Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2012., 11:19   #41
Quote:
backtothesleep kaže: Pogledaj post
opČenito, al to je okvirno 30%, moze i 20%, al poanta je da se Li-po, Li -ion baterija ne prazni do kraja, mislim nije smak svijeta ako se isprazni do kraja al po netu na raznima sajtovima preporuke su da se te baterije ne prazne do kraja vec samo nadostukavaju, tok je to praznjenje do kraja bilo preporuceno za NiMh i one starije baterije jer su imale "memory effect"
OK. Zahvaljujem!
mario_bla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 14:56   #42
Quote:
backtothesleep kaže: Pogledaj post
opČenito, al to je okvirno 30%, moze i 20%, al poanta je da se Li-po, Li -ion baterija ne prazni do kraja
Kaj? Stvarno? Baš bezveze. Koliko vidim i čujem, baterija uz normalno korištenje obično izdura manje od jednog dana, pa se predlažu kojekakve uštede tipa gasi svjetlo, kaj će ti GPS, isključi notifikacije, gasi internet... Ma daj, da hoću imati takav mobitel, kupila bih 3310. Znam da se malo-malo ovdje pojavi netko kome drži četiri dana uz staaalno surfanje, ali takvi su mi poput 25+ ekipe s LjES-a.

Uglavnom, htjela sam reći da su proizvođači fakat postali bezobrazni. Samo trpaju inče, gigabajte, jezgre, a baterije ne pojačavaju da im telefon ne bi postao malo deblji. Koma. Pričam neki dan s bakom (stari Siemens) i u pol razgovora joj crkne baterija. Nazove me za pola sata i kuka da ga sad mora puniti skoro svaki treći dan, da nema ona živaca paziti na to. Argh.

Da 30%.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 15:21   #43
A, gle...
Kupuju se (za više novaca) mobiteli s većim ekranom, više gigabajta, više jezgara, ...
Nokia ima brdo ovih "socijalnih" mobitela pa vidiš da im ne cvjetaju ruže.
Isto kao i Alcatel i ekipa.

Iako novije generacije ekrana i procesora omogućuju manju potrošnju, ali će uvijek više trošiti od crno-bijelog ekrana sa 2 linije
Na kupcima je da odaberu- ili "napredniji" mobitel sa kraćim trajanjem baterije (pa si kupiš rezervnu bateriju) ili "zaostaliji" mobitel s duljim trajanjem.
Ili nešto "divlje" poput Razr Maxx
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 15:35   #44
Potpuno si u pravu, ali ne razumijem kamo sve to vodi. Prije je baterija trajala nekoliko dana, zatim je trajala jedan dan, a sad čitam da bi bilo dobro da ne pada ispod 30%. Upravo sam pogledala svoj, šest sati na bateriji, a na 70% posto je. Da mi danas nije slobodan dan i da sam krenula na posao u osam kao obično, u pet bi mu bilo vrijeme za punjenje.
Pa onda dobiješ savjete da ne stavljaš widgete s prognozom jer troši bateriju, da ne stavljaš live wallpaper jer troši bateriju, da zamračiš ekran, da mahnito gasiš pozadinske procese, da gasiš data, wifi, gps, bluetooth... Mislim, kome treba takav mobitel kojem si uvijek ti na usluzi, a ne on tebi, kao što je red?

Bilo bi super da postoji neka sredina između ove dvije vrste koje si naveo. Recimo, nešto s tipkovnicom jer se tako smanjuje ekran, ali opet da nije neka tužna Nokia s turbosporim netom i ružnim mail klijentom, već da ima dobru kameru, dobar operativni sustav, dobar sustav notifikacija. Mnogim korisnicima ne trebaju četiri jezgre i milijun gb roma, ali moraju to uzeti jer je alternativa Alcatel.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2012., 19:59   #45
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Uglavnom, htjela sam reći da su proizvođači fakat postali bezobrazni. Samo trpaju inče, gigabajte, jezgre, a baterije ne pojačavaju da im telefon ne bi postao malo deblji. Koma. Pričam neki dan s bakom (stari Siemens) i u pol razgovora joj crkne baterija. Nazove me za pola sata i kuka da ga sad mora puniti skoro svaki treći dan, da nema ona živaca paziti na to. Argh.

Da 30%.
Nisu krivi proizvođači, barem ne toliko koliko misliš. Problem je taj što je tehnologija baterija trenutno došla do limita iskoristivosti trenutne tehnologije, za nešto više od toga trebat će nekakav veći napredak...
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 16:52   #46
Question Mobilna Baterija

Evo dobar dan svima, imam jednu stvar koja me muči i molim da mi netko pomogne. Nije mi se puno dalo tražiti, mislim si neko će mi pomoći. Koliko sati traje mobilna baterija od 1820 mAh?
Chuckmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 17:16   #47
Quote:
Chuckmare kaže: Pogledaj post
Evo dobar dan svima, imam jednu stvar koja me muči i molim da mi netko pomogne. Nije mi se puno dalo tražiti, mislim si neko će mi pomoći. Koliko sati traje mobilna baterija od 1820 mAh?
to ti je kao da pitaš koliko ti treba da pojedeš cijelu pizzu (nekome treba 10 minuta, nekome pola sata, a netko je ne može pojesti)
sve ovisi o tome što radiš na mobitelu i kakav mobitel je u pitanju. Neki s manjim ekranom sigurno troši manje od npr. SGS3
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 19:12   #48
Koji mobilni uređaj je u pitanju?
__________________
tomisličak is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 20:03   #49
Pa npr. Samsung galaxy S2
Chuckmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 19:21   #50
Koji bi mogli biti razlozi za naglo cijeđenje baterije?
Prekjučer sam primijetila da mi uz uobičajenu upotrebu baterija spadne na 20% oko 7 navečer, a prije je u to doba dana obično bilo 40-ak%. To je velika razlika, zar ne? Punim ga svaku noć i u isto vrijeme ujutro skidam s punjača.

Nisam ništa novo instalirala, nisam mijenjala nikakve postavke, baš ništa nije različito. Skinula sam neku aplikaciju koja prati battery usage i nije mi pokazala ništa neočekivano- točno vidim kad mi je što trošilo bateriju i sve je jednako kao prije.

__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 22:47   #51
a mi znamo o kojem mobitelu je rijec, pa cemo ti sad odgovorit-dogadja se
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 23:11   #52
Žao mi je, mislila sam da to nema veze s modelom, već s aplikacijama i OS-om općenito. Mobitel je Samsung Galaxy S Plus s 4.1.2 verzijom Androida.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 23:30   #53
Instaliraj Wakelock Detector s Play Storea pa ćemo analizirati skupno
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 00:07   #54
Hvala ti, upravo sam ga instalirala! Nadam se da će pokazati nešto korisno s obzirom da je vikend i da mob jedva koristim. Baš zato mi i je čudno što se tako brzo prazni baterija, screen time on je sat i pol, a baterija na 5%. Synca mi se samo jedan account na gmailu, ništa drugo, brightness na minimumu, a wifi i gps ugašeni.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 13:14   #55
Uz WLD pomaže i Better Battery Stats (koji se plaća)...
Uglavnom. Mob, kad je ekran ugašen, mora ići u deep sleep (zelena traka u WLD). Napraviš screenshot kad ti baterija bude pred kraj pa stavi tu pa ćemo pogledati.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 18:39   #56
Hvala ti još jednom, baš si drag.

Pronašla sam na netu nekakvo kalibriranje , baterija se treba posve isprazniti, posve napuniti i opet posve isprazniti pa bude ok, barem tako pišu na forumima. Ništa me ne košta pa ću probati, a ako ne upali, gnjavit ću sa screenshotovima.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2013., 19:53   #57
Ja sam podosta glavu razbijao nakon što sam Xperiju T nadogradio na JB. Gotovo u 90% slučajeva mi je u Logu da mi Sustav Android jede bateriju s oko 25%, nakon toga ekran itd.

Sve dok mi jedan novinar s portala za mobitele i gadgetse nije objasnio, u biti s JB da je došlo do svojevrsnih promjena pri funkcioniranju samog Android smartphonea. Čak i kada ga stavim u Airplane mode, to ne znači da tel ide u dubok san. OS održava primarne funkcije telefona, pogotovo ako se ima neki program tipa Prognoza, koji prema novome ne može biti bez informacija. Zato ujutro, čim ga isključim iz Air moda, imam prognozu za tekući dan.
Na ICS-u je redovno odlazio u dubok san pa sam widgetse prognoze imao prazne.
Moby is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 06:19   #58
Wink Samsung Galaxy S4 mini

Poštovani,
Za koliko Vam padne baterija tijekom noći? Kako taj pad svesti na minimum?
maky62 is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 12.01.2014., 09:00   #59
Na minimum jedino ako se mobitel stavi u avio mod (zbog alarma) inace je gasenje ipak najbolja solucija.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 15:20   #60
Kako smanjiti potrošnju baterije zbog screena ili displaya? Pokazuje mi 57%. Čekirao sam automatic brightness pa mi je pokazao 46% a sad se vraća na starom. Ne vidim još načina kako reducirati screen.
Laison is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.