Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija

Fotografija Fotografiram. Dakle, svijet postoji.
Podforumi: Foto natječaji, Fotoaparati i oprema, Video

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2011., 23:31   #21
Da, sad je nebo puno dramatičnije... To je ono što sam htio postić na verziji u boji, al baš i nije uspjelo. Zato sam se i zaigro malo previše.
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 23:34   #22
Uzmi kolor verziju, skini crvenu i općenito smanji saturaciju, pa vidi kako je.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 00:01   #23
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Uzmi kolor verziju, skini crvenu i općenito smanji saturaciju, pa vidi kako je.
Ima smisla, da. Al bilo je tu i drkanja po magenti u žutim tonovima, zato hrđa toliko vrišti.
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 00:04   #24
Erm, i ljubičasta i žuta su primarne boje Izvalio si nešto jako čudno, otprilike kao da je bilo drkanja po crnoj u bijelim tonovima
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 00:19   #25
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Erm, i ljubičasta i žuta su primarne boje Izvalio si nešto jako čudno, otprilike kao da je bilo drkanja po crnoj u bijelim tonovima
Selective color. Magenta na +16% u žutoj. Ne znam šta je čudno.
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 00:22   #26
Magenta ne može sadržavati žutu, ni žuta magentu, a isto tako nijedna od te dvije ne može sadržavati cijan To su sve primarne boje u suptraktivnom procesu. OK, kužim što si htio reći i što si radio, samo što to jako čudno zvuči
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2011., 00:29   #27
Quote:
_MK_ kaže: Pogledaj post
Magenta ne može sadržavati žutu, ni žuta magentu, a isto tako nijedna od te dvije ne može sadržavati cijan To su sve primarne boje u suptraktivnom procesu. OK, kužim što si htio reći i što si radio, samo što to jako čudno zvuči
Da, pogrešno sam se izrazio. Al naviko sam tako govorit.
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2011., 19:18   #28
Ovo su neki s foruma već vidjeli - evo iz drugog kuta, bivši logor Danica u Koprivnici:

Volunteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 13:05   #29
Odajmo počast legendarnom zagrebačkom Paromlinu.

Za nekoliko dana to postaje - parkiralište za gradske moćnike.

Bilo mi je draže ovakvo "parkiralište":


Zadnje uređivanje _MK_ : 08.08.2011. at 13:21.
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 13:18   #30
link ne dela

bilo je samo pitanje vremena kad bude to novi šoping centar ili kaj već

dobra fotka, btw
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 13:19   #31
O bože. Forum cenzurira link. Ne vjerujem. Ček, idem promijeniti poruku.

Evo, sad radi. Cenzura je bila i na tinyurl-u

Vidjet ćemo što će napraviti nakon parkinga...
_MK_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2011., 15:01   #32
kad smo več kod cenzure ima u štampanom obliku (ne sječam se dali vecernji ili jutarnji ali ima i kratkim crtama) :-(
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 03:51   #33
Staro odmaralište, DM paradies 400

FujiLim is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 10:05   #34
Hotel Jadran





Constantine. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 21:53   #35
Vidim da je tema malo zamrla, pa da je oživim kad već volim ruševine

evo jedno mjesto koje obožavam, dosta napuštenih kućica, moram ovih dana tamo, pa napraviti nekoliko dobrih fotografija, ove su malo starije

Pogled, da vidite kako to otprilike izgleda:




Tamo se svašta može pronaći :








Zadnje uređivanje Angie88 : 11.11.2011. at 23:18.
Angie88 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 05.12.2011., 00:13   #36






iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 19:12   #37
nijanse mrtvih







dvorac zwilling, crna mlaka

ps. iridium.. zadnja mi je baš fina. super se potrefio ovaj svjetlosni kvadrat.
jutarnji amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 21:22   #38
Quote:
jutarnji amater kaže: Pogledaj post
super se potrefio ovaj svjetlosni kvadrat.
Da, pogodio sam idealan trenutak za dolazak na lokaciju. Da sam unaprijed planirao, ne bi ovako pogodio. Al reci, da li se može doć na Crnu mlaku bilo koji dan u tjednu, ili se treba najavit? Ja bi išo tamo i radi ptica...
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:36   #39
uh, situacija sa crnom mlakom je komplicirana. ona je u privatnom vlasništvu, privatni posjed kojeg je vlasnik ogradio i stavio rampu na ulaz. ulaz kakti nije moguć uopće osim u nekim posebnim slučajevima.. tipa, jednu nedjelju u 9.mj je bila biciklijada i rampa je bila dignuta, ulaz slobodan. pretpostavljam da takvih događaja bude nekoliko svake godine. treba se raspitati (npr. u turističkoj zajednici grada jastrebarskog). druga varijanta je zanemariti rampu i tablu i doć autom do rampe i nakon toga nastaviti pješke po rezervatu.. ili ako imaš sreće, potrefiti trenutak kad je rampa dignuta (ja sam potrefila, bio je ponedjeljak i šumari su prevažali nekakva drva simo-tamo). međutim, u takvom slučaju moraš bit spreman na to da će te lokalni stanovnici čudno gledati, možda i pitati ko si i šta oćeš i upozoriti te na činjenicu da si upao na privatan posjed. treća varijanta je da nazoveš samog vlasnika i pitaš da li bi bilo okej da dođeš tamo i poslikaš malo ptice. kolko sam skužila, nije oduševljen takvim individualnim dolascima osim ako imaš neki malo bolji razlog. ali imam broj i ako hoćeš šaljem na pm.
jutarnji amater is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 23:46   #40
Može broj na pm, hvala. Meni nije problem doći do rampe, pa dalje pješice. Htio bi malo i prošetat šumama okolo... Već sam pretpostavljao da vlasnik posjeda pizdi na divlje posjete, ali fotografi mu neće napravit nikakvu štetu, čak naprotiv. Osim toga, bez obzira na vlasništvo nad zemljištem, Crna mlaka se smatra ugroženim močvarnim područjem i pod zaštitom je države, barem na papiru. Kao takvo, ja područje mogu smatrati i javnim dobrom, kao što mogu ušetat u bilo koji park prirode, šumu-park i slično, a da me nitko ništa ne pita. Baš bi probao uletit na mlaku na divlje.
iridium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:08.