Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 21:14   #21
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Portman ima Oscara, kao i dvije nominacije za Oscara. A govori se da će i ove godine imati nominaciju za ulogu u filmu ''Jackie''. Tako da je ona daleko od loše glumice.
Da, jer su Oscari beziznimno pokazatelj kvalitete Kako da ne.

A što se tiče Emilije, obrati se forumašici Violent Violet koja je to iznijela kao statistica. No, to se tiče samo činjenice da Emilija nije bila sposobna, kako je napisala, stat tamo gdje bi joj označili.

Da je rijetko netalentirana glumica vidim i sam iz njezinih ostvarenja od GOT-a, preko Terminatora pa do Me before you.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 21:25   #22
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Da, jer su Oscari beziznimno pokazatelj kvalitete Kako da ne.

A što se tiče Emilije, obrati se forumašici Violent Violet koja je to iznijela kao statistica. No, to se tiče samo činjenice da Emilija nije bila sposobna, kako je napisala, stat tamo gdje bi joj označili.

Da je rijetko netalentirana glumica vidim i sam iz njezinih ostvarenja od GOT-a, preko Terminatora pa do Me before you.
Ima li ta ikakav dokaz da je bila statist ili samo lupeta po internetu?!
Ja vjerujem ljudima koje poznam. A u Dubrovniku se uvjek sve zna.

Emilia je dobila pohvale i za Terminator i za Me before you od strane kritike.
Ovaj drugi film je bio financijski uspjeh, dok je Terminator propao.
A propao nije zbog nje, popljuvan je zbog loše priče, Emilia nema nikakve veze sa tim.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 22:51   #23
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Emilia je toliko dobra glumica da preglumljuje
Rekao sam na drugoj temi, samo nek ona ne bude glavni lik kao Furiosa u "Mad Max:Fury Road", nema frke.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:45   #24
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
...Jebeno ironično za Star Wars filmove počevši od Forda preko Hamila, Christensena, Portmanice pa do Emilije fuckin Clark. Siromašne glumačke sposobnosti su svojevrsni trademark Star Wars franšize...
Za Boga miloga nemoj Christensena stavljat u istu rečenicu s Fordom, Hamillom i Portman.
Portman je s Mcgregorom bolji dio castinga za episode I-III.

I svaka čast na Han Solo i navodno Boba Fett filmu, ali franšizi najviše nedostaje pravi uradak o Vaderu, gdje bi npr. žario i palio po Jedi templeu i lovio zaostali Jedi šljam po galaksiji.
__________________
'Bila sam dijete prirode ... Užasavala sam se jedino poskoka i koprive. Često sam upadala u grmlje kopriva, vidajući plikove, a i susreti s poskocima nisu bili rijetki, no na sreću uvijek su završavali dobro. Uvijek sam instinktivno znala kako se ponašati u blizini zmija.'
mars1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:49   #25
Quote:
mars1995 kaže: Pogledaj post
Za Boga miloga nemoj Christensena stavljat u istu rečenicu s Fordom, Hamillom i Portman.
Portman je s Mcgregorom bolji dio castinga za episode I-III.

I svaka čast na Han Solo i navodno Boba Fett filmu, ali franšizi najviše nedostaje pravi uradak o Vaderu, gdje bi npr. žario i palio po Jedi templeu i lovio zaostali Jedi šljam po galaksiji.
Franšizi najviše nedostaje da se kreativna kontrola vrati Lucasu.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 19:01   #26
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Franšizi najviše nedostaje da se kreativna kontrola vrati Lucasu.
Rogue One je divan primjer kako stvari ispadnu dobro kad Lucasa nema ni blizu.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 19:12   #27
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Rogue One je divan primjer kako stvari ispadnu dobro kad Lucasa nema ni blizu.


Lucas je Bog Stvoritelj kao rijetko koji filmaš.
SW je Lucasovo djelo u cijelosti- uopće se ne računaju stripovi i knjige koje kompanija koja trenutno posjeduje prava priznaje kao "kanon".
Ono što je on donio su uvjek nove vizije- prequeli su loši, ali su ekspanzija univerzuma... loši su zato zato jer je Lucas čvrsto odlučio držati uzde u svim segmentima, a ne kao u slučaju ESB ili ROTJ stvar prepustio drugim autorima da rade po njegovim nacrtima.

Dva filma bez Lucasa su tehnički i filmski mnogo kompetentnija od prequela, ali su recikliranje starih Lucasovih nacrta i ideja i nedostaje im nešto... neki X faktor, neka iskra kreativnosti... Imam osjećaj da će SW filmovi ubuduće biti samo reciklaže do besvjesti- fanboysi će biti zadovoljni, ali neće biti dodira genija.

Lucas bi trebao biti pokretačka sila koja daje smjer SW-u, ali da se onda dopusti da kreativci rade prema njegovim novim idejama.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 19:16   #28
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
ali su recikliranje starih Lucasovih nacrta i ideja i nedostaje im nešto...
Nedostaje im feel good osjećaj. Rogue One je mračniji od svih SW filmova zajedno, ali je žešći, efektniji i prizemniji. Lucas, svaka mu dala, pokrenuo je cijeli taj svijet, ali ponekad su svježe ideje bolje od starih ideja. Kod njega su pobunjenici bili idealizirana grupa bez ijedne mane - kartonska šablona koja je s godinama postala itekako dosadna.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 19:22   #29
Quote:
mars1995 kaže: Pogledaj post
Za Boga miloga nemoj Christensena stavljat u istu rečenicu s Fordom, Hamillom i Portman.
Portman je s Mcgregorom bolji dio castinga za episode I-III.

I svaka čast na Han Solo i navodno Boba Fett filmu, ali franšizi najviše nedostaje pravi uradak o Vaderu, gdje bi npr. žario i palio po Jedi templeu i lovio zaostali Jedi šljam po galaksiji.
Vjerojatno ovisi od ukusa do ukusa, meni stavit tu bezveznjaču u istu skupinu s McGregorom je bogohuljenje.

Što se tiče Christensena, ne vidim nikakav problem u komparaciji s Hamillom, Portmanicom i Fordom. Možda da obnoviš gledanje tih filmova? Ja upravo jesam, za praznike.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 19:23   #30
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Ima li ta ikakav dokaz da je bila statist ili samo lupeta po internetu?!
Ja vjerujem ljudima koje poznam. A u Dubrovniku se uvjek sve zna.

Emilia je dobila pohvale i za Terminator i za Me before you od strane kritike.
Ovaj drugi film je bio financijski uspjeh, dok je Terminator propao.
A propao nije zbog nje, popljuvan je zbog loše priče, Emilia nema nikakve veze sa tim.

Kakve gluposti. Pa upravo je i navedena kao jedan od glavnih faktora zašto je Terminator flopao na kinoblagajnama.

A što se tiče njezine uistinu kriminalne glume, kao što rekoh, za to mi ne trebaju insinuacije drugih, vidim i sam koliko je brutalno loša i promašena.

Dapače, samo radi nje vjerojatno ovaj film niti neću ići gledati u kino već ću skinuti kad dođe na torrente.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 19:41   #31
Quote:
Sumrak7 kaže: Pogledaj post
Ima li ta ikakav dokaz da je bila statist ili samo lupeta po internetu?!
Ja vjerujem ljudima koje poznam. A u Dubrovniku se uvjek sve zna.
Pa ja imam šesto čulo Kliknuh na ovu temu i vidim da me se spominje

Stara, ti i ja smo se već jednom kačile oko ovog pitanja i popila si karton.

Što bi ti, da ti šaljem slike sebe sa seta u PM? Protupitanje: Koji ti dokaz imaš? Ako se družiš s ekipom sa seta, onda znaš da je fotkanje veliki no-no i da smo svi to potajno radili, a raspačavanje snimljenog materijala po netu još veći.

Snimala sam s njom dva dana na Lokrumu 2011., dotična je jedva progovorila riječ sa statistima, no takva je priroda posla i ni najmanje joj to ne zamjeram, nema tu ni prilike za neka druženja, niti njihovi asistenti i ekipa iz Embassyja blagonaklono gledaju na "ometanje" glumaca.

Zamjeram joj nemogućnost da upamti svoj tekst i hrpetinu ponavljanja koju smo zbog nje po ne baš toplom vremenu u oskudnim haljinicama ponavljali pola dana, uz ionako ogroman broj dosnimavanja. Nikome ta nije ostala u pozitivnom sjećanju nakon tog iskustva, ni po vicevima ni po šalama. Ja se najbolje sjećam prevrtanja očima ekipe oko sebe dok se ispričavala zbog svojih zajeba. I nemogućnosti da stane na pločicu sa svojim imenom na podu.

Za razliku od nje, većina drugih glumaca je uspijevala upamtiti daleko veću količinu teksta, pa i borbenu koreografiju (Pedro Pascal, npr). Ostala sam ugodno iznenađena sljedećih godina nakon targovskog iskustva.

S obzirom na to da si trol koji na Emilijinom oltaru prinosi žrtve lijevanice, te da ovo nije ni mjesto ni vrijeme, toliko od mene.

Over and out.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 21:01   #32
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ovisi od ukusa do ukusa, meni stavit tu bezveznjaču u istu skupinu s McGregorom je bogohuljenje.



Što se tiče Christensena, ne vidim nikakav problem u komparaciji s Hamillom, Portmanicom i Fordom. Možda da obnoviš gledanje tih filmova? Ja upravo jesam, za praznike.
Na Christensena se sručilo drvlje i kamenje nakon tih uloga. Meni osobno nije bio do to mjere loš, ali od svih navedenih daleko najgori. Uzevši u obzir kakvu je emocionalnu, duševnu i tjelesnu kalvariju prošao Anakin pri Vaderovom rođenje, Haydenova gluma jest potpuno nedostojna uloge. No kao što si rekao, ukusi.

Nisi se osvrnuo na dio komentara o Vader filmu.
__________________
'Bila sam dijete prirode ... Užasavala sam se jedino poskoka i koprive. Često sam upadala u grmlje kopriva, vidajući plikove, a i susreti s poskocima nisu bili rijetki, no na sreću uvijek su završavali dobro. Uvijek sam instinktivno znala kako se ponašati u blizini zmija.'
mars1995 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 21:26   #33
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Pa ja imam šesto čulo Kliknuh na ovu temu i vidim da me se spominje

Stara, ti i ja smo se već jednom kačile oko ovog pitanja i popila si karton.

Što bi ti, da ti šaljem slike sebe sa seta u PM? Protupitanje: Koji ti dokaz imaš? Ako se družiš s ekipom sa seta, onda znaš da je fotkanje veliki no-no i da smo svi to potajno radili, a raspačavanje snimljenog materijala po netu još veći.

Snimala sam s njom dva dana na Lokrumu 2011., dotična je jedva progovorila riječ sa statistima, no takva je priroda posla i ni najmanje joj to ne zamjeram, nema tu ni prilike za neka druženja, niti njihovi asistenti i ekipa iz Embassyja blagonaklono gledaju na "ometanje" glumaca.

Zamjeram joj nemogućnost da upamti svoj tekst i hrpetinu ponavljanja koju smo zbog nje po ne baš toplom vremenu u oskudnim haljinicama ponavljali pola dana, uz ionako ogroman broj dosnimavanja. Nikome ta nije ostala u pozitivnom sjećanju nakon tog iskustva, ni po vicevima ni po šalama. Ja se najbolje sjećam prevrtanja očima ekipe oko sebe dok se ispričavala zbog svojih zajeba. I nemogućnosti da stane na pločicu sa svojim imenom na podu.

Za razliku od nje, većina drugih glumaca je uspijevala upamtiti daleko veću količinu teksta, pa i borbenu koreografiju (Pedro Pascal, npr). Ostala sam ugodno iznenađena sljedećih godina nakon targovskog iskustva.

S obzirom na to da si trol koji na Emilijinom oltaru prinosi žrtve lijevanice, te da ovo nije ni mjesto ni vrijeme, toliko od mene.

Over and out.
Imajući u vidu da je djevojka počela sa ozbiljnom glumačkom karijerom samo godinu dana prije početka snimanja GoT nije ni čudo što se nije najbolje snalazila.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:33   #34
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Imajući u vidu da je djevojka počela sa ozbiljnom glumačkom karijerom samo godinu dana prije početka snimanja GoT nije ni čudo što se nije najbolje snalazila.
Srsly? Što onda reći o Jodie Foster i sličnima koji nisu imali apsolutno nikakvu glumačku naobrazbu, za razliku od Clarke, pa su u svojim prvim rolama rasturali.

Uostalom, ona je konstantno loša. Danas nije ništa bolja nego prije 6 godina, drveno lice, mimike dostojne RTL-ove produkcije.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:34   #35
Quote:
mars1995 kaže: Pogledaj post
Na Christensena se sručilo drvlje i kamenje nakon tih uloga. Meni osobno nije bio do to mjere loš, ali od svih navedenih daleko najgori. Uzevši u obzir kakvu je emocionalnu, duševnu i tjelesnu kalvariju prošao Anakin pri Vaderovom rođenje, Haydenova gluma jest potpuno nedostojna uloge. No kao što si rekao, ukusi.

Nisi se osvrnuo na dio komentara o Vader filmu.
Pa iskreno, ne znam. Osobno prizivam remake one strahote s početka milenija, no mislim da je o Vaderu zbilja sve rečeno i sve se zna.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:39   #36
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Srsly? Što onda reći o Jodie Foster i sličnima koji nisu imali apsolutno nikakvu glumačku naobrazbu, za razliku od Clarke, pa su u svojim prvim rolama rasturali.

Uostalom, ona je konstantno loša. Danas nije ništa bolja nego prije 6 godina, drveno lice, mimike dostojne RTL-ove produkcije.
Jodie Foster je počela glumiti s tri godine, cijenim. Jodie Foster je wunderkind. I da, ima ih još. Ne puno.

Što se tiče Emilie Clark, kvaliteta njene glume očito je stvar osobnih preferencija. Ja sam ju gledao u više-manje svemu u čemu se pojavila i uvijek je bila OK. Niti me očarala nit' razočarala. Razlog zašto dobiva dosta uloga je GoT fandom. I slatka je. I ne glumi loše. Meni. A i drugima, očigledno.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:52   #37
Sumrak7, imao sam sličan problem. problem je jednostavno zrelost. svojevremeno sam se toliko uživio u SW da sam skakao na svaku kritiku pogotovo za glumce za koje sam smatrao da su dobri i to toliko dobri da su mi po defaultu bili dobri u svim drugim filmovima. to je nekakvo simpatizersko sljepilo slično onom u nogometu. treba samo skinit te subjektivne očale i sve ti je puno jasnije. tko je gdje i zašto nominiran nije nikakvo mjerilo. glumac je kakav je a nagrade su, kad se sve zbroji tek sud određenih ljudi a ne relevantna statistika njegovih/njenih glumačkih izvedbi. može nam tek bit drago kad nagradu pobere recimo Woody Harrelson umjesto recimo Leonarda DiCapria.

šta se tiče navedenih, u načelu se slažem s korisnikom luca toni. SW upravo ima siromašne glumačke izvedbe. iako su se obrušili na isključivo na Christensena, glumačke izvedbe Hamilla, Forda, Portmanice pa i Fischerice nisu bogznašta. zapravo su sranje. Liam Neeson, Alec Guinness, Ewan McGregor i Ian McDiarmid (car) su ostvarili solidne do odlične uloge u SW. Samuel L. Jacksona šta u skoro svakom filmu glumi sebe ne brojim. Ford u karijeri ima solidne uloge ali SW mu nije jedna od tih. svakako je karizmatičan na sebi svojstven način šta je za Han Sola očito bilo dovoljno ali da se tu radi o nekom super performansu, kako da ne. taj glumački trio iz stare trilogije zaštićen je samim tim šta je SW zarazio svjiet i stekao kultni status šta je zapravo dovelo u nemilost Portmanicu i Christensena.

svojevremeno sam branio potonje iz sličnog razloga šta Sumrak7 brani Emiliu Clarke (premda se radi o ne osobitoj glumici), navodio nominacije i nagrade i te neke šeme i odbijao uvažiti da se radi o siromašnim izvedbama. danas držim da su imali nekoliko dobro odglumljenih momenata u SW-u ali da su generalno jako malo ili nimalo uvjerljivi uz napomenu da Portmanica ima solidnu karijeru van SW-a pa tako i neloših uloga (nebitno o kako kvalitetnim filmovima se radi).
Tore is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 22:58   #38
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Kakve gluposti. Pa upravo je i navedena kao jedan od glavnih faktora zašto je Terminator flopao na kinoblagajnama.

A što se tiče njezine uistinu kriminalne glume, kao što rekoh, za to mi ne trebaju insinuacije drugih, vidim i sam koliko je brutalno loša i promašena.

Dapače, samo radi nje vjerojatno ovaj film niti neću ići gledati u kino već ću skinuti kad dođe na torrente.
Slažem se. Mala je nevjerojatno loša glumica.

Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Pa ja imam šesto čulo Kliknuh na ovu temu i vidim da me se spominje

Stara, ti i ja smo se već jednom kačile oko ovog pitanja i popila si karton.

Što bi ti, da ti šaljem slike sebe sa seta u PM? Protupitanje: Koji ti dokaz imaš? Ako se družiš s ekipom sa seta, onda znaš da je fotkanje veliki no-no i da smo svi to potajno radili, a raspačavanje snimljenog materijala po netu još veći.

Snimala sam s njom dva dana na Lokrumu 2011., dotična je jedva progovorila riječ sa statistima, no takva je priroda posla i ni najmanje joj to ne zamjeram, nema tu ni prilike za neka druženja, niti njihovi asistenti i ekipa iz Embassyja blagonaklono gledaju na "ometanje" glumaca.

Zamjeram joj nemogućnost da upamti svoj tekst i hrpetinu ponavljanja koju smo zbog nje po ne baš toplom vremenu u oskudnim haljinicama ponavljali pola dana, uz ionako ogroman broj dosnimavanja. Nikome ta nije ostala u pozitivnom sjećanju nakon tog iskustva, ni po vicevima ni po šalama. Ja se najbolje sjećam prevrtanja očima ekipe oko sebe dok se ispričavala zbog svojih zajeba. I nemogućnosti da stane na pločicu sa svojim imenom na podu.

Za razliku od nje, većina drugih glumaca je uspijevala upamtiti daleko veću količinu teksta, pa i borbenu koreografiju (Pedro Pascal, npr). Ostala sam ugodno iznenađena sljedećih godina nakon targovskog iskustva.

S obzirom na to da si trol koji na Emilijinom oltaru prinosi žrtve lijevanice, te da ovo nije ni mjesto ni vrijeme, toliko od mene.

Over and out.
Istina. Svi koji su bili statisti govore to, ali baš svi. Šteta je što samo ima onih koji negiraju i brane ju a radi se o iznimo netalentiranoj osobi. Evo, vidimo mnogima je slatka pa ne mogu bistro razmišljati. Šteta i zbog toga.
Remam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 23:06   #39
Emilija je jedan od lošijih elemenata u GoT i daleko najlošiji element u zadnjem Terminatoru. Iskreno, nisam baš sretan što će ona biti u filmu koji obradjuje izutetno zanimljiv i fanovima važan dio pozadine SW univerzuma.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 00:50   #40
Quote:
Zombie_666 kaže: Pogledaj post
...koji obradjuje izutetno zanimljiv i fanovima važan dio pozadine SW univerzuma.
Po čemu je djetinjstvo Hana Sola važno za SW?
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:20.