Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2014., 18:14   #501
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Vidim da se vi ovdje kužite. Neki dan sam skužila dok ležim na leđima, da mi je lijeva strana prsnog koša ispupčenija prema gore nego desna. Može li to biti znak skolioze??
Pa može,ali nije to jedini pokazatelj skolioze. Probaj otklonom trupa (sagneš se naprijed,prstima pokušaš dotaknuti stopala) vidjeti da li ti se pojavljuje asimetrija leđnih mišića. Ako da,vjerojatno imaš neki oblik skolioze ili se može raditi samo o torziji kralježaka (rotaciji).
Antonija rg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 09:44   #502
Meni su pred mjesec dana rekli da imam skoliozu, kao blagu ali svejedno. Imam 25 godina i do sada na ni jednom sistematkom u osnovnoj, srednjoj na faksu, kad sam bila kod bilo kojeg ortopeda i fizijatra (imala sam problema s koljenom) niko nikada nije primjetio da mi je kralježnica kriva. Zanima me, da li se može kada je skolioza blaga to ispraviti vježbanjem? Čula sam da je plivanje super za kraljžnicu? Jer stvarno ne bi htjela ići na operacije. Hvala.
__________________
Don’t be afraid of wearing your heart on your sleeve
YellowPoppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 15:15   #503
Quote:
YellowPoppy kaže: Pogledaj post
Meni su pred mjesec dana rekli da imam skoliozu, kao blagu ali svejedno. Imam 25 godina i do sada na ni jednom sistematkom u osnovnoj, srednjoj na faksu, kad sam bila kod bilo kojeg ortopeda i fizijatra (imala sam problema s koljenom) niko nikada nije primjetio da mi je kralježnica kriva. Zanima me, da li se može kada je skolioza blaga to ispraviti vježbanjem? Čula sam da je plivanje super za kraljžnicu? Jer stvarno ne bi htjela ići na operacije. Hvala.

pa odi na plivanje pilates ili jogu ak nis radi doma trbusnjake i misice ledja
,,,, ja ti imam operisanu kicmu ak te sta zanima slob pitaj
steky91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 15:49   #504
Quote:
Zmijica1307 kaže: Pogledaj post
Bok skoliotičari, čitam temu i vidim da ljudi pišu kojekakve nebuloze i istovremeno mi se diže kosa na glavi...uglavnom..za svoju skoliozu znam od 3.razreda osnovne škole. Na početku sam se vodila kod doktorice u Klaićevoj, koja pojma nije imala šta radi..dovukla me do 60 stupnjeva sa krivim ortozama i tek se onda udostojila prihvatiti činjenice da ne može to više voditi pod 'svoje' i poslala me u Dubravu kod Kovača. Prvi susret s njim je bio čudan haha..nije to više bio doktor iz dječje bolnice koji će se potruditi uljepšati stvari...to je bilo kao da me netko polio hladnom vodom...pitao me jesi li za operaciju ili nisi. Tada mu nisam odgovorila, iako sam znala da me to čeka jer nisam baš bila od onih uzornbih koji nose ortozu..jednostavno mi se nije dalo jer sam znala da od toga nema pomoci da će mi mišići abortirat jer u tome nemate nikakve pokrete sa trupom i jednostavno je grozno..Kako kod mene sve mora bit komplicirano, tako sam i saznala da je moja skolioza progresivna što znači da napreduje jako velikom brzinom pogotovo jer sam taman ušla u pubertet..uslijedilo je par kontrola kod Kovača dok se nisam odlučila za operaciju...dok odluke je skolioza napredovala do preko 85 stupnjeva torakalni i 30 lumbalni- što znači da sam bila kao neki hitni slučaj. u roku mjesec dana me zvao i išla sam na HALO trakciju (bila sam mjesec i pol prije operacije u bolnici na istezanju i to mi je olakšalo operaciju za 50%)-Samo prije operacije sam na tom istezanju dobila 3cm i krivina mi se smanjiila za 20%. Operacija mi je trajala 4 i pol sata. Imala sam dren od kojeg mi je stalno bila sila na wc jer su mi mjehurići bili pričvršćeni na zid iznad glave. na toj operaciji mi nije dirao donji dio leđa jer bi došlo do puknuća kralježnice. Dan nakon operacije sam uz pomoc fizioterapeuta ustala iz kreveta i prebacila se na drugi krevet. To je bilo malo teško jer nisam hodala mjesec i pol ali sam uspjela..2 dana nakon operacije sam šetala po hodinku sa fizićem jer nisam mogla sama nosit bocu od drena (taj dren je drugaciji od regularnog). 8 dana nakon operacije sam išla doma.-prije 3 tjedna sam operirana 2.put donji dio mi je završio i moja kralježnica je sad SAVRŠENA. Profesor Kovač mi je toliko prirasao srcu, iako je na početku bio hladan i nepristupačan. BRINE za svoje pacijente, dolazi nedjeljama u bolnicu da provjeri kako su pacijenti, zove svaku večer odjel i mislim da se s razlogom toliko dugo čeka na red za operaciju. A to što je loše volje na pregledima, tko ne bi bio...kad vam u jednom danu dođe 100 ljudi na kontrolu iz svih djelova Hrvatske (neki čak i izvan granica) pa očekuju da će on u toj ordinaciji čakulat sa svakim od njih pola sata...to je doslovce ne moguće jer je on svjestan koliko ljudi još čeka ispred te oepracije...i UVIJEK ima obzira prema SVIMA. Nemojte očekivati da će vam on ponavljati ono što već znate..nema on vremena za to i besmisleno je. Reći će vam što trebate znat..ako niste za operaciju nemate što radit kod njega jer vam to može raditi i ortoped kod kojeg ste bili prije njega i koji ne vrši operacije....
Kak se zove doktorica u Klaićevoj da nije Gordana, joj prezime joj ne znam, pamćenje mi je slabo, haha, 15 tak godina je ipak prošlo. Što se tiče priče vezano za Kovača i ležanaj u bolnici, identično samo što mi onaj dren nije ostao u lijepom sjećanju
__________________
Ljubav je kao sah,uvijek te zajeb...neki konj dok osvajas kralja!!!
gazel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 19:26   #505
bok, ne znam da li ce netko vidjeti moju poruku, ali svejedno pisem...naime sinoc su mi roditelji primjetili rebrenu grbu na lijevoj strani i tako sam se uplasila. Vec prije su mi na sistematskom govorili da imam skoliozu, ali sam zanemarivala, imam 19 godina, grba se ne vidi u ispravnom stanju, ali u spustenom se vidi, mislim da je jedno rebro iskoceno i zanima me moze li se to sprijeciti da ne ide na gore, ali naravno bez operacije? Svakako ovaj tjedan planiram ici u doktore. Moji to ne bi ni primjetili da se nisam tuzila na malu bol u tom dijelu leda, ali mislila sam da je to sto sam dan prije provela 12 h u busu vozeci se iz jednog grada u drugi..da li je moguce da je to pogorsalo i da se tek sada stvorila ili je bila vec prije? cak sam se i 7 godina bavila sportom, ali mi to ocito nije pomoglo (visoka sam 182 cm) Zahvaljujem na bilo kojoj informaciji
AnneMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 08:19   #506
otići fiziatru pa te on šalje ako treba dalje ali nemoj zanemarivati to satnje.Bolje da odeš na pregled pa ti akžu Ma jesi se bezveze uplašila nego da se mučiš ali s obzirom kada si pisala mislim da si se već snašla.
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 18:08   #507
nisam jos, moram ici snimati, ali trenutno nema mjesta, na kraju cu otici privatno..jedino je nezgodno sto sad moram na operaciju nosa pa ne znam hocu li moci to snimiti -.- a nadam se da sam se bez veze uplasila iako stvarno ne vjerujem, tek sad primjecujem neke simptome skolioze :/ i strah me da se ne pogorsa...ali definitivno raditi vjezbe i na par masaza
AnneMary is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 13:31   #508
Ok... Skolioza mi je pocela prije dvije godine nakon sto ju je pulmologica zamijetila na rendgenu, ali bila je veoma mala. I u mom gradu ja odem ortopedici, kaze da nije to nista i kontrolu mi stavi pp. U dvije godine je otisla za 60° u jednu i drugu stranu (ostro S). Rekao mi je ortoped da idem na op. jer to jedino preostaje. Narucila sam se kod dr. Dapica bez problema, iako ja ne znam apsolutno nista o njemu. Jel' dobar, pristupacan ili? Svasta ljudi pisu, nekom dobar, nekom los...
__________________
Nothing else can break my heart like true love, true love.
It must be true love, no one else can break my heart like you.
Norna Verdandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2014., 16:13   #509
Ja sam bila kod Đapića na Šalati i odvratan mi je bio.. Nepristupačan, bezobrazan, ma fuj.
Baš sam bila nezadovoljna s njim. S tim da svoju skoliozu nisam kontrolirala već godinama..
Sad s osobnim trenerom vježbam i radimo i na mojim leđima i nadam se da će sve biti bolje
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 01:32   #510
Quote:
Norna Verdandi kaže: Pogledaj post
Ok... Skolioza mi je pocela prije dvije godine nakon sto ju je pulmologica zamijetila na rendgenu, ali bila je veoma mala. I u mom gradu ja odem ortopedici, kaze da nije to nista i kontrolu mi stavi pp. U dvije godine je otisla za 60° u jednu i drugu stranu (ostro S). Rekao mi je ortoped da idem na op. jer to jedino preostaje. Narucila sam se kod dr. Dapica bez problema, iako ja ne znam apsolutno nista o njemu. Jel' dobar, pristupacan ili? Svasta ljudi pisu, nekom dobar, nekom los...


ja sam operisana kod kovaca ak te sta zanima pitaj
meni je on super
steky91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 01:58   #511
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Ja sam bila kod Đapića na Šalati i odvratan mi je bio.. Nepristupačan, bezobrazan, ma fuj.
Baš sam bila nezadovoljna s njim. S tim da svoju skoliozu nisam kontrolirala već godinama..
Sad s osobnim trenerom vježbam i radimo i na mojim leđima i nadam se da će sve biti bolje
Mozes li nam opisati kakve vježbe radiš?
nominiran is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 08:24   #512
Najljepši prizor na nekom čovjeku je njegov osmijeh. Razvučeš ove svoje žvalje od uha do uha i kažeš

pozz
imam kcer od 13 godina i ima skolioticno drzanje.radimo vjezbice koje ona ne podnosi i mrzi ih.zanima me da li je netko isao nekom alternativnom medicinom pokusat ublazit skoliozu..npr.yumeiho?cula sam za dobrog kiroprakticara u Osijeku koji bi mogao pomoci.
anči1710 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 10:23   #513
kifoza i skolioza

pozdrav, evo i mene

Rekao bih da ovaj problem imam cijeli život ali nikada nisam osjećao bol pa nisam to gledao kao na problem, tj. nisam toga možda nikad ni bio svjestan. D recimo prije 3 godine kada sam intezivno krenuo sa teretanom i rekao bih da su se od tada počeli pojavljivati bolovi.
Prošle godine sam bio na slikanju, i kod doktorice i ustanovljeno je da imam blagu skoliozu i kifozu te mi je rekla da to nije ništa strašno da je potrebno samo vježbati i sve će biti ok..
Stvarno sam krenuo ozbiljno sa tim vježbama koje sam dobio, svako jutro sljedećih pola godine ali nažalost napretka nisam vidio eventualno bi malo pomoglo trenutno ali bol je ostala konstantna nekad manja nekad veća. kad sjedim na poslu i kad se udobno smjestim opće zaboravim jer me ne boli ali kad hodam, dugo stojim na mjestu krene ta iritantna bol na sredini leđa i ništa ne pomaža osim da sjednem ili legnem. Više nisam siguran da li je bol zbog kifoze ili skolioze, i buni me to što i nakon pola godine vježbanja nema pomaka.
__________________
Luck not needed, but appreciated
baya69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 11:01   #514
Quote:
Cijan Vesna kaže: Pogledaj post
pozdrav !

ja sam iz skoliotičnog držanja izašla pomoču kliničke somatike. piše tu više o tome pa se nadam da vam bude od koristi.

lp
Vesna
Također.
Preporučam!
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 12:44   #515
Imam nekoliko pitanja koja se tiču operativnog zahvata za skoliozna leđa:

1. Koliko je nakon operacije potrebno da se dođe u normalno stanje funkcioniranja i obavljanja svakodnevnih radnji jer sam pročitao da je veoma teško sagnuti se i sl.? Nadalje, koliko proteče vremena do normalnog bavljenja sportskim aktivnostima i bavljenja zdravim životom poput odlaska u teretanu i trčanja ako su te aktivnosti uopće dopuštene?

2. Pošto sam u dvojbi i razmišljanjima da li na operativni zahvat, zanima me, kako je dr. Kovač vec u godinama koliko bi on još mogao sam vršiti operacije i ukoliko se radi o kratkom vremenskom intervalu ima li kakvih naznaka o nasljedniku sa dobrom reputacijom kvalitetnog obavljanja operacija?

3. Koliko uopće košta operacija?
icedup is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2014., 22:25   #516
Quote:
anči1710 kaže: Pogledaj post
pozz
imam kcer od 13 godina i ima skolioticno drzanje.radimo vjezbice koje ona ne podnosi i mrzi ih.zanima me da li je netko isao nekom alternativnom medicinom pokusat ublazit skoliozu..npr.yumeiho?cula sam za dobrog kiroprakticara u Osijeku koji bi mogao pomoci.
nado centar bih ja preporučila
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 09:43   #517
Quote:
icedup kaže: Pogledaj post
Imam nekoliko pitanja koja se tiču operativnog zahvata za skoliozna leđa:

1. Koliko je nakon operacije potrebno da se dođe u normalno stanje funkcioniranja i obavljanja svakodnevnih radnji jer sam pročitao da je veoma teško sagnuti se i sl.? ...

2. Pošto sam u dvojbi i razmišljanjima da li na operativni zahvat..

3. Koliko uopće košta operacija?
1.Ovisi kako za koga. U mom slučaju, kako sam bila operirana ( u 13 god. ) sredinom 11-tog mjeseca, išla sam u školu drugo polugodište, znači 1mj. Što se tiče trčanja, auuu, sigurno 6 mjeseci je prošlo dok sam bila sigurna da to mogu, a možda i više od 6 mj. U početku je bilo teško sagnuti zbog samog reza. Sportske aktivnosti sam se počela baviti nakon godinu dana, ma da uzmi u obzir da sam morala vježbati vježbe za kralježnicu koje sam naučila još u Klaićevoj. A što se tiče teretane, ne idem, nisam u to sigurna iako je prošlo 11 godina.

2. ti ne mogu odgovoriti , jer ne znam.
3. nisam ni platila

A u biti sve je u psihi, pomiriš se s tim da to imaš. Jednostavno vodiš se s tim ciljem da moraš vježbati. Jer kad sagledam sve, u biti već 18 godina trubim jedne te iste vježbe.
__________________
Ljubav je kao sah,uvijek te zajeb...neki konj dok osvajas kralja!!!
gazel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2014., 09:49   #518
Quote:
baya69 kaže: Pogledaj post
pozdrav, evo i mene

i buni me to što i nakon pola godine vježbanja nema pomaka.

Uh, ne ide to samo tako... meni je trebalo 7 godina vježbanja, 8 ortoza i na kraju ipak operacija. Čuda se ne dešavaju odjednom.
__________________
Ljubav je kao sah,uvijek te zajeb...neki konj dok osvajas kralja!!!
gazel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 20:22   #519
Vježbe za skolizu u Split

Quote:
Antonija rg kaže: Pogledaj post
Imaš njihov broj telefona na stranici,pa prvo nazoveš onda će ti oni sve objasnit.. treba ti i slika.. al dosta dugo se na pregled čeka. A Kovač ti dosta često dolazi subotom u Split u jednu kliniku,također obavlja preglede,pa pitaj za to
Inače,na šalati su ti također jako jako dobri ortopedi,možda nisu toliko "razvikani" kao dr.Kovač,al eto,ja sam se operirala prije mjesec dana tamo i sve je super
U Splitu se oržavaju odlične vježbe za skolizu u
Aqua Med Medical Wellness-u:
www.aquamed.hr/hr/blog-clanci/204-skolioza
D.R is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 21:26   #520
Smile pozdrav ljudeki!!

Evo ja se nakon dugog vremena opet javljam.Konacno mi je određen termin za operaciju-26.11.ce uslijedit operacija naravno ako se ne razbolim prije operacije.Operirat ce me dr Cimic.Bit cu na Šalati....Jos cu dva i pol tjedna zivit s grbom na leđima i krivo kraljeznicom.Upoznata sam s tijekom operacije ali me samo brine onaj dren ...posto mi je ovo prva operacija ljudeki pozelte mi srecu
zlatokosa-cro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:27.