Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2017., 12:18   #1
Baterije i loš postupak dućana

Ne znam baš gdje bi strpao ovaj tekst ......ali gdje god da završi.....ovo jedne priče o mobitelu koji sam kupio u Elipsu za koji sam samo htio kupiti bateriju

Iako se ovdje radi o kupovini mobitela vrijednosti 1.000 Kn, stvar je principa da se kaže na koji način posluju.....

Naime za neke mobitele kupljene u Elipsu NE MOŽE SE NIGDJE KUPITI NOVA ZAMJENSKA BATERIJA. Drugim riječima radi se o mobitelu s 1-kratnim korištenjem baterije.....koji je nakon iscrpljivanja baterije ostaje neupotrebljiv.
Prilikom prodaje to nigdje nisu naveli !

Priča ide ovako.
U trgovini ELIPSO (City Centar East) sam kupio za sina mobitel GSmart (Mika 3) 6.9.2015. godine. Aparat je koštao 999,00 Kn.
Na aparat je izdano jamstvo 24 mjeseca (dakle aparat je još pod garancijom) i na bateriju 6 mjeseci. Uvoznik aparata je ASBISc-CR d.o.o. koji potvrđuje jamstva.
Nedugo nakon isteka 12-mjesečne garancije, baterija se počela jako brzo prazniti, pa smo odlučili kupiti novu bateriju. Naime sinu je mobitel radio samo dok je priključen na punjač.

Kako u trgovinama Elipso koji prodaje te mobitele, nije moguće kupiti bateriju za takvu vrstu mobitela, pokušali smo kupiti bateriju preko raznih trgovina i internetskih portala ali neuspješno jer je to očito nemoguće. Na kraju nam je u Elipsu rečeno da bateriju možemo kupiti u ovlaštenom servisu AGRAMSERVIS na Žitnjaku, Slavonska avenija 22d.

Otišli smo u Agramservis 19.11.2016. godine sa željom da kupimo novu bateriju. Ponijeli smo za svaki slučaj i račun iz Elipsa.
Službenik Agramservisa nam je rekao da oni nemaju baterije (moraju ih naručiti od proizvođača) i da bi nam ih prodali moramo mobitel ostaviti kod njih i otvoriti radni nalog !
Iznenadio me vrlo neobičan postupak jer smo htijeli kupiti samo najobičniju bateriju i to od ovlaštenog Elipsovog suradnika, ali ipak ostavili smo im mobitel kako bi došli do baterije.

Nakon punih 16 dana kako smo ostavili mobitel, 5.12.2016. godine zovu me iz Agramservisa da mi kažu da mogu prodati bateriju pod uvjetom da se zamijeni i prednje staklo na mobitelu i da bi nas sve to skupa koštalo cca 1.000 Kn. Kao potpuno novi aparat.
Zanimljivo je da na servisnom nalogu piše da je servis završen 29.11.2016.g., dakle punih 7 dana trebalo je servisu da nas nazove.
U napomeni su istakli da je potrebno zamjeniti prednji komplet po cijeni od 1.000 Kn i da se dijelovi čekaju najmanje 6-8 tjedana.
Doduše staklo je bilo neznatno oštećeno ali mi smo željeli kupiti samo bateriju jer aparat inače potpuno ispravno radi. Nismo pristali na dodatnu promjenu stakla jer je iznos jednak iznosu novog aparata i ostali smo zaprepašteni nekvalitetom usluge Agramservisa, ASBIS-a ali u konačnici i trgovine Elipso koja s takvim servisima surađuje i općenito prodaje ovakve mobitel uređaje za koje se ne može kupiti baterija.

U nastavku smo tražili očitovanja Agramservisa, Asbisa i Elipsa 17.12.2016.g. o ovom slučaju i pri čemu smo im u privitku poslali sve račune, garanciju, servise naloge.
Agramservis nam je 19.12.2016.g. poslao slijedeći odgovor:

„Mi kao ovlašteni servis nemamo mogućnost prodaje servisnih dijelova, nego samo zamjenu kroz servis odnosno potrebno je da uređaj primimo na servis kako bi napravili procjena na zamjenu baterije.
Također, kao ovlašteni servis jamčimo za rad uređaja nakon završene obrade i stoga je potrebno da se na uređaju poprave svi dijelovi koji su neispravni/oštećen.
Zbog toga Vam je napravljena ponuda na zamjenu prednjeg kompleta.“

Međutim i dalje smatram neprimjerenim da se ne može kupiti baterija za mobitel koji je kupljen prije samo 15 mjeseci. Tko je za to kriv od njih ne znam, ali netko svakako je iz Elipsa, Asbisa ili Agramservisa !?
Ako se baterija ne može nigdje kupiti, smatram da trgovac treba onda i navesti pri prodaji takvih uređaja da su to mobiteli za 1-kratnu upotrebu (nakon isteka roka baterije, mobitel se baca).
Od strane Agramservisa je pak tragikomično i lihvarsko poslovanje uvjetovano time da se baterija može zamijeniti jedino pod uvjetom da se uređaj primi na servis.

ASBIS i ELIPSO se uopće nisu udostojili javiti s bilo kakvim odgovorom na moj upit tako da sam 10.2.2017.g. ponovio upit podsjetivši ih na propust u nejavljanju.
Ni ovaj put nisu našli za shodno da odgovore kupcu.
Ovu nekomunikaciju i ignoriranje kupca smatram možda i najsramotnijom dijelom ružne poslovne priče !
Znam da neću ništa ovim postići.......ali NEK SE ZNA !
Banzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:57   #2
ovdje nije u pitanju greska ili neprofesionalnost Elipsa ak nisu uvoznik (zastupnik) za doticnu marku. osim toga, zakonski, uvoznik ne mora ponudit posebno prodaju baterija nego zamjenu/popravak kroz servis, a to je vama omoguceno. drugi je pak opanaka sto vam taj servis nije izasao u susret i prodao zasebno bateriju, al zakonski gledano, nisu to trebali napraviti.
Ako Elipso nije generalni uvoznik/zastupnik nego samo dio prodajne mreze, onda ovdje nema ni govora o tome da su krivi za nedostatak ponude rezervne baterije. to sto se nisu javili je neprofesionalno od njih.
trgovac je samo "posrednik" izmedju kupca i zastupnika pa nije na njima da to navode (tim vise sto ne trebaju ni znati koliko traje baterija ni to da se rezervna ne moze nigdje zasebnk kupiti)
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:13   #3
Po meni je ovdje problem što je servis inzistirao da se promijeni i prednje staklo. Ako je kupac tražio samo promjenu baterije, to mu je trebalo biti i omogućeno.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:35   #4
S tim se slažem. Problem je sa servisom.. Al budući da nije jedini koji je imao problema s tim servisom, ne čudi me
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 11:30   #5
Uvoznik aparata je ASBISc-CR d.o.o. koji potvrđuje i jamstva.
Ja sam samo kupac koji se obraća trgovcu kod koga sam kupio. Osim toga obratio sam se i Asbisu.....
Meni je samo nevjerojatno to da za mobitel koji kupiš u normalnoj trgovini kakva je trebala biti Elipso.....ne možeš naknadno nigdje kupiti zamjensku bateriju.
I sada ga možeš baciti u smeće.

Osim toga ova nekomunikacija prema kupcu pa makar da sam i najgluplji kupac na svijetu mi je nevjerojatno neprofesionalna !
Ja sam se samo htio informirati gdje za mobitel koji sam kupio kod njih mogu kupiti bateriju.
Lopovi iz Servisa bi promijenili bateriju samo uz nekakav dodatni popravak....predložili su promjenu stakla što bi koštalo kao i novi aparat. A nepotrebno...mobitel je ispravan.
I pazi....aparat je kakti još pod garancijom....
Banzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 12:37   #6
elipso nije duzan drzati rezervne baterije za bilo koji mobitel. osim toga, postoje mobiteli kod kojih se baterije ne mogu samo tako zamijeniti nego moras na servis. uvoznik je duzan osigurat rezervne dijelove pa i bateriju, a ne trgovina.
problem je sto ti je servis odbio zamijenit samo bateriju. to je problem, a ne nedostatak baterije u elipsu
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:17   #7
Vjerojatno mobitel nema izmjenjivu bateriju pa je potrebno odlijepiti digitizer (staklo). A s obzirom da digitizer ima oštećenje jasno im je da to neće moći sklopiti nazad kako je bilo pa je potrebno zamijeniti ga. Moja pretpostavka...

Zadnje uređivanje vlaga : 23.02.2017. at 18:48.
vlaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 08:59   #8
baterija je izmjenjiva, a zapravo najveći problem je taj što GSmart je prestao s proizvodnjom mobitela. pa vjerojatno nitko niti nema zamjenske dijelovi ili ih ima vrlo malo.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 09:14   #9
Ne znam je li se to mijenjalo u zadnje vrijeme, ali prije je proizvođač/uvoznik morao osigurati rezervne dijelove određen broj godina (7 ili tako nešto).
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 09:57   #10
pa i osigurao je (kroz servis). uvoznik nije duzan posebno prodavat baterije, a jos manje je to duzan trgovac.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:55   #11
Da, jasno, ja sam za ovo tvoje da nitko nema dijelove shvatio da kažeš da ni servisi nemaju.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2021., 15:18   #12
nova baterija, a opet slaba

nisam nasao drugu temu, a nisam htio otvarat novu, a tice se baterija, ali u drugom smislu. ako postoji tema, ajde prebacite ili stavite u novu.
znaci imam Xiaomi Redmi 4x i prije 2 tjedna sam stavio novu bateriju.
znaci bateriju sam kupio u Svibnju 2019. ona je bila u onoj svojoj foliji/vrecici, neotvorena i stajala tako do sad prije 2 tjedna kad ju je majstor stavio u mob.
prvih par dana mi se cinilo da duze traje, tj. siguran sam da je duze trajala i evo danas sam na poslu u takvoj situaciji da tipkam cijeli dan po mobu, ono, bas ga peglam i sad mi ispadne da mi nebi izdrzala tih 8 sati, a kad je mob bio novi, uredno mi je ostalo 50% u takvim danima kad sam ga bas pegalo, tj. nju, bateriju. mene zanima sto je, nije da imam ne znam koliko vise aplikacija nego prije, mozda 2-3. ma da je i 5, ne mogu pojest 50% baterije vise za isto razddoblje.
zna li netko sto bi mogao bit razlog da ta baterija slabije drzi. ili je u mobu isprogramirano da drzi 7-8 sati i gotovo, pa koliko god stara ili nova bila?
__________________
:rolleyes:
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2021., 15:28   #13
Može se dogoditi da se nekad zblesira software pa baš jedan dan bude lošija nego inače.
Tako da ne bih sudio po tom jednom danu nego ono - vidi kroz tjedan-dva kako će se ponašati.
Realno se može dogoditi i da ti jedna aplikacija više troši primjetno više baterije, ali pretpostavljam da nije da si sad instalirao neku aplikaciju koja ti cijelo vrijeme koristi kameru, GPS ili tako nešto.

Također, baterije (pogotovo za stariji mobitel) mogu biti stare već kad si ih kupio.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2021., 17:28   #14
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Može se dogoditi da se nekad zblesira software pa baš jedan dan bude lošija nego inače.
Tako da ne bih sudio po tom jednom danu nego ono - vidi kroz tjedan-dva kako će se ponašati.
Realno se može dogoditi i da ti jedna aplikacija više troši primjetno više baterije, ali pretpostavljam da nije da si sad instalirao neku aplikaciju koja ti cijelo vrijeme koristi kameru, GPS ili tako nešto.

Također, baterije (pogotovo za stariji mobitel) mogu biti stare već kad si ih kupio.
vjerojatno je ovo zadnje...ali jel moze bit toliko stara, da je dosla na skoro isti kapacitet kao ova koja je raubana?
mislim meni je super taj mob, najvise zbog toga jer je mali, sve nesto u toj velicini, a da je po jacini baterije i RAM-u (4gb) isto, danas je ultra skupo, ovaj je bio bagatela, tj. mrvicu su i veci, ali skupi za popizdit, a ostalo sa 4 i vise RAM-a i pristojnom baterijom, ali zato preko 160mm visine, ima i po 100€ ali ne zelim ciglu u dzepu, velim, ne igram nista zahtjevno i on meni super obraduje sve podatke, ali eto cini se da je baterija dala svoje
__________________
:rolleyes:
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2021., 07:46   #15
Pa ono, tebi je stajala 2 godine u ladici, a tko zna koliko je još stajala na skladištu prije nego što si ju kupio.
Moguće da je napravljena kad i mobitel.

Ali moguće da je i jednostavno lošija pa općenito kraće traje.
Znaju Kinezi nekad napucati kapacitet, tj. da piše veći kapacitet - ali realno kraće traje.

Pričekaj još malo pa probaj s drugom baterijom, ako ne želiš veći mobitel.
Meni su se Polarcell baterije pokazale super za starije mobitele, ali nemaju za Xiaomi.
Pa malo proleti internetom i vidi postoji li neki proizvođač koji se preporuča za tvoj mobitel.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:45.