Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2014., 16:41   #61
Evo ti mekerica objasnio zašto i kako ekran troši baš danas u temi o Z1.
Na najmanju moguću porošnju se jedino može ručnim postavljanjem brightnessa na minimum ili stvarni minimum samo tek da vidiš ekran. Koliko te takav ekran veseli je tvoj odabir.

Današnji mobiteli troše i sa tim se treba pomiriti. Kad je ekran najveći potrošač je zapravo dobro sređen android. Meni na nekim uređajima kad sam listao najobičnije novine sa jako slabim osvjetljenjem je veći potrošač bio android sustav. To je žalosno.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 01:04   #62
Baterija

Mobitel mi je vec duze vrijeme ugasen (vise od dva mjeseca) jer je na popravku, i zanima me hoce li se to odrazit na dugotrajnost baterije tj. hoce li bit sve isto kao i prije..
marinko125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 01:14   #63
Cist sumnjam da u ducanima pune baterije prije nego ih kupis.
thao is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 01:37   #64
Baterije vremenom gube na kapacitetu, koristile se ili ne. Ali nista znatno u tvom slucaju ako nije u losim uvjetima (tipa "takticki" odlozen mob na cjelodnevno przenje sunca).

Kakav je to popravak od preko 2 mj.? How about zakon?
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 10:00   #65
Unhappy

Popravak preko ebaya.. Dijelovi jos uvijek nisu dosli..

Zadnje uređivanje assassin : 04.09.2015. at 07:12. Reason: Maknut nepotreban citat
marinko125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 11:12   #66
mohikanac86 - premješteno ovdje
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 10:55   #67
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Potpuno si u pravu, ali ne razumijem kamo sve to vodi. Prije je baterija trajala nekoliko dana, zatim je trajala jedan dan, a sad čitam da bi bilo dobro da ne pada ispod 30%. Upravo sam pogledala svoj, šest sati na bateriji, a na 70% posto je. Da mi danas nije slobodan dan i da sam krenula na posao u osam kao obično, u pet bi mu bilo vrijeme za punjenje.
Pa onda dobiješ savjete da ne stavljaš widgete s prognozom jer troši bateriju, da ne stavljaš live wallpaper jer troši bateriju, da zamračiš ekran, da mahnito gasiš pozadinske procese, da gasiš data, wifi, gps, bluetooth... Mislim, kome treba takav mobitel kojem si uvijek ti na usluzi, a ne on tebi, kao što je red?

Bilo bi super da postoji neka sredina između ove dvije vrste koje si naveo. Recimo, nešto s tipkovnicom jer se tako smanjuje ekran, ali opet da nije neka tužna Nokia s turbosporim netom i ružnim mail klijentom, već da ima dobru kameru, dobar operativni sustav, dobar sustav notifikacija. Mnogim korisnicima ne trebaju četiri jezgre i milijun gb roma, ali moraju to uzeti jer je alternativa Alcatel.
posve smo istog razmišljanja, i ja bi nešto što ima funkcije ali da ne strahuješ stalno kad će se ugasit. Mobitel s tipkovnicom je dobro riješenje jer bi se smanjio ekran, odma manja potrošnja. Takvi nekakvi mobiteli mogli bi imati početni ekran od 2,4 inča i to s ovom rezolucijom koju danas koriste, 240x320. Ionako večina korisnika ne gleda filmove na mobitelu i sl, početni model ne bi ima ni tač što bi pojednostavilo proizvodnju. Na mobitel bi se trebale moći instalirati ponajviše društvene aplikacije poput whatsapp-a i vibera koji bi morali raditi i u pozadini. Igrice neke ednostavnije da pokreće, neki dobar OS da može uredno radit s slabijim procesorom, jedno 512 MB rama, da nije pretanak da se može ugurat pristojna baterija, cijena oko 200 eura, to bi poharalo tržište...

Najbliže tome su BlackBerry mobiteli, uglavnom čujem dobre stvari o njima ali su preskupi, u Hrvatskoj nedostupni, bez podrške i sl.. Imamo Nokia ashu seriju, asha 301 i 302 imaju pristup internetu, whatsapp(barem na papiru), you tube i e-mail. Samo kamere su im bez blica i fokusa, a i taj whatsapp je upitan, tj njegovo fukcioniranje. Samsung s5610/5611 ima 3,5g Internet, 5mpx kameru s fokusom i blicom ali nema whatsapp

Općenito sve se više ljudi žalu na smartphoneve, eto prije par dana jedna cura se žali na note-a, nema di s njim, ne može s njim normalno telefonirat jer joj je jedno duplo veći od glave, sav izubijan, jer joj je 3x veći od šake, baterija ne traje jedan dan..

Jučer mi se tip jada za LG G3, da stalno za novi mobitel mora nositi punjač di kud otidje, da doslovno ne može malo duže telefonirat jer mu toplina opeče uho i ta ista toplina mu već otopila ekran(odvojija se), što mu je sevis popravio.

Tako da ovo danas nema ikakvog smisla, baterija ne može trajati jedan dan, zbog dizajna baterije se čak i smanjuju, sve teži hardver sve više guta baterije, taj hardver u biti većini ne treba, veliki dio korisnika smartphoneova i to čak i top modela ni iz izbliza ne koristu sve njegove mogućnosti, štoviše neki i ne znaju što im se telefon može.

Osim trajanja baterije tu je i trajanje samog smartphonea koje je u prosjeku 2 godine i stalno se smanjuje, što zbog sve slabije kvalitete, a nešto i zbog sumanite želje za posjedovanjem najnovijeg modela, sve je to strašni udar na ionako jadne financije prosječne hrvatske obitelji, takodjer smartphone je postao i golemi ekološki problem.

Tu je i nepraktičnost, javljanje tokom vožnje, pisanje poruka na direktnom suncu, pisanje dužih tekstova na virtualnoj tipkovnici, opasnost od loma ekrana, stalno zamaščivanje ekrana i itd....

Ovo je sve otišlo u pogrešnom smjeru, zaista previše, mi smo postali robovi tih smartphoneova.
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 11:05   #68
Da nešto kratko spomenem Steve Jobsa, on je svojevremeno izjavio da nema potrebe za večim ekranom od 3,5-ičnog, to se danas čii presmješna izjava, samo zapravo nije.. IPhone 4 je ima 3,5 ekran, na njemu si moga gledat film bez ikakvih problema, osim toga bio je vrlo praktičan, svugdi je moga stat i odlično je ležao u ruci i rijetko bi pada. Danas iphone stane jedino u torbu i non stop pada, što bi Jobs reka da vidi iphone 6+
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 11:47   #69
Jos uvijek operateri imaju u ponudi i telefone od 191 odnosno 198 kn ( i slicno, pogledaj u konzumu ili posti) pa ti jadnici koji se zale kako su im note i ini flagshipovi preveliki, prevruci, pre ovo pre ono te da im prekratko baterija traje neka odu i kupe jedan od tih uredaja. Jasno onda ih nebudu mogli staviti na stol u omiljenom kaficu i kurciti se pred ostalima.

Ovo sto si gore opisao i stavio cijenu od 200€. Ne da bi poharalo trziste vec bi doslovno bio fijasko. Takav telefon bi maksimalno mogao vrijediti 50 € (ako i toliko) ali hajde. Tada bi ga kupili jos neki ljudi.
Usput, to sto si opisao je zapravo jedan od huawei prvjenaca koji se prodavao i kod nas. Nije se bas proslavio, osim cjenom.

Da je otislo u krivom smjeru - i da i ne. Nije jer da je, onda nebi ljudi kupovali 5+" ekrane i nebi isla prodaja.
Je jer danas google zaglupljuje ljude i nitko se ni ne pokusava vise nista sjetiti vec odmah googlas kad nesto zapne.
Ovo je tek pionirstvo u mobilnoj tehnologiji i zanimljive stvari nas ocekuju u buducnosti. Jasno, te stvari nece odgovarati svima jer ce vjerojatno biti uredaj povezan bionicki sa vlasnikom pa nebude bilo zgodno ako te traze organi vlasti. Ali to je vec za sf pdf
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 19:39   #70
el na mobitelu dulje drzi baterija ako je u njemu jedna ili dve kartice ili to nema veze sa tim?
šeldon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2015., 21:13   #71
Dulje drži ako je jedna, pošto dvije znače da mora dva puta "tražiti signal".
Naravno, ako si u području lošijeg signala- to je još gore.

Ovisi i kakav je dualSIM točno.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 08:48   #72
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Općenito sve se više ljudi žalu na smartphoneve, eto prije par dana jedna cura se žali na note-a, nema di s njim, ne može s njim normalno telefonirat jer joj je jedno duplo veći od glave, sav izubijan, jer joj je 3x veći od šake, baterija ne traje jedan dan..
Awwww, netko ju je puskom tjerao da kupi mob koji joj je prevelik Isto je tako i meni kad si kupim cipele broja 64 jer stas, manjih nema tako da je razumijem i sasvim suosjecam sa njenim epskim patnjama.
#krizniput

A sto se svega ostalog tice - trziste. Da nema potraznje ne bi se prodavalo, a samim time ni proizvodilo. Simple as that. Zato je spomenuti Blackberry bio prisiljen preci na Android (i zato mu je Venice zadnja slamka spasa), zato je Nokia propala (jer su ustrajali upravo na tome sto si iznad opisao) itd. itd.
A razlozi su upravo u toj navedenoj curi odnosno u takvom tipu korisnika.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 18:43   #73
da, posve si u pravu...

IMa tih koji stalno žugaju a uzet će još veći mobitel te mobitel kojem će još kraće trajati baterija...

Meni je osobno dosta štekanja i sličnih radosti, zapravo najviše sam zamrzio smartphoneove kad sam razbio svoj novi smartphone koji uopće nije pa s strašne visine
Sad sam si nabavio ashu 302, e to već se moraš potrudit da to razbiješ, a i ima mi sve šta triba, wifi, whatsapp, fejs mesindžer, you tube, glasan zvučnik

SAmo mi fali kamera dobra, android je ima bolju kameru, ali j..eš to kad je uništen u padu s malo više od po metra

Zadnje uređivanje assassin : 19.10.2015. at 19:18. Reason: Maknut nepotreban citat
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 19:05   #74
Hehe, pa to i je fora - sto je mob jeftiniji to je blize granici neunistivosti, lol. Imas i mocnih smartphonesa, recimo No.1 X1 bi bio bas za tebe; nevelik no super baterija, solidni specsi (ne trza nista i sve je glatko osim nekog ozbiljnijeg gaminga), mozes ga bezbrizno bacati okolo, gaziti autom, zabijati cavle njime, paliti bacacem plamena... i nije mu nista Cak mu je i kamera prilicno pristojna. A sto je najbolje - nije skup.
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 23:38   #75
mjenjao sam bateriju na kojoj je kapacitet nesto veci, za 150mah.
jel treba to negdje korigirati u postavkama telefona ili da ga ostavim kako je?
neno_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 00:11   #76
Nema ti veze ako je veći/manji kapacitet.
Sve će ti biti ok i postotak baterije će se normalno prikazivati.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 15:45   #77
Uvijek isti problem s baterijom odavno je vec jasno da nikad necemo dobiti dobre baterije, iako neki modeli imaju po 6000 mAh. Zato te procesor odere

Na starijim modelima je sve teze odrzati bateriju dugotrajnom. Skidajte starije verzije aplikacija i ne dozvoljavajte da se rade update, takodjer jos par trikova i savjeta pogledajte na sajtu , imate opisano i par aplikacija koje sam probao dok sam korisito neke starije modele.
anelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 23:05   #78
Ovaj link koji si dao - previše je površno opisano, a sa posljednjom konstataciom se nebih nikako složio.
Wireless imam nonstop uključen i on je jedna od gotovo pa posljednjih stavki koja utječe na potrošnju baterije.
Tako da
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 22:37   #79
Meni opet whatsapp dere sve trosi cak 48% baterije, a wi fi i 3G zadnji, minimum potrosnja.

Zadnje uređivanje akoj : 27.11.2015. at 02:15. Reason: Maknut nepotreban citat
anelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2015., 16:29   #80
Sve je dobro dok ne zdere 50%. Onda si tek naje...
__________________
BOOMSHAKALAKA!!
RC Da Kookee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:29.