Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2017., 08:41   #9301
Ovo sa Rusijom i ne zvuči loše, znači 13 % porez i ne morate se gnjaviti sa dokazivanjem porijekla vašeg crypto novca ako sam dobro razumio...

https://www.cryptocoinsnews.com/puti...y-cryptoruble/
deckozgslavonac is offline  
Old 18.10.2017., 08:44   #9302
ovo nemoze IMO bit nikak dobro za BTC:

"It will now be banned to mine cryptocurrencies in the Russian Federation following the decision to launch its own, national, cryptocurrency called CryptoRuble"

ne vjerujem ja u to. nisu oni tako glupi. ili novinari krivo shvacaju/prenose ili se ovi zezaju kao i china nedavno da kupe cheap.
geronimo666 is offline  
Old 18.10.2017., 09:09   #9303
Quote:
deckozgslavonac kaže: Pogledaj post
Državama i bankama je u interesu da bude što više dužnika i na taj način se stvara novi novac bez da se mrdne onom stvari.

Problem je što večina ljudi ne uzima kredite za pokretanja posla, već za poboljšanje uvjeta života što je katastrofalno.

Ljudi sve manje vjeruju bankama, međutim mnogi su već uvučeni u njihove ralje i nemaju izlaza.

Bankarstvo je najstariji zanat na svijetu, kako bi neki u susjedstvu rekli "leba bez motike".

Budućnost je u kripto valutama sad je samo pitanje kako će se to regulirati.

Zabrane iz povijesti smo naučili obično imaju kontra efekt.
Možda je kod nas katastrofalno što ljudi uzimaju kredit zbog poboljšanja uvjeta života jer se isti ne reflektira u našoj ekonomiji koja je uvozna, ali ne bih rekao da je to loše u npr. Njemačkoj gdje čovjek uzme kredit, kupi Mercedes koji se ne bi ni proizveo (barem ne u slijedećih nekoliko godina) da nije kredita.
Slažem se da je moralno upitno što netko ima pravo štampati ili ne štampati novac i na taj račun biti elita.
zljac is offline  
Old 18.10.2017., 09:54   #9304
evo ga dip .
buy, buy, buy :klap:
geronimo666 is offline  
Old 18.10.2017., 10:01   #9305
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
evo ga dip .
buy, buy, buy :klap:
vec sada? cekam ga na 4700 valjda ce doci. ili jos nize

Zadnje uređivanje karatas_os : 18.10.2017. at 10:04. Reason: ajme sto pada :) slobodni pad :) juhu! :))
karatas_os is offline  
Old 18.10.2017., 10:03   #9306
mislis? rijeci ti se pozlatile...imam jos za potrosit, za razliku od inace, ovajput sam spreman
geronimo666 is offline  
Old 18.10.2017., 10:07   #9307
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
evo ga dip .
buy, buy, buy :klap:
Sad ide ispod 5K
dalmato86 is offline  
Old 18.10.2017., 10:10   #9308
Quote:
geronimo666 kaže: Pogledaj post
mislis? rijeci ti se pozlatile...imam jos za potrosit, za razliku od inace, ovajput sam spreman
e i ja imam spremno ))) evo bas gledam na koliko staviti nalog. kontam si na 4000E da stavim.. kako ces ti to odigrati?

edit: nista ne mislim. ja sam pocetnik. nadam se ))
karatas_os is offline  
Old 18.10.2017., 10:30   #9309
nalog na 5150, 5000, 4800, 4700, 4600, 4500$
geronimo666 is offline  
Old 18.10.2017., 11:08   #9310
Quote:
zljac kaže: Pogledaj post
Evo ja se ovim putem ispričavam jer sam vjerojatno zvučao kao baba Vanga, a to svakako ne želim. Tko to zna kakva će se odluka donijeti? Ja sigurno ne. Samo mi se čini da je zabrana kao prohibicija alkohola koja je nekad bila pa poslije više nije. A što se tiče podržavanja kriminalnih djelatnosti plaćanja bitcoinom, pa to su i dosad imali, a ekipa vjerojatno na crno mijenjala bitcoine za novac.

U svakom slučaju, kao što rekoh, samo mali djelić imovine u bitcoine.


No hard feelings..
Kriptovalute imaju nekoliko rizika, a trenutno su najveci (koje ja vidim) odnos regulatora prema njima, kao i hakiranje burzi..

Sto se tice ovog prvog, po mom je situacija crno-bijela, ili ce biti regulirani i dozvoljeni, ili ce biti zabranjeni i zamijenjeni drzavnim kriptovalutama.... a sto mislite sto bi drzave vise htjele?
Time bi kriptovalute dosle u svoju suprotnost, odnosno bile bi playground za velike igrace da zarade nesto novaca dok ne dodje kraj tuluma, a nakon toga bi sve preslo na sustav gdje ne bi imao fizicki novac uopce..

Ovaj drugi primjer je zato sto burze tipa Bittrex imaju slabu zastitu i opcenito benevolentan stav prema ulagacima, kao i prema regulatorima... nedavno je Bittrex dobio zuti karton od SEC-a, pa sada pokusavaju igrati po pravilima, ali ja sam njih u jednom trenutku vidio kao kandidata za zatvaranje od strane SEC-a ili zatvaranje od strane hakera koji bi poharali sve racune..




Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Taroth is offline  
Old 18.10.2017., 11:10   #9311
Interesantno priopčenje na Cryptopiji:

Quote:
Bitcoin Gold
Cryptopia is very opposed to supporting new coins which fork from BTC as they are inherently a giant undertaking for an exchange to do. The risk involved in forking BTC is not minor, and having to move all BTC in cold storage is even less minor; Cryptopia is gravely concerned that BCH has set a dangerous precedent for new coins being created and airdropped in this manner. BitcoinGold doesn't have the Developers, Community or verified information on how the fork will be conducted that assisted BitCoinCash in being split and adopted by exchanges. Cryptopia does not currently intend to perform the split, however we reserve the right to change our position should more information come to light.
abusaef is offline  
Old 18.10.2017., 11:17   #9312
a u biti imaju pravo. nema smisla ovo sad. bokte svakih mjesec dva neki split. mislim super za nas za free money, ali potkopat ce previse btc i kripto IMO pa ce ljudi pocet zbog toga napustat. ili im se jednostavno neda zezat stime jer su puuuni para i samo zele lezat
geronimo666 is offline  
Old 18.10.2017., 11:23   #9313
Zato nam je potreban blockchain 3. generacije - netko kome nije potreban hardfork već će sve probleme rješavati softforkom . Jedan od takvih je Cardano iliti ADA .
Da li postoji još koji takav ili su svi drugi još uvijek 2. generacija (Etherium)?
abusaef is offline  
Old 18.10.2017., 11:38   #9314
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
No hard feelings..
Kriptovalute imaju nekoliko rizika, a trenutno su najveci (koje ja vidim) odnos regulatora prema njima, kao i hakiranje burzi..

Sto se tice ovog prvog, po mom je situacija crno-bijela, ili ce biti regulirani i dozvoljeni, ili ce biti zabranjeni i zamijenjeni drzavnim kriptovalutama.... a sto mislite sto bi drzave vise htjele?
Time bi kriptovalute dosle u svoju suprotnost, odnosno bile bi playground za velike igrace da zarade nesto novaca dok ne dodje kraj tuluma, a nakon toga bi sve preslo na sustav gdje ne bi imao fizicki novac uopce..

Ovaj drugi primjer je zato sto burze tipa Bittrex imaju slabu zastitu i opcenito benevolentan stav prema ulagacima, kao i prema regulatorima... nedavno je Bittrex dobio zuti karton od SEC-a, pa sada pokusavaju igrati po pravilima, ali ja sam njih u jednom trenutku vidio kao kandidata za zatvaranje od strane SEC-a ili zatvaranje od strane hakera koji bi poharali sve racune..




Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Slozio bih se da je regulacija sjekira koja ce biti nad glavom crypta do daljnjeg. Oni koji misle da je to nemoguce zive u bajci. Drzave zabrane banke ne rade isplate uplate game over za siroku populaciju. Povezu jos sa terorizmom i sl. i ciao bella.
Sad i ovo rusko piskit cu kakit cu moze ne moze..
Zivimo u kontroliranom svijetu, usudio bih se reci da veliki dio ljudi ni ne razumije koliko su kontrolirani od strane nekih pojedinaca.
Zanimljivo je da poluge moci dosada su mogle bitcoin dokrajcit kad su pozeljele ali nisu, zasto, to je pravo pitanje.

Sent by Golub pismonosa
__________________
There is always tomorrow...for better...or worse
M@chibist is offline  
Old 18.10.2017., 14:55   #9315
Mislim da nije normalno da bitcoin sa svojih svega par milijuna korisnika i malenom infrastrukturom ima veći market cap od mnogih kompanija sa 50,000 - 100,000 zaposlenih, više stotina milijuna korisnika usluga, godišnjim profitima od više milijardi dolara. Bitcoinova uporabnost i raširenost još uvijek jako mala, a cijena je već prilično velika.
Recimo neki od vas predviđaju bitcoinu višestruko veći market cap od amazona, koliko je to realno
https://trends.google.com/trends/exp...bitcoin,amazon
Verter is offline  
Old 18.10.2017., 15:18   #9316
ne da se btc ispod 5250$...cekam li ga cekam )))
karatas_os is offline  
Old 18.10.2017., 15:37   #9317
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
ne da se btc ispod 5250$...cekam li ga cekam )))
Što si radio dok je nedavno bio na 3500?
Quorgyle is offline  
Old 18.10.2017., 15:39   #9318
Quote:
karatas_os kaže: Pogledaj post
ne da se btc ispod 5250$...cekam li ga cekam )))
Balončić se malo ispuhuje Nadam se da će se zaustavit do 5k
__________________
Napuši se kurca!
JesusReborn is offline  
Old 18.10.2017., 15:58   #9319
Quote:
Verter kaže: Pogledaj post
Mislim da nije normalno da bitcoin sa svojih svega par milijuna korisnika i malenom infrastrukturom ima veći market cap od mnogih kompanija sa 50,000 - 100,000 zaposlenih, više stotina milijuna korisnika usluga, godišnjim profitima od više milijardi dolara. Bitcoinova uporabnost i raširenost još uvijek jako mala, a cijena je već prilično velika.
Apollo misija, ona koja je odvela čovjeka na Mjesec, u današnjem novcu košta 20x manje od vrijednosti jednog Facebooka.

To je normalno?
e88e92 is offline  
Old 18.10.2017., 16:11   #9320
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Što si radio dok je nedavno bio na 3500?
skupljao novce
karatas_os is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:41.