Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2003., 03:31   #21
Mexico

eto da ti ja kazem par rijeci o meksiku posto sam tamo zivio zadnje 2 godine.

Sjever mexica - gradove uz granicu sa SAD-om nikako nemoj ici posjecivati jer su prljavi , relativno opasni i puni amera...manje vise sjever je dosta razvijen i tamo su uglavnom teske industrije , nema bas puno toga za vidjeti.

Centar - e to vrijedi , tu imas puno toga za vidjeti , Guadalajara je prekrasan grad , svakako ga preporucujem bilo kome , San Miguel de Allende , Guanajuato y Queretaro obavezno posjeti....Acapulco nikako , skup je , prljav i prepun gringosa...uostalom to je sad grad sa skoro 2 miliona stanovnika , pa kad se to sleti dolje s brda plus jos turisti....uzas.


Mexico City - eh to svakako , meni osobno najfascinantnije mjesto na svijetu , ja sam tamo otisao na 3 tjedna posjetit neke frendove , toliko me je fascinirao taj kaos da sam sljedece godine se vratio tamo na studij i ostao 2 godine , a vratit cu se opet kad ga dovrsim.Sve u svemu grad jest kaotican , al nevjerovatno zanimljiv i toliko nevjerovatan i velik da treba par mjeseci samo da njega posteno upoznas i obidjes.5128km2 , 30.000.000 ljudi ,
nekoliko piramida , arheoloskih nalazista su u gradu , kolonijalne cetvrti , barokne , povijesni centar , najbolji antropoloski muzej u svijetu (grad ima najvise muzeja u svijetu , preko 400) , kazalista ,
svakako cetvrti Coyoacan y San Angel , Ciudad Universitaria (najveci univerzitetski centar u svijetu , 500.000 studenata , mali gradic u gradu sa prekrasnim parkovima , ostacima lave , etc.) ,
Condesa (malena cetvrt sa stotinama malih kafica , savrseno za jutarnju ili popodnevnu kavicu) , Zona Rosa (puno dobrih restorana al izbjegavaj , prepuno turista) , Paseo de la Reforma , jedna od najlijepsih avenija , nesto poput Champs Elysses , Polanco,santa fe y Ciudad Satellite (najbolje cetvrti za shopping u drzavi) , preporucio bi i mali gradic Tula 60-tak km od grada (arh.nalaziste stare civilizacije Tolteca , sa piramidama , totetima , itd.) , Tepito (trznica ukradene robe i svakojakih pizdarija , tu bi mozda ipak trebala ici u pratnji muske osobe , jer je najopasnija cetvrt u gradu , al tamo mozes apsolutno sve naci za smjesne cijene , od neznam nove Adidas trenerke za 20 kuna , Sony TV za 200 kuna , suvenira , pizdarija do nuklearnih bombi i ostalih sranja , absolutno svega ima , trznica je velika ko cijeli zagrebov centar grada ak ne i veca ) , Plaza Mexico (ako zelis vidjeti borbe s bikovima u areni sa 50.000 mjesta) , Arena Naucalpan (oni smjesni keceri) , Zocalo (glavni trg , najveci poslje moskovskog , sa prekrasnim zgradama i najvecom katedralom) , uokolo centra ima puno lijepih muzeja , mala piramida , i prekrasnih gradjevina , te veliki park Alameda....zatim Bosque de Chapultepec , ogromni park sa mnostvom sadrzaja i velikim prekrasnim zooloskim vrtom (imaju cak i dvije pande)) ... ak si za zabavu zabavnih parkova , aquaparkova ima nekoliko , diskoteka na stotine , a bareva na tisuce , najbolji su u Polancu , Condesi , Coyoacanu i Jardines del Pedregal , ovisi kakvu vrstu zabave zelis, meni osobno je zakon u Coyoacanu na dva mala trga u prekrasnom ozracju sa puno mladih ljudi , totalno open minded mjesto , zna se svasta dogoditi tamo....vise mi se ne da pricat o mexico cityu jer necu nikad stati , al sve ima , svega za vidjeti , nevjerovatan je i neponovljiv , ako ga znas upoznat , a ako i ne volis velike gradove , ovaj ce te ugodno iznenadit jer nema mu slicnog , london , new york , paris , i ostalo su k za njega , cista dosada.

Ako zelis upoznati pravi seoski zivot , onda ti preporucujem tepotzotlan , patzcuaro (malo selo na otoku , tj. cijeli otok) i Zipolite na krajnjem jugu u drzavi Oaxaca (takodjer sam grad Oaxaca nikako nemoj zaobici) ... samo Zipolite ti preporucujem da posjetis u vrijeme nekog blagdana (bozic,nova godina, tako nesto , jer inace nema ljudi) . Chiapas isto tako preporucujem , istina je da su tamo Zapatisti , al oruzani sukobi se ne vode vec skoro 2 godine , primirje je i pregovori , a Chiapas je prekrasan i siguran ako ides normalnim rutama , ima i najveci broj piramida tamo ja mislim)...a od piramida svakako najdojmljivije su Teotihuacan (blizu glavnog grada) , Palenque (najveca poslje egipatskih) i Chichen Itza....a ako ides za Chichen Itzu onda se svakako okupaj u karipskom moru (samo ne u Cancunu , sami ameri , skupo , i previse umjetno) , te posjeti glavni grad Yucatana , Meridu , to je prekrasan kolonijalan grad....hmm...i da ,
jos sam zaboravio spomenuti Pueblu , grad sat vremena udaljen od glavnog grada , tamo imas puno lijepih i znacajnih gradjevina , i preko 1000 crkvi , kada setas gradom imas osjecaj da svaka ulica ima crkvu....itd...itd...itd...neznam sta bih vise rekao.
U globalu cijene su kao kod nas , restorani su jedino malo skuplji , al ima ih i jeftinih sa popularnim cijenama , a ako si u skripcu moze se jesti i za svega 2-10 kuna obilato na mnogobrojnim standovima postavljenim na mnogim ulicama gdje se pravi sve i svasta , ja osobno sam gotovo svakodnevno jedanput dnevno tako jeo , i u 2 god. sam jedanput dobio trovanje zeluca (upao neki insekt u taco) , tako da je sigurno , tj. sanse su 1 : 10000 da ti se moze dogoditi tako nesto. Mjesta su relativno sigurna , glavni grad recimo da ima puno kriminala , al o pet kad podijelis broj stanovnika sa brojem dnevnog kriminala ispadne nesto vise u prosjeku nego u hrvatskoj ... ma da nocu u velikim gradovima svakako ne bi trebala hodati sama kao i po nekim cetvrtima , mada sve je stvar sudbine , jer ja sam naprimjer se vozio u taxiju u mexico city-u 500-njak puta (jako je jeftin kao i gradski prijevoz , 2 kune karta) a nikad mi se nista nije dogodilo (a bijelac sam i svijetle puti i kose) a recimo imam frendicu koja se vozila svega 20-tak puta u zivotu a opljackali ju 2 puta , isto tako neke ljude su opljackali vise puta vecinu nikad ,
al preporucujem da u velikim gradovima se ne istices previse , tj. da ne stavis brdo zlata , srebra , pizdarija , ako ih uopce nosis...
i ako ti netko nesto govori a sumnjivog ti je izgleda samo mu odbrusi par recenica na hrvatskom jer ce mislit da si rus a ruske mafije se jako boje , rusa opcenito.Vlakova nema , tj. ne postoje zeljeznicke linije osim jedne jedine gore na sjeveru koja ide od nekog mjesta kroz Copper Canyon , a autobusi su jeftini , cak i oni luksuzni sa ogromnim mjestima i puno mjesta za noge , klimom , TV , radiom , itd. nisu skupi , recimo put od 400-njak KM povratna karta te izadje nekih 150 kuna...sto je svakako bolje od manjih, nekomfornih autobusa koje ces platiti 30-50 kuna manje.
Cijene u hotelima ti se krecu od 100 kuna pa nadalje , obicno je najbolje potraziti hotel malo dalje od centra , jer znaju biti dosta jeftiniji , a sobe ciste , velike , sa jacuzzijem , tv-om , mini-barom , itd. za 200-250 kuna , a ako se znas snaci to isto mozes naci i za 100 njak kuna...u glavnim turistickim zonama nikako , jer tamo su cijene od 500 do par tisuca kuna cak , nocenje.
eto , ak te zanima ista vise , pitaj !
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2003., 03:43   #22
e

a policija im je zakon , korumpirana jest al sa par desetaka kuna se mozes izvuci iz svega , mene i neke prijatelje su 3x uhvatili da cugamo na ulici (zabranjeno je , kazne su 1800 kuna ili 3 dana u zatvoru ) a izvukli smo se jedanput sa 20 , jednom sa 30 i jedanput ja sa curom sa 50 kuna (kasnije su mi rekli sam idiot sto sam im toliko dao) , a 2x su me uhvatili kako pusimo travu , jedanput su nam samo uzeli travu jer nismo imali para , al spasila me Hrvatska nogometna reprezentacija , tj. drotovi su bili totalno zaludjeni za nogometom , kad sam im rekao da sam iz hrvatske , prestali su dijelit pravdu i dobrih 20 minuta smo pricali samo o nogometu....a drugi puta sam prosao tako sto sam im dao 30 kuna , al su me predjepirali pa su nasli jos 50 sto sam imao u drugom djepu , rekli , mi cemo progledati vam kroz prste , a vi kroz ovo , dogovoreno ? a cuo sam i puno takvih prica , cak i sa kokom , ako nekog uhvate da pusi , ima malo koke , ili cuga na ulici , date mu 20-50 kuna i mirni ste , a iz cista mira policija vas nikad nece zaustaviti i traziti nesto , samo ako ste uhvaceni u necemu....kao sto sam ja bio par puta.
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 08:09   #23
Question Mayan Riviera

Dali je netko bio??

Dragi i ja smo htjeli u Cayman Islands (ja sam bila prije 4 godine) i jako mi se sviđalo, samo bilo malo skupo.

Netko mi je dao prijedlog za Mayan Riviera. Ustvari puno ljudi su mi rekli da je vrijeme plaža hrana

Nisam baš neki obožavatelj Meksika (bila u Acapulco i Cancun) al po slikama mi se čini super.

Dali je ovo istina??
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2005., 10:45   #24
Ja sam ovo ljeto trebala ići u Cozumel i Playa del Carmen ali nam je hurricane Charlie poremetio planove pa smo otišli na Bahame.....frendica je bila par puta u Cozumelu i oduševljena je sa svime i plažama i hranom i zabavom...vidjela sam hrpu njezinih slika i mogu reći samo ....definitivno odi!!!!!
__________________
.....and I miss You like the desert miss the rain.....
bionda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2005., 15:52   #25
cacun

cosumel

playa del carmen

tulum (južno od playe)
duvdevan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2005., 01:46   #26
Hvala! Budemo odlucili uskoro!
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2005., 23:51   #27
sve osim Cancuna i Playe del Carmen do prije koju godinu je , cijela rivijera
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2005., 18:46   #28
Quote:
Marin23 kaže:
sve osim Cancuna i Playe del Carmen do prije koju godinu je , cijela rivijera
Mozes li dati prijedlog za neki all-inclusive resort?? Hvala.
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 00:23   #29
neznam,ja sam sve obisao autom,2 tjedna cijeli poluotok,sta te konkretno zanima ??? jer manje vise mjesta se dosta razlikuju,npr.Cancun je sav cist i moderan (mislim na hotelsku zonu),u malom centru imas brdo klubova,al uglavnom samo pijani amerikanci vriste 21 na sve strane,al hotelske plaze su fantazija,pijesak je fantazija,more toplo,nebeske boje,isto tako klopa (sea food) je super jeftina ako odes malo dolje u mjesto u neki restoran,onda opet Tulum je slicno jedino sto je vise arheoloska zona sa predivnom plazom a Playa del Carmen je bila fantazija prije par godina,a sad je toliko krcata cak i prljava dosta da nema smisla tamo vise ici............a ostalo sve je predivno stvarno,Cozumel je prekrasan jer plaze su isto savrsene,to je mali otocic,i nema puno ljudi tako da je dosta mirno u usporedbi sa Cancunom,a i jako sigurno,npr. kad sam ja bio nekog tipa su opljackali i zatvorili su jedinu luku na otoku,a kako se svi manje vise znaju,nasli su tipa u roku par sati,u biti nema nikakvih problema na otoku.......ako te zanima arhitektura onda svakako vrijedi skoknut do Meride,ni Valladolid nije los,al Merida je totalni povratak u proslost.......a ako te zanima arheologija,onda je to raj,imas jedno 20-tak arheoloskih iskopina,ako ne i vise,mozda cak i do 50 u tom dijelu,ako skoknes do Chetumala,svakako skokni do Belizea na dan dva,ako mozes svakako trebas posjetit Chiapas i Oaxacu,u Oaxaci ima prava jedna mala oaza mira i dobro raspolozenja,al sve zavisi od toga sta te zanima,iako ja to ne spada u rivieru maya,i na pacifiku je i nije more tako lijepo,al opet,sta god te zanima o Meksiku,slobodno pitaj,zivio sam tamo 2 godine,obisao sav jug,i mali dio sjevera,i sve bih preporucio sto sam vidio osim Acapulca i Cancuna,i eto Playa del Carmen cisto sto je postala prenapucena,prljava i hrpa pijanih amerikanaca ti kvari raspolozenje,uostalom kao i u Acapulcu i Cancunu
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2005., 00:27   #30
ako si avanturisticki tip onda chiapas,ako te zanimaju plaze onda Cozumel definitivno,a ako zelis pravi provod, onda bi ti predlozio pravu malu "komunicu" na obali Pacifika zvanu Zipolite,tam sam proveo novu godinu prije 3 godine,nesto nevjerovatno,oaza mira i kul pipla,i sve nevjerovatno jeftino,ja sam sa cca 50 USD 6 dana zivio ko kralj
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2005., 06:23   #31
Odluka je pala, idemo 6.2 za 10 dana, Playa del Carmen, Moon Palace!
Cro-cutie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 15:51   #32
samo malo dizem temu skrip skrip da mi bude pri ruci...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2005., 22:21   #33
Quote:
Princeza kaže:
Ja ti mogu reci samo sto su jedni frendovi pricali meni ~ a bili su nedavno.

Navodno nije skupo, ako ne ides u poznata ljetovalista tipa Acapulco. Kazu da se smjestaj u skromnim hotelima moze dobiti za par dolara, a za istu lovu se moze i jesti po lokalnim restorancicicma. Oni su proputovali velik dio Meksika lokalnim autobusima i vlakovima i vele da su cijene smijurija, ali zaboravi komociju, air-condition i slicno. Ne bih se usudila reci gdje su tocno bili, ali znam da su nam pokazivali fotke s indijanskih arheoloskih nalazista, koja izgledaju s-u-p-e-r. Takodjer, ne znam koliko je sigurno ili nesigurno za solo putovanja, no iskreno se nadam da je netko od forumasa bio u Meksiku i da ce ti dati puno pouzdanije i kvalitetnije informacije od mojih. Ove moje shvati samo kao 'otvaranje sezone' odgovora.
nije na puno mjesta sigurno ne samo za samce nego za turiste opcenito.a ovo gor eje tocno-zaboravi luxuz i NE PIJ VODU!!!!!!!!!!!!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2005., 18:24   #34
ja zivjeh tamo skoro 3 godine,transport je jeftin,al oni su se malo zajebali,jedino ako su bas htjeli ic na najjeftiniju opciju,jer cijene izmedju buseva bez icega natrpanog i onog sa komforom,velikim foteljama (duplo vecim nego u nasim autobusima) sa puno mjesta za noge i klimom telkom cijena je 20-30 % viša,npr ako ides do Puerto Escondida iz Mexico Citya,drndavi autobus ces platit 90 kuna recimo za tih 800km,a onaj luksuzni 120-130,pa sta se vise isplati ??? vozit se kokosima (nekad ni nema mjesta pa moras stajat 20 sati,il platit 20 kuna vise za komfor.....mreza vlakova ne postoji,ima samo jedna linija gore na sjeveru u Chihuauhi,al je predivna voznja kroz Copper Canyon,isplati se i super jeftino je.
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 13:48   #35
ja cu morat sletit u cancunu...koliko imam klipsat do meksiko city-ja ?...kavo je stanje dole na jukatanu...oce me priklat neki crveni kmeri stoli ??
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 18:02   #36
Quote:
milk kaže:
ja cu morat sletit u cancunu...koliko imam klipsat do meksiko city-ja ?...kavo je stanje dole na jukatanu...oce me priklat neki crveni kmeri stoli ??

neeeee,Cancun je zlo,bjez od tamo.......do mexico city-a ti najbolje avionom,ja sam isao autom,imas nekih 2200km tako da je dosta duga voznja,pogotovo busom,vlak ne postoji.Posjeti Chichen Itzu,Tulum i Meridu ak imas vremena...i Cozumel,Palenque,Pueblu,ak stignes,prije dolaska u DF
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 20:30   #37
Quote:
Marin23 kaže:
neeeee,Cancun je zlo,bjez od tamo.......do mexico city-a ti najbolje avionom,ja sam isao autom,imas nekih 2200km tako da je dosta duga voznja,pogotovo busom,vlak ne postoji.Posjeti Chichen Itzu,Tulum i Meridu ak imas vremena...i Cozumel,Palenque,Pueblu,ak stignes,prije dolaska u DF
sta neeeee ?...sta stvarno opasno tamo ?...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 20:33   #38
ma nije opasno al nis nevalja,sve je umjetno,puno pijanih amerikanaca,jedino su plaze predivne i more toplo i nebesko plave boje,al ako ti se svidja tulumarenje s pijanim amerima onda idi,ako ne bolje odi u Cozumel,tamo je puno mirnije,to ti je pol sata brodicem od Cancuna
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 20:48   #39
...uh..aj dobro ja sam se naslusao kako dole u jakatanu totalna anarhija vlada...
...ovo sta si nabrojao su sve gradovi ili...?...sta je DF ?...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2005., 21:06   #40
ne znam ni sam sta sam nabrojao,al da uglavnom,chichen itza i palenque su arheoloska nalazista,piramide....Puebla je grad sat vremena od DF,sa najvise crkvi po kvadratnom km u svijetu (Distrito Federal iliti Ciudad de Mexico,oni kazu Mexico il DF),Cancun je skoro milijunski sad,Cozumel je mali otok ne daleko od Cancuna,Merida je polu milijunski grad cijeli u kolonijalnom stilu,meni predivan
__________________
One day there'll be a place for us
Marin23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.