Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2015., 09:43   #1281
Quote:
Violeta7 kaže: Pogledaj post
Nemam ciste,bar moj ginekolog nije našao ništa. Nije se ustvari ni potrudio pokazati interes za neke posebne pretrage nego je samo rekao kako je tako kod mnogih žena i to bi bilo sve od njega.
povraćanje, vrtoglavice, groznice, vrućice i abnormalna bol nisu baš uobičajena stvar.
i zašto spominješ samo jednog ginekologa - radije ćeš to trpjeti i konstantno piti hrpu tableta negoli potražiti drugo mišljenje?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 11:29   #1282
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
povraćanje, vrtoglavice, groznice, vrućice i abnormalna bol nisu baš uobičajena stvar.
i zašto spominješ samo jednog ginekologa - radije ćeš to trpjeti i konstantno piti hrpu tableta negoli potražiti drugo mišljenje?
izgleda da jesu, a i takav pms. vidim da se dosta žena/cura žali da ih ne doživljavaju ginekolozi, misle kao to su uobičajeni bolovi ili pms, mi pretjerujemo moj ginić je najbolji ovdje, isto takva reakcija. nije niti pogledao hormone jer kao pilula će to sve riješiti. čekam.
Dotty is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 13:28   #1283
Da li je itko pronašao čaj koji bi ublažio te bolove, osim kamilice i melise(matičnjak). Radije bih pila čajeve nego tablete.
Violeta7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 13:33   #1284
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
povraćanje, vrtoglavice, groznice, vrućice i abnormalna bol nisu baš uobičajena stvar.
i zašto spominješ samo jednog ginekologa - radije ćeš to trpjeti i konstantno piti hrpu tableta negoli potražiti drugo mišljenje?
Ma ne trpi se meni to ali više sam se umorila od traženja načina da se to riješi. Sad je došla neka nova ginićka i preuzela pacijente od mog ginekologa pa ćemo vidjeti što će ona reći. Nekako mislim pošto je žena valjda će se angažirati u riješavanju mog problema.
Violeta7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 12:48   #1285
Ljudi ja vam mogu reći da joga pomaže! Fakat!
Iskreno, kad sam krenula na jogu (nisam krenula iz ovog razloga) bila sam skeptična kad su mi rekli da će se i menstrualna bol vremenom smanjiti, ali stvarno jest.
Nekad sam svaki mjesec u hitnoj završavala, padala u nesvijst i slične katastrofe koje i vi ovdje prolazite ali sad toga ni blizu nema.
Bol je još uvijek tu, ali duplo podnošljivija, par sati me boli onako da moram da ležim i utoplim se, ali nakon toga sam kao nova. Nakon burne historije sa mojim menstruacijama ovo je veliki napredak.

Te promjene sam počela osjećati nakon nekih pola godine bavljenja jogom, sad već ima skoro 2 godine da idem i sve je bolje.
Moja instruktorica kaže da su njoj bolovi potpuno stali, a bila je ista situacija kao kod mene.
elsewhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 13:13   #1286
Elsewhere,intenzivno razmišljam da upišem neku aktivnost koja bi mi pomogla.
Joga isto dolazi u obzir ali znaš li još nešto da pomaže? Nešto dinamičnije?
U zadnje vrijeme me privlači boks
Jako mi je drago da je tebi pomoglo.
marwiiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 13:17   #1287
Što preporučujete od čajeva ili prirodnh metoda liječenja? Rastura me glavobolja i trbuh me ubija, a ne želim se privikavati na Ketonale
sunceizora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 14:56   #1288
Quote:
elsewhere kaže: Pogledaj post
Ljudi ja vam mogu reći da joga pomaže! Fakat!
Iskreno, kad sam krenula na jogu (nisam krenula iz ovog razloga) bila sam skeptična kad su mi rekli da će se i menstrualna bol vremenom smanjiti, ali stvarno jest.
Nekad sam svaki mjesec u hitnoj završavala, padala u nesvijst i slične katastrofe koje i vi ovdje prolazite ali sad toga ni blizu nema.
Bol je još uvijek tu, ali duplo podnošljivija, par sati me boli onako da moram da ležim i utoplim se, ali nakon toga sam kao nova. Nakon burne historije sa mojim menstruacijama ovo je veliki napredak.

Te promjene sam počela osjećati nakon nekih pola godine bavljenja jogom, sad već ima skoro 2 godine da idem i sve je bolje.
Moja instruktorica kaže da su njoj bolovi potpuno stali, a bila je ista situacija kao kod mene.
Ne kuzim korelaciju joge i menstruacije. Ja sam znala ici svaki dan na plivanje ili trcanje ali uvijek sam tih 5 ili 6 dana morala biti bez tjelovjezbe ( sto me nervira jer se udebljam) jer me zaboli uzasno a i opcenito stanje mi je lose. Jednom sam krenula djogirati i malo je falilo da se onesvijestim pa sam brzo legla na zid i ispovracala se. Od vjezbanja mi nikad nije bilo lakse...mozda probam i joga vjezbe u svakom slucaju nije lose
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 21:07   #1289
Trebam savjet...moja ginekologica mi je prepisala voltaren retard za menstrualne bolove jer sam na sve ostale analgetike alergična (ask, kafetin, plivadon, ketonal, ibuprofen...). Zna li netko koji anelgetik mogu dobiti bez recepta da je jak kao voltaren?
Ginićka mi je na godišnjem do kraja mjeseca a trebam dobiti uskoro.
Ricerca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 23:33   #1290
kad bi me bolilo...
nekoć mi je bio dovoljan jedan lekadol.
Sad dva najčešće.
S tim da često nakon tableta zaspem.
__________________
Ako vam je zao sto ste otvorili profil na forumu, sjetite se da je isto 2009. ucinila mnogo pametnija osoba pod vlastitim sponzoriranim imenom (vesna pusic).
CaffeCappuccino is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2016., 14:15   #1291
Quote:
marwiiz kaže: Pogledaj post
Elsewhere,intenzivno razmišljam da upišem neku aktivnost koja bi mi pomogla.
Joga isto dolazi u obzir ali znaš li još nešto da pomaže? Nešto dinamičnije?
U zadnje vrijeme me privlači boks
Jako mi je drago da je tebi pomoglo.
Navodno pomažu vježbe za trbušne mišiće pa probaj s ovim: https://www.youtube.com/watch?v=08Bi8hMdwa4. Našla sam nekoliko komentara u kojima žene pišu da su im se smanjili bolovi, a i meni je također pomoglo.
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 12:06   #1292
e ovako,ja sam dobila menstruaciju prije 7 dana,ali mene grcevi hvataju vecjedno 15 dana i to dosta jaki...mozda zbog pilula pa se nije uskladilo a mozda je neka bolest,imate li neku ideju..._ dakle grcevi kao kod menstruacije tu i tamo
dayria2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 10:50   #1293
Ovako, pomagajte jer sam u inozemstvu u posjeti . Imam takve grčeve i mengu nakon dva mjeseca. A sto da kazem predmenopauza. Popila sam normbalel od 2 mg . Nazvala sam zamjenu svoje ginekologice kaze ona da je vjerovatno to od menge i kasnjenja, sto bi bas sad bilo drugo . Sto je jos dobro protiv toga jer nemam bas iskustva sa grčevima.
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2019., 23:38   #1294
Probao netko cramp bark tea?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2019., 14:21   #1295
Imam bolne menstruacije otkad sam prvi put dobila s 11 godina. Grcenje pocne dan prije nego sto trebam dobiti, da bi prva dva dana kulminiralo grcevima u donjem dijelu trbuha i krizima. Nikad nisam povracala niti pala u nesvijest, ali daleko od toga da mi je te dane lagano. Bilo je mjeseci kad bi cijeli dan lezala i plakala koliko je grcilo, a da ne spominjem promjene raspolozenja. Neofen i Lupocet bi pomogli na nekoliko sati, a onda bi se bol vratila. Ginekoloski je sve u redu, ultrazvuk uredan s kozom nemam problema osim nesto mitesera tako da nikad nisam htjela kontracepcijske pilule. Lista nus pojava mi je puno predugacka za nesto sto se moze rijesiti i na druge nacine. Osim toga ne svida mi se nikako ideja da unosim hormone u sebe i zavaravam tijelo da je trudno cijelo vrijeme. Pocela sam s cajevima prije nekoliko godina, kombinacija kamilice, maticnjaka, stolisnika i komoraca pomogne, ali ne rijesi bol u potpunosti. Dobri su jos kopriva i menta, kao i masaza etericnim uljima kamilice i lavande u baznom sezamovom ulju.
Uz sve to bolovi su mi se pogorsali kad sam se preselila u Njemacku, caj vise nije pomagao i morala sam opet koristiti ibuprofene, 1-2 na dan. Onda sam kupila tablete magnezija 400 s folnom kiselinom i B vitaminima te kombinaciju vitamina i minerala za zene (magnezij, kalcij, cink, zeljezo, folna kiselina, c i d vitamin) i uz kombinaciju to dvoje zadnja menstruacija je prosla gotovo bezbolno kad bi malo osjetila pritisak popila bih salicu caja i sve u redu. Raspolozenje mi se isto tako popravilo, bez napadaja placa i nervoze. Izbacija sam mlijecne proizvode i kiselu hranu tih dana i evo zeludac nije ni registrirao da imam menstruaciju. Preporucam svima da probaju, razlog stvarno moze biti toliko banalan kao sto je nedostatak odredenog minerala u tijelu, a to doktori jedva da i pitaju, a pretrage se rade samo za zeljezo koje nije jedini niti uvijek najbitniji mineral u tijelu. Moje misljenje je da treba prvo regulirati prehranu, ubaciti suplemente, isprobati prirodne metode poput cajeva i etericnih ulja, a onda tek ako nista drugo ne pomaze posegnuti za jakim analgeticima i hormonalnim pilulama.
Sto se psihosomatske podloge tice, mozda ne kod svih , ali kod jednog dijela zena sigurno i psiha igra ulogu u jacini bolova. Cijeli zivot imam problema sa samopouzdanjem i prihvacanjem sebe, borim se protiv toga koliko mogu. U skoli sam uvijek bila freak, zrtva zlostavljanja, kad sam prva u razredu dobila menstruaciju to nije ni malo pomoglo, cesto me bilo sram opce spomenuti sto mi se dogada i da osjecam nekakvu bol ili pritisak. Jos uz to spadam u rijetke iznimke kojima se ciklus vrlo brzo ustabilio, unutar prva tri mjeseca, a tada sam imala manje od 40 kila i do 18 godine sam bila potpuno ravna i nerazvijena. Mozete misliti ta sva divljanja hormona, ovulacije i pms simptomi na curici koja izgleda kao da ima jedva 10 godina. Zasto to opce spominjem? Zato sto mi se isti taj osjecaj da sam sama na svijetu i nemam s kim razgovarati, sramim se reci sto me muci ponovio nakon preseljenja kad su mi se i bolovi pogorsali. Otkad sam stekla prijateljice i prijatelje koji me opcenito razumiju + regulacija prehrane i uzimanje minerala osjecam se bolje nego ikad. Isprike na duljem postu, ali evo mozda nekom pomogne.
Leia Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2019., 17:06   #1296
Drago mi je da su ti se bolovi smanjili. Ja takodjer pijem vitamine, minerale, a mlijecne proizvode ni ne volim pa ni ne koristim. Moje menstruacije su jos uvijek bolne, nazalost meni to ne pomaze. Ja sam se preporodila otkad sam otkrila Nalgesin L tablete i ne znam sto bi da ih nema.Na znak prvih bolova popijem dvije i za 8 sati jos jednu. Cak i s njima bolove osjecam, ali sam donekle u stanju otici na posao i to izdrzati, kuci uz njih popijem normabel i prezivim prvi dan.
Jednom kad ih nisam imala kod kuce, popila sam brufen, i bolovi umjesto da popuste su se poceli pogorsavati i zavrsilo je povracanjem, nesvjesticom i odlaskom na koktel na Hitnu pomoc. Hvaljeni ketonal mi nista ne pomaze, voltaren cepici slabo, Brufen kad popijem kao da nisam nista.
naonao is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2019., 20:31   #1297
Tko traži prirodno rješenje protiv menstrualnih bolova preporučujem čaj od stolisnika! Treba popiti dvije šalice čaja zaredom kad je hitno, a najbolje bi bilo popiti ga prije nego što jači grčevi počnu ( da ga ne ispovraćate od grčeva ). Stolisnik je dobar i općenito za bol u trbuhu.

Od lijekova meni najbolje odgovara Brufen 600 (šumeće granule) - djeluje u roku 5 minuta.

Inače, pročitah negdje savjet ginekologinje da kod žešćih menstrualnih bolova treba početi piti tablete protiv bolova već 2-3 dana prije početka menstruacije i provjereno - funkcionira! Samo radi zdravlja jetre bi trebalo manje doze tableta krkat ta 2-3 dana.

Od prirodnih metoda primijetila sam da povećana fizička aktivnost pa i samo hodanje te povećani unos vode u periodu prije menge također doprinose puno blažem PMS-u ili čak nestanku svih gadnih simptoma.

Zadnje uređivanje Sorren : 06.05.2019. at 20:34. Reason: dodala jednu rečenicu
Sorren is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2019., 18:58   #1298
Update - promijenila sam suplemente, sad koristim samo cink + elemente u tragovima i magnezij klorid u spreju, djeluje jos bolje , cim osjetim bilo kakav pritisak ili bol u donjem dijelu trbuha samo se dobro naspricam sprejem i doviđenja . Nema laksativnog ucinka kao kod oralnog magnezija, moze se bez problema uzeti na prazan zeludac i djejuje trenutno. Stvarno se nikad nisam bolje osjecala, vise mi nije muka od ideje da mi menga dolazi redovno nego mi je drago da tijelo funkcionira kako treba. Caj jos uvijek pijem vise iz navike nego sto mi stvarno treba, a tablete protiv bolova mi uopce ne trebaju. Znam da ne djeluje na svakoga, ali evo mozda nekom pomogne. Cink + magnezij + manje mlijecnog + vise povrca, juhe i kvalitetnog mesa su za mene dobitna kombinacija. Radim fizicki posao bez problema, a do prije manje od godinu bih jedva ustala od bolova. Samo hrabro cure, nade se za sve rijesenje.
Leia Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2019., 22:40   #1299
Zaboravila sam jos jednu bitnu stavku- masnoce. Izbacila sam biljna ulja osim maslinovog i koksovog, kuham skoro svaki obrok, jedem jaja iz slobodnog uzgoja, vise ribe tipa divlji losos i tunu te uzimam kapsule ribljeg ulja , ne nuzno svaki dan , ali sigurno za vrijeme mjesecnice.
Koliko sam procitala premali broj omega 3 masnih kiselina u odnosu na omega 6 kojih danasnja prehrana ima previse dovode do upala po tijelu koja pak moze pogorsati menstrualne bolove. Stvarno sam osjetila olaksanje nakon prve omega 3 tablete i izbacivanja nekih stvari.
Margarin ne jedem vise ni u gostima, a maslac redovno zato sto u njemu nema laktoze ni kazeina koji mi ocito smetaju kad jedem druge mijecne proizvode. Mozda je kod nekod drugog u pitanju nesto drugo preosjetljivost na gluten, kofein, orasaste proizvode, sjemenke , neki aditiv ... svasta moze biti okidac za menstrualnu bol ako nema druge dijagnoze.
Leia Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2019., 23:13   #1300
Meni je pomogla vegetarijanska prehrana, već godinama nemam bolove, tj. zna me nekad malo boljeti( i to kad sam pod stresom), ali bol ode jednim Neofenom, za razliku od prije kad sam strahovala da će me boljeti i da će mi upropastiti dan.

Sad normalno izvršavam sve obveze, čak mogu i vježbati dok sam prije samo čekala da dođem doma i u krevet, mislila sam se da ću se zauvijek patiti s time, ali eto srećom sam uspjela pobijediti i živjeti normalan život, sad mi više ne izgledaju toliko nerealno reklame za uloške/ tampone gdje cure u bijelim hlačama skakuću.
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.