Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2017., 11:09   #1
Question Naplata potraživanja

Pozdrav svima, ispričavam se ako nepotrebno otvaram temu, no nisam sigurna u kojem pdf-u postaviti pitanje, moderator neka slobodno prebaci

Na ePKK-u na e-Građani vidim da imam naplatu potraživanja od 700 i nešto sitno kuna za prošlu godinu, kad sam još radila preko autorskih ugovora i podnosila JOPPD svaki mjesec. Čini se da sam nešto preplatila, pa me zanima hoću li ja nekako automatski dobiti povrat toga ili se moram nekome javiti vezano za to?

Hvala na odgovorima
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 11:17   #2
Automatski vjerojatno ne.
Podnesi zahtjev svojoj poreznoj upravi za povrat preplaćenih sredstava, u zahtjevu navedi na što se odnosi preplaćeni iznos i koji je iznos.

Također provjeri da li su poslani svi JOPPD obrasci, možda je neki ostao neposlan pa imaš preplatu.
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 11:22   #3
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Automatski vjerojatno ne.
Podnesi zahtjev svojoj poreznoj upravi za povrat preplaćenih sredstava, u zahtjevu navedi na što se odnosi preplaćeni iznos i koji je iznos.

Također provjeri da li su poslani svi JOPPD obrasci, možda je neki ostao neposlan pa imaš preplatu.
Poslani su svi, sama sam ih podnosila i vodila evidenciju

OK, sutra ujutro onda prije posla idem teti na šalter gdje sam to obično obavljala da pitam
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 12:22   #4
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
Poslani su svi, sama sam ih podnosila i vodila evidenciju

OK, sutra ujutro onda prije posla idem teti na šalter gdje sam to obično obavljala da pitam
Možeš si otvoriti pregled stanja e-PKK s 31.12.2016 pa će ti otvoriti sva zaduženja (JOPPD-ove) i uplate iz 2016 i onda ćeš znati točno da li si preplatila ili što je u pitanju
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 12:33   #5
Quote:
lady G kaže: Pogledaj post
Možeš si otvoriti pregled stanja e-PKK s 31.12.2016 pa će ti otvoriti sva zaduženja (JOPPD-ove) i uplate iz 2016 i onda ćeš znati točno da li si preplatila ili što je u pitanju
evo jesam, razlika je baš tih 789,2 kn:



prvo sam se prepala da dugujem tih 36 000 kuna -.- što sad s tim? upoće ni ne znam zašto sam u plusu tih 789 kn
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 12:39   #6
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
evo jesam, razlika je baš tih 789,2 kn:



prvo sam se prepala da dugujem tih 36 000 kuna -.- što sad s tim? upoće ni ne znam zašto sam u plusu tih 789 kn
Klikni još na Knjigovodstveno praćenje
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 12:43   #7
Quote:
lady G kaže: Pogledaj post
Klikni još na Knjigovodstveno praćenje
jesam, izlista mi sve detaljno, kako sam i mislila, još u veljači 2016. preplatila sam tih 789 kn jer sam zaboravila uračunati 30% izdatka za autorske ugovore, pa mi je automatski porez + prirez bio veći... što mi je sad činiti?
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 12:57   #8
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
jesam, izlista mi sve detaljno, kako sam i mislila, još u veljači 2016. preplatila sam tih 789 kn jer sam zaboravila uračunati 30% izdatka za autorske ugovore, pa mi je automatski porez + prirez bio veći... što mi je sad činiti?
Oduzmi od slijedeće uplate taj iznos, pa možeš nakon toga otići do svog referenta u PU i provjeriti da li sve štima, ili mu pošalji mail, ako tvoj želi komunicirati na taj način
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 13:11   #9
Quote:
lady G kaže: Pogledaj post
Oduzmi od slijedeće uplate taj iznos, pa možeš nakon toga otići do svog referenta u PU i provjeriti da li sve štima, ili mu pošalji mail, ako tvoj želi komunicirati na taj način
Ne može oduzeti jer više ne radi preko autorskih, otvorila je paušalni obrt...kontaktiraj referenticu da ti preknjiži taj iznos na porez paušal, pa nećeš morati platiti za prvo tromjesečje...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 13:29   #10
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ne može oduzeti jer više ne radi preko autorskih, otvorila je paušalni obrt...kontaktiraj referenticu da ti preknjiži taj iznos na porez paušal, pa nećeš morati platiti za prvo tromjesečje...
devilgirl, a ako sam dobro shvatila iz vaše privatne poruke, mogu i čekati automatski povrat poreza, ili?
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:36   #11
Ja imam takvu situaciju u 2015. godini. Otkrila tek u 2016. na e-građani i čini se da ću dobiti novac tek sad u 2017. kad sad podnesem godišnju poreznu prijavu. Znači ne automatski. Zbog automatizma i čekam sve vrijeme jer mi nikako ne mogu isplatiti novac.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 15:51   #12
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ne može oduzeti jer više ne radi preko autorskih, otvorila je paušalni obrt...kontaktiraj referenticu da ti preknjiži taj iznos na porez paušal, pa nećeš morati platiti za prvo tromjesečje...
A, nisam pažljivo čitala , onda svakako referent-ica
lady G is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 10:58   #13
Bila jutros prije posla. Prvo otišla na šalter gdje sam prošle godine predavala JOPPD-ove, dala OIB, vidli da sad imam obrt, poslali me na kat mojoj referentici.

Došla na kat referentici, ona me poslala referentici stol do nje koja je zadužena za ino uplate (takve sam imala na autorskima). Ona lagano koluta očima meni pred nosom, kao što sad baš to spada pod nju. Niti spomenuo da bi itko da to prebacim pod obrt.

Objasnim situaciju. Ona mi iz printera vadi čisti a4 papir i kaže da ukratko obrazložim zašto mi nazad treba tih 789 kn, navedem OIB i broj tekućeg, "pa će oni dalje vidjeti što s tim". Predajem joj taj papir.

Divota od zemlje i organizacije.
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 12:49   #14
ja još uvijek ovo nisam dobila igrala sam se malo u aplikaciji Specifikacija nepovezanih uplata, pokušala ispuniti obrazac SNU za povrat preplaćenih sredstava, no kaže da ne mogu i da za to svi JOPPD obrasci moraju biti povezani. što mi je činiti?! moram li možda ispuniti neki joppd i njime zatražiti povrat tih 789 kn?
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 19:52   #15
Quote:
Mirnish kaže: Pogledaj post
ja još uvijek ovo nisam dobila igrala sam se malo u aplikaciji Specifikacija nepovezanih uplata, pokušala ispuniti obrazac SNU za povrat preplaćenih sredstava, no kaže da ne mogu i da za to svi JOPPD obrasci moraju biti povezani. što mi je činiti?! moram li možda ispuniti neki joppd i njime zatražiti povrat tih 789 kn?
Ne, moguće da si slala neki joppd a njima se uplata poveže kroz dan dva, pa moraš čekati da nemaš nepovezanih JOPPD obrazaca, imaš tab JOPPD i tamo vidiš jesu ti svi jopci povezani...tek kad je sve zatvoreno možeš povrat tražiti..
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 10:41   #16
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Ne, moguće da si slala neki joppd a njima se uplata poveže kroz dan dva, pa moraš čekati da nemaš nepovezanih JOPPD obrazaca, imaš tab JOPPD i tamo vidiš jesu ti svi jopci povezani...tek kad je sve zatvoreno možeš povrat tražiti..
od ove godine radi otvaranja obrta uopće nisam morala slati nikakve JOPPD-ove,a ovaj nepovezani visi još od siječnja 2016...
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 12:41   #17
i dalje ista situacija, ne mogu dobiti povrat jer javlja isto, ne znam što više da napravim
Mirnish is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:11.