Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2014., 22:18   #2081
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Ako misliš na www.joinsnapcard.com, jučer sam naručivao stvari s ebaya preko njih. Sve izgleda uredno, uzeli su 1% fee, još treba vidjeti hoće li roba stići.

Vlasnik je poznat, bio je na par podcastova i emisija, tu je blog: https://medium.com/@joinsnapCard

twitter:
https://twitter.com/joinsnapCard
A ima ono kornjača, zec i avion kao shipping speed. Da li se više naplačuje ako odabereš nešto drugo i kolka su zapravo vremena shippinga preko toga?
shaolin_fist is offline  
Old 03.02.2014., 22:33   #2082
Quote:
shaolin_fist kaže: Pogledaj post
A ima ono kornjača, zec i avion kao shipping speed. Da li se više naplačuje ako odabereš nešto drugo i kolka su zapravo vremena shippinga preko toga?
Trebalo bi se više naplaćivati ako zec dostavlja.

Nemaju oni ništa sa šipingom, samo su uplatili dolare kinezima od kojih sam kupio robu i dali im moju adresu. U ovom slučaju šiping je bio besplatan.

Idem poslati poruku kinezima preko ebaya da vidim jesu li poslali narudžbu. Sad su im praznici, pa možda ne odgovore...
Aphex is offline  
Old 04.02.2014., 12:50   #2083
Quote:
more kaže: Pogledaj post
ja držim sad oko 1,8 miljona.pa šta bude. pa vidimo za 7 dana šta bude kad se prepolovi velićina bloka
Jesi to ti istreso doge-a na cryptsiu...i jednom trenutku je cijena pala da ne povjerujes...
stjepan21 is offline  
Old 04.02.2014., 15:37   #2084
Ae narode plaćamo savjetovanje za sastavljanje RIG-a ili ASIC minera? po završetnu plaćamo i nagrađujemo onoga tko nam pomogne sa svojim savjetima, kontakt u inbox za mail adresu pa ćemo dalje tamo nastaviti. Molimo SAMO iskusne da nam se jave te oni koji su i sami u mining poslu duže i iskusnije! Hvala!
GlobIT is offline  
Old 04.02.2014., 16:22   #2085
Još par teorija o skoroj propasti Gox-a: http://falkvinge.net/2014/02/04/majo...ppeared-money/
Aphex is offline  
Old 04.02.2014., 18:50   #2086
Quote:
GlobIT kaže: Pogledaj post
Ae narode plaćamo savjetovanje za sastavljanje RIG-a ili ASIC minera? po završetnu plaćamo i nagrađujemo onoga tko nam pomogne sa svojim savjetima, kontakt u inbox za mail adresu pa ćemo dalje tamo nastaviti. Molimo SAMO iskusne da nam se jave te oni koji su i sami u mining poslu duže i iskusnije! Hvala!
Šta te zanima
Isto pitanje ko i ostalima na kojem sistemu win ili linux
do koliko kw želite vući iz mreže,buđet,šta želite rudarit scrypt ili sha itd
more is offline  
Old 04.02.2014., 22:47   #2087
Evo ga, snapcard uplatio dolare, primio sam potvrdu da je roba poslana. Najs.
Aphex is offline  
Old 04.02.2014., 22:49   #2088
http://www.reddit.com/r/actualmoney/
Aphex is offline  
Old 05.02.2014., 09:28   #2089
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Kupovina sa snapcardom funkcionira. Kupio malog kineskog smeća na ebayu, platio bitcoinom. Jebeno.

Proces je išao ovako: prvo sam se registrirao na joinsnapcard i stavio njihov bookmark na traku. Nakon toga sam na ebayu došao na proizvod koji želim kupiti, kliknuo bookmark i označio da želim kupiti taj prozivod. Proizvod se pojavio na snapcard računu, platio u btc i to je to.
Koju burzu koriste? Bitstamp? Uzimaju 2%. hm

Čuo sam za uslugu koja funkcionira tako da platiš robu sa BTC, a netko treći plati račun u USD i dobije tvoje BTC. I dobiješ popust 5%.

Ili Giftcard pre-paid credit card, ima popust 6% i funkcionira za velike ritejlere (amazon,...)

Nešto manje mi je simpatičan ebay nego prije (svojedobno sam kupio BMW iz amerike hehe). Patriotizam, hoću kupovati u hrvatskoj i platiti porez ovdje, a ne štajaznam Nizozemskoj ili Engleskoj ili Njemačkoj. Ili preko ebaya ali da je prodavatelj u HR. Ali kada će naši shvatiti? Gle sad: najnoviji BUG, tema nešto u stilu "trendovi koji dolaze". Svašta su pobrojali a kriptovalute nisu ni spomenuli. Uh. Svi ti naši web-shopovi s tehničkom robom, a nitko još. Valjda je gužva pa još nisu stigli...

da hahahahah
d.theman is offline  
Old 05.02.2014., 11:41   #2090
Quote:
d.theman kaže: Pogledaj post
Koju burzu koriste? Bitstamp? Uzimaju 2%. hm
Coinbase. Meni su uzeli 1%, mislim da je to od nedavno smanjeno.
Quote:
Čuo sam za uslugu koja funkcionira tako da platiš robu sa BTC, a netko treći plati račun u USD i dobije tvoje BTC. I dobiješ popust 5%.

Ili Giftcard pre-paid credit card, ima popust 6% i funkcionira za velike ritejlere (amazon,...)
Zvuči odlično. Giftcard ću morati uskoro isprobati.
Quote:
Nešto manje mi je simpatičan ebay nego prije (svojedobno sam kupio BMW iz amerike hehe). Patriotizam, hoću kupovati u hrvatskoj i platiti porez ovdje, a ne štajaznam Nizozemskoj ili Engleskoj ili Njemačkoj. Ili preko ebaya ali da je prodavatelj u HR. Ali kada će naši shvatiti? Gle sad: najnoviji BUG, tema nešto u stilu "trendovi koji dolaze". Svašta su pobrojali a kriptovalute nisu ni spomenuli. Uh. Svi ti naši web-shopovi s tehničkom robom, a nitko još. Valjda je gužva pa još nisu stigli...
A treba nam valjda još par godina da uđemo u šemu

Meni je inače skroz čudno da informatičari ne spominju kriptovalute. Tko će ako ne oni. Evo nije ni Dejanović u svojim predviđanjima za 2014: http://www.monitor.hr/clanci/2014/162318/
Aphex is offline  
Old 05.02.2014., 12:14   #2091
O kriptovalutama se zna jaaaaako malo. Cak i tamo gdje se svakodnevno kupuje hardver za majnanje, mozes pronaci na prste jedne ruke ljude koji znaju zasto nesto prodaju.

Bio sam neki dan u ADM-u, kupio maticnu i proc za rig. Ono na kutiji od maticne nacrtane grafe i bitcoin...bas ono low cost maticna sa puno pcix slotova. I prodavac me bljedo gleda i pokusava mi objasniti kako gore ne stanu sve te graficke jer su portovi preblizu. Mene tjeralo na smjeh kolko me covjek pokusavao nagovorit da kupim nesto drugo. I onda dodje njegov kolega i cuje kako ja ovom kazem: "ma to je za majnanje" (na sto me ovaj bljedo gledo) i kaze mu "ak je za majnanje to je super"...onda je ovaj odusto i naplatio mi ono po sto sam dosao.


Ono mozda nije dobar primjer, al iz svakodnevnog zivota,s tvarno jako malo informaticki pismenih ljudi zna sto su to kriptovalute.
stjepan21 is offline  
Old 05.02.2014., 15:29   #2092
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
O kriptovalutama se zna jaaaaako malo. Cak i tamo gdje se svakodnevno kupuje hardver za majnanje, mozes pronaci na prste jedne ruke ljude koji znaju zasto nesto prodaju.

Bio sam neki dan u ADM-u, kupio maticnu i proc za rig. Ono na kutiji od maticne nacrtane grafe i bitcoin...bas ono low cost maticna sa puno pcix slotova. I prodavac me bljedo gleda i pokusava mi objasniti kako gore ne stanu sve te graficke jer su portovi preblizu. Mene tjeralo na smjeh kolko me covjek pokusavao nagovorit da kupim nesto drugo. I onda dodje njegov kolega i cuje kako ja ovom kazem: "ma to je za majnanje" (na sto me ovaj bljedo gledo) i kaze mu "ak je za majnanje to je super"...onda je ovaj odusto i naplatio mi ono po sto sam dosao.


Ono mozda nije dobar primjer, al iz svakodnevnog zivota,s tvarno jako malo informaticki pismenih ljudi zna sto su to kriptovalute.
koja matična ploča je li asrock H81 Pro BTC tražim nešto slično i niko nema
daj mi link na ADM na tu ploču šta si uzeja.na njihovim web stranicama ne bi se snaša nitko
more is offline  
Old 05.02.2014., 15:44   #2093
Quote:
more kaže: Pogledaj post
koja matična ploča je li asrock H81 Pro BTC tražim nešto slično i niko nema
daj mi link na ADM na tu ploču šta si uzeja.na njihovim web stranicama ne bi se snaša nitko
http://www.adm.hr/product_info.php?c...ducts_id=14231

sunce im jebem krvavo, mene su oprali za 520kn il tak nesh...sad je odjednom 470...bem im sveca
stjepan21 is offline  
Old 05.02.2014., 18:19   #2094
Ah, my bad...ja sam kupio ovu:

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=14232
stjepan21 is offline  
Old 05.02.2014., 21:05   #2095
jel tko ikad probao napraviti svoj coin?

pronašao sam tutorial na bitcointalku no zapeo sam već na postavljanju OSa na VirtualBoxu
__________________
Prije će bankari i zelenaši uništiti san slobodne Hrvatske nego svi vojnici Europe - Ante Starčević
Kiki114 is offline  
Old 05.02.2014., 21:19   #2096
Meni palo na pamet...imam servere i web development / c znanja al sam pre ljen
stjepan21 is offline  
Old 06.02.2014., 10:19   #2097
Quote:
d.theman kaže: Pogledaj post

Čuo sam za uslugu koja funkcionira tako da platiš robu sa BTC, a netko treći plati račun u USD i dobije tvoje BTC. I dobiješ popust 5%.

Ili Giftcard pre-paid credit card, ima popust 6% i funkcionira za velike ritejlere (amazon,...)
O kojoj se usluzi radi i dobijes 5% popusta ? Moze link.

I ako imate link za ovu " Giftcard pre-paid credit card" sa 6% popusta.

Unaprijed zahvalan.

Poz
Mentor77 is offline  
Old 06.02.2014., 12:33   #2098
Quote:
Mentor77 kaže: Pogledaj post
O kojoj se usluzi radi i dobijes 5% popusta ? Moze link.
Može i meni link.
Quote:
I ako imate link za ovu " Giftcard pre-paid credit card" sa 6% popusta.
Vidi tu:
http://www.gyft.com/bitcoin/

Je li netko koristio gyft?

Quote:
Poz
Aphex is offline  
Old 06.02.2014., 12:49   #2099
Razmisljam preci na hashco.ws/ ili na www.middlecoin.com/ pa me interesira koji je bolji od ova dva i kod www.middlecoin.com/ za postavke pise : cgminer --scrypt -o stratum+tcp://middlecoin.com:3333 -u <your bitcoin address> -p x

Sta staviti za password ako sam za user stavio bitcoin address koju imam na Bitstampu ?

Da li ko ima iskustva sa www.therocktrading.com/ ili sa coinbase.com/ sta je bolje ?

Moze neko objasniti sta je i kako funkcionira ripple.com/

Poz.
Mentor77 is offline  
Old 06.02.2014., 13:45   #2100
Koristio sam hashcows i nisam bio zadovoljan. Ne zbog same zarade, vec zbog nedostatka informacija koje ti site daje. Na jednom djelu pise da hashas 0khs na drugom 700+.
Nigdje ne pise tvoj udio u hashanju za bilo koju rundu (niti posotjecu niti neku proslu).
Isto tako infromacije o zaradi su skroz krive. Non stop pise jedna te ista brojka koja nema veze s vezom. Sam BTC pocne dolaziti nakon dan dva i dolazi i po 4 dana nakon zadnjeg majnanja. Neznas koliko si dobio, niti koliko ces dobiti ako ces dobiti.
Jednostavno premalo informacija, a i tip koji to vodi je najavio da ce biti odsutan zbog rodjenja djeteta, pa nevidim bas da ce se ista poboljsati u skorijem vremenu.

Middlecoin nisam koristio.

Sto se passworda tice, kao sto ti je napisano, za password stavi slovo "x".
stjepan21 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.