Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2003., 20:26   #21
Quote:
magic kaže:
Karfiol a la artichkoke

Nasjeckati dosta pershina i cheshnjaka, dodati mrvice, parmezan, maslinovo ulje, sol papar.

Karfiol odvojiti na cvjetice (vece), mladi krumpir samo oprati i malo postrugati, vece prepoloviti.

U pleh gusto naslagati karfiol i krompir, naizmjenichno u jednom sloju, izmedju natisnuti pripremljenu smjesu, dio smjese posuti po vrhu, uliti pola chashe posoljene vode i maslinovog, peci pola sata pokriveno folijom, dovrshiti.
ovo zvuci sutra idem u spizu...
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 10:51   #22
Re: karfiol

Quote:
heureka kaže:
menije karfiol odlican primjer namirnice koja se moze napraviti tako da bude super ukusna i koja se moze taaaako kuhanjem pokvariti da to nije normalno..
(vecina drugih namirnica se moze poslije kvara popraviti.. ali ne i karfiol)..

evo jedan recept od karfiola koji se meni jako svida..

karfiol se skuha u slanoj vodi.. razdvoji na cvjetice i ppzi na mrvici ulja.. onda se doda domaci kajmak (ili kako ja u zadnje vrijeme pravim: vrhnja za kuhanje) tako da se karfiol skroz prekrije.. to se posoli, i doda muskatni orascic i pusti da kuha 7-8 minuta... da kafriol upije vrhnje...

kad je govoto ovo vise lici na umak nego na karfiol pa se takav umak odlicno slaze sa na rostilju pecenom teletinom...


prijatno!
Ovo mi bas zvuci njam... samo kako pravis to vrhnje za kuhanje?
Pocrni li vrhnje dok ga kuhas?
N-i-N-a is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2003., 13:32   #23
kupujem dukatovo vrhnje za kuhanje... i megle ima dosta dobro vrhnje za kuhanje..

i ne, ne pocrni
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2003., 11:41   #24
magic, ti si negdje odlicna domacica svi tvoji recepti su super, svidjaju mi se.
Ovo sa karfiolom cu obavezno isprobati, zvuci jaaako mljAAc
****** is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2003., 11:19   #25
Jedno malo pitanje...karfiol mi je uvijek gorkast kad ga prokuham bez obzira na zacine... kako to izbjeci?
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2003., 15:42   #26
Quote:
may@ kaže:
Jedno malo pitanje...karfiol mi je uvijek gorkast kad ga prokuham bez obzira na zacine... kako to izbjeci?
Probaj u vodu u kojoj ga kuhas, dodati malo mlijeka. Cca 0,5dl-1dl, ovisno koliko je vode...
Corpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2003., 20:06   #27
ja volim karfiol, ali moji muski cim ga vide stisnu nos i nece ni da provaju
svidja mi se onaj recept s articokama, nisam do sada cula za to, bas cu ga provat ko njih sljivi
je li ima jos ko neki skroz neobicni a dobar recept
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2003., 23:01   #28
Pravila sam ovaj karfiol ala articoke, odlicno je, cak su i muski jeli
nea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2003., 23:13   #29
Meni je najfinije ono kaj je najjednostavnije - skuhaju se cveteki i korjeni u slanoj vodi dok ne zmekšaju i ne zamirišu, pa se začini s malo maslinovog ulja i malo više jabučnog octa, za prste polizat! Danas sam imala to + brokule! Mmmmmm...mljac, mljac! Triput hura za zelenjavu!!
Hura!
Hura!
Hura!
ninocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2003., 09:05   #30
Re: karfiol

Quote:
heureka kaže:
moze napraviti tako da bude super ukusna i koja se moze taaaako kuhanjem pokvariti da to nije normalno..
A bez kuhanja!?

Na salatu! Sirove (oprane i obrezane od uvenulih dijelova) cvjetice pomijati s ostalim povrcem (mahune, paprika, masline,..) i zaciniti.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:19   #31
ukiseljena cvjetača

Da li mi netko može otkriti dobar recept za ukiseljenu cvjetaču? Nešto sam eksperimentirala ali ispalo mi je previše kiselo!
lea&maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 15:52   #32
ja skuhani karfiol prelijem prokuhanim vrhnjem i krušnim mrvicama
ili ga skuhanog začinim s malo ulja i octa i dodam češnjak...
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 18:27   #33
ja obično karfiol i brokulu poham, tak mi je najbolje, čak mi je pohana brokula finija od karfiola
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 20:43   #34
Karfiol je jedino povrće koje ne volim.
Jedem samo sasvim mlade cvjetiće ,svježe u miješanoj salati.
Ti mali cvjetići su odlični kad se izmiješaju s krupno ribanom mrkvom,slanim prepečenim kikirikijem,začini ses malo papra i aceta.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 20:57   #35
ja volim cvjetaču i uz to rižu...
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 05:04   #36
volim, na sve načine.najviše lešo.
primjerice,povrtna juha bez cvjetače meni nije juha.
božur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 11:44   #37
karfiol volim skuhat s drugim povrćem...
ili napravim ga samog na salatu...
jpnsankaijuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 00:47   #38
Omlet s karfiolom :

Skuhati u slanoj vodi, dobro ocijediti, razdvojiti na sitnije komade pa u dobro nauljenu tavu. Preliti sa izmjesanim jajima i zapeci omlet do kraja bez mijesanja. Po vrhu malo bijelog papra i cesnjaka u prahu.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 19:16   #39
čitajući vaše recepte i ja san se jučer odlučila experimentirat sa karfiolom.. pa san spojila 2 recepta od forumašice njasa tj. prvom receptu sam nadodala samo vrhnje za kuhanje iz drugog recepta, ispalo je super. karfiol sam uvik radila tako da ga skuham zajedno sa kumpirima i kad je gotovo procidim, stavim malo soli i maslinovog ulja i to je to.. hvala na super idejama, isprobavat ću i dalje svakakve kombinacije, jer volim kaul. dok mom mužu smrdi, a izgleda da mi ni dite nije baš neki ljubitelj više..
missundaztood is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:42   #40
dobar je sa uljem, octom i češnjakom
ninjanippon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:13.