Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 00:19   #101
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Ko je znao da mijelografija moze stvoriti tolike probleme.da je bilo tu MR ne bi se dvoumila ni trena..ali posto ju ni Hr ni Slo nema nisam imala izbora a i on je rekao da ce mijelografija biti dovoljna a kad smo pricali preko tel o magnetu ja spomenula ct on rekao da je magnet puno bolji.vjerojatno zato jer suraduje sa tom klinikom Italiji gdje salje pacijente
ali uskoro i tu cujem stize MR konacno
Ma ne zurim ja sa oporavkom meni je bitno samo da se ona potpuno oporavi da mi ne ostane invalid pa makar oporavak i duze trajao
ipak ona samo godinu i pol ima zivot je pred njom da bi ostatak zivota provela u mukama
sad sam pročitala ove tvoje upise....baš me zateklo...pa dobro, kak to sad tak' naglo, ajde napiši sutra kad stigneš malo detaljnije što se sve dešava...

ako sam dobro polovila priču (i komentare drugih)...tu ne bi smjelo bit' problema, očito treba malo više vremena da se oporavi. i moguće ju je mijelografija malo više izšokirala nego si ti očekivala.
a tamo na onom linku o mijelografiji ne piše eksplicite da bi event. posljedice mogle bile ozbiljne...ako sam ja to dobro polovila?

glupo mi je tješiti te, ali ipak...nemoj padat u paniku, sve je ovo još friško, očito treba malo vremena da se curka stabilizira. napokon, to je mladi pas, to je jako bitno..
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 21:55   #102
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
sad sam pročitala ove tvoje upise....baš me zateklo...pa dobro, kak to sad tak' naglo, ajde napiši sutra kad stigneš malo detaljnije što se sve dešava...

ako sam dobro polovila priču (i komentare drugih)...tu ne bi smjelo bit' problema, očito treba malo više vremena da se oporavi. i moguće ju je mijelografija malo više izšokirala nego si ti očekivala.
a tamo na onom linku o mijelografiji ne piše eksplicite da bi event. posljedice mogle bile ozbiljne...ako sam ja to dobro polovila?

glupo mi je tješiti te, ali ipak...nemoj padat u paniku, sve je ovo još friško, očito treba malo vremena da se curka stabilizira. napokon, to je mladi pas, to je jako bitno..
ne znam sta reci kako ju to tako naglo ulovilo,taj cetvrtak je bila jos ok ,petak nije mogla od bolova,taknut,podragat ju nisi smjeo.
Ni jedan lijek,injekcija nisu pomagali cak ni tramal
Tako da smo zavrsili u Zg

Koji link o mijelografiji,di si to vidjela?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:36   #103
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ne znam sta reci kako ju to tako naglo ulovilo,taj cetvrtak je bila jos ok ,petak nije mogla od bolova,taknut,podragat ju nisi smjeo.
Ni jedan lijek,injekcija nisu pomagali cak ni tramal
Tako da smo zavrsili u Zg

Koji link o mijelografiji,di si to vidjela?
ovo je Didi stavila prije par stranica:

7.Mijelografija
Osnovno je načelo mijelografije jednostavno: kontrastno sredstvo, koje se vidi na rendgenskoj slici, uštrca se u intraduralni prostor slabinske kralješnice da se pomiješa s moždanom tekućinom (likvorom). Zatim načinimo rendgensku sliku, na kojoj se može proučavati kontura prostora u kojemu je likvor (intraduralni prostor). Taj prostor kao i produžeci korijena živaca koji izlaze iz ovojnica leđne moždine mogu se vidjeti rendgenskim pregledom ili snimanjem u različitim projekcijama. S mijenjanjem položaja bolesnika kontrastno se sredstvo, koje potisne likvor ili se s njime pomiješa, pomiče od prostora do prostora. Tako možemo pregledavati visinski različita mjesta kralješnice a da za to ne upotrijebimo velike količine kontrastnoga sredstva. Na taj način vidimo promijenjenu konturu prostora koji okružuju ovojnice leđne moždine i, eventualno, abnormalnu izraslinu, na primjer herniju diska.
Većina bolesnika koji dulje vremena imaju tegobe boje se mijelografije. Neki nakon te pretrage zaista imaju tegobe, kao što su glavobolja i povraćanje, ali sama pretraga nije osobito bolna.
Još ,nije dokraja riješeno pitanje treba li mijelografiju primjenjivati kao rutinsku pretragu prije operativnog liječenja. Mnogi autori smatraju da većinom nije potrebna,da je dovoljna klinička slika i obični rendgenski snimci. Prema mišljenju nekih autora, mijelografijom bi se trebalo koristiti samo onda kada klinička slika nije dovoljno jasna. Pristaše tog mišljenja obrazlažu to ovako:
- U toku mijelografije možemo iglom oštetiti korijen živca, zbog čega će nastati bolovi.
- Nakon mijelografije može nastati upala korijena živca, a bolovi zbog tog oštećenja traju različito dugo.
- Glavobolja ponekad traje i po više dana i može biti neugodno jaka.
- Nadraživanjem ovojnica leđne moždine zbog uvođenja stranog sredstva u likvor može nastati upala ovojnica leđne moždine s ukočenim zatiljkom, jakom glavoboljom, povraćanjem itd.
- Zbog nadražajnog djelovanja kontrastnog sredstva mogu nastati priraslice živaca i ovojnica leđne moždine, osobito ako je mijelografija učinjena više puta.
- Pogrešno očitavanje, odnosno nepravilnosti prilikom očitavanja mijelografije iznose, prema različitim autorima, 1 % do 5%, pa čak i 20%.

**

a ja sam sad malo šarala po netu, pa vidi:

http://www.vetmed.ucdavis.edu/vmth/s.../myelogram.cfm

tu ti je bitno ovo:

For several days after a myelogram, some animals may have more trouble walking, particularly if they had difficulty walking prior to the myelogram. This usually resolves in a few days, but in rare cases it may be permanent. Some animals, particularly large dogs may seizure while recovering from a myelogram. The risk of seizures only lasts for 24 hours after a myelogram. Very rare complications of a myelogram include infection, allergic reactions, and injury to the spinal cord.

a ovo je i jedne druge studije:

The complications of myelography were seizures in 4/61 patients (6.56%) and death in 1/61 patients (1.64%); 54/61 patients (91.80%) had no consequences or no reported consequences because they were considered insignificant.

ne znam kako stojiš s engl. da ti prevedem? nije problem...

još sam jednu studiju malo podrobnije pročitala, tu je bilo nekih 508 pasa (različiti) i ispalo je da je ispod 3% imalo neke probleme (ne ozbiljne) ali je to bilo, ak sam dobro zapamtila kod krupnijih (i starijih) pasa...

tak da mi se čini da ne trebaš brinuti...neke, prolazne reakcije su, izgleda, standardne ...
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:45   #104
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ne znam sta reci kako ju to tako naglo ulovilo,taj cetvrtak je bila jos ok ,petak nije mogla od bolova,taknut,podragat ju nisi smjeo.
Ni jedan lijek,injekcija nisu pomagali cak ni tramal
Tako da smo zavrsili u Zg

Koji link o mijelografiji,di si to vidjela?
eh, da si se bar javila, bilo bi mi drago. ali pretpostavljam da si bila previše u frci...

mislim da se moraš strpit jer prema tih par analiza što sam pročitala treba nekoliko dana da se pas stabilizira...

svakak' javi kako stvar ide...
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 22:18   #105
IQ0007 hvala na linku i ostalom
Nisam nazalost imala vremena za nista stalno sam bila oko nje u blizini ako me zovu
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 23:42   #106
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
IQ0007 hvala na linku i ostalom
Nisam nazalost imala vremena za nista stalno sam bila oko nje u blizini ako me zovu
ajd, javi nam samo kakva je situacija jel se pesonja stabilizirao...kažem, morao bi, prema onom što sam čitala...
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:01   #107
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
ajd, javi nam samo kakva je situacija jel se pesonja stabilizirao...kažem, morao bi, prema onom što sam čitala...
Ne znam ti sta reci kako koji dan je.danas nesto bolje sta se tice motorike,jos uvijek se gega dok hoda zanosi joj cijeli lijevi kraj,dok obavlja nuzde ne moze cucat dugo i srusi se moram ju drzat i pomagat kod toga,isto tako sa hranjenjem ili ju ja hranim iz ruke ili ako je nesto tecnije (kuham joj svali dan) tipa juhica,meso,ppvrce,riza onda joj dam u krevetic dok lezi da pojede tako joj najlakse,snalazimo se.petak npr je bila ful lose tako sam se prestrasila opet ko na pocetku prvi dan jebilo.padala svako malo cim bi se digla,zanosilo ju ma uzas za gledat ju.psihicki sam totalno klonula ubilo me ovo njeno stanke.imas mladog psa od godine i pol veselog,zivog pun gas cjeli dan i odjednom preko noci dobijes invalida.to je veliki šok nikom to ne bi pozelila da dozivi nikom
Cjeli zivot ti se preokrene njoj je potrebna skrb 24h a tko si to moze danas priustit,radit se mora,moram se snalazit pustam ju mami na cuvanje pa jurim radit.kidnem ranije ako mogu sa posla i tako se organiziram
cula se sa vet u petak kad joj to bilo losije rekao da se mora tijelo naviknut na antiepileptik i da ce joj se stanje popravit
glava joj se skoro pa izravnala nije joj vise na strani i oci ok nema strabizma jedino nekad kad sjedne onako i nesto gleda na lijevo joj glava ide i pogled .najbitnja mi sad motorika pogotovo taj zadnji dio a on kaze da to nije od reakcije na mijelografiju nego da disk zeza
zasto nije takva prije mijelografije bila??? Ne moze ona tako ostatak zivota provest to je patnja i za nju i za mene.ono imas psa a kao da ga nemas niti mozes setat s njom niti igrat se kao da imas predmet a ne zivo bice
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 19:59   #108
Oprosti kaj se miješam ali srce me boli kad čitam tvoj post. Imaš brigu, tugu i i puno ljubavi. Sama sam prošla kraval s pesonjom poslije anestezije.
Odvela zdravog a vratila bolesnog.
Ono što bih ja ipak napravila je odvela psa Matku na pregled i konzultacije. Možda stvarno on smisli nešto bolje od ove opcije koju sad imaš.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:38   #109
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Oprosti kaj se miješam ali srce me boli kad čitam tvoj post. Imaš brigu, tugu i i puno ljubavi. Sama sam prošla kraval s pesonjom poslije anestezije.
Odvela zdravog a vratila bolesnog.
Ono što bih ja ipak napravila je odvela psa Matku na pregled i konzultacije. Možda stvarno on smisli nešto bolje od ove opcije koju sad imaš.
Sta je tvoj nakon anestezije bio lose?
Sta mu je bilo?
Razmisljala sam za Matka ali sad mi je to trenutno previse financijski
Jer koliko cujem ima paprene cijene
Kako se kaze strpljen spasen cekat ,uzimat terapiju i vidjet kako ce se odvijat.a i Matko daje takvu terapiju cujem

Pricala sam neki dan sa Deanom B i rekla mi da ona ne bi sa njom nista radila posto je to sve svjeze kod nje da se ne bi jos nesto gore izdesavalo
utjesila me bar malo vidjela je slucajeve koji su nakon mijelografije bili skroz nepokretni i u jos losijem stanju i da su se oporavili da danas cak i trce
samo kaze puno strpljenja i vremena treba
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:47   #110
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Sta je tvoj nakon anestezije bio lose?
Sta mu je bilo?
Razmisljala sam za Matka ali sad mi je to trenutno previse financijski
Jer koliko cujem ima paprene cijene
Kako se kaze strpljen spasen cekat ,uzimat terapiju i vidjet kako ce se odvijat.a i Matko daje takvu terapiju cujem

Pricala sam neki dan sa Deanom B i rekla mi da ona ne bi sa njom nista radila posto je to sve svjeze kod nje da se ne bi jos nesto gore izdesavalo
utjesila me bar malo vidjela je slucajeve koji su nakon mijelografije bili skroz nepokretni i u jos losijem stanju i da su se oporavili da danas cak i trce
samo kaze puno strpljenja i vremena treba
da, mislim da je ona u pravu (i moja Merla je išla kod nje na terapije kad joj je kičmica zaštekala)....
strpi se još koji dan...sad ne znam više koliko ono točno dana je pisalo u onim studijama, da treba da se pas rekupera, btw. to je dosta individualno, ovisi o pasmini, težini, dobi, itd.

nemoj paničarit...prati situaciju i provjeri još jednom kod veta koliko cca dana se računa pod normalno do potpunog rekuperanja. kako je on vidio psa, zna sve detalje, onda bi mogao procijeniti. dakle, prvo to provjeri...
pa javljaj ovdje, pratim situaciju.....
IQ0007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:44   #111
Quote:
IQ0007 kaže: Pogledaj post
da, mislim da je ona u pravu (i moja Merla je išla kod nje na terapije kad joj je kičmica zaštekala)....
strpi se još koji dan...sad ne znam više koliko ono točno dana je pisalo u onim studijama, da treba da se pas rekupera, btw. to je dosta individualno, ovisi o pasmini, težini, dobi, itd.

nemoj paničarit...prati situaciju i provjeri još jednom kod veta koliko cca dana se računa pod normalno do potpunog rekuperanja. kako je on vidio psa, zna sve detalje, onda bi mogao procijeniti. dakle, prvo to provjeri...
pa javljaj ovdje, pratim situaciju.....
a ne znam vise ni sama,danas sam se opet cula sa vet rekao mi da mu posaljem snimke da vidi kako se krece,i kakva je ta njena motorika,jos ju vuce na tu lijevu stranu koja joj se oduzela bila nakon mijelografije
Rekao ako se to ne oporavi da ce morat na operaciju diska.on sad tvrdi da je to njeno stanje radi diska ne od mijelografije
Nis ne kuzim vise
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:49   #112
Zabogamiloga, pa daj odi obavi bar pregled kod Matka. Nije istina da on ima "paprene cijene". Skupo je, ne kažem da nije, ali u konačnici sve ovo ispadne skuplje, a psu nije ništa bolje. Bar ćeš znati točno na čemu si.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:02   #113
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Zabogamiloga, pa daj odi obavi bar pregled kod Matka. Nije istina da on ima "paprene cijene". Skupo je, ne kažem da nije, ali u konačnici sve ovo ispadne skuplje, a psu nije ništa bolje. Bar ćeš znati točno na čemu si.
koliko dodje onda taj pregled kod njega ?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:20   #114
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
koliko dodje onda taj pregled kod njega ?
Ne znam sada. Treba pitati. Ja sam za Sitku CT platila stotinjak eura, ali je to bilo 2010. godine. Slikao joj je laktove, no kako pas ionako mora proći kroz otvor aparata, praktično bi cijena trebala biti ista.

Pa nije valjda problem poslati mejl. Poštovani, imam psa (te i te pasmine odnosno te i te veličine) koji ima ozbiljnih problema s kralježnicom. Molim vas da mi odgovorite koliko u vašoj klinici košta CT i pregled. Točka. Ne dobiješ odgovor mejlom, sutradan ujutro zoveš dok ne dobiješ cijenu.

P. S. Cura koja na Fejsu skuplja novce za operaciju kuka stavila je fotku računa nakon pregleda kod Matka u iznosu od 107 i nešto eura.

P. P. S. Više nikome neću davati savjete ni informacije. Dosta mi je.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:26   #115
CT mačke je pred cca godinu dana bio 350 eura....
Linai is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:43   #116
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne znam sada. Treba pitati. Ja sam za Sitku CT platila stotinjak eura, ali je to bilo 2010. godine. Slikao joj je laktove, no kako pas ionako mora proći kroz otvor aparata, praktično bi cijena trebala biti ista.

Pa nije valjda problem poslati mejl. Poštovani, imam psa (te i te pasmine odnosno te i te veličine) koji ima ozbiljnih problema s kralježnicom. Molim vas da mi odgovorite koliko u vašoj klinici košta CT i pregled. Točka. Ne dobiješ odgovor mejlom, sutradan ujutro zoveš dok ne dobiješ cijenu.

P. S. Cura koja na Fejsu skuplja novce za operaciju kuka stavila je fotku računa nakon pregleda kod Matka u iznosu od 107 i nešto eura.

P. P. S. Više nikome neću davati savjete ni informacije. Dosta mi je.
ct kraljeznice znam koliko kosta i nije bas tako jeftin dodje oko 450 eura mi rekli kad sam zvala,mislila sam bas pregled koliko dodje to mi nisu rekli
Ali cemu sad njoj radit ct kad je mijelografija pokazala sta je i u cemu je problem. Bas da ju opet izlazem u roku 2tj anesteziji nije pametno
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 21:50   #117
Ja ću se pridružit Didi. Digla bih kredit posudila od rodbine i otišla Matku ako ne ide drugačije. Ako ti pas ne bude dobro ostavit ćeš silne novce tako i tako.
Da je moj u pitanju ne bih dvojila. Proljetos kad su mu zadnje nogice otkazale da nisu pomogle inekcije za tih par dana odmah bih zapalila u Sloveniju.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2018., 12:40   #118
Quote:
MrSasko kaže: Pogledaj post
Prije 2 dana dosao k mami po psa da idemo u setnju kao i svaki dan, te je hodao pa sjeo, hodao pa sjeo..bilo mi je odmah sumnjivo jer se nije nikad desilo..otisao veterinaru i dao mu injekciju i rekao da ce ujutro biti bolje, no ujutro je samo puzao...opet na dvije injekcije i nista..danas je potpuno bez volje, pati lezi i ne moze nikam..otisli ga poslikat na rengen pa je vet rekao da mu je zivac pritisnuo kraljeske u donjem djelu leda te dodatno otezao bolestan kuk ...pas mi piski a ni ne zna, muci se, urla...strahovito oboje patimo..vet kaze jedino mozda operacija u zg koja je jako skupa..jel ima ko kakav prijedlog ili nesto...����

Imamo isti problem kao MrSasko... jučer i danas je dobio puno injekcija, ovakvo stanje je od petka a navodno se radi o "infarktu kralježnice". Da li ima kakve pomoći, odnosno koliko su skupe te "skupe operacije"? Jer slijedi još injekcija iduća tri dana ali njemu nije bolje nikako i još je veterinarka rekla da se spasi jedan od deset pasa sa takvim problemom tako da nemam baš nade kaj se toga tiče... (

EDIT Bemu, nisam vidio da ima još pet stranica, čitam sad da vidim ak možda ima već odgovor na to pitanje, sorry!
Clam is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 15:05   #119
odite kod prof. Pirkića na Vet. fax (kirurgija) , 9 do 11 h
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2018., 10:36   #120
Pozdrav!

Izgleda da naš Labos od 4 godine već ima problema s kralježnicom. Kada ga se dira po leđima krene se čohat sa zadnjom nogom i svi mišići leđa mu se na očigled napinju .
Sljedeći korak je otići na slikanje kralježnice.
Dal' ima netko sa sličnim iskustvom i što možemo očekivati u budućnosti?
Haskel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:36.