uzima onaj kofer, ali kad se bude nisu bili spojeni, a cobb podmeče fischeru tabletu, jedino objašnjivo mi je čekaju rem fazu, a kaj se tiče limba, saito je ostario a cobb ide po njega i na njega ne utječe vrijeme?
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 11:22   #1537
Quote:
crazy_borna kaže: Pogledaj post
vidio sam da stjuradesa uzima onaj kofer, ali kad se bude nisu bili spojeni, a cobb podmeče fischeru tabletu, jedino objašnjivo mi je čekaju rem fazu, a kaj se tiče limba, saito je ostario a cobb ide po njega i na njega ne utječe vrijeme?
Pa mora mu podmetnut tabletu da ga uspava, kako će ga budnog spojit na aparat kad nije jedan od njih? On im je meta. Saito je ostario jer je prije Cobba ušao u Limbo. Objašnjavali su da je 10 sati u avionu=7 dana na prvom nivou sna=6 mjeseci na drugom=10 godina na trećem=pun quratz u Limbu. Tako da ne čudi što je Saito ostario, makar ušao u Limbo malo prije Cobba.
Btw, sad sam pogledao video o totemima. Svi likovi imaju totem koji se u stvarnosti (javi) ponaša nenormalno (tako ga razlikuju, prepoznaju). Jedino se Cobbov u snu ponaša nenormalno, a u stvarnosti normalno. Svako čuva svoj totem i samo vlasnik mu zna karakteristike. Cobbov znaju svi.
WHUFC is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2016., 00:37   #1538
Quote:
ZOU kaže: Pogledaj post
Nolan ima njuh kako napraviti golem blockbuster to je sigurno.. Inception je odlican film ali da li spada u listu top 10 filmova svih vremena? Definitivno ne. Uspoređivati njega i Hitchcocka je apsurd totalni... pa dobro jeste vi ikad gledali "Nazovi M radi ubojstva" ili "Pogled kroz prozor"? Radnja se događala u doslovno jednoj prostoriji ali film je uvijek drzao paznju! To se zove remek djelo. Ili na primjer "To Catch a Thief".. e to je film koji je za cistu desetku. Inception najbolji film ikada? to je stvarno pretjerivanje
ovaj film i hitccock je kao da uspoređuješ modernu umjetnost i lijepu umjetnost. ovdje je tema filozofska ideja tj. šta je realnost i šta je stvarnost, , a ne analiza emocionalnoih stanja i društevnih odnosa.
kao da uspoređuješ tom i đerija i platona.

hitchcock je danas jednostavno passe. kao što je passe lijepa umjetnost - hitchcock je samo malo umivenija sapunica o tome ko se s kim jebe (uvijek je tu zgodna mlada dama i mladi solo momak, naravno sve je to kao slučajno ).

mada su je i dalje puni muzeji, al sve je to apsolutno smeće, osim kao predmet historijske analize. ja bi dao cijeli jebeni uffizi za jednog malo boljeg nizozemca samo stoljeće kasnije - tamo nema jedne zanimljivije slike -sve su prikazi ovog ili onog mučenika ili scene iz biblije s majkom božjom ili isusekom slikano na jedan te isti kanonski način , kontinuirano stoljeće za stoljećem . odvratno. nerelevantno svakom, osim ortodoksnim proučavateljima biblije.

isto tako hitchcock, je zabavan ali generalno gledano passe smeće.

pritom mi je zanimljivo kako glazba puno manje zastarjeva nego film ili kjiževnost. bach ili mozart ili ravel , ili doorsi iz 70-tih danas zvuče isto tako moćno kao i nekad.
no film je počeo kao fizička komedija, pa je bio ograničen dugo vremena na obradu psihologizacije i društv. odnosa , zatim je došlo razdoblje fizičke akcije, da bi danas pomalo sve više biti intelektualni alat preispitivanja realnosti.
što možda govori da su njegove mogućnoosti puno šire od dosad iskorištenih.
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 02.02.2016. at 00:53.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 00:09   #1539
ono kad osjetiš olakšanje kad počnu reklame da te spase glavobolje
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2018., 09:54   #1540
pa da ponovimo lektiru..
Andy_KRS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.